Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

troche mnie nie bylo. u mnie z kolanem w miare ok, tylko ze ciagle boli, zgina sie prawie do konca... niestety od tygodnia mam jakas blokade i wgl nie chce sie zgiac dalej... za 2 tygodnie mam ortopede tam w tym glupim szpitalu i tez sie wybieram do innego ortopedy prywatnie. Chce do takiej kliniki u mnie w lodzi ortopedycznej.. Zobaczymy co inny ortopeda na to powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedziała, że na razie nie będzie mnie na rehab wysyłać. chce żeby mi się wszystko naturalnie poukładało, i dlatego kazała mi dużo ćwiczyć mięsień i zginanie. Tym bardziej że powiedziała że w zasadzie wszystko jest bardzo dobrze. Noge zginam do 90 stopni siedząc i widząc to powiedziała że to całkiem sporo i żebym ćwiczyła tak dalej. Tym bardzioej, że tak jak mówiłam u nas na rehabie innych ćwiczeń mi nie dadzą :P Powiedziała, że jak zajdzie potrzeba to dostanę skierowanie na następnej wizycie, bo na chwilę obecną nie widzi takowej potrzeby :) A jak Twoja noga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje kolano w sumie bez zmian, dalej je torturujemy. Ostatnio coś mi w nim strzeliło jak się kładłam do łóżka i rehabilitant stwierdził, że rzepka się przemieściła do boku, chociaż ja tam nie jestem do końca przekonana co do tego scenariusza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przemieściła się i tam została, czy przemieściła się ale wróciłam na miejsce? Byłaś u jakiegoś nowego/ innego lekarza w ostatnim czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciła na miejsce, nie wiem czy w ogóle się przemieściła, ale skutek jest taki, ze boli mnie cały bok kolana. Nie byłam ostatnio u lekarza, nie licząc wizyty w celu odebrania skierowania na rehab ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może czas się do jakiegoś wybrać skoro Cię boli? A co z tym Twoim dawnym lekarzem, który też się szykował na artro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widziałam się z nim od dawna, ale artro w końcu sobie nie zrobił hehehe Nie chce mi się na razie nigdzie iść, nie czuje potrzeby,chociaż pewnie za jakiś tydzień-dwa trzeba będzie zrobić kontrolne usg, żeby zobaczyć jak się mają zrosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A łokieć w miarę ok, czasem da o sobie znać i to nawet boleśnie, ale ogólnie nie jest źle :) Za to kolano dobija mnie coraz bardziej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie czuję potrzeby, bo to i tak nic nie wniesie do sprawy. Najwyżej mogą mi zaproponować reartroskopie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde no ktoś moglby w końcu zrobić z tym Twoim kolanem porządek, ale jak tym razem niewiele to porządkowanie nie dało, to się w sumie nie dziwię, że nie chcesz :) A bok dalej boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety boli, bo znowu dość mocno przeskoczyła mi rzepka. Jutro idę na usg to zobaczymy jak to wszystko wygląda. W każdym razie ta operacja nic nie dała, bo rzepka nadal jest przyparta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mam nadzieje, że nie jest gorzej niż przed nią... Mi za to już od kul nawalają nadgarstki. Nie mogę nic źwignąć ani się 'podeprzeć pod boki' ich ruchowość jest ograniczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami mam właśnie wrażenie, że jest gorzej, bo ból sprawia mi nawet zwykłe chodzenie, a minęło już prawie 7 miesięcy. Ale są też dni, kiedy jest prawie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, jutro mam nowego ortopede. Mam nadzieje że coś wymyśli, bo kolano dosyć mocno boli ;/ dostałam też wczoraj skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Mam nadzieję że coś znajdę konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oby coś wymyślił, daj znać jutro co i jak :) A ja byłam dziś na usg i okazało się, że rzepka dalej ucieka do boku, więc operacja nic nie dała, a wręcz pogorszyła sytuacje. Kolano generalnie nadaje się już chyba tylko i wyłącznie do osteotomii :/ Blizny dalej są przyrośnięte, ale podobno wyglądają lepiej niż ostatnio, więc mam kontynuować terapie manualną i jeśli nie będzie poprawy, to trzeba je będzie rozerwać mechanicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na czym polega osteotomia? I co znaczy rozerwać je mechanicznie? :P Artro kolejna czy jak? Niedobrze to wszystko wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam. Ortopeda po 1. zrobil dziwna mine jak sie dowiedzial ile operacji mialam. Stwierdzil bolesnosc przy ok. 110st, powiedzial ze rzepka ociera o klykiec boczny. Powiedzial tez ze artroskopii na razie nie ma sensu robic. Przepisal Ortovisc 5 amp i Arthryl 40 saszetek. Ogolnie ciezko bylo mi powiedziec lekarzowi o paru rzeczach bo jakby mnie olewal... Tzn, tak raz sluchal, raz nie.. nie zwracal uwagi troche, gadal z pielegniarka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostetomia polega na przecięciu kości i złożeniu jej w innym ustawieniu, generalnie mało zachęcająca perspektywa i bardzo duży zabieg. A co do zrywania zrostów, to robi się to manualnie poprzez różnego rodzaju manipulacje tkankami. Jeśli to nie pomoże to następnym krokiem jest wstrzykiwanie soli fizjologicznej w blizny, w celu ich rozciągnięcia. Na razie dalej będę się torturować ;) Kacha, a o rehabilitacji nic nie wspominał. Bo tak sobie myśle, że jakbyś trafiła na naprawdę dobrego rehabilitanta (np. takiego jak ja mam w tej chwili :) ) to mógłby dużo zdziałać, bo same zastrzyki to raczej w tym wypadku za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie co mnie zdziwilo, zupelnie nic nie powiedzial. mimo tego ze widzial ze dalej nie zegne nogi ;/ ale sama sie umowilam na przyszly czwartek do rehabilitanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idź najlepiej do jakiegoś fizjoterapeuty zajmującego się terapią manualną, techniką powięziową, itp., bo jeśli wybierasz się do lekarza rehabilitacji to chyba za wiele nie zdziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn. to bedzie fizjoterapeuta.. bo tam tylko takich maja z tego co wiem. Chyba ze cos sie zmienilo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jakiś kryzys z tym kolanem ;/ tak mnie boli strasznie. Nawet w nocy mam tak że jak śpię ze zgiętą nogą (nawet nie dużo zgiętą) to się budzę bo zaczyna boleć i jak próbuje wyprostować ją to tak strasznie boli że wytrzymać nie mogę, wyję z bólu.. A jak dłużej śpię z prostą nogą i jakoś zegnie mi się to ma tak samo. Też okropny ból. Dzisiaj w nocy przez to chyba się ze 4 razy budziłam ;/ Jak chodzę i staję na wyprostowanej nodze też strasznie coś mnie kuje z przyśrodkowej strony. ;/ Ogólnie też mam tak że całe kolano wszędzie mnie boli. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam to, przez pierwsze 2.5 miesiąca po operacji nie przespałam ani jednej nocy bez budzenia się 2-3 razy z rozsadzającym bólem, który wymuszał natychmiastowe wstanie z łóżka w celu rozchodzenia nogi. Nie wiem tylko czemu zwlekasz z rehabilitacją, bo im dłużej to odkładasz tym będzie Ci trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam do czwartku na wizyte. Nigdy po zadnej operacji nie mialam takiego bolu ... ;/ I to w sumie sie dopiero teraz zaczal taki bol, od kilku dni... ;/ Ciekawe co powiedza na moja noge tam gdzie bylam operowana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×