Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimika

Świadkowie Jehowy

Polecane posty

Gość fj huewf
joda: "Dlaczego KK trwa w kłamstwie ucząc że dusza jest nieśmiertelna skoro w Biblii czytamy, że tak nie jest ["dusz która grzeszy ta umrze" Ez 18:4 ]?" A od kiedy dusza jest śmiertelna skoro jak wół w Piśmie: „Nie bójcie się więc tych, którzy zabijają ciało, ale DUSZY zabić nie mogą. Bójcie się raczej tego, kto może i ciało i duszę zniszczyć w Gehennie (Mt 10, 28) Widać nie tylko KK "stoi" w kłamstwie ale też wszystkie kościoły chrześcijańskie jakie znam, w tym protestanckie. Ale tak to bywa, jak się ktoś tu nie uczy tylko łyka jak pelikan wiedzę sprzedawaną przez organizację "Dlaczego KK wbrew Biblii zabrania zawierania małżeństw jeśli czytamy: "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony(...) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością." 1Tym 3?" Zerknij na cytat wyżej, to się dowiesz co Paweł myślał o zawieraniu małżenstw. Nieładnie jest wrzucać cytat wyrwany z kontekstu Apostoł Paweł odpowiada w 1Tym. 4 : "niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku (...) naukom demonów.(...) Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie," Znowu to samo. Wyrwany z kontekstu cytat. Dlaczego nie wkleiłaś go w całości? Tak się rodzą zakłamania. Wiedza wasza też jest wybiorcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan Rism
KATARZY- katarowie- sekta heretycka zwalczana przez KK. XI-XIII w., sprzeciwiali się małżeństwu, gdyż przyczyniało się ono do narodzin dziecka, które jako fragment świata materialnego było złe. I nie oni jedni takie nauki głosili. I nie ŚJ pierwsi głosili herezję, że Chrystus nie był Bogiem, byli już arianie i inni. I to dawno, dawno temu. "Są też i tacy, którzy dla Królestwa Niebieskiego pozostają bezżenni"- Jezus Chrystus. Ale ci ludzie ciemni, prawda? Tak się dają oszukiwać, nawet katoliccy tłumacze Biblii, których Kanonem ochoczo posługują się ŚJ. Nie zauważyli, że "biskup ma mieć jedną żonę"... Ale ŚJ nie zauważyli, że "lepiej byłoby abyście byli jak i ja..." - św. Paweł. A Paweł był bezżenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość udi
prawda jest taka o wyznawcach Boga każdy katolik che mieć gruby portfel ,super samochód, luksus w domu i jeszcze dziękują Bogu za to co mają.miałem żonę katoliczke ślubowała przed ołtarzem i co nic z tego tak z kochankiem w kościele się modliła ,ze szybciej miała unieważnienie sakramentu małżeństwa niż rozwód cywilny. po tym wszystkim poznałem przyszłą świadkową myślałem ,że bedzie inaczej w związku i było na początku ale się pomyliłem bo dla wiary w Boga zniszczyła wszystko .i tacy są katolicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidka1254568
Juz wczoraj poruszalam ten temat , ale znalazlam wasz topik - wiec pomyslalam sobie ze moglabym tu zasiegnac rady .... skopiowalam moje pytanie, a oto one : Moj byly narzeczony byl katolikiem w czasie gdy bylismy razem, gdy sie rozstalismy przeszedl na inna wiare, wiare Jehowych. Nie mielismy kontaktu dlugie lata.... Gdy odnowilismy kontakt bylo przyjemnie, dobrze nam sie rozmawialo, ale po jakims czasie wyrwalo mi sie ze nalezy do sekty .... niby sie nie obrazil, tak powiedzial, ale nasz kontakt sie urwal... Zalezy mi na nim, nie chcialabym abysmy znow na lata rozeszli sie w inne strony. Czy mam szanse to naprawic ? Co musialabym zrobic ? Probowalam do niego pisac, bezinteresownie, nie wlanczajac wiary do tematu, ale odpowiedzi nie dostalam... Moze wypowie sie tu jakis Swiadek, co mam zrobic ? odpuscic sobie , bo swiadkowie i tak mu nie pozwola kontaktu ze mna ? On musi podobno wszystko im opowiadac, czy to robi - nie wiem .... Co moglabym napisac, jak przekonac, bylabym w stanie napisac jeszcze jeden list, lecz nie chce sie narzucac i robic z siebie idiotki nie dostajac odpowiedzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seximychaa
all jachwe..jak was czytam co mnie slabi!!!!!!!!!tak bardzo ze slow mi brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nienawidze świadków Jehowy -dla mnie to jedna z najgłupszych sekt -może ktoś nazwie mnie materialistką-ale do cholery jak można odmawiać dziecku (tak jak oni to robią)prezentów w dniu urodzin, jak można nie obchodzić świąt ????A przede wszystkim co oni dobrego robią? ile dzieci zginęło przez nich z powodu braku zgody na transfuzje krwi????Mordercy!!!!Mam koleżanke -jej ojciec jest kimś waznym w tym ich zborze -dziewczyna chodzac do podstawówki miała zakaz śpiewania kolęd na muzyce -a bardzo chiala i tak to robiła ;-))) a do tego z domu uciekała co poł roku bo nie mogła wytrzymać ze swoją świrniętą rodzinką^^ , KOLEJNĄ KOLEZANKA z gimnazjum -nie miała zadnych znajomych -była odludkiem -ale co sie dziwić -skoro nawet gdy cała klasa śpiewała PANI Z MATEMATYKI STO LAT (Z OKAZJI ŚLUBU) ONA NAWET NIE WSTAŁA !!!(a kto jej kurwa kazał śpiewać ) -mogła chociaż z szacunku wstać -dziś ja jestem mamą , szczęśliwą męzatką , wykształconą kobietą -a ona dalej dziwadłem -które w wieku 24 lat dalej ma myślenie niczym 15 latka -i przestańcie wypisywać bzdury ,że to wiara-gówno nie wiara sekta !!!Jestem magistrem nauk socjologicznych i licencjatem pracy socjalnej i doskonale wiem ,że to sekta !!!Nie jestem specjalnie wierząca -choć mnie powiem w coś wierze na pewno ,nie zgadzam się z myślami mojego kościoła do końca , bo staram się żyć wg siebie , jestem tolerancyjna dla wielu odłamów i wierzeń -ale nie dla tych ludzi !!!!Internauci otwórzcie oczy -przecież nawet na tym forum widac ,że to co wypisują to nie są ich własne słowa tylko klepanka jaką im zafundowali wazniacy w zborze ....!!!żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirco
9„Wy zaś miejcie się na baczności; ludzie będą was wydawać do lokalnych sądów ibędziecie bici wsynagogach oraz stawiani przed namiestnikami ikrólami ze względu na mnie, na świadectwo dla nich. 10Iwszystkim narodom musi być najpierw głoszona dobra nowina. 11Gdy zaś będą was prowadzić, żeby was wydać, nie zamartwiajcie się przedwcześnie oto, co mówić, ale mówcie to, co będzie wam dane wowej godzinie, bo nie wy mówicie, lecz duch święty. 12Ponadto brat wyda brata na śmierć, aojciec dziecko ipowstaną dzieci przeciw rodzicom, iprzyprawią ich ośmierć; 13ize względu na moje imie będziecie przedmiotem NIENAWIŚCI wszystkich ludzi. Ale kto wytrwa do końca, ten zostanie wybawiony. Ewangelia Marka 13,9-13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palikot i jego dług
jeżeli świadek umrze bez chrztu to idzie do piekła bo zeby byc zbawionym trzeba miec chzest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palikot i jego dług
to terz tylko ze świadkowie nie wierzą w Jezusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palikot i jego dług
uwierzyc w jezusa to znaczy ze jest bogiem i naszym panem a oni wierzą ze to anioł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joda08
Merkaba piszesz wiele, tylko w tym co piszesz trudno dopatrzyć się odrobiny prawdy. Nie napiszę dużo bo nikt tego nie przeczyta. Skupię się na jednym poście: merkaba merkaba@tlen.pl'; "Pomyślałem, że warto napisać o jeszcze jednym problemie, który mają sj. Otóż jakoś nie może im się przebić do głowy prosta prawda, która jest pokazana w NT a która mówi, że Jezus na okres swojego pobytu na ziemi zrezygnował ze swojej pozycji Boga. Było to już cytowane. Są to fragmenty z Filipian 2: (5) Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, (6) który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu. Oraz Hebr 2: (9) widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego." *********************** Jezus był w postaci bożej, a nie Bogiem jak usiłujesz wmówić. Był boski, tylko tyle Paweł w liście do Filipian. Resztę sobie dopowiedziałeś. Co do listu do Hebrajczyków, "na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów," . Z tego fragmentu nie wynika, że był równy Bogu i nie wynika, że był od nich większy. Twoja nadinterpretacja. ************************************* "TO WŁAŚNIE DLATEGO JEZUS MÓWI, ŻE OJCIEC JEST WIĘKSZY." Mylisz się. Saul, późniejszy Apostoł Paweł został naśladowcą Jezusa kiedy Ten był w niebie. Sam zacytowałeś fragment kiedy to Szczepan był kamienowany (Saul był przy tym i popierał ten czyn) widział Chwałę Bożą (która przysłaniała samego Boga) i Jezusa po prawicy Bożej. Wyobraź sobie, tu Bóg a po jego prawicy Jezus. Dwie odrębne osoby. A gdzie Duch Święty? W dniu pięćdziesiątnicy był wylany na dziesiątki osób a tu w całości w Szczepanie :)? Jezus przekazał Pawłowi podstawową prawdę na temat hierarchii, a on napisał w liście do Koryntian: "A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg." Czy Chrystus jest równy z mężczyzną? Odpowiedź jest oczywista: Nie, przecież jest głową mężczyzny. Tak samo głową Chrystusa jest Bóg. Bóg jest wyżej w hierarchii niż Jezus. Proste prawdy ze Słowa Bożego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joda08
fj huewf pisze: "joda: "Dlaczego KK trwa w kłamstwie ucząc że dusza jest nieśmiertelna skoro w Biblii czytamy, że tak nie jest ["dusz która grzeszy ta umrze" Ez 18:4 ]?" A od kiedy dusza jest śmiertelna " ******************************* Wg Biblii od zawsze. ****************************** "skoro jak wół w Piśmie: „Nie bójcie się więc tych, którzy zabijają ciało, ale DUSZY zabić nie mogą. Bójcie się raczej tego, kto może i ciało i duszę zniszczyć w Gehennie (Mt 10, 28)" ************************************* Dalej "jak wół w Piśmie" co zresztą cytujesz napisano:"może i ciało i duszę zniszczyć w Gehennie" Jak widzisz dusza jest śmiertelna, sam to wpisałeś. Jakub też to potwierdza pisząc: "niech wie, że ten, kto nawróci grzesznika z błędnej drogi jego, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów." Jak.5.20 Bw ******************************************************* "Widać nie tylko KK "stoi" w kłamstwie ale też wszystkie kościoły chrześcijańskie jakie znam, w tym protestanckie. Ale tak to bywa, jak się ktoś tu nie uczy tylko łyka jak pelikan wiedzę sprzedawaną przez organizację" Kochany - poczytaj biblię. Bo jak do tej pory nie podałeś żadnego wersetu w którym by było napisane, jakoby dusza była nieśmiertelna. Odrzucasz Pismo Święte na rzecz poglądów Platona. **************************** "Dlaczego KK wbrew Biblii zabrania zawierania małżeństw jeśli czytamy: "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony(...) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością." 1Tym 3?" Zerknij na cytat wyżej, to się dowiesz co Paweł myślał o zawieraniu małżenstw. Nieładnie jest wrzucać cytat wyrwany z kontekstu Nieprawda. Proszę bardzo od początku rozdziału: "Prawdziwa to mowa: Kto o biskupstwo się ubiega, pięknej pracy pragnie. (2) Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony..." ************************************************** "Apostoł Paweł odpowiada w 1Tym. 4 : "niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku (...) naukom demonów.(...) Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie," Znowu to samo. Wyrwany z kontekstu cytat. Dlaczego nie wkleiłaś go w całości? Tak się rodzą zakłamania. Wiedza wasza też jest wybiorcza" I znowu jesteś w błędzie. Wstawione przeze mnie cytaty nie zmieniają treści i nie przekłamują. Z wypowiedzi Pawła wynika, że celibat to nauka inspirowana przez demony. Czysty celibat nie powinien być wymuszony, ale wypływać z serca. Powinien być osobistym wyborem. Właśnie z powodu celibatu KK ma problemy z molestowaniem seksualnym, rozpustą i homoseksualizmem, a wystarczyłoby stosować rady biblijne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakost tadeusz
dusza ktora zgrzeszy umrze ale umrze dla boga dlatego ze zgrzeszy i o to tu chodzi skoro dusze swiadkow umieraja to co ich wybrani ze 144 tys robia w niebie sa tam cialem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi99777
Poznajcie imiĘ BOGA a potem piszcie swoje dyrdymały pozdrawiam katolikóów którzy nie z nają imię BOGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czp8
ŚWIADKOWIE JEHOWY OPIERAJĄ SWE WIERZENIA NA BIBLII. Historia zboru wczesnochrześcijańskiego wyraźnie potwierdza, że lud Boży otrzymuje duchowe zrozumienie stopniowo ((Przysłów 4:18 Lecz ścieżka prawych jest jak jasne światło, które świeci coraz jaśniej, aż nastanie pełny dzień. (Daniela 12:4 Ty zaś, Danielu, okryj te słowa tajemnicą izapieczętuj księgę aż do czasu końca. Wielu będzie przebiegać inastanie obfitość prawdziwej wiedzy. (Daniela 12:9-10 On zaś przemówił: Idź, Danielu, gdyż słowa te okryto tajemnicą izapieczętowano aż do czasu końca. 10Wielu się oczyści iwybieli, zostaną też uszlachetnieni. Aniegodziwi działać będą niegodziwie iżaden zniegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją. Historia zboru wczesnochrześcijańskiego wyraźnie potwierdza, że lud Boży otrzymuje duchowe zrozumienie stopniowo ((Przysłów 4:18 Lecz ścieżka prawych jest jak jasne światło, które świeci coraz jaśniej, aż nastanie pełny dzień. Obecnie słudzy Jehowy także dostosowują swoje nauki do objawianej prawdy. Nie próbują natomiast naginać Biblii do własnych poglądów. Dostrzegają to bezstronni obserwatorzy. Na przykład Jason David BeDuhn, religioznawca zUniwersytetu Stanu Północna Arizona, napisał wswej książce, że Świadkowie Jehowy podchodzą do Pisma Świętego „ze swoistą niewinnością iopierają swój system wierzeń oraz praktyk na czystym tekście Biblii, bez zakładania zgóry, co powinno się znaleźć wtej Księdze (Truth in Translation). Wykładowca uniwersytecki William Lyon Phelps tak wubiegłym wieku napisał owartości Słowa Bożego: „Każdego, kto gruntownie zna Biblię, zcałą pewnością można nazwać człowiekiem wykształconym. (...) Uważam, że wiedza biblijna bez studiowania na uczelni ma większą wartość niż wyższe studia bez Biblii.Więcej na: http://www.watchtower.org/p/archives/index.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikikun
ŚWIADKOWIE JEHOWY OPIERAJĄ SWE WIERZENIA NA BIBLII na której bibli naszej tysiąclatki czy nowy pozandek świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna9807
Ja jestem świadkiem Jehowy i to są jakieś bzdury, że nie możemy mieć telewizora, komputera i tp. Nie jesteśmy wcale zacofani bo nam technologie też się przydają nie tylko w życiu codziennym. Nie słuchajcie plotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaluz
Bardzo się dziwię ,że Świadkowie Jehowy odwiedzają forum,gdzie,jak sądzą to strony świeckie no i niemoralne.Jestem ciekawa ,czy to jest dopuszczalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE ZNOSZĘ FANATYZMU! niech każdy wierzy sobie w co chce, nie obchodzi mnie czy ktoś sobie wierzy w Boga czy w ufoludki. To jest prywatna sprawa każdego z nas nic nikomu do tego. to co wkurza to to że Jehowcy nie potrafią zrozumieć tego co wcześniej napisałem tylko obchodzą ludzi i nachalnie sieją swoją propagandą. Nie łaźcie ludziom po domach, dajcie żyć ludziom tak jak chcą i nikogo nie uszczęśliwiajcie na siłę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakost tadeusz
Od razu rzuca się w oczy jeśli pisze tu świadek wszystko dla niego jest kłamstwem a prawdę tylko on posiada w publikacjach ś J do znudzenia jest samochwalstwa ale podstawowe stwierdzenie jest jedno Poza organizacją jest świat szatana Wszystko byłoby dobrze ale jakże często ten szatan ma racje bo prawdy głoszone przez świadków sa tylko czasowe nie można W jednej z publikacji organizacji jest stwierdzenie,, i znaleźli prawdziwą religię,,a co ona oferuje a same fałszywe proroctwa.Dla naiwnych jest wychwalanie wiernego niewolnika który zaistniał w latach sześćdziesiątych bo on tam nie wiadomo już co że powołał go Jehowa że Jezus i on podaje ze stolu Jehowy i że wszystko co glosza swiadkowie to pochodzi od Boga. Ale dalej czytam że swaidkowie nie rozumieja jeszcze wszystkiego ze popelniaja bledy a cialo kierownicze jest omylne i nie jest natchnione To jak Bog dal pelnomocnictwo i nie zagwarantowal nieomylnosci? I pozwala aby swiadkowie glosili klamstwa takich klamstw jest cala nasa ktore byly rozglaszane jako wyroki Boże wystarczy pezesledzic historie zanim cos sie glosi Biblia swiadkow jest dostosowana do ich doktryny i nikt sie na nie nie powoluje poza nimi samymi bo to karczowanie slowa bozego ale swiadkom ma byc prawde wszystko co podaje straznica Chcesz zostac świadkiem zawies myslenie bo myslenie w organizacji jest duchowo niebezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepsza inwestycja-zbudujdom
http://dom.gratka.pl/tresc/407-9033677-malopolskie-nowy-targ-niwa-partyzantow.html#13843824d48a6882,1 OKAZJA NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI! Do Sprzedania DZIAŁKI W GÓRACH, na których mozesz budować domy zgodnie z aktualnym planem zagospodarowania miasta. Działki znajdują sie na płaskim, lekko wzniesionym terenie, nigdy nie były zalewowe, uzbrojone, W I D O K O W E, w zielonym otoczeniu miasta Nowy Targ, blisko las pełen jagód i grzybów. Widok z działek: - panorama TATR - Gorce - lasy Na działkach 1-6 -ponad 11 arów każda, można budować domy jednorodzinne, działka nr 7 /82ary/ możliwa do podziału na mniejsze po uzgodnieniu planu zagospodarowania tej cześci, który jest tworzony przez miasto. Obecnie można na działce nr 7 budować nowy dom w miejscu usytuowania starego domu. Ceny działek 1-6 to 200,-pln/m2, działka nr 7 -do negocjacji. Możliwa sprzedaż całości poważnemu inwestorowi -idealna inwestycja dla dewelopera. Czyste powietrze i wspaniałe warunki dla inwestycji. Oferty, zapytania prosimy bezpośrednio składać pocztą internetową e-mail: dzialkinowytarg@o2.pl GREAT INVESTMENT OPPORTUNITIES IN POLISH MOUNTAINS There are 6 plots of: over 1300 sq yards each in green belt of city called Nowy Targ/New Market/ where are allowed to build a house on each of them. There is panoramic view on Tatry Mountains and another Gorce Mountains plus a nice green forest nearby. Cost of each plot is about Ł/ 45K, after you build a house on it this will be gaining in value.All plots are in one rectangular configuration. There is another huge plot of land which is for sale and could be change into smaller plots but it needs time to wait until new council plans for this area will be established probably this year and it is just on site of plots 1-6, area is big aprox. 9800 sq yards - -price to be confirm/aprox. Ł/ 251K/ . It is possible to sell plots 1-6 and plot 7 together to one investor. There are great landscape views, clean air, electricity is conected to this land, great forests on one side. Best area to build new homes, holiday homes or homes for rent or sale. We are awaiting for questions and offers at the: dzialkinowytarg@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hlii
Witam,zapraszam do domu świadków Jehowy w Helu. Przywita was sklep monopolowy prowadzony przez jednego z nich, a na pięterku sala modłów wyżej pokoje do wynajęcia. Często po mszy świadkowie schodzą po schdkach do monopolowego, i najciwkawsze żaden z nich nie uważa, że to nieetyczne tak jest od wielu lat.Wiara picia zakazuje ale rozpijać to już można, ot takie zakłamanie. Chyba najwyższa jest dobra zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatni moheranin
a czy to napewno sa swiadkowie jehowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×