Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gagatka85

Makaron z tuńczykiem i cukinią ---- jedliscie??

Polecane posty

Hej, znalazałm taki ptrzepis na onecie, wydał mi sie interesujący. Mam pytanie czy ktoś przyrzadzał to danie?? Czy wam smakowało?? Bo mam ochote go zrobic, ale nie moge sobie wyobrazic smaku tych wszystkich składników razem. Prosze o opinie, na wszelki wypadek pozwoiliłam sobie załączyc przepis. Makaron z tuńczykiem i cukinią Przygotowanie: 30 min Trudność: bardzo łatwy Składniki na 4 porcje • paczka dowolnego makaronu (polecam świderki) • 1 duży por • 2 średnie cukinie (młode) • puszka tuńczyka w kawałkach (w oleju lub sosie własnym) • jogurt naturalny (200 ml) • przyprawa curry • olej • sól, pieprz • natka pietruszki ( jeśli lubisz) Etapy przygotowania 1. Pokrój pora w talarki, cukinię przekrój wzdłóż na ćwiartki i też pokrój na talarki ( ok 3-4 mm). 2. Jeśli masz tuńczyka w oleju, to na rozgrzaną patelnię wlej olej spod tuńczyka i dolej trochę zwykłego oleju. Jeśli nie użyj tylko zwykłego oleju. 3. Na rozgrzany tłuszcz wrzuć pokrojonego pora i podsmaż go chwilę. Dosyp przyprawę curry, a następnie dodaj cukinię i duś aż cukinia będzie się miękka i zacznie się zamieniać w jednolitą masę. Posól i popieprz do smaku. (Zamiast soli można wrzucić kostkę rosołową.) 4. Następnie dodaj tuńczyka w kawałkach i zamieszaj, podduś jeszcze minutę i zdejmij z ognia. 5. Gdy trochę przestygnie dodaj jogurt i wszystko dokładnie wymieszaj ( nie dodawaj wcześniej jogurtu bo sie zetnie !) 6. Ugotuj makaron w osolonej wodzie z dodatkiem oleju, żeby sie nie posklejał, odcedż go i wymieszaj z sosem. Posiekaj natkę pietruszki posyp nią gotowe danie na talerzu. 7. Smacznego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadłam
makaron z tuńczykiem + ogórek zielony+ papryka + pomidor(wszystko w kostkę) + majonez = pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny przepis,chyba przetestuję już dziś :) w porze obiadowej,nie teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-ga
ja uwielbiam cukinię, robię z tuńczykiem i cebulką w sosie jogurtowo- śmietanowym, czyli coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam to :D Jestem potwornie przejedzona...Danko jest fajne,ale mam kilka uwag ;) Paczka makaronu to zdecydowanie za dużo...:p Miałam tylko malutkiego pora,więc dodałam cebuli.Dla mnie jedna puszka tuńczyka to za mało,ale dla innych to może być za dużo. Myślę,że przed dodaniem jogurtu można wcisnąć trochę zgniecionego czosnku,smak będzie bardziej wyrazisty i może trochę śmietany zamiast całości jogurtu? Ogólnie smaczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o wurwa dzieki za wyprobowanie :D dla mnie tez osobiscie jeden tunczyk to za mało :D Pozdrawaim :) A w przyszłości bede jeszcze probowac nadziewanej cukini :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooooo
Spróbujcie Makaron Tuńczyk z puszki Kukurydza z puszki Czerwona świeża papryka Majonez Skladnikow na "oko" wszystko wymieszac, majonezu nie za wiele,PYCHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadłam
zapomniałam napisać że 1/2 paczki makaronu świderki - ładnie wygląda makaron kolorowy- na tą ilość warzyw i tuńczyka sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaron kolorowy blee
po co jesc jakies sztuczne dodatki a te kolory tez nie sa jakies rewelka!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadłam
jak nie wiesz co piszesz to nie pisz makaron kolorowy który kupuję jest barwiony burakiem, marchwią i szpinakiem nie żadną farbką zapewne go nie jadasz skoro tak sądzisz poza tym jest drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DYSZKI
Jakoś mi nie odpowiadał przepis, ale po opiniach pozytywnych postanowiłam zrobić PYCHA!!!! Tylko zamiast jogurtu dodałam przy wymieszaniu składników na gazie śmietanki Łaciatej 18% w kartoniku- Fajnie skleja makaron z reszta!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×