Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

Dzień dobry, Święta święta i po świętach, dziewczynki mamuśki już niedługo sie zacznie u nas robić gorąco ;-) Kwiecień zbliża sie wielkimi krokami ;-) Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamusie:) Jak tam po świętach? Ja mam dość mięsa i jaj i dziś na śniadanko był chlebek z miodem i kakao:) I dziś nigdzie się nie ruszam z domu tylko cały dzień leniuchuję:) Ciekawe, czy stan dwupaków wciąż niezmienny;) Co do teściowych - są i będą, żadna siła tego nie zmieni... moja za to trochę nadgorliwa, a jak coś mnie zakłuje, czy zaboli, to ona już blednie:) Mówi, że jak się zacznie to ona chyba wyjdzie z domu:))) Ae nie mogę narzekać, teraz gdy jest bardzo nam pomaga, całe święta razem z mężem przygotowali, ja miałam prikaz odpoczywać:) Aluś, Alex, cudownie, że miałyście swoje Maluszki w święta przy sobie. I że mimo że były komplikacje wszystko już jest dobrze... Ściskam Was mocno! Teraz tabelka, ja już mogę rodzić:) gosiek69........Gośka.........38.......32.......02.0 4 . .......+9kg Dz adamisia........Asia......... .26.......39.....03.0 4.....+15 kg Karolek okol. Lublina marysia78......Justyna........29........37......03.04. .. .....+6kgChKępno Anna_śl...........Ania............29.......39........04. 04......+11kg Kubuś Ruda Śl. Ola31............Ola..........31..….......39..... .. 07. 04........+17g...Antoś.....Namysłów agoosiaa........Agnieszka.....22.......38........09.04. . ......+5kg Staś..Toruń Evika87..........Ewa.............20.......29........09.0 4 ......+14kgRobert Mysiczka30......Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH no wiec mama....Ania....25.........35..........10.04.........+17kg Ignaś echo1978.........Aneta..........29.......23........11.04 . . .....+7kgCHiDZ olcia00...........Ola.............26........35.......13. 04........+9 kg CH Adaś .... Kraków Motka..............Ania...........28.......34........14. 04....…+16kg..Nikodem...Bytom Renia905.........Renata.......27.... .37....... 14.04.......+13kg CH Konrad Wrocław pigi15............Dorota.........28....38.......8.04... . ..+14kgDZ.Oliwia...W-wa gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04...............+3kg 1967.............Iwona.........40......35.......18.04... ...+13,5kg..Lukrecja..Połcz-Zdr. mag26...........Magda..........27.... ..36........19.04.. .......+15kgDZ minimisia..... ..Agnieszka.....26... . ..34.......20.04...........+14 kg Wiktoria Poznań polina80.........Ola..............27.... ..30.......20 .04.........+13kg CH viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..34..…...22.04...... ... +8,3 kg CH Rufin Szczecin aniawd...........Ania............29......26....... 24.04......….+8,5kg DZ Isa22.........Gosia...........30.........36 ....... 27.04......+13 kg DZ Maja pikpik............Kinga...........23.......31.......27. 04........+10kg Nadia Suzanke.........Iwona........ .29.......34.......30.04. .... .. ....+15 kg CH Poznań Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM..............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......35........30 .04.........+17 kg DZ Laura Warszawa Brzuchata.......Baśka..........27........37........09.04 .......+ 14 kg CH . Wrocław Asiulek81.........Asia........27.....30..........27.04.. ....+13kg CH....Kacperek denim............Ania........21.......36.........15.04/2 5.04.. .....+?kg DZ Tosia Opalenica Nick* imie dziecka* tydz ciazy* data* waga* wzrost*sposób porodu Ali-cja * Alicja * 38 ...11,03.... 21.40 ..... 3200 g....56cm...... cc Alex81*Oskar* 38 ..... 17.03 .................4270g.....58cm......cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry mamusie i mamy już po świętach jak tam samopoczucie umnie dobrze brak jakich kolwiek objawów zbliżającego się porodu.Co tam u Was jak samopoczucie ,co raz bardziej mam pietra jak to będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, no i po swietach.. marysia78 mamy ten sam termin porodu :) Mi niby ostatnio bardziej i czesciej twardnieje brzuszek, tak bardzo mocno sie napina -jak kamien, ale bardzo rzadko bolesnie, czasem w nocy mnie poboli jak na okres...i tyle.. A w ogole swieta nie byly dla mnie udane, mocno sie nastresowałam, naplakałam-taki konflikt rodzinny siostra- troche rodzice- ja ech, na szczescie moj ukochany maż bardzo mnie wspierał, ogolnie juz wszystko minęło, ale ile sie zdazylam naplakac, nadenerwowac- bardzo sie boje czy nie zaszkodzilam jakos maluszkowi tym...taki poziom kortyzolu i innych swinstw... A jeszcze z tego wniosek taki wyciągnęłam, ze skoro teraz to moje roztrzęsienie w doslownym tego slowa znaczeniu nie doprowadziło do skurczy i porodu :) to... chyba jeszcze sporo mi przyjdzie czekac...a w ten czwartek koncze 39 tc... Co do tesciowych- ja nie moge sie podpisac po tym, moja jest na szczescie superr, bardzo opiekuncza ale nie nadgorliwa, delikatna, traktuje mnie jak najprawdziwszą córkę, w ogole z rodzicami to nam sie z mężem bradzo udało, mamy wielkie w nich wsparcie. No i ciekawe która z nas teraz przezyje ten swoj wielki dzien...?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po swietach! Alex--super ze jestes juz z nami i jeszcze raz gratuluje !!!!! Denim to faktycznie malpa z tej Twojej tesciowej ale kochana wiedz ze nie jestes sama ja tak sie wczoraj napracowalam ze w nocy ze zmeczenia nie moglam spac a moja tesciowa sie rozsiadla i siedziala .Ja myslam sobie juz o chrzcinach moze za wczesnie ale chcialam zrobic je tu jak bedzie cieplutko to na tarasie na zielonej trawce w sierpniu ale po wczorajszym dniu powiedzialam sobie NIE ja sie nalatam i nikt mi nie pomoze a swojej rodziny nie chce za bardzo wykorzystywac bo beda moimi goscmi przyjada 300 km.i maja jeszcze przy garach stac bo bidulka nie ma sily mi pomoc bo wiecznie chora a wystarczy powiedziec tylko czy jedzie do hipermarketu to juz jest zdrowa aj mogla bym pisac i pisac o niej ale szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was ciężarówki i Alicjo:P tak zerknelam dzisiaj na tabelke i widze, ze nie pozostaje nam teraz nic innego jak czekac na nastepne porody! bylam dzis w szpitalu na kontroli z Oskarkiem- na szczescie ok. W nocy mieli 4 porody, podobno sypnelo po swietach:) mykam do Maluszka, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Wiecie, ze ja nawet jajek nie mam tak bardzo dosyc. W sumie to chyba nawet jednego calego nie zjadlam przez swieta, ale w salatce i innych daniach owszem :P Jutro mam wizyte u poloznej. Ciekawa jestem czy nasze Malenstwo sie juz odwrocilo no czy polozna powie mi cos jeszcze... No i tabelka :) gosiek69........Gośka.........38.......32.......02.0 4 . .......+9kg Dz adamisia........Asia......... .26.......39.....03.0 4.....+15 kg Karolek okol. Lublina marysia78......Justyna........29........37......03.04. .. .....+6kgChKępno Anna_śl...........Ania............29.......39........04. 04......+11kg Kubuś Ruda Śl. Ola31............Ola..........31..….......39..... .. 07. 04........+17g...Antoś.....Namysłów agoosiaa........Agnieszka.....22.......38........09.04. . ......+5kg Staś..Toruń Evika87..........Ewa.............20.......29........09.0 4 ......+14kgRobert Mysiczka30......Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH no wiec mama....Ania....25.........35..........10.04.........+17kg Ignaś echo1978.........Aneta..........29.......23........11.04 . . .....+7kgCHiDZ olcia00...........Ola.............26........35.......13. 04........+9 kg CH Adaś .... Kraków Motka..............Ania...........28.......34........14. 04....…+16kg..Nikodem...Bytom Renia905.........Renata.......27.... .37....... 14.04.......+13kg CH Konrad Wrocław pigi15............Dorota.........28....38.......8.04... . ..+14kgDZ.Oliwia...W-wa gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04...............+3kg 1967.............Iwona.........40......35.......18.04... ...+13,5kg..Lukrecja..Połcz-Zdr. mag26...........Magda..........27.... ..37........19.04.. .......+15kg DZ minimisia..... ..Agnieszka.....26... . ..34.......20.04...........+14 kg Wiktoria Poznań polina80.........Ola..............27.... ..30.......20 .04.........+13kg CH viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..34..…...22.04...... ... +8,3 kg CH Rufin Szczecin aniawd...........Ania............29......26....... 24.04......….+8,5kg DZ Isa22.........Gosia...........30.........36 ....... 27.04......+13 kg DZ Maja pikpik............Kinga...........23.......31.......27. 04........+10kg Nadia Suzanke.........Iwona........ .29.......34.......30.04. .... .. ....+15 kg CH Poznań Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM..............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......35........30 .04.........+17 kg DZ Laura Warszawa Brzuchata.......Baśka..........27........37........09.04 .......+ 14 kg CH . Wrocław Asiulek81.........Asia........27.....30..........27.04.. ....+13kg CH....Kacperek denim............Ania........21.......36.........15.04/2 5.04.. .....+?kg DZ Tosia Opalenica Nick* imie dziecka* tydz ciazy* data* waga* wzrost*sposób porodu Ali-cja * Alicja * 38 ...11,03.... 21.40 ..... 3200 g....56cm...... cc Alex81*Oskar* 38 ..... 17.03 .................4270g.....58cm......cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej... coś tu jakby puściej niż ostatnio ;) dziś rano obudziłam się i pierwsze co pomyślałam to że najprawdopodobniej jeszcze 2 tygodnie i to już...i nie da się tego przedłużyć specjalnie :P wszystyko się nieodwracalnie zmieni a ja chyba nie jestem jeszcze na to gotowa... ech..wolę o tym nie myśleć ;) Z jednej strony boję się tak ogromnej zmiany w naszym życiu (na nudę póki co nie narzekam ;) ) a z drugiej jak widzę tego wielorybka w lustrze z pucołowatą buzią , już nie mówiąc o rozmiarze ud np to chciałabym zmienić co nieco i to szybko :P Jak wy godzicie te wszystkie sprzeczne uczucia?? Aniu ŚL już w akcie desperacji wybierałam się na Śląsk ale spotkał mnie prysznic wodą do kwiatków z zaskoczenia ;) ;) Co robicie dziś? my mamy wolny dzeń oboje ale póki co zalegamy przed komputerami (leniuchy aż strach :( ) wogóle...u was też tak sennie dzisiaj?? bo u nas bbbbbbaaaardzoooo 💤 miłego dzionka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc mama.. :D:D pracujemy niestety co niektórzy..po świetach odgrzebać się nie mogę,bo chcę mieć wszystko w miare możliwosci na bieżąco pozałatwiane..ciagle mam takie myśli,żeby maluch jeszcze posiedział,bo to bo tamto.. poprzednie ciąże przenosiłam po 2 tygodnie i miałam prowokowane porody ale cos czuje,że teraz to weżmie mnie z zaskoczenia... na dobrą sprawę to dopiero zobaczyłam,że już prawie15-ta?? uciekam na jakieś jedzonko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dziś w pracy spędzam dzień. Ale szczerz mówiąc to już chciałabym być na L4. Mam plan, że popracuję do końca miesiąca, a potem na zwolnienie odpoczywać przed porodem :-) Ale jak to będzie w rzeczywistości to zobaczę jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1967, Renia ....skąd wy kobiety macie jeszcze siłę na pracę?? w 9 miesiącu....Co tu dużo mówić :pozazdrościć ale! uważajcie na siebie, odstresowujące to pewnie nie jest ;) z reszta może tak i lepiej? ja siedze w domu, kontempluje wcielenie w rolę mamy.....i i tak nie czuję się wógle gotowa :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lubię swoją pracę, nie jest stresująca, ani zbyt męcząca, a przynajmniej spotkam się z ludźmi, porozmawiam, pośmieję się. W domu też co prawda miałabym co robić, ale na pewno rozleniwiłabym się z czasem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1967 ja też pierwsza ciąże przenosiłam o 2 tygodnie i miałam poród wywoływany a teraz to nie wiem głowka jest nisko bo czuje jak coś sie rusza w polowie pęcherza czy jak to nazwać mam nadieje że weżmie mnie wczesniej bo najgorsze było to leżenie 8dni w szpitalu i dopiero wywoływali ale teraz sie zmieniło i nie trzeba w terminie sie stawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki :) Ja sie melduje po świetach :) jak najbardziej dalej w dwupaku. Brzuch mi coraz czesciej twardnieje jak kamien, no ciekawe kiedy na mnie w koncu trafi. Ostatnio ciagle mam te mysli w glowie...tylko mi przelatuje po kolei porod, karmienie itp...tylko rozne scenariusze...monotematycznie, ale chyba tak to juz bedzie do konca. Do tego podczytuje ostatnio regularnie marcówki, wiec sobie wkręciłam jeszcze jeden temat - opieka nad noworodkiem :) Jeny, ale pojadlam! nie mam checi stawania na wadze :) Juz sie tak cieszylam, ze pod koniec coraz mniej mnie przybywa, ale musze raczej to odwolac po swietach. Mialam zamiar pracowac do konca ciazy, ale teraz juz sobie tego nie wyobrazam. moze tez przez minimalna ilosc ruchu przez ostatnie miesiace z powodu zwolnienia jestem jakas taka ociezala i szybko sie mecze...teraz to wystarczy, zebym weszla do pracy na pierwsze pietro i juz bym sie zadyszala na smierc :) na moje 4-te jak juz wyjde, to potem wchodze przez pol dnia :) Milego popoludnia wszystkim zycze! do uslyszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, dzieki za slowa otuchy. tesciowa no coz... temat rzeka... czsami da sie z nia wytrzymac a czasami potrafi czlowieka rozwalic takim tekstem jak ostatnio. moj mezczyzna wzial sobie dzisiaj wolne i bylismy w urzedzie \"uznac dziecko nienarodzone poczete z matki ...\" ale pani bylo troche niemrawa i zle przepisala nr dowodu, a ze nie odbieralismy osobiscie papierka to nie zwrocilismy uwagi, wiec jutro trzeba bedzie znowu isc zalatwic.potem skoczylismy na zakupy i kupilismy Tosi smoczki, karrtony na jakies grzechotki itd... trzymajcie sie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denim-wczoraj napisałam coś więcej ale mi zjadło:. więc dziś tylko puenta: najważniejsze że macie siebie i warto pewne sprawy omówić zanim Tośka się urodzi, chociażby układy z teściową... Ja nadal 2w1 choć już marzy mi się....więc ogólnie wznowiłam aktywność, w święta pomagałam Mamie jak mogłam, dziś mieliśmy obiad-moi rodzice i ukochanego..przedtem długi spacer bo słoneczko wyszło na troszkę...no ale nadal nic nie wyglada na poród choć z drugiej strony to może być zapewne z zaskoczenia...od jutra znów zacznę się nudzić, bo ukochany na zajęcia a ja to wymyślam co by porobić... Mam pytanko do tych które zdobyło herbate z liści malin....bo obie \"babcie\" zdobyły liście z malin ale z tyłu jako zastosowanie jest kąpiel :P i tyle..nic o picu ale w składzie 100% liści malin i teraz nie wiem czy to to???? co do świąt to średnio, bo mój brat odwalił niezły numer 1.5h od śniadania które miało być u nich ze względu na dziewczynki i odwołał święta:/ Jakiegoś focha złapał, do rodziców się nie odzywa, moja Mama bardzo cierpi a on póki co w ogole nie dostrzega jaką przykrość im zrobił...ehh no zobaczymy..tym bardziej mogłabym rodzić, mama przestała by myślec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agoosiaa, dzieki za rade. na szczescie Mateusz wie, jaka potrafi byc jego mama, tak samo jak ja zdaje sobie sprawe z tego jaka jest mooja rodzina.. :/ udalo nam sie sporo rzeczy ustalic jeszcze zanim zamieszkalismy ze soba, tak wiec licze na to, ze nadal bedziemy miec w sobie wsparcie tak jak do tej pory. co do szykowania sie do porodu, to ja sie ostatnio czuje tak jakbym miala isc zaraz rodzic, wszystko mnie boli, jecze, marudze, nie mam na nic sily, przesypiam kazda wolna godzine i wlasciwie juz sie nie moge doczekac jeszcze tylko tabelka, potem ide sie uczyc a jutro a potem to juz tylko nyny do lozeczka, dobranoc mamusie :-) gosiek69........Gośka.........38.......32.......02.04 ........+9kg Dz adamisia........Asia............26.......39.....03.0 4.....+15 kg Karolek okol. Lublina marysia78......Justyna........29........37......03.04. .. .....+6kgChKępno Anna_śl..........Ania............29.......39........04. 04......+11kg Kubuś Ruda Śl. Ola31............Ola..........31..….......39..... .. 07. 04........+17g...Antoś.....Namysłów agoosiaa........Agnieszka.....22.......38........09.04........+5kg Staś..Toruń Evika87..........Ewa.............20.......29........09.0 4 ......+14kgRobert Mysiczka30......Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH no wiec mama....Ania....25.........35..........10.04.........+17kg Ignaś echo1978.........Aneta..........29.......23........11.04 . . .....+7kgCHiDZ olcia00...........Ola.............26........35.......13. 04........+9 kg CH Adaś .... Kraków Motka..............Ania...........28.......34........14. 04....…+16kg..Nikodem...Bytom Renia905.........Renata.......27.... .37....... 14.04.......+13kg CH Konrad Wrocław pigi15............Dorota.........28....38.......8.04... . ..+14kgDZ.Oliwia...W-wa gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04...............+3kg 1967.............Iwona.........40......35.......18.04... ...+13,5kg..Lukrecja..Połcz-Zdr. mag26...........Magda..........27.... ..37........19.04.. .......+15kg DZ minimisia..... ..Agnieszka.....26... . ..34.......20.04...........+14 kg Wiktoria Poznań polina80.........Ola..............27.... ..30.......20 .04.........+13kg CH viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..34..…...22.04...... ... +8,3 kg CH Rufin Szczecin aniawd...........Ania............29......26....... 24.04......….+8,5kg DZ Isa22.........Gosia...........30.........36 ....... 27.04......+13 kg DZ Maja pikpik............Kinga...........23.......31.......27. 04........+10kg Nadia Suzanke.........Iwona........ .29.......34.......30.04. .... .. ....+15 kg CH Poznań Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM..............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......35........30 .04.........+17 kg DZ Laura Warszawa Brzuchata.......Baśka..........27........37........09.04 .......+ 14 kg CH . Wrocław Asiulek81.........Asia...........27........30..........27.04.. ....+13kg CH....Kacperek denim............Ania............21........37..........15.04.......+?kg DZ Tosia Opalenica Nick* imie dziecka* tydz ciazy* data* waga* wzrost*sposób porodu Ali-cja * Alicja * 38 ...11.03.... 21.40 ..... 3200g.....56cm...... cc Alex81*Oskar * 38 ...17.03 ..................4270g.....58cm......cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, co macie do pielęgnacji pępka ? Ja dziś byłam w aptece po wszystkie rzeczy i pani uświadomiła mnie, że nie ma w aptece specjalnego spirytusu 70 % do pielęgnacji pępka, jak ja to sobie myślałam - poleciła mi tylko jakieś saszetki nasączone takim spirytusem, wzięłam kilka, ale jakoś mi się to nie widzi ... (ew. polecała ten fiolet ) Po spirytus kazała mi iść do spożywczego Poratujcie radą dzięki wreszcie mam już wszystko :) - jutro spakuję torby i mogę spokojnie czekać. Byłam dziś jeszcze na badaniach (na tego paciorkowca też zrobiłam), bo idę w pon. do gina Aha jeszcze tylko do położnej zadzwonię, żeby się już umówić i mogę spokojnie czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ISSA ! dokładnie tak samo myslałam. podobno mieli wprowadzić na rynek taki spirytus ale chyba jeszcze sie ociągają. trzeba kupić spożywczy i rozrabiać go 2do 3 czy 1do 3 jakoś w takiej proporcji. Żebyście widziały jaką bebczka w monopolowym miała minę jak do niej ciężarna po \"ćwiarteczke \" przyszła :P taką najmniejszą buteleczkę kupiłam, napewno starczy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isa22 idź do monopolowego kup zwykły spirytus a potem go rozcieńcz 2:1 na dwie cześci spirytusu jedna częśc wody. Ja kupłam \"setkę\" spirolu i dolałam 50 ml wody i gotowe:) oprócz tego mam tez te nasączone gaziki z apteki,zobaczymy co sie lepiej sprawdzi.... Ja byłam dziś na wizycie i mam juz termin cesarki:) 2 kwietnia idę do szpitala, 3 będę miała cięcie...nie ma co mam stracha:) Na temat teściowej sie nie wypowiadam:) dobrze ze rzadko nas odwiedza:) w sumie jest spoko ale jak czasmi zasunie jakąś historyjkę to po prostu boki zrywac.... Zmysla czasami jak małe dziecko i jeszcze mysli że wszyscy jej wierzą hihi.... Mam pytanie do naszych kafeteryjnych mamusiek czy po CC dostawałyscie jakieś przeciwzakrzepowe zastrzyki?? Bo ja dzis dostałam receptę na zastrzyki które mam zabrac do szpitala nazywajasię Fraxiparine,działaja ponoc przeciwzakrzepowo?? pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi w szpitalu powiedzieli, że do przemywana pępka spirytus 96%. zapytałam jeszcze pediatrę i to samo powiedział. więc stosujemy taki. a mnie dopadła dziś gorączka 39 stopni, bez innych objawów. cały dzień leżę i śpię. teraz spadła na 38 stopni. był u mnie lekarz. nei wiadomo z czego ta gorączka.. nie mogę karmić:( muszę odciągać i wylewać:( a alicja jest na sztucznym przez parę dni. mam tylko nadzieję, że będzie chciała potem mojego cyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motka, dostawałam przez 9 dni przeciwzakrzepowe, ale nie musiałam ich kupować. szpital zapewniał leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motka, fraxi jest przeciwzakrzepowa. w temacie jestem \"obcykana\" bo choruje na zakrzepice od ponad roku i w czasie ciazy biore fraxiparine (0.3) podskornie. dziwne ze kazali ci kupic swoja, jak ja lezalam w szpitalu to mi podawali ze szpitalnych zapasow, choc w domu mialam swoje opakowanie. zastrzyki sa praktycznie bezbolesne, bo igla jest bardzo mala i cienka. ja robie sobie sama codziennie w brzuchol, tak wiec nic strasznego. radze ci tylko, zebys po zastrzyku potrzymala troche (docisnela) gazik czy watke przy brzuchu lub rece, w zaleznosci od tego gdzie ci dadza, to wtedy nie wyjda ci siniaki. ja za pierwszym razem nie wiedzialam i po par dniach mialam tak posiniaczony brzuch ze nie moglam go dotknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za info na temat zastrzyków👄 u mnie w sumie szpital też zapewnia te zastrzyki ,ale mój lekarz mówi że wydatek niewielki a nie ma co ryzykowac \"bo w razie gdyby\" miało im zabraknąc tfu tfu....lepiej żebym wzieła swoje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś na wizycie prywatnie u innej lekarki. Przeszliśmy "test kwalifikacyjny". Mały jest mały, teraz waży jakieś 2600 a to 36tc. Zanosi się na to ze urodzi się koło 20 kwietnia (raczej po, może nawet do maja dotrwam) i będzie ważył ok 3kg. Wydawał mi się że mi się brzuch obniżył bo od czwartku zgagi nie mam ale to tylko główka już wstawiona :). Szyjka mi trochę zmiękła ale ustawiona jest do tyłu jeszcze i ma 1,5cm, więc wszystko super i mogę się jeszcze długo mogę się turlać. Mam już prawie 9hg na +. Jedno co nie fajne to to ze możliwe, że nacięcie małe będzie konieczne przy porodzie... no ale w szpitalu miała bym na bank :/. Ponoć w szpitalach u mnie w mieście jest teraz do bani (2 położne na 10 rodzących). Ogonie widzę ze decyzja co do miejsca porodu w moim przypadku należy do tych właściwych i w tym mnie utwierdziła ta ginekolog . Denim, mi podobne bzdury mówiła na początku ciąży własna mama :/ ale jej przeszło. Motka, mój wujek ukochany się 3.04 urodził - wspaniały człowiek. W wypadku takiej daty to bym chciała wierzyć, że z datą urodzenia związany jest charakter dziecka. Ali-cja, karm Alę normalnie... olej lekarza bzdury gada. Na poparcie moich słów wklejam rozdział z "Piersią spoko" Okrzesików: Kiedy mama choruje Kiedy chorujesz, Twój organizm w celu walki z chorobą produkuje przeciwciała, które przenikają również do mleka. Nie przerywaj kar- mienia w obawie, że zarazisz dziecko. Gdy je karmisz, jest bardziej odporne, bo dostaje porcję przeciwciał do walki z konkretną chorobą, na którą cierpisz. Istnieją oczywiście choroby, przy których nie można karmić piersią: Zakażenie wirusem HIV - w krajach biednych, gdzie ryzyko związane z odstawieniem od piersi jest większe niż możliwość zarażenia, zaleca się wprawdzie dalsze karmienie dzieci, ale wtedy szczególnie istotne jest wyłączne karmienie piersią. Zmiany zakaźne na piersi, np. opryszczka, kiła (nie karmi się chorą piersią do czasu wyleczenia, a odciągany pokarm wylewa). Jeśli z powodu złego stanu zdrowia mama nie jest w stanie zajmować się dzieckiem (np. przy ciężkich chorobach psychicznych, chorobach krążenia). Mama, która choruje na gruźlicę, musi być oddzielona od dziecka, ale odciągany pokarm można podawać, bo prątki gruźlicy nie przechodzą do pokarmu. Mama chora na cytomegalię nie może karmić wcześniaka, ale może karmić odciąganym i pasteryzowanym pokarmem dziecko urodzone w terminie. W ostrej fazie żółtaczki typu A czy C mama nie karmi, ale po wy- leczeniu może wrócić do karmienia piersią. Choroba dziecka, która uniemożliwia karmienie, to galaktozemia (bardzo rzadka, wrodzona choroba metaboliczna). Nie są natomiast przeciwwskazaniem do karmienia: wysoka temperatura mamy, leczenie antybiotykami, choroby przewlekłe, np. cukrzyca, nadczynność tarczycy, ropień piersi, zabiegi na piersiach, implanty, nosicielstwo żółtaczki typu A, C. Gdy mama jest nosicielem WZW B, po porodzie dostaje odpowiednią immunoglobulinę, a dziecko zostaje zaszczepione, aby mogła bezpiecznie karmić. Problem w czasie karmienia mogą stanowić stosowane leki. Za- wsze warto zastanowić się, czy podanie leku jest konieczne, a jeśli tak, to dobrać go w ten sposób, aby karmienie piersią było możliwe. Do bezwzględnie przeciwwskazanych należą np. leki przeciwnowotworowe, preparaty radioaktywne, ale też popularna Pyralgina i Aspiryna. Jeśli lek budzi wątpliwości co do jego ewentualnego wpływu na mamę i dziecko, skontaktuj się z poradnią laktacyjną. Wykaz wielu leków i ich potencjalnego wpływu na karmienie znajdziesz na stronie: www. laktacja.pl. Im dziecko starsze (a także, im rzadziej jest karmione), tym poda- wanie leków jest bezpieczniejsze. Należy też dobierać porę zażywania leków tak, aby przypadała po karmieniu lub przed najdłuższą przerwą, np. nocną. Jeśli musisz zażywać leki niebezpieczne przy karmieniu, odciągaj mleko do momentu wyleczenia, aby utrzymać produkcję pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze tabelka: gosiek69........Gośka.........38.......32.......02.04 ........+9kg Dz adamisia........Asia............26.......39.....03.0 4.....+15 kg Karolek okol. Lublina marysia78......Justyna........29........37......03.04. .. .....+6kgChKępno Anna_śl..........Ania............29.......39........04. 04......+11kg Kubuś Ruda Śl. Ola31............Ola..........31..….......39..... .. 07. 04........+17g...Antoś.....Namysłów agoosiaa........Agnieszka.....22.......38........09.04.. ......+5kg Staś..Toruń Evika87..........Ewa.............20.......29........09.0 4 ......+14kgRobert Mysiczka30......Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH no wiec mama....Ania....25.........35..........10.04.........+17kg Ignaś echo1978.........Aneta..........29.......23........11.04 . . .....+7kgCHiDZ olcia00...........Ola.............26........35.......13. 04........+9 kg CH Adaś .... Kraków Motka..............Ania...........28.......34........14. 04....…+16kg..Nikodem...Bytom Renia905.........Renata.......27.... .37....... 14.04.......+13kg CH Konrad Wrocław pigi15............Dorota.........28....38.......8.04... . ..+14kgDZ.Oliwia...W-wa gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04...............+3kg 1967.............Iwona.........40......35.......18.04... ...+13,5kg..Lukrecja..Połcz-Zdr. mag26...........Magda..........27.... ..37........19.04.. .......+15kg DZ minimisia..... ..Agnieszka.....26... . ..34.......20.04...........+14 kg Wiktoria Poznań polina80.........Ola..............27.... ..30.......20 .04.........+13kg CH viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..36..…...22.04...... ... +9 kg Rufin Szczecin aniawd...........Ania............29......26....... 24.04......….+8,5kg DZ Isa22.........Gosia...........30.........36 ....... 27.04......+13 kg DZ Maja pikpik............Kinga...........23.......31.......27. 04........+10kg Nadia Suzanke.........Iwona........ .29.......34.......30.04. .... .. ....+15 kg CH Poznań Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM..............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......35........30 .04.........+17 kg DZ Laura Warszawa Brzuchata.......Baśka..........27........37........09.04 .......+ 14 kg CH . Wrocław Asiulek81.........Asia...........27........30..........2 7.04.. ....+13kg CH....Kacperek denim............Ania............21........37..........1 5.04.......+?kg DZ Tosia Opalenica Nick* imie dziecka* tydz ciazy* data* waga* wzrost*sposób porodu Ali-cja * Alicja * 38 ...11.03.... 21.40 ..... 3200g.....56cm...... cc Alex81*Oskar * 38 ...17.03 ..................4270g.....58cm......cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ali-cja czy ta temperatura nie jest spowodowana gojąca sie raną po cc..? jak tam ci sie brzuszek goi..? Ja mam niby rodzic sn ale wiadomo co sie okaze...? A panicznie boje sie obu rodzajów porodu.. Wyslalam na nasza poczte swoje dwa brzuchate wizerunki. pozdrawiam cieplo, strasznie mi znow brzuch stwardnial, robi to coraz czesciej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chciałam jeszcze do spirytusu swoje dołożyć..uważajcie i szczerze mowiąc lepiej jeszcze nie przygotowywać bo lubi szybko wietrzeć i potem kiepsko działa i moja znajoma trafiła do szpitala z zakażeniem a niektóe męczyły się miesiąc z pępkiem..stąd warto rozrabiać małe ilości..mnie na szkole też mówili 2do1...co do tych wacików Leko chyba to położne krytykują...ale czasem wygodnie kilka mieć, nawet żeby u kogoś np przetrzeć...Motka..fajnie, wiesz już kiedy malucha będziesz miała:) co do tego karmienia i temp to ja tez slyszalam ze mozna karmic ale skoro lekarz Tobie tak mówił..może skonsultuj jeszcze z kimś, ale bałabym sie trochę to bagatelizować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×