Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimika

Świadkowie Jehowy

Polecane posty

Gość psia łapa
tych wersetów w bibli u swiadków nie znajdziesz Najświętsza Trójca Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego (Mt 28:19). Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi! (2 Kor 13:13). To mówi Jahwe (Jr 2:5). To mówi Syn Boży(Ap 2:18). To mówi Duch Święty (Dz 21:11). Trzej bowiem dają świadectwo: Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą (1 Jn 5:7-8). Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów (Iz 6:3) Czyściec Dlatego właśnie sprawił, że złożono ofiarę przebłagalną za zabitych, aby zostali uwolnieni od grzechu (2 Mch 12:45). Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień (1 Kor 3:14-15). Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej (2 Kor 7:1). Każdy zaś, kto pokłada w Nim tę nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty (1 Jn 3:3). Dlatego też staramy się Jemu podobać czy to gdy z Nim, czy gdy z daleka od Niego jesteśmy. Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre (2 Kor 5:9-10). Miej dar łaskawy dla każdego, kto żyje, nawet umarłym nie odmawiaj oznak przywiązania! (Syr 7:33). Objawienia Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz /jeszcze/ znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe.(Jn 16:12-13) Świadectwem bowiem Jezusa jest duch proroctwa.(Ap 19:10) Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich (Jn 17:26).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARDZO DOBRZE JEST SIĘ WYPOWIADAĆ NIE ZNAJĄC FAKTÓW. NIEWIEM CZY PAMIĘTASZ, ALE JESZCZE KILKA LAT TEMU ŚWIADKOWIE JEHOWY POSŁUGIWALI SIĘ BIBLIAMI ZAKUPIONYMI W SKLEPACH. NIKT Z NICH NIE ROBIŁ PROBLEMU, ŻE POSŁUGUJĄ SIĘ BIBLIĄ KATOLICKĄ, WIELOKROTNIE MIELI BIBLIĘ TYSIĄCLECIA Z LISTEM KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO. ZROBILI WSZYSTKO, ABY BIBLIA KTÓRĄ MAJĄ BYŁA JAK NAJBARDZIEJ ZBLIŻONA DO ORGINAŁU. ZRESZTĄ WYSTARCZY WEJŚĆ NA ORGINALNĄ STRONĘ ŚWIADKÓW JEHOWY I TAM JEST BIBLIA KTÓRĄ SIĘ POSŁUGUJĄ I INNE PUBLIKACJE. OTO LINK DO TEJ STRONY. http://www.watchtower.org/p/index.html MYŚLĘ, ŻE WARTO WEJŚĆ I PORÓWNAĆ FAKTY. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peedobeer
lubię placki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p_tt
Może i faktycznie biblie znają czytają, mają też pewnie taką samą jak my ale nie zmienia to faktu że są zakłamani i obłudni. Wszystkie problemy załatwiają u siebie (byle by na zewnątrz nie wyszło- bo to zaszkodzi ich zborowi) a co ciekawe chodzą i uczą ludzi a sami zachowują się często gorzej niż inny zwykli ludzie. Także pierwsze jak chcecie do mnie przyjść i uczyć co mam robić to się dwa razy zastanówcie czy sami to robicie- choć odrobinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannn
Czemu sądzisz ze MY zachowujemy się gorzej itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p_tt
bo macie czelność uczyć ludzi jak mają postępować i nadawać im normy zachowania, a macie u siebie totalny burdel. Czysta hipokryzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gay
Świadkowie to całkowite porażki! Groźna sekta dla rodziny i dla społeczeństwa-zabierają całe szczęście rodzinom wciskając je w opętany pęd do bycia głosicielami i dobrowolnej pracy darmowej na rzecz rozwoju ich ruchu. Pranie mózgów i zero własnego myślenia czy badania. Wszystko tak jak im stowarzyszenie wydawnicze stworzone przez masonów nakaże. Jest jeden fajny film o nich-możecie obejrzeć w necie: To Verdener-Worlds Apart. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gay
Odnośnie Biblii-to w latach '70 chwalili się że się posługują Bibliami wydawnictw katolickich, więc nikt im przeinaczeń nie może zarzucić. Cóż-ich nauki, tłumaczenia proroctw sie zmieniały-raz otaczali szacunkiem krzyż-potem zmienili to w nienawiść do krzyża oraz do innych wyznań-ta nienawiść aż od nich bije. Teraz szczycą sie przekładem Biblii, który stworzyli korzystając z przekładu niemieckiego spirytysty, byle tylko pasowało do ich nauk. Zmiany w ich przekładzie są żałosne i żaden naukowiec ich nie poparł. Najśmieszniejsze jest to że niby tłumaczą Pismo, robią przekład swój a nie mają specjalistów ani od języków starożytnych jak aramejski ani od greki, nawet łaciny pośród nich nie znają. Ale wszystko wiedzą najlepiej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p_tt
Tylko zobacz co do ich wierzeń wielu wie i zna je. Tu raczej chodzi o ich zachowanie, jak można być tak zakłamanym? Mówić jedno a robić drugie? U nas w mieście (może przez to że jest małe) jest o was głośno, niby uczycie dobra ale odcinacie rodzine od siebie, a historia sezonu to jak jedna babka od was do koleżanki katoliczki opowiadała o tym że przenosi się do innego zboru bo jej poziom nie pasuje, a potem obgadała połowe swojego zboru i to w ciekawy sposób, a gdy się wydało to się wyparła- tylko że nie przewidziała tego, że się jednak wyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Jeżeli rozważasz ludzkie zachowania, to co możesz oczekiwać po niedoskonałych ludziach. Czy Ty albo ja jestem na sto procent w porządku? Prawda jest taka, że ci ludzie przychodzą do organizacji świadków ze swoimi wadami i przywarami. Nikt nie staje się od razu "świętym" czy też doskonałym, bo to fizycznie niemożliwe. Taki proces kształcenia przebiega jeszcze dość długo a niekiedy całe życie. Niewielu ludzi od razu dostrzega, że niekiedy taka osoba już wiele osiągnęła pod względem osobowości i kultury. Jak wiesz na takie zachowania duży wpływ ma środowisko z jakiego ktoś pochodzi, poziom wykształcenia i wiele innych pomniejszych czynników. Myślę, że ktoś kto chce poznać Boga i patrzy na pojedyncze zachowanie ludzi i wyrabia sobie na tej podstawie zdanie o wierze w Boga, to jakieś chore podejście do zagadnienia. Jak będziesz stosować takie kryteria stosować, to co powiesz o religiach chrześcijańskich, które błogosławią żołnierzy na wojnę, choć oficjalnie nauczają o miłości do bliźniego? Czy wyobrażasz sobie Jezusa w takiej roli? Popatrz obiektywnie, które postępowanie jest gorsze, czy świadka, który może wypowiedział złośliwe uwagi, czy duchownych, którzy błogosławią ludzi do zabijania innych? Powiem Ci szczerze, że sam niekiedy krytycznie oceniam postępowanie braci, ale zaraz przypomina mi się postawa Jezusa i jego wyrozumiałość dla nieudolnych czasami poczynań Jego uczniów. Wiem też, że ci niekiedy nieuprzejmi świadkowie, gdy muszą podjąć decyzję o ratowaniu komuś życia lub nienarażenie kogoś na utratę takowego, pierwsi okazują odwagę i przystępują do działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p_tt
Co innego krytyka a co innego mówienie i obmawianie ludzi przed resztą społeczeństwa- przed katolikami. zwłaszcza że propaguje to osoba która jest u was od wielu lat, i na takie sytuacje u was pozwalacie. Nie twierdzę, że jakikolwiek człowiek jest idealny ale po co kogos uczyć czegoś czego się samemu nie robi? Jak mi kiedyś przyszły takie dwie małolaty i opowiadały, ze prawdziwych chrześcijan można rozpoznać po miłości to mi ręce opadły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Odpowiem ci tak, w każdej społeczności znajdzie się czarna owca, ale jeżeli jest to prawdą co piszesz, to przy najbliższej okazji, poproś jakiegokolwiek głosiciela o wizytę starszego zboru. Opowiedz mu o zachowaniu tej osoby i poczekaj czy się nie zmieni. Każdy świadek ma obowiązek świecić przykładem, takie są zalecenia biblijne i organizacyjne. Jeżeli ktoś tego nie robi i naraża naszego Boga i organizację na niepochlebną opinię, może nawet zostać usunięty. Oczywiście, że najpierw się upomina, aby ktoś się opamiętał. Dlatego polecam, aby zgłosić takie zachowanie któremuś ze "starszych" zbory. Przekonasz się, że poskutkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Nawiążę jeszcze do "opadania rąk". Jak czytam niektóre wypowiedzi, czy to w tym temacie, czy gdziekolwiek indziej, jak to znawcy tematu się wypowiadają, to dopiero te ręce opadają. Niektórzy zabierają głos chociaż nie mają zielonego pojęcia o świadkach, powtarzają jakieś niedorzeczne teksty i utarte stereotypy. Oczywiście jestem przekonany, że niektórzy celowo wprowadzają ludzi w błąd, ale są też tacy co po prostu coś tam słyszeli, ale nie do końca sprawdzone i powtarzają. Jeżeli kogoś interesują historyczne zarzuty przeciwko innowiercom, rozpowiadane w Polsce w XVI w, to zapraszam na fragment książki Janusza Tazbir: http://tatanati.blogspot.com/2011/01/normal-0-21-false-false-false-pl-x-none_20.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p_tt
Tylko, że mnie to ni grzeje ni ziębi czy ktoś u was jest czy nie, ale ni można być tak zakłamanym, a ci wasi starsi o tym wiedzą, a dlaczego nic nie robią to nie moja broszka. Ja Ci powiem tak: masz duży entuzjazm ale to minie.... Jak zobaczysz na własne oczy co u was się dzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Jestem już razem z żoną 22 lata po chrzcie i nie straciłem entuzjazmu i powiem Ci jeszcze, że niejedno widziałem. Oboje z żoną byliśmy w religii rzymsko katolickiej i mamy doskonałe porównanie. Jeszcze jedno w tym wszystkim jest ważne, że jeżeli ktokolwiek chce budować swoją wiarę na postępowaniu drugich, to zawsze się zawiedzie. Tak jest nie tylko u świadków. Z doświadczenia wiem, że wina nie zawsze leży po jednej stronie, poza tym druga strona może widzieć to całkiem inaczej. Jeżeli chodzi o mnie to jak widzę złe postępowanie u braci, to nie udaję że tego nie widzę, zawsze reaguję. Wytyczne w naszej organizacji są jedne dla wszystkich, gdy ktoś zaczyna o nich zapominać to albo odchodzi, albo ma się poprawić. Piszę Ci o tym, bo widzę, że mierzysz wszystkich jedną miarą, może dlatego że jesteś rozgoryczona. Inni natomiast robią to dla zwykłego oszczerstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gay_is_ok_friend
Tatanati-jak Wam łuski z oczu spadną kiedyś po latach i zobaczycie ile lat życia zmarnowaliście dla masońskiej organizacji to będziecie rzewnie płakać ale to już tylko Wasza strata. Znam takich ludzi co byli lata u świadków, gdzie pozwalali sie traktować starszym tak, że ja bym nigdy nie pozwolił nikomu tak się traktować, ani w pracy ani w zyciu, gdzie starsi bili pałką swoje owce zamiast podchodzic do nich z miłością. Swoje widziałem. Ci nieszczęśnicy po latach zrozumieli jak źle robią i co jest nie tak. Byli załamani bo byli bardzo wierzący tylko niestety pewne rzeczy im nie przychodziły łatwo aby zrozumieć. Modlili się i płakali razem-jak mi opowiadali. Zaczęli sobie razem czytac Biblię i sami rozmawiać o tym co przeczytali, i tak bez Strażnic i ich książek. Zrozumienie przysżło na nich i poczuli siłe wiary oraz raodść z uwolnienia się od proroka fałszywego-jakim są świadkowie. Wam także tego życzę. Nie musicie całego zycia zmarnować. Po co dawać się wykorzystywać organizacji która tylko zmuesza Was do pracy niewolniczej by dbać jedynie o swoje dochody i swój wzrost. To przykre, że tak ludzi wykorzystują. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Do gay_is_ok_friend, widzę człowieku, że jesteś okłamany, albo zakłamany, bo pałkami to ludzi bili przed wojną księża swoich parafian i o tym można przeczytać w niejednej książce. Gdybyś znał historię to byś wiedział, że podobne bzdury już w szesnastym wieku wymyślali księża na innowierców i nawet publikowali je. Wszystko to co sami robili przypisywano innowiercom, zwłaszcza znienawidzonym przez kler Arianom, którzy tak jak świadkowie nie wierzyli w utworzonego w IV wieku Boga w Trójcy. Poczytaj kilka książek wybitnego polskiego historyka Janusza Tazbir. Co do łusek, to prawda jest taka, że przez wieki kościoły chrześcijańskie utrzymywały ludzi w ciemnocie, każdego kto tylko próbował dociekać prawdy lub wydał jakąkolwiek książkę niezgodną z nauką kościoła ( nie tylko katolickiego ), to był narażony na prześladowania a nawet na utratę życia. Historia nie kłamie, tylko nie przedstawiacie ją ludziom, dalej utrzymujecie psychiczny terror na swoich członkach kościoła. Nie opowiadaj czegoś co nie ma potwierdzenia, raczej sam zrzuć swoje łuski i zobacz do czego doprowadziły kościoły chrześcijańskie na całym świecie, czy nie widzisz że ludzie masowo opuszczają te kościoły? jak myślisz, dlaczego? Powiem ci, tym ludziom naprawdę otworzyły się oczy na obłudę duchownych, na ich pazerność, na traktowanie ludzi przedmiotowo. Rozmawiałem z takimi ludźmi i wiem, że odejściem ich z kościołów jest zrażenie się postępowaniem ich duchownych. Jak dodasz do tego, że nauczają bardziej tradycji niż nauk z Biblii, to wtedy obraz się uzupełnia, i widać dlaczego tak czynią. Wystarczy trochę poczytać książek historycznych a nie operować jakimiś utartymi frazesami. Zapraszam zainteresowanych poznaniem niektóych faktów historycznych na mój blog: http://tatanati.blogspot.com/p/spis-postow.html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Nawiązując do ludzi, którzy odeszli lub zostali wyrzuceni ze społeczności świadków Jehowy, to często jest tak że nie potrafili utrzymać wysokich mierników, lub pragnęli być niezależni pod względem wyznawanych dogmatów religijnych. Zrozumiałe zatem jest, że ktoś taki nie może być w organizacji i robić w niej zamęt lub zgorszenie. Chorą „tkankę trzeba usuwać, aby nie zarażała tej zdrowej. Ludzie tacy po odejściu od świadków, mają zazwyczaj urażoną dumę i wówczas to stają się wielkimi wrogami wcześniejszych współbraci. Wymyślają i opowiadają jak to zostali otumanieni i jakie to ich spotkało szczęście, że nareszcie spadły im łuski z oczu. Z socjologicznego punktu widzenia, taki zachowania są naturalną postawą ludzką, zwłaszcza że ci wszyscy „odrzuceni tworzą niejako swoją społeczność. Warto się zastanowić, czy ci ludzie w swym rozżaleniu i niekiedy nienawiści, mogą być obiektywni? Każdy kto choć odrobinę pojmuje psychologię ludzkich zachowań, sam sobie odpowie. Ludzie ci przedstawiają Ciało Kierownicze Świadków Jehowy jako ludzi, którzy okłamują swoich wiernych, często powołują się na to, że tyle razy oznajmiali koniec świata a tu jak go nie było, tak dalej go nie widać. Mówią też, że co chwile zmieniają swoje zrozumienie niektórych nauk biblijnych. Jeżeli chodzi o daty końca świata, to nie są to żadne kłamstwa a jedynie zwykłe pomyłki, które i apostołom się przytrafiały. Bracia z tęsknoty za Bożym Królestwem mieli przedwczesne oczekiwania. Jeżeli jakiś świadek budował swoją wiarę na dacie końca świata, to jest rzeczą oczywistą, że się zawiódł. Trzeba wiedzieć, że ktoś kto buduje wiarę w Boga na datach, to popełnia błąd i tak naprawdę nie kieruje się miłością do Boga. Biblia mówi o końcu tego ludzkiego świata i to są nie zmienne prawdy, nie można zaprzeczyć, że Biblia zapowiadała powstanie Królestwa, które zniszczy wszystkie ludzkie królestwa i będzie królować po czas niezmierzony (Daniela 2:44; 7:14). Nie można zaprzeczyć, że chrześcijanie mieli się modlić i wyczekiwać Królestwa Bożego ( Mateusza 6:10). Nie można zaprzeczyć, że Jezus miał przyjść ponownie i miały to poprzedzać określone znaki (Mateusza 24:3-; 2 Tymoteusza 3:1-5). Wszystko to nie burzy podstawowych prawd, że to na pewno nastąpi. Prawda jest taka, że Świadkowie Jehowy wierzą, że jedynym prawdziwym Bogiem jest Jehowa a Jezus jest Jego Synem, który Mu podlega. Nie wierzą w kłamstwa o Bogu, że jest w Trójcy a także, że męczy grzeszników w piekle, albo że człowiek ma duszę nieśmiertelną. To są największe KŁAMSTWA o Bogu, które oddaliły ludzi od Niego. Religie chrześcijańskie, które rzekomo powołują się na Biblię, tak naprawdę nie uczą tego co jest w niej zawarte, dlatego w minionych latach za czytanie Biblii torturowano i palono na stosach ludzi. To jest prawda! Wystarcz odrobinę wiedzy na ten temat i zaraz ludziom otwierają się oczy. Jeżeli chodzi o zmienianie przez Ciało Kierownicze ŚJ zrozumienia niektórych nauk, to zastanówmy się nad trafnością pewnej sentencji łacińskiej, Errare humanum est in errore perservare stultum - błądzić jest rzeczą ludzką, trwać w błędzie -głupotą (Seneka Starszy). Bracia nie ogłosili, że są nieomylni, więc jak czas pokaże, że mogą się mylić w zrozumieniu jakiegoś wcześniejszego poglądu, to zaraz dokonują korekty. W porównaniu do religii chrześcijańskich, które wolą trwać w błędzie niż zmienić poglądy. Sentencja Seneki zamieszczona na początku, ma również potwierdzenie biblijne, gdzie czytamy: "Wszyscy bowiem wielokrotnie się potykamy. Jeżeli ktoś nie potyka się w słowie, to jest człowiekiem doskonałym" (Jakuba 3:2). Doskonali nie jesteśmy i za takich nie chcemy uchodzić, ale pragniemy już teraz w jak największej mierze polepszać swoją służbę dla prawdziwego Boga Jehowy. Organizacja Świadków Jehowy nigdy nie twierdziła, że jest nieomylna, ale przez systematyczne studiowanie Biblii, swoje wierzenia opiera wyłącznie na tej księdze, na księdze która pochodzi od naszego kochającego Boga Jehowy, dlatego są pewni, że wielbią Boga w taki sposób, w jaki On od nas oczekuje. W przeciwieństwie do innych, to Świadkowie Jehowy mają otwarte oczy na wydarzenia światowe, które nieuchronnie wskazują zbliżającą się zagładą ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gay_is_is_ok_friend
Tatanati. Wypowiadałem się jedynie na podstawie zaobserwowanym przeze mnie naocznie sytuacji wśród świadków Jehowy oraz ich otoczenia-"po owocach ich poznacie". Poznałem ich na tyle dobrze, by wiedzieć co to za organizacja, skad się wywodzi, czym się zajmuje io jakie są u nich procedury oraz życie codzienne. Jest to wystarczające by nie dawać się złapać na ich nowomowę-trawę i nie poddawać się praniu mózgu oraz unikać. Dyskutować z nimi oczywiście mogę, majac nadzieję, że spowoduję u nich proces zwany "myśleniem" zamiast klepania regułek wyuczonych na "naszej służbie królestwa". Odnośnie pałek, to nie miałem na myśli pałek milicyjnych i literalnego bicia-ale bicie ludzi psychiczne, znęcanie sie nad nimi, to co widziałem przerażało, a widziałem kilka przypadków. Piszesz, że tysiące ludzi opuszcza organizacje kościołów chrześcijańskich. Muszę ci na to odpowiedziec w dwóch punktach: 1) dawniej w historii świadkowie uważali że religia to oszustwo i za Marksem-opium dla ludu by zwieźć ludzi od prawdy-siebie nie nazywali religią-obecnie zmieniło się i nazywają się religią w pełnym znaczeniu tego słowa, kiedyś uważali się za prawdziwych chrześcijan, teraz w rozmowie ze mną jeśli podaję się za chrześcijanina starają się udowodnić, że wszelkie chrześcijańskie kościoły są złe a jedynie oni mają prawdę i sa prawdziwymi chrześcijanami, natomiast w rozmowach z osobami wysnania muzułmańskiego wykazują, że chrześcijanami nie są, gdyż chrześcijaństwo zawiodło i oni jedynie posiadają prawdę, 2) tysiace ludzi nigdy chrześcijanami nie było ani nie stosowało się do nakazów chrześcijańskich, więc nawet jeśli ich rodzice byli prawosławni bądź innego wyznania chrześcijańskiego trudno nazwać ich chrześcijanami i trudno udowodnić, że odeszli od czegos w czym nigdy nie byli, JEDNOCZEŚNIE najlepszym dowodem na działanie świadków jest ich własne sprawozdanie w Strażnicy, gdzie można logicznie wywnioskować, że tysiące ludzi rocznie opuszcza ta zdradliwą organizację-stowarzyszenie-z różnych zreszta względów-co jest tematem na zupełnie inną dyskusję. Mam nadzieję, że jeśli jesteś szczerze wierzący-bo tacy ludzie wśród świadków też się zdarzają, to dzięki czytaniu Biblii-ale nie postokultystycznego przekładu nowego świata oraz modlitwie oraz zawierzeniu Jezusowi uda ci się kiedyś uwolnić od sideł tej organizacji i będziesz szczęśliwym człowiekiem, czego Ci zyczę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gay_is_is_ok_friend
Tatanati-ps.do twojej drugiej wypowiedzi: cytat: "Biblia mówi o końcu tego ludzkiego świata i to są nie zmienne prawdy, nie można zaprzeczyć, że Biblia zapowiadała powstanie Królestwa, które zniszczy wszystkie ludzkie królestwa i będzie królować po czas niezmierzony (Daniela 2:44; 7:14). Nie można zaprzeczyć, że chrześcijanie mieli się modlić i wyczekiwać Królestwa Bożego ( Mateusza 6:10). Nie można zaprzeczyć, że Jezus miał przyjść ponownie i miały to poprzedzać określone znaki (Mateusza 24:3-; 2 Tymoteusza 3:1-5). Wszystko to nie burzy podstawowych prawd, że to na pewno nastąpi." 1) świadkowie Jehowy oczekiwali nadejścia proroków zmartwychwstałych, nadejścia Jezusa-to fakt 2) organizacja w Strażnicach nakazywała głoszenie i ustanawiała PRAWDY o pokoleniu pamiętającym rok 1914 oraz wcześniejsze a także dokładne daty-to wszystko było podane przez Brooklin i kto się z tym nie zgadzał bywał wykluczany, znajomy mojego taty-bardzo wierzący człowiek i o dziwo wspaniały i dobry człowiek, nie zgadzał się z rokiem 72 czy 74 i ostrzegał, że tak głosić nie wolno-miał z tego tytułu kłopoty i omal nie był wykluczony za brak poddaństwa starszym, którzy zalecali sprzedawnie domów i pól by pieniądze przeznaczac na głoszenie, zalecali by nie iść do szkół ani nie zajmowac się pracą jedynie w wymiarze minimalnym a głosić by pozyskac ludzi do organizacji-są na to dowody wśród świadków zdarzeń oraz w samych Strażnicach z dawnych lat/które widziałem naocznie/ oraz w Przebudźcie się/Awake!-które także podawały ciekawostki. Gdy daty kolejne się nie sprawdząły przewodniczący organizacji nadzorczej ogłaszał "nowe światło" a winą za swoje błedy nieomylnego i natchnionego "niewolnika wiernego i rozumnego" obarczał nadgorliwych braci-zapominając jednocześnie co sam robił i co zatwierdzął jako pokarm dla Strażnic i artykułów oraz książek. To prawdziwy fałszywy prorok który podaje treści których nie ma oraz wymyśla swoje nauki by dodać własne fantazje-a nawet twierdzi, ze Biblię można studiować tylko przy pomocy Strażnicy i jej wydawnictw, bo samodzielne studiowanie Biblii doprowadzic może do odstepstw. Ot-ciekawa socjotechnika:P 3) Napisałeś że wszyscy oczekują nadejścia Jezusa i to jest prawda. Zapomniałeś napisać, że świadkowie jego nadejście wielokrotnie zapowiadali, ale nie wiem po co teraz się modlą i jak nadejścia oczekują skoro zaczynają od kilku lat głosić, że Jezus już nadszedł i panuje z nieba-chociaż Biblia Jasno mówi, że kazde oko na Ziemi go zobaczy a każde kolano się przed nim ugnie. Coś znowu się nie zgadza w naukach świadków-co nie jest zadziwiające a raczej częste i normalne dla tego stowarzyszenia wydawniczego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Widziałeś, słyszałeś, ale niedokładnie mnie czytałeś. Jesteś otępiały na to co się do Ciebie mówi, bo powtarzasz tylko bzdurne zarzuty ludzi nienawidzących naszą religię. Zapewne sam do nich należysz, bo byś inaczej nie pałał nienawiścią do nas a Twoja udawana troska o moją pomyślność nie dziwi mnie. Przecież zależy Wam na zniszczeniu naszej organizacji wiernych sług Boga Jehowy. Do kogo mielibyśmy odejść? Do Boga w Trójcy, który jest wymysłem waszej wyobraźni? Dyskutowałem już nieraz z podobnymi Tobie i żaden argument do nich nie trafiał, ponieważ ci ludzie są zaślepieni swoją nienawiścią do Organizacji Świadków Jehowy a ich 'filozofie', nie mają nic wspólnego z dociekaniem prawdy. Inni są tak 'mądrzy i błyskotliwi' w swoich oczach, że wyszukują tylko jakiś fragment w publikacjach Towarzystwa Strażnica, aby czynić z niego zarzut, czy to do niespełnionych zapowiedzi końca świata, czy też do roli 'Niewolnika Wiernego'. Przeważnie pomija się celowo fakt, że Świadkowie Jehowy a w szczególności ludzie odpowiedzialni za przewodzenie tej Organizacji ( Ciało Kierownicze ), nigdy nie twierdzili, ze są NIEOMYLNI w przeciwieństwie do innej religii. Piszesz o wyrzucaniu innych za niezgadzanie się z naukami co do końca świata. Nikt nie był za to wyrzucany ze zborów, musiał szerzyć jeszcze inne błędne poglądy. Wszystkie te pomyłki są niczym w porównaniu z kłamstwami, które rozpowszechniają kościoły i wyznania chrześcijańskie. Upierając się że Jezus jest Bogiem w Trójcy, że jest On Bogiem ze Starego Testamentu, rozpowszechnia się największe kłamstwo o Bogu, którego nic już nie przebije. Głosząc, że Bóg pozwala na okropne katusze w piekle, za to tylko że niektórzy nie chcieli mu służyć, to w rzeczywistości twierdzenie, że Bóg jest okrutniejszy od Hitlera lub Stalina. To są rzeczywiste kłamstwa, tu nie może być mowa o pomyłce lub jakiejś wpadce. Nie chcemy brać udziały w Waszych kłamstwach. Mówisz, że wielu od nas odeszło do Was, to prawda, bo nawet Biblia to zapowiada, że niewielu będzie uznanych przez Jezusa, jedynie ci, którzy spełniają wolę Jego Ojca (Mateusza 7:13,14; 7:21-23). Czy Wy spełniacie wolę Ojca Jezusa Jehowy? Na pewno NIE. I tak jak Żydzi prześladowali wtedy uczniów Jezusa, tak Wy postępujecie dzisiaj, posługując się przy tym różnymi metodami. To nie moje spostrzeżenia, to już historia pisze ten scenariusz o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość by sie chociaż usmiechneła
Towarzystwo Strażnica formę imienia Bożego wybrało posługując się tym imieniem w języku angielskim, czyli Jehovah. Otóż przetłumaczone z języka hebrajskiego na angielski (niestety brak jest polskiego słownika) według Strong's Concordance with Hebrew and Greek Lexicon znaczy ruin, mischief. Po przetłumaczeniu na język polski dowiadujemy się, że ruin znaczy ruina, upadek, zaprzepaszczenie, zatracenie, a słowo mischief znaczy figlarność, psota, mąciwoda, podżegacz. dla mnie to wyglada jakby modlili sie do szatana bo pierwsze Jezusa uwarz aja za anioła Michała nie uznają maryji nie modla sie ojcze nasz pomniejszają role Jezusa nie uznaja za boga a na tym zależy szatanowi załozuciel swiadków jechowy sympatyzował z z masonami JOHANNES GREBER przetłumaczył biblie przekład nowego swiata za pomocą medium czyli spiritualizm wiec powinna byc odrzucona bo kontaktowała sie demonami http://www.youtube.com/watch?v=gJKRkm3WhTE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do :by sie chociaz usmiechnela A skad ty to wzielas ? Przeciez takie informacje mozna bardzo latwo sprawdzic , to po co sie wystawiasz sie na osmieszenie? Wejdz np. na wikipedie haslo ;JHWH i sie dowiesz , czy jest to tlumaczone z angielskiego , i czy S.J. dokonali takiego tlumaczenia , czy tez byla to forma znama od wiekow , kiedy jeszcze S.J. nie bylo . http://pl.wikipedia.org/wiki/JHWH fragment z tej strony: Wymowa w ciągu wieków Żydowscy kopiści Pisma Świętego, Masoreci (VI-X w.), którzy opracowali znaki samogłoskowe pisma hebrajskiego, zapisywali imię jako Jehwah, Jehwih, Jehowah (według najstarszego pełnego, masoreckiego rękopisu Biblii hebrajskiej z 1008 roku, tzw. Kodeks Leningradzki) reszte sobie doczytaj sam(a) W jezyku polskim forma Jehowa byla znana od wiekow , uzywana tak samo przez katolikow jak i przez protestantow .Nawet w wielu ksiazkach ta forma wystepuje , m,in. w dziele Karola Wojtyly link tu: http://jehowa.info/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
No i z kim tu dyskutować? Zamiast się troszeczkę douczyć, plotą same niedorzeczności i w dodatku nie wiedząc co mówią. Ludzie, lepiej się nie ośmieszajcie brakiem wiedzy. Poszukaj spirytyzmu w swojej religii, np. przy egzorcyzmach, horoskopach, wróżeniu itp. Historia dostępna każdemu opisuje, że religie chrześcijaństwa trynitarnego od stuleci prześladowały wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzali? A co możemy powiedzieć o krajach chrześcijańskich? Jeżeli rozważamy zachowania społeczne w oparciu o wyznawane religie, to niejeden publicysta zauważył, że w krajach tak zwanych chrześcijańskich, nastąpiła największa demoralizacja społeczeństwa. Media lansują przemoc, seks i okultyzm jako coś naturalnego, niektóre kościoły chrześcijaństwa uznają homoseksualizm jako coś naturalnego. Śmiało można twierdzić, że za taki stan odpowiadają duchowni katoliccy i protestanccy, ponieważ nie wyrzucano z kościołów ludzi za ich haniebne postępowanie. Jednym z takich ludzi był Hitler i jako katolik nie został ekskomunikowany z kościoła, chociaż był zbrodniarzem potępionym przez cały świat. Nie będę opisywał postępowań papieży czy innych duchowych przywódców religijnych, bo historia już o nich wiele napisała. Powstanie świętej Inkwizycji, która torturowała i zamordowała setki jak nie tysiące ludzi w imię Boga, to są czyny które pokazują kto tymi ludźmi kieruje. Świadkowie są przekonanie, że nie naśladują Jezusa, który nakazał miłować nawet wrogów. Dlatego Świadkowie używają w swojej nazwie Chrześcijański zbór Świadków Jehowy, ale w rozmowach z kimkolwiek podkreślamy, że nie mamy nic wspólnego z chrześcijaństwem które splamiło się krwią niewinnych ludzi. Wielu Świadków Jehowy zginęło nawet w Polsce z rąk takich chrześcijan. Polecam: http://tatanati.blogspot.com/2010/12/przypadki-przesladowan-swiadkow-jehowy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p_tt
To ja mam takie pytanie jest przykazanie "aby miłować bliźniego jak siebie samego" i powiedz mi czy faktycznie z miłościa sie do swoich ludzi odnosicie? Bo mi się wydaję, że nie zawszę zbyt często zdarza się złość między wami. Te sytuacje co ja znam z waszych kręgów i to nie z opowieści osób odłączonych czy rozgoryczonych tylko z własnej dedukcji na podstawie obserwacji tych osób. Więcej "kochacie" ludzi obcych niż swoich co są nie wygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy zlosc to to samo co brak milosci? Jezeli ktos ma zone lub meza i na niego sie zdenerwuje albo zezlosci to znaczy jednoznacznie , ze nie ma milosci w tym zwiazku? Ap.Pawel w liscie do Efezjan napisal : Badzcie srodze zagniewani , a jednak nie grzeszcie , niech slonce nie zachodzi nad waszym rozdraznieniemi. W innym miejscu jest napisane : znoscie jednych drugich Czyli ze pierwsi chrzescijanie tez nie kochali sie ciagle jak samych siebie , tez dochodzilo wsrod nich do klotki , i to jest dowod aby chrzescijanstwo odrzucic ? Nie , bo tak jak klotnia w malzenstwie nie powoduje , ze ludzie decyduja sie na rozwod , tylko staraja sie dojsc do porozumienia . Ale faktem jest ze Jezus powiedzial , ze jednym ze znakow konca bedzie brak milosci. W Mateusza 24:12 pisze: A z powodu wzrostu bezprawia milosc wiekszosci oziebnie " Skoro wokol szerzy sie znieczulica i brak milosci na coraz wieksza skale to rowniez to proroctwo w jakims stopniu odbije sie na S.J. My nie jestesmy istotami z innej planety ani aniolami aby dzisiejszy zdeprawowany swiat nie mial absolutnie na nas wplywu . Cale szczescie ciagle mamy na tyle milosci do ludzi , ze mimo zobojetnienia wiekszosci na sprawy duchowe ciagle z radoscia glosimy dobra nowine o Krolestwie Bozym . Gdyby nie milosc do Boga i ludzi nic by nas nie wyciagnelo z domu aby isc i glosic !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy zlosc to to samo co brak milosci? Jezeli ktos ma zone lub meza i na niego sie zdenerwuje albo zezlosci to znaczy jednoznacznie , ze nie ma milosci w tym zwiazku? Ap.Pawel w liscie do Efezjan napisal : Badzcie srodze zagniewani , a jednak nie grzeszcie , niech slonce nie zachodzi nad waszym rozdraznieniemi. W innym miejscu jest napisane : znoscie jednych drugich Czyli ze pierwsi chrzescijanie tez nie kochali sie ciagle jak samych siebie , tez dochodzilo wsrod nich do klotki , i to jest dowod aby chrzescijanstwo odrzucic ? Nie , bo tak jak klotnia w malzenstwie nie powoduje , ze ludzie decyduja sie na rozwod , tylko staraja sie dojsc do porozumienia . Ale faktem jest ze Jezus powiedzial , ze jednym ze znakow konca bedzie brak milosci. W Mateusza 24:12 pisze: A z powodu wzrostu bezprawia milosc wiekszosci oziebnie " Skoro wokol szerzy sie znieczulica i brak milosci na coraz wieksza skale to rowniez to proroctwo w jakims stopniu odbije sie na S.J. My nie jestesmy istotami z innej planety ani aniolami aby dzisiejszy zdeprawowany swiat nie mial absolutnie na nas wplywu . Cale szczescie ciagle mamy na tyle milosci do ludzi , ze mimo zobojetnienia wiekszosci na sprawy duchowe ciagle z radoscia glosimy dobra nowine o Krolestwie Bozym . Gdyby nie milosc do Boga i ludzi nic by nas nie wyciagnelo z domu aby isc i glosic !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Można by było dodać, że w Dziejach Apostolskich 15: 36-39 czytamy jak to doszło do sprzeczki między ap. Pawłem i jego misjonarskim towarzyszem Barnabasem: "A Barnabas był zdecydowany zabrać także Jana, zwanego Markiem. Ale Paweł nie uważał za właściwe, żeby go zabrać, skoro odszedł od nich w Pamfilii i nie przystąpił z nimi do pracy. Wtedy doszło do gwałtownego wybuchu gniewu, tak iż się rozdzielili; Barnabas wziął ze sobą Marka i odpłynął na Cypr". Werset 39 w przekładzie Biblii Tysiąclecia mówi, że doszło między nimi do "ostrego spięcia". Co do zachowań niektórych świadków, to już pisałem dla p_tt, że źle postępujący w naszej społeczności, są z niej wydalani jeżeli się nie poprawią, czego nie praktykuje się w kościołach chrześcijaństwa. Widziałem tu wcześniej wypowiedź - psia łapa. Chciałbym powiedzieć parę słów na ten temat. Niejeden człowiek widzi w Biblii nauki, których inni wcale nie dostrzegają. Jeżeli ktoś interpretuje je w taki sposób jak przedstawiony w wpisie, to jego sprawa, przecież nie można zabronić komuś wierzyć w co chce i po swojemu to uzasadniać. Świadkowie Jehowy nie zauważyli w Biblii nauki o Trójcy, ale czy tylko my tego nie zauważyli? Gdy powstawała ta nauka w IV wieku już biskup Ariusz ( nie tylko) otwarcie przeciwstawił się temu dogmatowi. W kolejnych wiekach ludzie z narażeniem życia podejmowali prawdziwe wielbienie Boga Jehowy i odrzucali ten dogmat o Trójcy, w Polsce najbardziej znani byli bracia polscy. Wielu wybitnych ludzi nie znalazło tej nauki w Biblii, np. Michał Servet: http://tatanati.blogspot.com/2011/02/micha-servet-samotny-poszukiwacz-prawdy.html, którego oprawcą był Guillaume Farel, reprezentujący Jana Kalwina. Świadkowie Jehowy wyraźnie wskazują ludziom, że nie ma takiego Boga opisanego w Biblii, bo jeżeli by był to ostatni pisarz ap. Jan, który pisał po śmierci Jezusa 60 lat, wyraźnie by o tym napisał, ale nie dość że tego nie zrobił, to jeszcze odróżnia Jezusa od Ojca Boga. Każdego kto twierdzi inaczej pytamy: proszę mi pokazać gdzie w Biblii pisze, że Bóg jest w Trójcy?, ale nie jakieś domysły, spekulacje czy też stwierdzenia, że jakiś fragment to właśnie znaczy, bo dla jednych znaczy a dla drugich nic nie znaczy. Jeżeli zaczynamy odczytywać co jakiś fragment znaczy, to możemy sobie uzasadnić każdą naukę, nawet najbardziej absurdalną. Drugie pytanie dotyczy historii powstania tego dogmatu, czy prawdą jest, że powstał on dopiero na drugim soborze w 381 roku? Na I soborze nicejskim uznano, że Chrystus posiada tę samą substancję, co Bóg, i w ten sposób położono podwaliny pod późniejszą teologię trynitarną. Ale nie powstała wtedy Trójca, ponieważ na tym soborze nic nie wspomniano o duchu świętym jako trzeciej osobie trójjedynego Pana Boga. Po Nicei spory na ten temat trwały przez dziesiątki lat. Ci, którzy wierzyli, że Jezus nie jest równy Bogu, nawet na jakiś czas powrócili do łask. Później jednak cesarz Teodozjusz odwrócił się od nich. Uznał wyznanie wiary soboru nicejskiego za wzorzec obowiązujący na obszarze cesarstwa i w roku 381 n.e. zwołał sobór do Konstantynopola w celu sprecyzowania przyjętej formuły. To są fakty historyczne! Zapraszam do przeczytania: http://tatanati.blogspot.com/p/czy-bog-w-trojcy-w-ogole-istnieje.html Twierdzenie, że duch święty objawił komukolwiek 350 lat po śmierci Jezusa tajemnicę istoty Boga, to według nas zwykłe kłamstwo. Dlatego polegamy tylko na Biblii, w której nie znajdujemy takiej nauki. Ostrzegamy też innych, że Bóg nie będzie pozwalał, aby ludzie obrażali Go przez zmianę Jego wizerunku i tym samym przedstawianie Go jako tajemniczego Boga. Biblia zapowiada zniszczenie wszystkich złych ludzi i tych, którzy nie są posłuszni Bogu Jehowie. Idziemy do Was z miłości, tylko po to abyście nie zginęli podczas tej zagłady o której wspomina sam Jezus w Mateusza 24:37-39. Bracia z Towarzystwa Strażnica wydają na ten cel miliony dolarów na produkcję czasopism, broszur, książek i itp, aby uratować Wasze życie. Nasi przeciwnicy twierdzą, że pozyskujemy ludzi, aby utrzymywać Ciało Kierownicze Śj, to oczywiście bezpodstawne kłamstwa. Prawda jest taka, że to kościoły chrześcijaństwa tak postępują ze swoimi wiernymi. Pobierają od nich pieniążki a niewiele za to czyniąc. Inaczej jest w naszej organizacji. Obejrzyjcie film jak bracia zajmują się drukowaniem i i rozprowadzaniem literatury, aby ludzie mogli się nawrócić do Boga Jehowy i skorzystać z Jego łaski podczas niszczenia złych ludzi: http://tatanati.blogspot.com/2011/01/swiadkowie-jehowy-zorganizowani-do.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×