Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

Ja tez jeszcze nie robilam... moze jutro zrobie.. tzn. mama mi zrobi :P Mimo tego ze dzisiaj caly dzien siedze w domu to i tak mnie strasznie kolano boli... tak jakby mi sie cos wbijalo w kolano :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julcia biosynteza bialek polega na tym ze mniejsza podejdnostka rybosmou przylancza sie do nici mRNA (matrycowe RNa) i tk sie to cyklicznie wzdluz tej nici przesuwa i powstaje lncuch bialkowy potem do tego lancucha przylanczaja sie odpowiednie aminokwasy i tak powstaja bialka aminokwasy sa przenoszone na ten lancuh bialkowy za pomoca tRNA chyba tak to leci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytający93
Cześć. W poniedziałek miałem robiny shaving chrząstki w CZMP w Łodzi. Nie wiecie po jakim czasie powinienem zacząć rehabilitację? z góry wielkie dzieki za odpwiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ćwiczenia izometryczne mięsni uda wykonuje się na drugi dzień po zabiegu, natomiast czynne i oporowe raczej dopiero po zdjeciu szwów, ale takie rzeczy należy ustalać z lekarzem prowadzącym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pytający. Już w dzień po zabiegu powinieneś ćwiczyć w domu. Dostałeś zestaw ćwiczeń? Ja tak mam i codziennie 5h ćwiczę i tak do zdjęcia szwów przynajmniej, a potem wg zaleceń. No ale co szpital/klinika to obyczaj:) Kacha, a ty w końcu miałaś też shaving? Ciasto zrobione?:D Megusia, pytałaś może dlaczego twój mózg postanowił tobie shavingu nie robić? Bo to w sumie dziwne bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pytałam, ale on chyba w ogóle nie miał zamiaru robić shavingu, przynajmniej przed artro mówił tylko o płukaniu tego stawu. no i przecież chrząstka nie była aż w tak złym stanie :P widocznie w złym stanie jest tylko ta jak to nazwał \"z dziurami\", o innych problemach nie musisz wiedzieć heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja widziałam na ekranie, z dziurami jest tylko w stopniu IV, czyli dziura jest jak już chrząstki nie ma. A do III to są zwisające nici. Logiczne, że boleć będzie nawet w Ist, skoro powierzchnia jest nierówna. Ciekawe czemu jedni robią shaving a inni lekarze nie. A łokieć lepiej po zastrzykach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzieś wyczytałam, że niektórzy ortopedzi uważają, że lepiej miec uszkodzoną chrząstke niż mieć jej mniej i dlatego nie decydują się na shaving. a łokieć powoli wraca do normalnego stanu bólowego i jest sino-czerwony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że po shavingu chrząstka lepiej się odżywia. Czyli te zastrzyki póki co nie pomogły? Dziś też nie masz zajęć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś nie było łaciny, wiec nie pojechałam :D ja mam zajęcia codziennie oprócz poniedzałku, ale jeżdże tylko raz w tygodniu :) nie będę teraz gdybyać co powinni zrobić, w końcu minęło już 15 miesięcy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinter ja mam stopien II/ III i mnie to nie boli chyba ze lekarz mnie oklamal:P no ale niby w jakim celu:P ciekawe czy mnie zrobia cos z chrzastka ale nic nie mowili tylko o tym ostefoicie i lakotce lekarz wspominal:) ja tez dzis nie mam zajec:P zreszta ja juz teraz prawie nic nie mam tylko egzmainy i zlaiczenia i tak do 7 lutego;/ bylam na zkaupach wydalam cala kase o zgrozo nawte nie wiem na co;/ dobrze ze w poniedizalek ,,wyplata\" ide robic obiad i przy okazji siato na kolano:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra, a co fajnego sobie kupiłaś? Dziewczyny, dobrze że macie wolne jak ja jestem na zwolnieniu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj duzo tego:P buty 2 pary:P sweterek, 2 bluzeczki, plaszczyk a wlasciwie to kurteczka:P czapeczke, i kosmetyki:P jakies tam blyszczyki, puder, podklad:P ooo i jeszcze naukowo:P kalkulator i gazetke obowiazkowo bo wczoraj nowy nr wyszedl:P no i preznety dla babci i dziadka ale jeszcze nie wszystkie bo nie mialam pomyslu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe na takim zwolnieniu jest strasznie nudno, bo człowiek sie nigdzie nie może ruszyć. te 4 tygodnie po artro mi sie strasznie dłużyły i chyba wtedy jeden jedyny raz chciałam już wrócić na uczelnie hehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się nie nudzi:D I tylko wszelkie czynności są uciążliwe. Sandra, ale poszalałaś:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe Hinter ja mam wolne ale co z tego jak sie uczyc musze;/ musze to wsyztko pozaliczac szybko jeszcze egzamin z prawka by sie przydalo zdac:P zaliczyc fryzjera i kosmetyczke:P bo potem nie pojde pewnie predko nigdzie:(( a wlasnie chcialam tipsy sobie zrobic bo ide w lutym na impreze rodzinna ale na artro chyba nie wolno miec nic na paznokciach prawda??:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze szkoda bo nigdy nie moge miec tipsow bo nie mozna w nich grac ani w siate ani na gitazre;/ no ale trudno jak nigdy nie mam to jakos przezyje:P i w dodatku zaoszczedze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile ci zostało czasu do artro? Nałóż sobie póki nie idziesz i się ciesz:D Sandra, oby to była twoja ostatnia artro i poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zostalo mi miesiac ........ masakra a te tipsy to mi sie nie oplaca zakladac pzed bo teraz jeszcze moze zagram w siate a na giatzrze tez musze jeszcze grac:P pozatym zalezlo mi na nich na impreze ktora odbedzie sie po mojej artro:P ale pomysle zeby jakos moze po artto ktos mi je w domku zalozyl:) tez mam nadzieje ze to juz ostatnia moja przygoda z artroskopia:(( mam nadzieje ze ta lakotka sie zablizni bo czasme podobno to nie dziala i tzreba jednak wycinac:/ no imam nadzieje ze ju nie bede miala zadnych konztuzji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytajacy tez mialam artro robione w CZMP :) Kto Ci robil i u kogo sie leczysz?? Ja wlasnie nie wiem czy mialam bo ten lekarz ktory mi robil nic nie napisal na wypisie a moj lekarz prowadzacy to nie jest ten co mnie operowal ale jeden lekarz stwierdzil jak zobaczyl wypis ze powinnam miec razej robiony shaving ale to wkoncu nie wiadomo xD Ciasta nie zrobilam :) moze dzisiaj zrobie ale nie wiem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra, szybko nawet masz termin. Wiesz ile o kulach będziesz musiała chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie to zobacyzmy po artro jesli lakotka bedzie zszyta to stabilizator 6 tygodni podobno;/ wtedy oczywiscie o kulach a potem to juz zalezy od rehabilitacji chyba:/ ale ja zaczynam rehabilitacje o drazu po zabiegu wiec mysle ze bedzie dobrze jesli zsarzy sie tak ze lakotka bedzie wycieta to wtedy napewno to wsyztko krocej potrwa...no tez mi sie wydaje ze ten termin szybko...za szybko poopsul mi plany ja liczylam na wakacje;\'/ chcialam przelozyc ale nie mogli bo cos tam...jeszcze tam bede dzownic w przyszlym tygodniu czy moze juz moga przekladac:P i czy moglabym rozmawiac z anestezjologiem bo z tymi tabletkami problemu jeszcze nie rozwiazalam...cyztalam dzis cal ulotke i sie przerazilam..tam wlasnie pisze o operacjahc i unieruchomieniach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to napewno ci powiedza na kontorli jak juz bedziesz mogla chodzic sama:) mnie wlasnie powiedza na rehavbilitacji:) ale w stabilizatorze bez kuli napewno nie bede mogla chodzic;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tak nie bardzo wiem co mi zrobili :P Ale mnie dzisiaj noga boli ;P cos mi z boku zabolalo tylko ze to byl taki bol jakby kuło i bolalo i szczypalo i rozwalalo na raz... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe przypomnialo mi sie jak poszlam na kontrole bez kuli to leakrz takie luki na mnie tak jakby sie dowiedzial ze jest w programie mamy cie xD nie mogl w to uwierzyc ze ja bez kuli chodze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×