Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimika

Świadkowie Jehowy

Polecane posty

Gość erkkill
a ja mam pytanie, jak skutecznie odmówić i pozbyć się nachodzenia przez świadków Jehowy? bo już próbowałam, ale chyba byłam zbyt kulturalna bo nie dało to żadnego efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do erkkil Jezeli nastepnym razem przyjda do ciebie S.J. to poinformuj ich , ze naprawde nie zyczysz sobie ich wizyt i popros aby koniecznie zaznaczyli to na mapie terenu , aby pod ten adres SJ wiecej nie przychodzili. To powinno wystarczyc . My tez jestesmy przygotowywani do tego , ze nasza dzialalnosc niedlugo sie skonczy , tak jak Noego przed potopem.Glosil , ostrzegal przed nadchodzacym potopem , az pewnego dnia Bog powiedzial do niego aby wszedl do arki i drzwi za nim sie zamknely i nawet gdyby chcial juz nic wiecej nie mogl dla tych ludzi zrobic. My tez pewnego dnia bedziemy w podobnej sytuacji jak Noe , ze wiecej nie zobaczycie nas gloszacych , ale nie bedzie to zalezalo od was ale od decyzji Boga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie musze chodzic po ciucho
imię jehowa z hebrajskiego a nie z angielskiego katolicy nigdy nie używali tego imienia oprócz poetów i pisarzy protestanci uzywali tego imienia a jak juz katolicy uzy6waja to z niewiedzy swiadkowie jehowi łamia terz przytym przykazanie boże Nie będziesz używał imienia Pana, Boga twego, nadaremnie, bo nie ujdzie karania, kto by dla próżnej rzeczy użył imienia jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie musze chodzic po ciucho
Najświętsza Trójca Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego (Mt 28:19). Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi! (2 Kor 13:13). To mówi Jahwe (Jr 2:5). To mówi Syn Boży(Ap 2:18). To mówi Duch Święty (Dz 21:11). Trzej bowiem dają świadectwo: Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą (1 Jn 5:7-8). Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów (Iz 6:3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie musze chodzic po ciucho
Modlitwa za nieprzyjaciół. "A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują" (Mat. 5,44)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie musze chodzic po ciucho
Jest w Biblii wiele miejsc,gdzie Jezus nazwany jest Bogiem.Już pierwsze słowa Ewangelii wg.św.Jana o tym nam mówią: "Na początku było Słowo,a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. "Jan 1:1. W Liście do Hebrajczyków znakomicie autor ukazuje Bóstwo Jezusa i co więcej,uwydatnia nam,że dla Ojca Jezus jest Bogiem: " Do Syna zaś:Tron Twój, Boże na wieki wieków"Hebrajczyków 1:8. Jezus uwielbia swego Ojca i otacza Go chwałą a Ojciec otacza chwałą swojego Syna: "Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: "Jest naszym Bogiem"Jana 8:54. Należy pamiętać,że Syn Boga stał się w pełni człowiekiem i wiele fragmentów biblijnych pokazuje właśnie Jezusa Chrystusa jako człowieka,który pełni wolę Ojca,służy Mu,oddaje Mu cześć,modli się do Niego. Dlatego niektórzy nie umiejąc tego rozgraniczyć, gubią się i nie przyjmują tego,że Jezus był zarazem Bogiem i człowiekiem. Duch Święty też w Biblii jest ukazany jako osoba.Jest On Bogiem na równi z Ojcem i Synem. W Dziejach Apostolskich jest taki fragment,który mówi dobitnie o tym,że Duch Święty jest Bogiem: "Ananiaszu - powiedział Piotr - dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu i odłożyłeś sobie część zapłaty za ziemię? Czy przed sprzedażą nie była twoją własnością, a po sprzedaniu czyż nie mogłeś rozporządzić tym, coś za nią otrzymał? Jakże mogłeś dopuścić myśl o takim uczynku? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu." Wiele fragmentów przedstawia Boga Ojca,Syna i Ducha Świętego razem: "Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi! "2 Koryntian 13:13. Dlatego to,że w Biblii nie ma słowa Trójca Święta wcale nie oznacza,że Bóg nie jest w Trójcy Świętej Jedyny. Bóg to Ojciec i Syn i Duch Święty: " Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. "Mateusz 28:19. Z Panem Bogiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie te wersety ktore podalas nie wskazuja , ze Jezus jest rowny Bogu , ze jest jego czescia . Slowo bylo u Boga.Czyli ktos byl u kogos .Jak mowisz , bylam u kolezanki , to znaczy , ze ty i kolezanka to jedno , przez to stajeDcie sie jednym cialem , jedna osoba ? Dlaczego powolujesz sie na werset z 1 Jana Trzej bowiem dają świadectwo: Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą (1 Jn 5:7-8). musisz wiedziec , ze jest to werset dopisany wiele lat po spisaniu Biblii i w nowych przekladach katolickich nie ma tego wersetu.Dlaczego wspierasz osoby ktore chcialy sfalszowac Slowo Boga? Kolosan 1 15On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierworodnym wszelkiego stworzenia; 16bo za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne wniebiosach ina ziemi, co widzialne ico niewidzialne czy to trony, czy zwierzchnictwa, czy rządy, czy władze. Wszystko inne zostało stworzone poprzez niego idla niego. 17On też jest przed wszystkim innym iza jego pośrednictwem wszystko inne zostało powołane do istnienia, 18ion jest głową ciała, zboru. On jest początkiem, pierworodnym zumarłych, aby mógł się stać pierwszym we wszystkim; 19ponieważ Bóg uznał za dobre, żeby wnim zamieszkała cała pełnia Jezus jest pierworodnym wszelkiego stworzenia , czyli ze mial poczatek w przeciwienstwie do Boga Wszechmocnego .Jest zaraz po Bogu najpotezniejsza istota we wszechswiecie .Razem z Bogiem stwarzal wszystko co w niebie i na ziemi . Mimo tego zawsze jest podporzadkowany swojemu Ojcu , nigdy nic nie robi bez zgody i woli swojego Boga i Ojca . W 1 Koryntian 15 Albowiem Bóg „podporządkował wszystko pod jego stopy. Ale gdy mówi, iż wszystko zostało podporządkowane, jest oczywiste, że zwyjątkiem tego, który mu wszystko podporządkował. 28Agdy już wszystko będzie mu podporządkowane, wtedy również sam Syn podporządkuje się temu, który mu wszystko podporządkował, tak by Bóg był wszystkim dla każdego. Czyli Bog decyduje co i kiedy Jezusowi dac , ale jak wynika z tego wersetu Jezus mimo wielu przywilejow zawsze bedzie nizszy ranga od Boga Jahwe ( Jehowy ) i zawsze bedzie mu podporzadkowany ! Tak na marginesie , jak mozesz to podaj dokladna , koscielna definicje Trojcy , z jakiegos pewnego zrodla , ktore mozna potwierdzic . Bede bardzo wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słyszałas o zwojach z qumram,
nic nie zostało dopisanie ani zmienone przez te lata co zażucali ateisci i inne wiary ze kk fałszował bibli te znalezisko potwierdziło tylko ze biblia była przepisywana kropka w kropkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słyszałas o zwojach z qumram,
ŚJ w rozmowie zrobią wszystko aby nie uwierzyć, że Jezus Jest Bogiem. Przytoczą oni całą masę argumentów przeciw Jego Bóstwu. Ale każdy taki argument na podstawie Biblii można odeprzeć. Twierdzą, że jeśli Jezus byłby Bogiem to umierając nie zawołałby "Boże mój, mój Boże, czemuś mnie opuścił". Mt 27,46: „Około godziny dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: Eli, Eli, lema sabachthani?, to znaczy Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił Sądzą oni, że Bóg nigdy tak by nie zawołał. A przecież wiadomo, że Jezus, gdy chodził po ziemi, nie przestał być Bogiem będąc człowiekiem. Był Żydem, więc modlił się tak jak Żydzi. A ci modlili się też psalmami dostosowanymi do właściwej chwili. Więc naturalne jest, że gdy Jezus cierpiał jak człowiek, to modlił się słowami psalmu 22 Ps 22,1: „Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił? Pan Jezus jest synem Boga. Jana 17;3 1 Jana 1:20-21 Biblia Tysiaclecia. (21) aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. Mateusza 28 ;18 A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: "Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi. „ Ja i Ojciec jedno jesteśmy. „ Żydzi znowu naznosili kamieni, aby go ukamienować. Odrzekł im Jezus: Ukazałem wam wiele dobrych uczynków z mocy Ojca mego; za który z tych uczynków mnie kamienujecie? Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem. (J 10: 31-33) „ A Jezus zawołał donośnym głosem: Kto wierzy we mnie, nie we mnie wierzy, ale w tego, który mnie posłał. Kto mnie widzi, widzi tego, który mnie posłał. Ja jako światłość przyszedłem na świat, aby nie pozostał w ciemności nikt, kto we mnie wierzy. (J 12:44-46) „Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przeze mnie. Gdybyście mnie poznali, i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go. Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. Odpowiedział mu Jezus: Tak dawno jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? (J 14:6-9) (2) Jezus nie był aniołem Aniołowie nie odbierają uwielbienia (Objawienie Jana 19:10; 22:8-9). Aniołowie, są to dobre duchowe istoty, które nie dołączyły do rebelii Szatana przeciwko Bogu (Objawienie Jana 12:1-9). Jednak Jezus odbierał uwielbienie przy wielu różnych okazjach (Ew. Mateusza 8:2; 9:18; 14:33; Ew. Łukasz 24:52; Ew. Jana 20:28; oraz Objawienie 5:8-14). Ogłoszono, że Jezus jest wyższej rangi niż aniołowie, a sami aniołowie mają Mu oddawać cześć (List do Hebrajczyków 1:6-8, zobacz także Ew. Jana 17:5). 1.Jezus wykonywał funkcje, które tylko Bóg mógł czynić * Wybaczał grzech (Marek 2:1-12). * Stworzył wszystkie rzeczy (Ew. Jana 1:1-3; List do Kolosan 1:16-17). * Przejawiał wszechwiedzę (Jan 1:47-49). * Wskrzesił samego siebie (Jan 2:19). 3. Jezusowi należy się chwała i uwielbienie Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych (List do Filipian 2:9-10; zobacz także Objawienie 5:6-14). Żadna dobra osoba nigdy nie otrzymała uwielbienia (Dzieje Apostolskie 14:8-15; List do Rzymian 1:25), a Bóg potępia uwielbianie kogokolwiek innego niż Trójca (Dzieje Apostolskie 12:20-23). 4. Jezus jest łączony z Bogiem Ojcem Jezus nie jest wymieniany jako jeden ze świętych ani razem z aniołami, lecz z Bogiem (Ew. Mateusza 28:19; List do Galacjan 1:1; 2 List do Koryntian 13:13). 5. Jezus jest wyraźnie nazywany Bogiem * Przez Stary Testament (Izajasz 7:14, razem z Ew. Mateusza 1:22; Izajasz 9:5). * Przez Nowy Testament (Ew. Jana 20:29; List do Rzymian 9:5; List do Tytusa 2:13; 2 List Piotra 1:1). * Przez Boga Ojca (List do Hebrajczyków 1:8). * Przez Samego Siebie (Ew. Jana 10:25-33; zobacz także Ew. Jana 4:25-26; Ew. Marka 15:1; Izajasz 9:6). * W Nowym Testamencie Jezus jest nazwany Bogiem 145 razy (1 List do Koryntian 1:2, 3, 7, 8, 10, itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam , moj blad , jezeli chodzi o 1 Jana 5 :7 bo ty zacytowalas piersza czesc wersetu , ta ktora faktycznie w Biblii jest a nie dopisalas drugiej czesci tej dopisanej w pozniejszych wiekach .Jeszcze raz przepraszam W przypisie do tego wersetu w katolickim przekladzie jest takie wyjasnienie: duch ,woda i krew - w Tradycji Kosciola slowa te sa odnoszone do sakramentu chrztu i Eucharystii .Wierzacy spotyka sie w nich z Jezusem ,ktory zyje i dziala moca Ducha Swietego . Nic nie ma , ze ten werset wspiere Trojce , to rozwij sama , dlaczego uwazasz , ze ten werset wskazuje ze Bog jest Trojca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Tak jak myślałem, dużo słów i żadnego wersetu ani fragmentu z trójcą w Biblii. Trzeba było na poparcie tej doktryny sfałszować tekst biblijny i dopisywać w 1 Jana 5:7 że Bóg jest Trójcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Teraz wyprowadzę panie i panów z błędu, którzy twierdzą, że tylko poeci katolicy używali imienia Jehowa. Proszę sobie otworzyć katolicką Biblię Gdańską z 1632 roku na 2 Mojżeszowej 6:3 gdzie czytamy: "Którym się ukazał Abrahamowi, Izaakowi i Jakóbowi w tem imieniu, żem Bóg Wszechmogący; ale w imieniu mojem, Jehowa, nie jestem poznany od nich". Drugim mi znanym w Polsce użyciem takiej formy imienia jest na epitafium w Kościele Mariackim w Gdańsku, występuje tam trzy razy w cytacie z Ezechiela 37:4-6. Widać to na zdjęciu: http://tatanati.blogspot.com/p/jehowa-to-imie-boga-ktore-pozostanie-na.html. Szukaj po lewej stronie w 2 i 3 linijce oraz po prawej w ostatniej linijce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p_tt
Ta cała dyskusja nie zmienia faktu, że macie burdel u siebie. I że ludzie którzy mają rodziny wśród przewodniczących waszych to mają dużo łatwiej niż reszta. Swoje problemy próbujecie rozwiązywać u siebie- choć nie które muszą być regulowane prawem. Poza tym izolujecie się od reszty ludzi, mili i sympatyczni jesteście dla tych z których coś możecie mieć np przyciągnąć ich do siebie, a jak ich przyciągniecie to często potem dopiero widzą jak to jest tam w środku i uciekają, gdzie pieprz rośnie. Chore są te wymagania, żeby was było więcej i więcej, jak kiedyś usłyszałam to żeby zwiększać to swoje łażenie po budach, ładny sobie świat tworzycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Do autora "słyszałas o zwojach z qumram" Same naciągane domysły i spekulacje, w które można sobie wierzyć, tak jak wcześniej napisałem, ale my nie musimy się z tym zgadzać. Zapraszam do zapoznania się z tym krótkim materiałem na ten temat: http://tatanati.blogspot.com/2011/02/dokadna-wiedza-o-bogu-i-jego-synu.html Jeżeli chodzi o nazywanie aniołów bogami , to podam taki przykład: O patriarsze Jakubie napisano, że walczył, z BOGIEM ( Rodzaju 32:28) i po tym siłowaniu się z aniołem został nazwany Izrael. Księga Ozeasza wyraźnie wyjaśnia, że był to anioł a nie Bóg (Ozeasza 12:2-4). Również o Szatanie mówi się jako o „bogu tego świata (2 Koryntian 4:4). Trochę odkłamania nie zaszkodzi nikomu, dlatego tylko zabieram tu głos. Jestem też świadomy, że do niektórych i tak nic nie trafi, ale niech nie myślą, że są tacy przebiegli i mądrzy a świadkowie to jacyś zaślepieni (otumanieni) i niedouczeni prostaczki. Może prawda jest odwrotna, przecież historia udowodniła, że największa ciemnota naukowa była za czasów największych wpływów kościoła. Czyżby bez przyczyny ludzie masowo opuszczają kościoły chrześcijaństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Do "p_tt", Dziwisz się, że nie chcemy zadawać się z ludźmi, którzy nie podzielają naszych poglądów a nawet są naszymi wrogami. Odnoszę wrażenie, że i Ty nas nie lubisz, więc czego od nas oczekujesz, że będziemy Cię wielbić? Jak ty zwracasz się do świadków z wrogim nastawieniem, to czego możesz się spodziewać? Podejrzewam też, że nie jesteś całkiem obiektywna a wiedzę czerpiesz na nasz temat od naszych wrogów, którzy mają pełen worek sensacyjnych historyjek, ale zazwyczaj opartych na półprawdach i na kłamstwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przekrecacie i to jak
Nieprawdą jest, że katolicy posługiwali się formą Jehowa zamieszczoną w Kościele Mariackim w Gdańsku. Słowo to jest umieszczone na jednym epitafium i pochodzi z 1591r. (zdjęcie obok). W kościele tym, w latach 1529-1939 odbywały się nabożeństwa luterańskie, gdyż wówczas kościół odebrano katolikom. Tego nie chcą zauważać ŚJ, aby mięć pretekst do zarzutów. Protestanci używali określenia "Jehowa", co widoczne jest w ich Biblii Gdańskiej z 1632r. Manipulacje i oszustwa w kręgu tego wyznania są na porządku dziennym! biblia gdańska jest protestancka a nie katolicka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przekrecacie i to jak
Interpretacja Pisma musi wynikać z natchnienia Ducha Świętego w Kościele. „To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili od Boga święci ludzie (2 P1, 2021). Jest to argument, że proroctwo zawarte w Piśmie nie pochodzi od ludzi, ale od Ducha Świętego, tak samo jego interpretacja nie jest pozostawiona wyłącznie ludziom. Sposób, w jaki słowo Boże zostało wypowiedziane do człowieka daje kontekst do rozumienia go. Bóg mówił poprzez swój lud tak wczasach Starego jak i Nowego Testamentu; nasze słuchanie i rozumienie musi odbywać się w kontekście Jego ludu dzisiaj. Duch Swięty jest tak samo w Kościele dziś, jak był w Kościele pierwotnym. Nie na to kierował Radą Jerozolimy w rozwiązywaniu problemów nawróconych pogan, by zostawić Kościół i nie kierować jego soborami dzisiaj. Nie ogranicza też swego przewodnictwa do tego, co już zostało napisane. Nadal jest obecny w Kościele inspirując przekazywanie nowiny o zbawieniu. Przyjęcie Pisma jako słowa Bożego oznacza zaakceptowanie sposobu, w jaki zostało wyrażone w słowach łudzi. Akceptacja Pisma oznacza przyjęcie tradycji, która formowała pisma i uznała je za natchnione. Przyjęcie Pisma oznacza akceptację pouczającego autorytetu Kościoła, ponieważ właśnie pop(7Cz ten autorytet słowa Pisma zostały po raz pierwszy przekazane, a księgi Pisma ocenione jako autentyczDU tLuI a naszej wiary. Nie możemy przyjąć autorytatywnego naiwni nia Kościoła w II w., a odmówić mu tej roli wspólczeiuiie. Czyniąc tak twierdzilibyśmy, że Duch Swięty, który kierowal wczesnym Kościołem, już nim nie kieruje w naszych czasach. Rola Kościoła nie polega na osądzeniu prawdziwości lub fałszu tego, co jest zawarte w Piśmie, ale na kształceniu się przez Pismo, głoszeniu nowiny zawartej w Piśmie i wcielaniu ideałów w nim zawartych. Zadaniem Kościola jest dalsze przekazywanie nowiny o zbawieniu rozpoczętym w czasach Apostołów. Pismo jest dla Kościoła normą oraz narzędziem w tej działalności. Tak jak to czynił Paweł, Kościół powinien przekazywać nowinę, alei życie, jednając ludzi z Bogiem przez Chrystusa: „Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa i zlecił nam posługę jednania (2 Kor 5, 18). Kościół nie jest sądem najwyższym, dającym definitywną interpretację praw otrzymywanych od niebieskiego Prawodawcy. Jest zorganizowaną wspólnotą. Musi koncentrować się na życiu i jego rozprzestrzenianiu. Czasami musi dokonać autorytatywnej interpretacji słów Pisma, ale w praktyce posługiwania się Pismem zdarza się to rzadko. Więcej dowiadujemy się o Piśmie ze sposobu, w jaki Kościół posługuje się nim, np. w modlitwie niż z oficjalnych wypowiedzi czynionych ex kaihedra. Będąc częścią życia Kościoła, poznajemy znaczenie Pisma dla naszego życia. Podczas gdy autorytatywna rola nauczającego Kościoła jest niezbędna i daje konieczny fundament, nasze czytanie Pisma znajduje kontekst i odbicie w pełnym życiu Kościoła Ograniczyć Kościół do roli nauczyciela, jakkolwiek nieomylnego, to widzieć tylko jeden wymiar o wiele większej rzeczywistości. Nie tylko to, czego Kościół naucza, ale i w jaki sposób żyje, stanowi zasadę zrozumienia Pisma. Nasze pojmowanie jest uwarunkowane tysiącem niedostrzegalnych sposobów: poprzez nauczanie, którego słuchamy, wspólne życie modlit wy, naszą przyjaźń w Duchu Swiętym (por. 2 Kor 13) z innymi chrześcijanami. Weźmy tylko prosty przykład: w słowach Pawła nigdy nic było oficjalnego nakazu: „Chcę więcby mężczyźni modlili się każdym miejscu, podnosząc czyste ręce, bez gniewu sporu (I Tym 2, 8), aby nie brać ich dosłownie, jako wskazówkę dła właściwej modlitwy. Ale modlitwa ze wzniesionymi rękami niejest dziś powszechnie praktykowana. Nasz styl modlitwy jest często wyznaczony raczej doświadczeniem niż poprzez jasne nauczanie i interpretację wersetów Pisma. Rzeczywiście, powszechna nauka czasami powoduje nie zupełnie właściwe rozumienie Pisma. Ostrzeżenie Jezusa w Ewangeliach, że: „Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego (Łk 18, 25) często było wyjaśniane dosłownie; w tym przypadku twierdzono, że była w murach Jerozolimy mała brama nazywana „Uchem igiełnym, przez którą wielbłądy z trudem przeciskały się. Interpretacja ta powstała w średniowieczu, jednak nie znaleziono żadnego potwierdzenia, że brama taka istniała lub że Jezus mial taką bramę na myśli. Musimy raczej skonfrontować pełne wagi ostrzeżenie Jezusa przed bogactwem z Jego obietnicą, że: „Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga (Łk 18, 27), a nie opierać się na powszechnej interpretacji, która osłabia przekaz Ewangelii. Łatwiej można by przypisać Biblii nadziemską doskonałość i cale nasze zaufanie w niej złożyć, niż zaufać Kościołowi, którego ludzkie niedoskonałości i grzeszność bywają tak widoczne. Plan Boży nie przewidywał prowadzenia nas przez napisanie doskonałej księgi, ałe włączenie nas do ludu idącego drogą ku pełnemu zbawieniu. Nasze zgorszenie tym, że Kościół nie jest doskonalszy, było prawdopodobnie odczuwane i w I wieku: Piotr prawdopodobnie nigdy nie wydawał się bez skazy. Może łatwiej jest zawierzyć Pismu niż Kościołowi, ale taka wiara, która stawia Pismo ponad Kościołem, jest źle umiejscowiona: czyni bowiem Pismo większym, a Kościól mniejszym, co nie jest zgodne z planem Bożym. Podczas gdy Kościół nie jest ponad autorytetem Pisma, Kościół ma moc, by głosić i interpretować Pismo. Przekazywanie wiary jest dziełem Kościoła. Biblia jest księgą Kościoła. Przekazywanie wiary nie może być oddzielone od Kościoła ani Biblia nie może być od niego oddzielona. Kościół musi uznać Biblię za „kanoniczną: regułę, miarę, normę wiary. Nauka Kościoła musi czerpać i być wyznaczana przez Pismo. Kościół jest tym, który słucha słowa Bożego wypowiedzianego poprzez Pismo. Bóg wypowiada swoje słowo do Kościoła tak, że sam Kościół może być dla świata zwiastunem Boga i Jego nowiny. Słowo, które Bóg wypowiedział w Jezusie Chrystusie nadal rozbrzmiewa w świecie potwierdzone życiem tych, którzy je odnaleźli w Jego imieniu. Słowo Boże stilo się obecne w ludzie Bożym Kościele. RÓŻANIEC ŚWIĘTY RATUNKIEM DLA SWIATA Matka Boża: Przez Moc Mojego Świętego Różańca szatan zostanig zmiażdżony i związany w Piekle na wieczną Mękę. Ktokolwiek co dzień odmawia cały Różaniec, zbawi siebie i rodzinę. Miejcie Różaniec przy sobie, gdziekolwiek jesteście. Wzywam was, abyście odmawiali co dzień cały Różaniec. Módlcie się nieustannie... macie ostatnią szansę..., zbliżają się ciężkie i trudne dni, jakich świat jeszcze nie przeżywał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Oczywiście przyznaje, że nie sprawdziłem wydawców Biblii Gdańskiej, ale to nie zmienia faktu, że przez protestantów forma imienia Bożego Jehowa była powszechnie używana. Co do Trójcy dalej wiele słów na poparcie Waszej nauki, a fragmentu z Trójcą jak nie było tak nie ma. Podobnie jest z teorią o ewolucji, tysiące książek na ten temat napisano, ale żadna tej nauki nie udowodniła. Pozostała dla wielu w sferze założeń, że to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Przyznaję, że nie sprawdziłem kto zrobił ten przekład Biblii, ale nie zmienia to faktu, że Forma imienia Bożego w formie Jehowa była powszechnie używana, zwłaszcza w przekładach Biblii protestanckich, które są powszechnie uznane. Wracając do Boga w Trójcy to nie zostałem przekonany, ponieważ znowu wiele słów na poparcie Waszej nauki i żadnego fragmentu z Trójcą w Biblii. Powoływanie się na późniejsze teksty nic nie dowodzą, ponieważ nie są to Boże Słowa. Podobnie jest z teorią o ewolucji, która została wprowadzona do szkolnictwa, wiele tysięcy słów napisano w jej obronie, ale tak naprawdę nikt jej nie udowodnił. Pozostała w sferze założeń, zwłaszcza dla jej zwolenników. Zastanawiam się jeszcze dlaczego tak uporczywie zapieracie się aby nie używać imienia Boga Ojca. Ostatnio macie nawet odgórny zakaz używania tego imienia w liturgii w kościele. Jeszcze jedno, dlaczego nie nazwaliście żadnego swojego kościoła imieniem Jahwe, czyżbyście wstydzili się Boga Ojca, czy może nie pasuje On wam do waszej nauki o Trójcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rgb
Papież idzie na wojnę z Bogiem W ostatnich latach do liturgii zakradła się praktyka wypowiadania Imienia Boga. Powinna ona zniknąć czytamy w dyrektywie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Czytaj i nie daj się zwieść- Oni zapierają się BOGA: http://rgbplus.pl/index.php?id=1074

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za-jezusa-głosem
Chrystus Zbawia czy kościół?, WIĘC KTOŚ TU MUSI OKŁAMYWAĆ KATOLIKÓW ? http://za-jezusa-glosem.bloog.pl/id,5551434,title,Rzymsko-Katolicka-Biblia-Odpowiada,index.html?ticaid=6bd26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostrosłup foremny
wiecie co, znam kilku Świadków i straszne dla mnie jest to, z jaką łatwością przychodzi im szydzenie z innych :( może i mają jakieś cnoty, ale wystarczy że ktoś nie jest ŚJ, to już pojawiają się wyzwiska :? i to obnoszenie się, że tylko oni żyją w Prawdzie :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy katolicy uwazaja , ze ich wyznanie jest jedyne prawdziwe , czy tez uznaja ze wszystkie religie chrzescijanskie tak samo podobaja sie Bogu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostrosłup nieforemny
wszystko zaczeło się od katolicyzmu, dlatego powiadam wam, powróćcie do macierzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TATANATI
Zapraszam wszystkich chętnych na artykuł " Czy da się poznać prawdę religijną?": http://tatanati.blogspot.com/2011/02/czy-da-sie-poznac-prawde-religijna.html Chcę niektórych zapewnić, że nie mam zamiaru swoimi wpisami kogokolwiek obrażać, jedynie przedstawiam otwarcie swoje poglądy, zresztą tak samo jak każdy to robi. Twierdzenie, że kogoś obrażamy wydaje mi się nie na miejscu, bo jakbym przejmował się tym co napisali tu o świadkach, to ja mógłbym mieć takie pretensje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zaczelo sie od Jezusa i Biblii , dlatego trzeba wrocic wlasnie do tego czego naprawde uczy Biblia . A tak zmieniajac temat co myslicie o sytuacja na swiecie , czy zauwazacie jak teraz czesto sa trzesienia ziemi , jak jeden za drugim budza sie wulkany na calej naszej planecie? Wzmaga sie glod na swiecie w wyniku coraz drastyczniejszych kles zywiolowych ktore powoduje coraz mniejsze zbory .Ceny zywnosci beda coraz bardziej szybowac w gore . W ks.Objawienia jak jest opis czarnego konia apokalipsy to jest powiedziane , ze przyniesie glod w jednych miejscach a w innych bardzo droga zywnosc , ze calodzienny dochod bedzie szedl na podstawowe jedzenie . Jezus zato zapowiedzial wielkie trzesienia ziemi , glod i zarazy w jednym miejscu po drugim . Co myslicie o tych slowach z Biblii w kontekscie dzisiejszych wydarzen swiatowych . Jezus tez zapowiedzial ze masy ludzkie bede szumiec jak wzburzone morze a ludzie beda przerazeni ze stachu w oczekiwaniu tego co nadejdzie . Co o tym wszystkim myslicie ? Bo to co dzieje sie na swiecie dotyczy kazdego z nas, bez wzgledu czy jestesmy S.J. katolikami czy ateistami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamka 2
miałam już nie pisać na temat Świadków, ale jednak krótko zapytam, może to kogoś zastanowi. dlaczego do Waszych głównych biur nie wiem ośrodków nie ma adresów, tel tylko jakieś skrytki? A drugie skąd Wy to macie, że posiedliscie wiedzę, że znacie odpowiedzi na każde pytaniamia? czy to nie jest czasem pycha? na koniec przykro mi to stwierdzić, ale ten wykluczony starszy zbóru jest kolejnym, nieodosobnionym zniszczonym człowiekiem. żal mi Was, że ktoś kiedyś wprowadził Was do tej sekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatanati-porażka
Tatanati-mój ostatni post do ciebie. Prosze nie odpisuj, bo to nie ma sensu. Jak jestes homofobem to uważasz ze wszyscy cie nienawidzą, pewnie gaye nienawidzą organizacji itd. Prawdą jest, że jestrescie jacy jestescie i tego zmienić ani oszukać się nie da. Nie miałbym ani siły ani energii by sobie nienawidzić świadków-jesteście mi oboijętni-mogę jedynie współczuć istotom, które wpadły w wasze sidła z niewiedzy i szczerze chcą służyć Bogu, tylko nie wiedzą w jakie bagno wdepnęły i komu służą naprawdę. Już lepiej zapisać się jawnie do masonów i uczciwie sprawy nazywać, mależąc do organizacji, która jest potężna i ma władzę. Należeć do podorganizacji, która kłamie i na jakąkolwiek krytykę odwraca kota ogonem-jak ty, nie potrafi przyjąć krytyki tylko zarzuca innym wrogość i nienawiść to tylko świadczy o jakimkolwiek braku dystansu do siebie i do swoich działań. Jakoś nie zauważasz jawnych sprzecznosci pomiędzy prawdą Biblii a tym co głosi Strażnica-ale to juz przerabialiśmy. Ślepi, nie zostali wysłani a chodzą i nauczają nauki dodane od siebie w pysze swojej zatwardziali. Wasza nowomowa was nie uratuje ani nie sprawi że będziecie lepsi czy swięci. Odpowiadacie za swoje czyny i za wciąganie ludzi na manowce-ich krew macie na swych rękach. Nie będę z tobą więcej dyskutował bo naprawdę nie ma o czym. Nie widzisz, nie czytasz ze zrozumieniem, nie dyskutujesz. Na wszelkie zarzuty odpowiadasz, że się ciebie czy organizacji nienawidzi, a to jest po prostu niechęć do związania się z wami. Zycie to nie niewolnictwo dla waszego niewolnika-władcy. Inni to rozumieją-ale jak ktokolwiek się nie zgodzi z akualną wiedzą starszych bądź z aktualną linią strażnicy jest wykluczany. Ciekawe czy byście wykluczyli braci, którzy by przyszli ze starą Strażnicą was uczyć bzdur które kiedyś wciskaliście a teraz twierdzicie że to nieprawdą. Kto więc będzie zbawiony-oni czy wy? Wasze nowe światło to wciąż ten sam mrok i prowadzenie ślepego przez kulawego. Natchniony przez Ducha Świętego niewolnik raz jest nieomylny innym razem twierdzi, że składa sie z normalnych ludzi, którzy mogą się pomylić, ale najcześciej swoje pomyłki przypisuje "nadgorliwym" braciom, ale jakby bracioa spróbowali tylko się nie podporządkować aktualnym zaleceniom to wylatują z hukiem. Jesteście tylko PORAŻKĄ-niczym więcej. Pozdrawiam i życzę zdrowia-fizycznego i psychicznego-niezależnie od tego czy mnie uważasz za nienawidzącego cię parafianina czy nie-to już twój ból-zresztą i tak nigdy nic nie zrozumiesz. Ktokolwiek oczy otwiera ci na jawne błędy to uważasz go za oszczercę czy za nienawistnika-a sam jesteś jak tabaka w rogu-nie przyjmujesz argumentów a jedynie wciskasz swoje przekształcenia by dowodzić swoich błędów. Propaganda za PZPR działała identycznie jak działają świadkowie. Na szczęście nie wszyscy dają sie wam nabierać, o czym świadczy liczba opuszczających waszą organizacje co roku-wszystkich w sidła zła nie złapiecie, wszystkim swoich nauk nienawiści do wszystkiego co inne nie przekażecie na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ostrosłup foremny
Drogi ostrosłupie. To jest przeciez oczywista oczywistość. Nauką podstawową wśród świadków jest nauka nienawiści względem wszystkiego co inne, względem tych którzy ich nie przyjmuja ani ich nauk, wzgledem tych, którzy moga im zagrozić.Jeśli w Polsce katolicyzm jest/jaki by on nie był/ głównym zagrożeniem dla ich sekty to oczywiscie musi być nagonka na katolików i objawianie jacy to są podli ludzie i jak nalezy ich nienawidziec/chociaz Jezus uczył miłości do bliźniego-ale świadkowie dodali do tej nauki-pod warunkiem że to jest świadek, ale niewykluczony/. Swoją pracę w multilewel marketingu w produkcji i rozprowadzaniu czasopism i książek mających pozyskać nowych do organizacji i skłonić ich do niewolniczej pracy nazywają miłością. Jednocześnie usłyszeć na ulicy można jak "siostra" objawia, ze nie chcieli jej słuchać i że to są kozły, które pójda na stacenie". Ot swoiste świadkowe objawienie pełne miłości bliźniego. Dlatego wolę trzymać się z daleka od nich i z daleka od Polski, gdzie cóż z tego że dzieci ida do kościoła czy rodzice/jakiegokolwiek/ a potem urządzają sobie zabawy idąc do sklepu-w to ile kto batonów ukradnie albo perfum czy dezodorantów. To jest po prostu porazka z ludźmi i tyle. Niezależnie od religii czy wyznania. Na szczęście jeszcze są dobrzy ludzie i takich udaje mi się spotykać. Są inne wartości w życiu niż tylko pieniądz, złodziejstwo, przymuszanie do sekt czy obmawianie innych. Pozdrawiam gay_is_ok_friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×