Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

zapytam się... Od wczoraj biorę ten antybiotyk a dzisiaj wzięłam pierwszy raz Pabi- Naproxen. W ogole ja nie wiem czy to ta w aptece sie pomylilo czy tak mialo byc ale wczoraj zamowilam ten Pabi- Naproxen a dzisiaj poszlam odebrac i patrze a ona mi dala dwa takie wielkie opakowania po 50szt w jednym. Czyli razem mam ich 100. Co prawda to sa te 250 a ja nie pamietam jakie przepisal ortopeda czy 250 czy 500mg. ale bede musiala tam sie przejechac i dowiedziec o co tu chodzi czy to tyle mam miec czy w aptece sie pomylili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jestem :) Więc zobaczyła kolano, pogadałam z nią i zapisała jonoforezę tak jak reumatolog zlecił i do tego sama od siebie zapisała laser i ćwiczenia :)) Nawet jej nic nie musiałam mówić o ćwiczeniach, sama na to wpadła że może by się przydały :) ale niestety zaczynam dopiero 13 maja bo chcieli mnie wcześniej wcisnąć ale mam akurat szkołę w tych godzinach bo chcieli na 14 ale ja bym musiała się z 2 godzin ostatnich codziennie zwalniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedziała coś konkretnego? No i przede wszystkim jak okresliła parametry tych ćwiczeń, bo ćwiczenia ćwiczeniom nierówne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dokładnie jakie to ćwiczenia bo nie zdążyłam przeczytać tego wszystkiego. Wiem że mam rehabilitację od 13 maja do 26. I wydaje mi się że ćwiczenia będę miała na uda ale tez dwugłowy chyba... bo się mnie babka pytała czy mi ortopeda zlecał ćwiczenia to powiedziałam że tylko na czworogłowe żeby w domu wzmacniać i się pytała czy na tył nic nie dawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety u ortopedów to standard, że dają tylko na czworogłowy, a zupełnie pomijają zginacze. Mój zestaw obejmuje jeszcze łydke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo fajnie masz :) Szkoda że nie udało się wcześniej no ale trudno :) A i ten naproxen to ortopeda tak przepisał na recepcie aż tyle tego. A po co to nie wiem. Może myślał że są pakowane po 20 tabletek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skierowanie też miałam tylko na czworogłowy, ale na szczęście rehabilitanci wiedzą, które mięśnie trzeba wyćwiczyć :P Zwłaszcza jak się w ogóle nie ma mięśni heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem w jakim stanie są twoje mięśnie, moje były w nie najlepszym i naprawde musiało upłynąć dużo czasu, żeby widać było jakieś efekty, a oprócz ćwiczeń miałam jeszcze 26 elektrostymulacji i ponad 10 masaży izometrycznych. I teraz po 4 miesiącach jeszcze nie całkiem jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow no to nieźle... ja bym chyba nie wytrzymała gdybym miała tam tyle chodzić. Moje mięśnie nie są najgorsze... Oczywiście drugi mięsień jest w lepszym stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja jestem chyba wyjątkiem, bo jeszcze takiego ufo jak ja nie mieli heheh No ale przynajmniej już się nie trzęse, poza małymi odjazdami, osiągnięcie tego stanu zajęło mi jedynie 2,5 miesiaca ;) Mam nadzieje, że jednak nie doprowadziłaś się do tak kiepskiej formy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak napinam mięsień to go widać ... co prawda słabiej niż w drugiej nodze ale widać. :P więc nie jest źle.. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od doktorka i jestem lekko zirytowana, aczkolwiek musze przyznać, że wreszcie troche się wziął do roboty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostane skierowanie na MRI, chociaż nie wiem po co, potem prawdopodobnie zastrzyki. Mam zrobić przeciwciała aCCP i oczywiście iść do reumatologa, tym razem innego. Jutro mi nakłują gęsią stopke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez sterydu, samo nakłucie w kilku miejscach w celu odbarczenia z płynu, nie zgodziłam się na steryd. A co do stopnia to on dalej swoje, że nie było dziur, a w ogóle III stopień chondro to nie jest bardzo zniszczona chrząstka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa i artro też nic tu nie da, bo przecież nic mi nie naprawią, a nie ma dziur, więc przeszczepu też mi nie zrobią, samego płukania się nie opłaca robić. Na pytanie o shaving i mikrozłamania stwierdził, że po co tu shaving, jak ta chrząstka jest starata, więc nie ma odstających fragmentów. Jednym słowem trzeba mieć te sławne dziury, wtedy może da się coś zrobić hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat III miałam i zrobili mi bardzo ładny shaving, który sama widziałam, i zostawili warstwę gładkiej chrząstki (też widziałam). Dodatkowo zrobili mikrozłamania ( słyszałam i widziałam). Tak wiec całkowita sprzeczność...no i ciągle jestem zadowolona. Odpukać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co lekarz to opinia, mi jeden chciał robić artro już końcem 2007 roku... Zresztą ja i tak nie dałabym się kroić, więc w sumie wszystko mi jedno co mówi heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak będę miała "dziury" hahaha Jutro sobie chyba zrobie te przeciwciała, przynajmniej jedną rzecz będe mieć z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×