Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimika

Świadkowie Jehowy

Polecane posty

przykre jest ze w tych dyskusjach Bóg jest gdzies daleko a ofiara Jezusa pominieta.. co do swiadków to cała teologia trzyma sie na przekonaniu ze w 607rpne nebukadnezar zburzył swiatynie w jerozolimie i z tego jest wyliczony rok 1914 ale wszystkie zródła podaja rik 586pne zastanówcie sie nad tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze dodam tylko to ze pierwsza data rzekomego powrotu Chrystusa była ustanowiona na rok 1874 a w 1914 miałbyc koniec swiata. ciekawe kto w 1874 sobie uswiadamiał jego powrót jak straznica jest drukowana od 1879r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joda08
Nowożytni historycy wciąż nie mają pewności co do poprawnego umiejscowienia niektórych królów asyryjskich i babilońskich, ale poczet królów Judy i Izraela nie budzi takich wątpliwości. Kroniki Egipcjan podają królów niechronologicznie, często występują panujący ze sobą współcześnie a liczeni jakoby panowali jeden po drugim. Inni są całkowicie wymazani z wszelkich zapisków. Niechlubne dzieje są całkowicie pomijane, przemilczane a sukcesy koloryzowane. Więcej na ten temat "The World History of the Jweish People" 1964. Historia Biblijna jest pełna. Wspomina o sukcesach i potknięciach bez ubarwień. Powołuje się na dokumenty, podaje dokładne umiejscowienie w latach na zasadnie "w takim a takim roku i miesiącu panowania tego a tego". Z tego powodu Biblia jest bardziej wiarogodna niż inne źródła, które może są imponujące, ale często nieprawdziwe w celu przypodobania się władcy. Czy już rozumiesz dlaczego rok 607 p.n.e. to początek niewoli babilońskiej Izraela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joda08
Do anonima podpisującego się "sa programy do zmieniana naz". Bóg jest nieomylny, ale nie ludzie, nawet wasz biskup w Rzymie, choć rości sobie do tego pretensje. Jak myślisz, czy lepiej jest przyznać się do błędu, czy trwać w kłamstwie? Powiedz: Dlaczego KK trwa w kłamstwie ucząc że dusza jest nieśmiertelna skoro w Biblii czytamy, że tak nie jest ["dusz która grzeszy ta umrze" Ez 18:4 ]? Dlaczego KK trwa w kłamstwie twierdząc, że Maria została w ciele zabrana do nieba skoro "ciało ikrew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego ani skażenie nie dziedziczy nieskażoności" 1Kor15:50 ? Dlaczego KK wbrew Biblii zabrania zawierania małżeństw jeśli czytamy: "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony(...) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością." 1Tym 3? Apostoł Paweł odpowiada w 1Tym. 4 : "niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku (...) naukom demonów.(...) Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie," Człowieku, zbadaj własną religię, a dopiero później postaraj się zrozumieć "Czego uczy Biblia?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma ani jednego dowodu na podtrzymanie daty 607 rpne i co ciekawe nawet nebukadnezar nie był jeszcze królem babilonu..... nie wspominajac o dacie 1874 jako rzekomego przyjscia Jezusa podobno niewidzialnie co nie ma zadnego dowodu w biblii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do niesmiertelnej duszy... jezeli grzesznicy nie cierpia wiecznie obj 14,11 to i zbawieni nie są wieczni obj 22,5 a nawet sam Bóg 15,7 do wszystkich tych wersetów uzyto tego samego słowa ajon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nauka sj jest niebezpieczna ? 1. sj odrzucają zbawienie które Jezus chce nam dać. Jezus powiedział: "w domu mego Ojca jest wiele mieszkań, idę przygotować Wam miejsce". Jednak ich guru ustalili, że to jest tylko 144 tysiące Zastanówcie się prze chwilkę czy 144 tys. mieszkań to dużo (zakładając że każdy w niebie ma własne, bo może po kilku do jednego) ? W naszym małym kraju jest chyba znacznie więcej. Dlaczego niebo sj jest takie małe ? Otóż oparli swoje wywody na fragmentach apokalipsy Jana (cytuję jeden z tych które mówią o liczbie 144 tys.): Ap 7:1-17 bw "(1) Potem widziałem czterech aniołów stojących na czterech krańcach ziemi, powstrzymujących cztery wiatry ziemi, aby nie wiał wiatr na ziemię ani na morze, ani na żadne drzewo. (2) Widziałem też innego anioła wstępującego od wschodu słońca, który miał pieczęć Boga żywego i który zawołał głosem donośnym na czterech aniołów, którym zezwolono wyrządzić szkodę ziemi i morzu, mówiąc: (3) Nie wyrządźcie szkody ani ziemi, ani morzu, ani drzewom, dopóki nie opatrzymy pieczęcią sług Boga naszego na czołach ich. (4) I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich: (5) z plemienia Judy dwanaście tysięcy opieczętowanych, z plemienia Rubena dwanaście tysięcy, z plemienia Gada dwanaście tysięcy, (6) z plemienia Asera dwanaście tysięcy, z plemienia Naftalego dwanaście tysięcy, z plemienia Manassesa dwanaście tysięcy, (7) z plemienia Symeona dwanaście tysięcy, z plemienia Lewiego dwanaście tysięcy, z plemienia Issachara dwanaście tysięcy, (8) z plemienia Zebulona dwanaście tysięcy, z plemienia Józefa dwanaście tysięcy, z plemienia Beniamina dwanaście tysięcy opieczętowanych. (9) Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach. (10) I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka. (11) A wszyscy aniołowie stali wokoło tronu i starców, i czterech postaci, i upadli przed tronem na twarze swoje, i oddali pokłon Bogu, (12) mówiąc: Amen! Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wieków. Amen. (13) I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli? (14) I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka. (15) Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją. (16) Nie będą już łaknąć ani pragnąć, i nie padnie na nich słońce ani żaden upał, (17) ponieważ Baranek, który jest pośród tronu, będzie ich pasł i prowadził do źródeł żywych wód; i otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu. Już proste zastanowienie nad tym prowadzi nas do nast. wniosków: a) dotyczy to konkretnej sytuacji u końca czasów - czasu wielkiego ucisku b) wszyscy opieczętowani to Izraelici c) przed tronem Boga znajdą się nie tylko te 144 tys. ale niezliczona ilość zbawionych a tron Boga jest w niebie, nie czytałem w biblii jakoby miał się przenieść na Ziemię Jest inny fragmenty Apokalipsy mówiący o 144 tys. ale nie podaje szczegółów ich dotyczących. Większość sj ma wylądować/pozostać na Ziemi (wg ich nauki). Niestety dla sj Ziemia zostanie spalona/zniszczona a sj razem z nią (2P 3,7): (7) Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi. Z tego rozumiem, że sj są bezboznikami (taki dowód nie-wprost . 2. sj odrzucają Jezusa-Boga i właściwie nie wiedzą kim jest Jezus. Czasem twierdzą że jest archaniołem Michałem, czasem, że "mniejszym bogiem" - takim przez małe b. tymczasem uczniowie Jezusa postępowali inaczej: a) Tomasz mówi o nim: "Pan mój i Bóg mój". b) Paweł pisze Flp 1: "według oczekiwania i nadziei mojej, że w niczym nie będę zawstydzony, lecz że przez śmiałe wystąpienie, jak zawsze, tak i teraz, UWIELBIONY będzie Chrystus w ciele moim, czy to przez życie, czy przez śmierć" Uwielbienie stworzenia to bałwochwalstwo o czym Paweł pisze w Rz 2 (więcej na ten temat w następnym poście). c) Szczepan, pełen Ducha Świętego, widząc niebo otwarte i Jezusa po prawicy Boga modli się: "Panie Jezu przyjmij moją duszę". Co za wpadka: zamiast prosić Boga, poprosił Jezusa Zaprawdę biblia jest pełna kłamstw i dlatego sj ciągle ją poprawiają Wg sj uczniowie i apostołowie Jezusa byli głupcami (w tym największy wg mnie czyli Paweł). Oczywiście jest inna opcja: to sj są w błędzie a biblia jest wiarygodnym źródłem i nie trzeba go poprawiać. Ja właśnie tak myślę i to pozwala mi żyć w pokoju. 3. Konsekwencją odrzucenia Jezusa-Boga jest utrata życia wiecznego, bo jak mówił Jezus: "Ja jestem droga i prawda i ŻYCIE" "jeśli nie uwierzycie, że JA JESTEM umrzecie w swoich grzechach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Jezus był Bogiem ? Poniższy tekst jest oparty na biblii. I. Rozpocznijmy od pytania: co Jezus mówił sam o sobie ? Mówiąc do Żydów powiedział: "Dlatego powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to JA JESTEM, pomrzecie w swoich grzechach." Ew. Jana 8:24. I dalej mówi: J 8:28 "Wtedy rzekł Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że JA JESTEM i że nic nie czynię sam z siebie, lecz tak mówię, jak mnie mój Ojciec nauczył. Jeszcze zwracając się do swoich uczniów: (18) Nie mówię o was wszystkich. Ja wiem, których wybrałem; lecz /potrzeba/, aby się wypełniło Pismo: Kto ze Mną spożywa chleb, ten podniósł na Mnie swoją piętę.(19) Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM. J 13-18:19 W Getsemane do tych którzy przyszli go pojmać: "Gdy więc im rzekł: JA JESTEM, cofnęli się i padli na ziemię." J 18:6 Jak refren powtarzają się słowa Jezusa: JA JESTEM. Dlaczego określa sam siebie takimi słowami ? Odpowiedź znajdziemy w kolejnym fragmencie biblii. Mojżesz zaś rzekł Bogu: Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć? Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTORY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was. Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia. Wyjścia 3,13-15 (2 Mojżeszowa = Księga Wyjścia) Widać więc wyraźnie, że Jezus określa sam siebie słowami takimi jakimi Bóg określał samego siebie. Imię Boga JESTEM po hebrajsku brzmi JHWH (starotestamentowy język hebrajski nie używał samogłosek). Tłumacze, chcąc oddać imię Boże tak jak było ono napisane/mówione w języku hebrajskim, dodali samogłoski i stąd pojawiły się 2 najpopularniejsze przeniesienia tego wyrazu: 1.JaHWeH- po polsku Jahwe 2.JeHoWaH - po polsku Jehowa Podsumowując: Jezus nazywał sam siebie imieniem Boga. II. Co mówi biblia o Jezusie ? Początek ewangelii Jana: J 1,1 „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo." Jak się czyta dalej 1szy rozdział tej ewangelii to wiadomo, że chodzi o Jezusa. 1 list Jana 5,20: Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. Powyższy fragment sprawdzałem w różnych tłumaczeniach oraz w greckim oryginalnym tekście 1go listu Jana. Nie mam wątpliwości, że wprost mówi on o Jezusie jako prawdziwym Bogu. Oczywiście nie korzystam z tłumaczenia sj, bo jest w wielu miejscach sprzeczne z ich własnym wydaniem inerlinearnym NT (gdzie widać grecki oryginał i tłumaczone jest każde słowo oddzielnie). Hebrajczyków 1,5-8 (5) Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, a On będzie Mi Synem.(6) Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!(7) Do aniołów zaś powie: Aniołów swych czyni wichrami, sługi swe płomieniami ognia.(8) Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego. Sam Ojciec Jezusa, którego wiele religii (w tym sj) nazywa Bogiem Jedynym mówi o swoim Synu Bóg. Trudno się spierać z Bogiem. III.Czego Jezus oczekiwał od swoich uczniów, naśladowców ? Słowa Jezusa: J 13:13 "Wy Mnie nazywacie Nauczycielem i Panem i dobrze mówicie, bo nim jestem." J 12:26 "A kto by chciał Mi służyć, niech idzie na Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec." Ewangelie są pełne żądań Jezusa by Jemu służyć, by uznać Go za Pana swojego życia. Jego uczniowie faktycznie tak Go traktowali, nazywali siebie Jego sługami. Na przykład Paweł: Rz 1:1 "Paweł, sługa Chrystusa Jezusa, z powołania apostoł, przeznaczony do głoszenia Ewangelii Bożej." Kiedy jednak czytamy np. list do Rzymian, to znajdujemy (Rz 1,18-26): 18) Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta.(19) To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił.(20) Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy.(21) Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce.(22) Podając się za mądrych stali się głupimi.(23) I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów.(24) Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał.(25) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.(26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Co jest charakterystyczną cechą bałwochwalstwa ? Jest to napisane w powyższym fragmencie: ludzie służą stworzeniu (czemuś co zostało stworzone przez Boga) a nie służą prawdziwemu Bogu. Jeżeli więc Jezus nie jest Bogiem, to każdy kto Mu służy jest bałwochwalcą. Jeżeli Jezus jest stworzeniem Bożym, to służenie Mu, traktowanie Go jako Pana, jest wyrazem buntu przeciwko Bogu Prawdziwemu. Mamy jednak świadków: wszyscy Jego uczniowie służyli Mu i traktowali jako Pana. Paweł i Sylas tak mówili: Dz 16,30-34 (30) i wyprowadziwszy ich na zewnątrz, rzekł: Panowie, co mam czynić, abym był zbawiony?(31) A oni rzekli: Uwierz w PANA Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom.(32) I głosili Słowo Pańskie jemu i wszystkim, którzy byli w jego domu.(33) Tejże godziny w nocy zabrał ich ze sobą, obmył ich rany, i zaraz został ochrzczony on i wszyscy jego domownicy.(34) I wprowadził ich do swego domu, zastawił stół i weselił się wraz z całym swoim domem, że uwierzył w Boga. IV. Jak traktowali Jezusa jego uczniowie. a) Ewangelia Jana 20,26-28: "A po ośmiu dniach znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam! Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój." Tomasz uznaje Jezusa za swojego Boga. b) Apostoł Paweł pisze w liście do Filipian (Flp 1),19-26: wiem bowiem, że przez modlitwę waszą i pomoc Ducha Jezusa Chrystusa wyjdzie mi to ku wybawieniu, według oczekiwania i nadziei mojej, że w niczym nie będę zawstydzony, lecz że przez śmiałe wystąpienie, jak zawsze, tak i teraz, UWIELBIONY będzie Chrystus w ciele moim, czy to przez życie, czy przez śmierć.Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem. A jeśli życie w ciele umożliwi mi owocną pracę, to nie wiem, co wybrać.Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej; lecz z drugiej strony pozostać w ciele, to ze względu na was rzecz potrzebniejsza. A to wiem na pewno, że pozostanę przy życiu i będę z wami wszystkimi, abyście robili postępy i radowali się w wierze, żebyście we mnie mieli powód do wielkiej chluby w Chrystusie Jezusie, gdy znowu do was przybędę. Apostoł Paweł pragnął by Jezus był uwielbiony. Uwielbienie to najwyższa forma oddania czci. Tylko Prawdziwy Bóg jest godny tego by Go wielbić. Uwielbienie kogoś kto nim nie jest nazywa się bałwochwalstwem (o czym więcej w punkcie III) c) Apostoł Jan nazywa Jezusa prawdziwym Bogiem. 1 list Jana 5,20: Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. Czasami Świadkowie Jehowy próbują twierdzić, że słowa o prawdziwym Bogu w powyższym fragmencie odnoszą się do Boga Ojca. To nieprawda. Dodatkowym potwierdzeniem (poza normalnym, niezniekształconym tokiem zdania), że odnoszą się do Jezusa jest to, że w Nowym Testamecie dar życia wiecznego jest ściśle związany z Osobą Jezusa. To właśnie Jezus mówi: "Ja jestem droga i prawda, i życie". Wielokrotnie znajdujemy tam informację o tym, że zbawienie, życie wieczne przychodzi przez Jezusa.To potwierdza, że prawdziwym Bogiem jest Jezus. V. Świadkowie Jehowy. Chcę się na koniec odnieść przez chwilę do nauk Świadków Jehowy, którzy praktycznie nie rozumieją/nie wiedzą kim jest Jezus. Historia rozwoju ich sekty, to świadectwo ignorancji, głupoty, świadomego oszustwa i zaciemniania prawdy biblii. Ich pierwsi przywódcy tłumaczyli biblię z języka greckiego nie mając odpowiedniej znajomości greki (jednemu z nich udowodniono to przed sądem). Poza błędami w nauce wynikającymi z ignorancji, świadomie zmienili tekst nowego testamentu w swoich tłumaczeniach, żeby pasował do ich wierzeń (np w ich tłumaczeniach zamiast słowa Bóg lub Pan wielokrotnie wstawiono słowo Jehowa). Twierdzą oni, że aktualnie znany Nowy Testament został sfałszowany, jednak nie ma żadnego archeologicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze końcówka poprzedniego bo ucięło: pomimo, że posiadamy ok 24 000 fragmentów NT, z których najstarszy jest datowany na lata120-130 n.e. Nawet gdyby NT nie zachował się w ogóle, to można by go odtworzyć z pism chrześcijan z 2go i 3go wieku, które zawierają cytaty z NT (podobno tylko 3 wersety nie zostało zacytowane, ale może trzeba dokładniej przeszukać . Jakim więc cudem NT mógł zostać sfałszowany, skoro mamy Jego fragmenty z okresu kiedy żyli jeszcze uczniowie apostołów ? Czy nie staraliby się zachować wiernie ich słów widząc że dochodzi do zafałszowania prawdy ? Otóż oni starali się tak robić, i dlatego możemy być pewni, że mamy bardzo dobrze (prawie idealnie) zachowany oryginalny tekst pism apostołów, potwierdzają to zresztą badania językowe i porównawcze zachowanych manuskryptów. Dlaczego ostrzegam przed Świadkami Jehowy ? Dlatego, że 1) Nie pozwalają ludziom przyjąć daru zbawienia od Boga (twierdzą, że zbawionych ludzi będzie tylko 144tys. i już określili kto to będzie, reszta może żyć w królestwie Bożym na Ziemi, która wg słów Piotra Apostoła jest "przygotowana dla ognia i zagłady bezbożnych ludzi"). 2) Nie prowadzą ludzi do osobistej relacji z Jezusem, z Bogiem a raczej do nowego systemu religijnego, w którym należy się modlić do Jehowy, kimkolwiek On jest (w rzeczywistości dość znacznie różni się on od Boga Jahwe znanego z biblii). 3) Nie tyle znają biblię, ile raczej znają naukę ich organizacji, która podpiera się biblią. 4) Odrzucają prawdę o Jezusie, przez którego mogliby zostać zbawieni, gdyby nawiązali z Nim prawdziwą relację. --------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------ -------------------------------------- Jeżeli masz wątpliwości co do cytowanych fragmentów, to sprawdź wszystkie dokładnie w swojej biblii. Polecam tłumaczenia biblii ogólnie dostępne: Biblia Warszawska (ewangeliczne/protestanckie), Biblia Tysiąclecia (katolickie), Biblia Warszawsko-Praska(katolickie), Biblia Poznańska (katolickie). Nie polecam przekładu świadków Jehowy (przekład nowego świata), ponieważ bardzo przekręcili oryginalny tekst (sprawdzałem z greckim oryginałem). --------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------ ------------------------------------------ Co zrobić aby być zbawionym ? 0. Uwierz, że Jezus przyszedł na Ziemię, umarł za Twoje grzechy, zmartwychwstał. Uwierz, że prawdziwy Bóg przyjął postac człowieka aby pokazać na siebie, swój charakter, swoją miłość. 1. Przyznaj się przed Bogiem, Jezusem, że jesteś grzesznikiem, posiadasz złą naturę, robisz złe rzeczy. 2. Poproś Jezusa o przebaczenie, o zbawienie, poproś Go o prawdziwą relację z Nim. 3. Czytaj codziennie biblię, szczególnie nowy testament, staraj się wprowadzać zasady, zalecenia Jezusa i jego uczniów w swoim życiu. Jeżeli trafisz na fragmenty niezrozumiałe, to staraj się szukać zrozumienia (np. na chrześcijańskich stronach w internecie) a przede wszystkim proś Ducha Świętego o objawienie prawdy, zrozumienie. 4. Powierzaj każdy dzień w Jego ręce, proś o mądrość, Jego prowadzenie, Jego działanie. 5. Dbaj o relację z Jezusem: jeżeli zrobisz coś złego to przeproś Go od razu, dziękuj Mu za wszystko, za każdy dzień życia. Bądź otwarty na Jego miłość w swoim sercu i proś Ducha Świętego by napełniał Twoje serce dobrymi rzeczami. 6. Każdą sprawę z którą się spotykasz powierzaj Jezusowi w swoim sercu, w swoich myślach. Dzięki temu będziesz obserwował Jego działanie, Jego moc w swoim życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomyślałem, że warto napisać o jeszcze jednym problemie, który mają sj. Otóż jakoś nie może im się przebić do głowy prosta prawda, która jest pokazana w NT a która mówi, że Jezus na okres swojego pobytu na ziemi zrezygnował ze swojej pozycji Boga. Było to już cytowane. Są to fragmenty z Filipian 2: (5) Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, (6) który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu. Oraz Hebr 2: (9) widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego. TO WŁAŚNIE DLATEGO JEZUS MÓWI, ŻE OJCIEC JEST WIĘKSZY. JEZUS MUSIAŁ ŻYĆ JAK CZŁOWIEK (KORZYSTAJĄC Z MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO A NIE WŁASNEJ), ŻEBY BYĆ DLA NAS PRZYKŁADEM. Inaczej cóż to byłby za przykład gdyby korzystał z własnej, ponadnaturalnej mocy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tropicielus
joda a to kiedy świadkowie nie trwają w błędach? Kilka razy zmieniali nauki np. co do zbawienia sodomitów. Po co? Skoro poprzednia nauka była błędna to po co do niej wracali? Po co tez wprowadzają nauki z których się wycofują?? A przecież muszą w nie wierzyć. Co to za religia, w której ich sam założyciel (Russell) dziś by za większość rzeczy został wykluczony. =) A w ogóle kiedy za cokolwiek przeprosili? Przecież za stare nauki też wykluczano (za nie zgadzanie się z nimi) za które dziś już nie bo ich nie ma... Albo ludzie tracili zdrowie i życie... jak zakaz szczepień, przeszczepów, czy transfuzji wszystkich frakcji i części krwi. Gdzież ta zmiana na lepsze? Nic się nie stało? Ja dziękuję za takiego bożka jakiego stworzyli ludzie organizacji Strażnicy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pod powyzszymi wypowiedziami podpisuje sie 2 rękoma:) nie wspominajac o pokoleniu które miało nie przeminąć czy o koncu świata przepowiadanym na rok 1975. mekaba bardzo trafnie ukazałes osnbe Jezusa i ewangeliczny dar zbawienia jaki Jezus nam ofiarował przez swa śmierć i zmartwychwstanie w ciele fizycznym zaznaczmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze pozwole sobie cos zaproponowac, na stronie ulicaprosta.net mozna odnalezc w nowosciach wykład ksiegi objawienia do osdłuchania w formacie mp3 autorstwa Krzysztofa Dubisa. Jest to rzetelny inspirujący materiał w prosty sposób przedstawiajacy eschatologie. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jest to ze jak rozmawiam ze swiadkami to zawsze żegnają sie ze mna ze stwierdzeniem ze jeszcze sie spotkamy... co nie następuje.. mam ich głęboko w sercu i wierze ze Bóg ze swej milosci ukaze im Jezusa ukrzyzowanego. Polecam stronke slowonadziei.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tropicielus
Świadkowie w połowie tu kłamią. Zapiszą sobie, że się mają spotkać - to prawda, ale się nie spotkają... to również moje doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam wszystkich zainteresowanych z Kalisza i okolic na koncert w kosciele chrzescijan babtysów w kaliszu ul podgórze 1:) godz 18 w ten poniedzialek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic mnie tak nie denerwuje jak Jahowi, którzy wciskają mi swoją ideologię. Czy oni nie rozumieją, że normalnych ludzi nie obchodzi ta sekta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukulele57
oni raczej nie są "religią prawdziwą" jak sami się określają wystarczy przeczytać "Wspaniały finał objawienia bliski" żeby poczuć smak ich samozwańczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyy mleko.
Przestańcie latać po ulicach i po domach kociki. Ogarnijcie się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuu...uuuuu
Weżcie się do jakiejś roboty kociki!!! yo yo yo!!! Po domach chodzita jak te mendy!!! :) He He.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakost tadeusz
do joda o8 Jak sama widzisz twoje sprawdzanie jak sie ma jakaś sprawa ogranicza sie tylko do tego jak sie wypowiada w niej straznica i oczywiscie jak kazdy świadek kiedy juz nie ma argumentow to atakuje wszystkich i wszystko Ale jest coś jeszcze sama się łapiesz w to co mówisz Prawdą jest ze Bóg jest nieomylnym ale twoim bożkiem jest cialo kierownicze które jak mówisz przekazuje Boże zamiary i co z tego a mianowicie to że żadne z proroctw tych przekazywanych sie nie sprawdzilo czyli Bóg jest klamcą bo w takiim rozumieniu stawia Boga organizacja Powiem ci ze tylko jedno proroctwo autorstwa russella sie sprawdzilo ale nawet nie wiesz jakie Dusz ktora zgrzeszy umrze tak zgadza sie umrze dla Boga Jesli dusza jest śmiertelna to co robia wasi przedstawiciele ze 144tys w niebie? Ale nie to jest jeszcze wazne oni glosili dla calego swiata proroctwa ktore dzis mozna okreslic jako smiechu warte chodzi o 1925 rok 1975 rok owe proroctwa nie byly gloszone przez boga a przeglosowane 2/3 glosow i nawet cialo kierownicze nie bylo zgodne w tym ale szeregowi swiadkowie musieli w to wierzyc i tylko nie mów ze byly to oczekiwania Rudherford powiedzial ,,zrobiłem z siebie osła,, jesli chodzi o 1925 rok czy glosząc prawdy Boga mozna byc oslem? Przeczytaj moje wczesniejsze wypowiedzi bo po co mam sie powtarzac i prosze cie zrozum ze postepowanie kogos nie ma wplywu na slowa ktore on glosi glosi albo prawde albo klamstwo A to w przebudzcie sie ktore mam jestr napisane ze niektorzy sj nazywaja falszywymi prorokami Aby cos glosic trzeba wiedziec kto tą prawde podaje bo jak nie bedzie krytycznego myslenia to bedziesz glosila ze Abraham bedzie nauczal przez radio i jezzdzil samochodem tak jak glosili to swiadkowie pokolenia 1925 roku pomysl i dopusc do siebie mysl ze MYSLENiE NIE BOLI BOg nigdy klamstw nie przekazywal i ostatecznie wypowiedzial sie w J Chr a nie przez śj ktorzy glosza takie banialuki ze nie wiadomo czy sie smiac czy plakac zapraszam do dyskusii ale rozumnej nie z wypranym mozgiem Przeczytaj co odpowiedzialem twoim kolegom z organizacji i mozemy pisac ale jesli bedzie to trzezwa dyskusja i krytyczna wobec siebie samej To co zrobil poprzedni papiez to wy nie macie zadnej postway aby mu nawet buta wyczyscic tylko dlatego ze glosicie falsz i to jeszcze mowiąc ze to sa prawdy od boga BoG jest Drogą Prawdą a nie kims kto glosi co innego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raport dostarczenia
Zazwyczaj to świadkowie jechowy pchają się do ludzi nie na odwrót...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xmartwax
no u mnie ostatnio byli wciesneli jakas ksiazeczke i tlumaczyli ze jehowa bog chce dla nas dobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAY_IS_OK_FRIEND
To sie trzeba było zapytać co to za książeczka, czy już z ich naukami przeterminowanymi, czy też jakies najnowsze nowe światło wydawnictwo. I czy jest tam wyjaśnione to co wcześniej w starych książeczkach wyjasniali a obecnie jest to be i nie wolno tak uważać jak uczyli wcześniej bo to nieprawidłowo. A najlepiej to sie zapytaj czy to studium bedzie mialo na celu zrobienie z ciebie głosiciela. Jesli tak to już wiesz wszystko. Pozdro z UK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda że nauki strażnicy są wyssane z palca, ale czy jest to powód by ośmieszac tych ludzi? czy nie maja oni swej godności? Pragną słuzyc Bogu choc nie rozsądnie to robią jak jest napisane w liscie do hebrajczyków. Czy Bog wysmiewa sie z nich? A jak patrzy na was którzy to robicie? Wy juz tak go poznaliscie i jego słowo? Po zachowaniu widze ze nie... moge tylko napiosac słowa Jezusa: Przyjdzcie do mnie wszyscy obciązeni a ja wam dam ukojenie. Jezus umarł na krzyzu by zbawic wszystkich ludzi a metryka w kosciele wam tego zbawienia nie daje tylko narodzenie sie z Ducha i życie jako nowe stworzenie. Smiejąc siez nich śmiejecie sie z Jezusa ktory przelał za nich swa krew na krzyzu i za was równiez. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ujejejeje
chyba jesteś świadkiem albo innym odurzonym:P jak mozesz uważać kilka słów prawdy o nich jako wysmiewanie, to juz nie można miec swojego zdania na ich temat?reagujesz jak świadki-jak sie mówi cokolwiek co im sie nie podoba to sie wg nich "ich obraża" i nie beda dyskutować, bo sie ich wyśmiewa, obraża-debilizmy jakies-co to znaczy obraża?niech takie obrażalskie nie bedą, niech sie zastanowia nad tym co robią sami a nie łaża i ucza innych jak zostac wciągaczem do ich sekty. ty też jesteś jakiś troche odurzony i sie telepiesz nad jakimis wymyslami-lepiej za roboite jakas bys sie wziął -autostrady niezbudowane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrzucony nie jestem, ale posiadam ludzkie uczucia i przejawiam empatie ktorej tobie najwyrazniej brakuje, mysle ze raczej ty jestes poraniony i odrzucony bo oddajesz innym tym samym. Nie jestem swiadkiem i nigdy nie byłem ale wiem ze ci ludzie cierpia w tej organizacji szukaja Boga a tam go nie ma.. jezeli wspołczucie i miłosierdzie jest dla ciebie powodem do drwin to twoja sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedatFo
odurzony, a nie odrzucony, czytać też nie umiesz:P Jakbyś miał empatie to byś im pomagał a nie jeczał na forum że ktoś ich obraża, bo do obrażania to jeszcze daleka droga, a jesli tak sie obrażają o byle słowo prawdy to już ich problem, islamscy fundamentalisci też sie obrażaja jak sie słowo prawdy o nich powie, ale jak Muhamed jeden czy drugi przemawia i mówi o podbiciu Europy i o koniecznosci walki, wojny z Żydami bo to wojna religijna i muszą ich zniszczyc to jakoś nikogo nie obraża. Dziwny jest ten świat. Poza tym nie widze powodu dlaczego miałbym wspierać sekte utworzoną a własciwie uratowana przez lucyferian, owszem działa, sama sie napedza, na tym to własnie polega. MLM religijny-nic wiecej. A ty też podziwiasz Avon z wizytą? Zrozum, ze rózni ludzie moga miec rózne spojrzenie na świat i inne jego zrozumienie, a rozmawianie czy dyskusja o tym nikogo nie zabije w przeciwieństwie do fundamentalisty islamskiego, do fundamentalisty z Norwegii mieniacego sie chrześcijaninem ani jakiegokolwiek innego po-pisotalibana. Dobranoc:) Nie nerwuj sie tak o wszystko bo stres szkodzi zdrowiu, pij sok z marchwi i jedz warzywa-obnizy ci to poziom stresu. I nie wściekaj sie jak ktoś ma inne zdanie czy inaczej żyje-ma do tego prawo i kazdy ma prawo dyskutować na ten temat ale ja czy ty nie możemy im powiedziec że mają zyć inaczej-to ich wybór. Możemy im tylko wskazać fakty, nasz punkt widzenia i tyle. A jeśli sie od dyskusji obrażasz i jesteś taki obrażalski to może winieneś sie leczyc? To nie jest normalne obrażać sie od razu, o cokolwiek i na każdy temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×