Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

Mówił, że zawsze istnieje ryzyko, bo to jest ingerencja w staw, można uszkodzić chrząstke, itd. W ogóle odnosze wrażenie, że oni nie uznają czegoś takiego jak shaving chrząstki hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem :) w każdym razie ja na artro na pewno bym się nie pchała ;) w ogóle to chyba jest pierwszy lekarz, który w każdym omówionym punkcie ma dokładnie takie same poglądy jak ja :D dobra musze zmykać, wpadne jeszcze później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie kolana bez zmian. Za to mam nowości od lekarza rodzinnego. Poszłam w poniedziałek po skierowanie na te badania to najpierw wyśmiała mojego ortopedę twierdząc że 4 badania z tych które mi zlecił są tylko prywatnie robione i każde badanie kosztuje 100zł czyli razem 400zł. A potem zapytała się po co te badania ja powiedziałam że mnie kolana bolą i że mam chondromalacje. Ona zobaczyła kolana (jeżeli można w ogóle to co ona zrobiła tak nazwać) i stwierdziła że mam nawracające stany zapalne i trzeba mi zmienić lekarza i wysłała mnie do reumatologa. (i na skierowaniu mam zaznaczone żeby mnie objął opieką specjalistyczną) Nie wiem na jakiej podstawie ona to stwierdziła, wiem że mnie bardzo tym zdenerwowała a może nie tak do końca tym tylko raczej tym że miałam jeszcze do wypełnienia kartę ze szkoły i ją musiał lekarz wypełnić no i wypełnił. Zamiast wpisać mi że mam chondromalacje rzepek to mi wpisała tą \"swoją\" diagnozę czyli nawracające zapalenie stawów kolanowych. Dzisiaj byłam na badaniach krwi i moczu zrobiłam wszystkie oprócz tych prywatnych. Jutro będę miała wyniki. A jeszcze sprawdziłam w internecie i dzisiaj tam gdzie mi pobierali krew ile badania te prywatne kosztują i jednak nie kosztują 100zl jedno tylko wahają się najtańsze są za 35zł jedno a najdroższe widziałam chyba 70 czy nawet 80zł ale najważniejsze że u mnie są one tanie (bo te drogie to akurat patrzyłam na cennik jakiejś firmy z innego miasta) Więc te badania zrobię ale raczej w przyszłym tygodniu. Reumatologa mam umówionego na 23 marca. Mam nadzieję że ortopedę będę miała szybciej... Ale raczej będę miała jeżeli tam pojadę i pogadam z tą babką co zapisuje pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może pani doktor ma usg w oczach i widzi te stany zapalne hehe na twoim miejscu zrobiłabym sobie usg stawów, bo jeśli to faktycznie stan zapalny to będą wysięki. Nigdy nie wierze diagnozom stawianym "na oko" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo kacha zaczelas dzialac:P ciekawe co ten reumatolog na to:) a u mnie w sumie tez nowosc :P mama sie zdenerwowla i mnie zapisala do ortopedy:P mam wizyte chyba 11lutego albo 10 nawet nie pamietam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zaczełam troche... Od czegoś trzeba zacząć .. Hehe ... Sandra no to widze ze jestes bardzo zainteresowana ortopedą .. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no ja sie sama wybieralam...bo kontrola sie przyda po tej rekon... i jeszcze ta torbiel tylko ja to odkladalam na czas blizej nieokreslony:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reumatolog pewnie powie ze mi nic nie dolega... ciekawa jestem jakie bede miala wyniki badan... Pewnie i tak nic nie wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie teraz najbardziej zastanawia to co ortopeda powie jak rzeczywiscie nic w tych badaniach nie wyjdzie... mam nadzieje ze sie nie podda w leczeniu i nie powie ze po prostu musze sie przyzwyczaic ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze może zwalić na chondro :P a tak w ogóle to około 5% zespołów bólowych nie da się zdiagnozować, a co za tym idzie właściwie leczyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wyniki. Ogólnie wszystko w normie. Ale zastanawia mnie jedynie OB które mieści się w normie ale norma jest 12 (przynajmniej tak na kartce mam) no i u mnie też wyszło 12. Ale myśle że to nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam i jest niby w normie. Mam 0,2 a norma jest od 0-5 więc tak trochę chyba mało... Ale w normie jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe niezła różnica.. Ogólnie wychodzi na to że jestem zdrowa co mnie cieszy ale też zastanawia co lekarz powie na to że to chyba jednak ortopedyczna sprawa. Jeszcze musze iść do rodzinnego iść bo kazała mi przyjść jak będą wyniki... ciekawe czy mi coś powie jeszcze na temat moich kolan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie jeszcze badania zrobiłaś? lekarka pewnie dalej będzie obstawać przy swoim hehe ortopeda też pewnie nic nowego nie powie, może po prostu źle znosisz ten swój I stopień chondro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfologia krwi obwodowej leukocyty, erytrocyty, hemoglobina, hematokryt, MCV, MCH, MCHC, płytki krwi Mikroskopowy rozwaz krwi pałeczki, granulocyty obojetnochlonne, granulocyty kwasochlonne, limfocyty, monocyty, OB Mocz badanie ogolne barwa, przejrzystosc, pH, ciezar wlasciwy, glukoza, bialko calkowite, urobilinogen, bilirubina, ciala ketonowe, azotyny, oasd moczu badania biochemiczne Bialko CRP, ASO takie badania zrobilam. Jeszcze mam do zrobienia te dwa rodzaje chlamydii i mycoplazmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reumatolog pewnie też nic nie wniesie do sprawy, z chondromalacją chyba po prostu trzeba nauczyć się żyć i tyle. Smutna prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×