Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Wypróbujmy! Fresh Extreme EP 8430 (Rowenta/390 zł). Z nawiewem powietrza chłodzącym miejsce depilacji i kulka-mi masującymi. Ma trzy nasadki - do depilacji pach, bikini i mikropeelingu oraz funkcje golarki i trymera. Satinelle Ice Premium HP 6517 (Philips/559 zł). Z ceramicznymi dyskami depilującymi, ruchomą nasadka chłodzącą i masażem ultradźwiękami. W zestawie nakładka goląca. Silk-epil Xpressive Wet & Dry (Braun/599 zł). Z systemem unoszącym włoski, ruchomą główką, pozwalającą dopasować się do kształtu ciała, i nakładką masującą. Można nim depilować skórę na sucho i na mokro (nawet w czasie kąpieli!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Przed wieloma laty pewien pustelnik, znany później jako święty Sawin, mieszkał w jednej z okolicznych grot. Viscos było wówczas przygranicznym miasteczkiem, zaludnionym przez zbiegłych bandytów, przemytników, prostytutki, łotrów i awanturników poszukujących towarzystwa ludzi sobie podobnych, morderców zbierających siły przed kolejną rzezią. Najgorszy z nich Arab imieniem Ahab, panował nad całą okolicą, ściągając ogromne podatki od wieśniaków, którzy starali się mimo wszystko jakoś wiązać koniec z końcem i godnie żyć. Pewnego dnia Sawin opuścił swoją grotę, udał się do domu Achaba i poprosił go o nocleg. - Czyżbyś nic o mnie nie słyszał? - roześmiał sieszyderczo Ahab - Jestem łotrem, który ściął wiele głów na tych ziemiach. Twoje życie nic dla mnie nie znaczy. - Wiem o tym - odrzekł Sawin. - Ale dość już mam mojej pustelni i chciałbym przynajmniej jedną noc spędzić pod twoim dachem. Ahabowi nie w smak była sława świętego, która mogła równać się tylko z jego sławą - nie chciał się nią dzieliś z kimś tak słabym jak Sawin. Dlatego postanowił zabić go jeszcze tej samej nocy, aby pokazać wszytkim, że to on jest jedynym prawdziwym władcą Viscos. Jakiś czas gawędzili. Ahaba poruszyły słowa świetego, jednak był człowiekiem podejrzliwym i od dawna nie wierzył już w Dobro. Wskazał Sawinowi i ku przestrodze zaczął ostrzyć nóż. Sawin przyglądał mu się przez jakiś czas, po czym zamknął oczy i zasnął. Ahab ostrzył nóż przez całą noc. Wczesnym rankiem, gdy Sawin obudził się, ujrzał Ahaba płaczącego przy jego posłaniu. - Nie wystraszyłeś się mnie, ani też pochopnie nie osądziłeś. Ty pierwszy spędziłeś noc pod moim dachem, wierząc że jestem dobry i zdolny dać schronienie potrzebującym. Ponieważ uwierzyłeś, że mogę postąpić uczciwie, nie mogłem zrobić inaczej. Z dnia na dzień Ahab porzucił bandyckie życie i zaczął na swoim terenie wprowadzać zmiany. Wtedy to Viscos przestało być przygraniczną kryjówką dla szumowin i stało się ośrodkiem handlu. Oto co powinnaś wiedzieć i oczym powinnaś zawsze pamiętać. Paulo Coelho Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Jak pokochać szarość dnia? Marcin Był sobie szary, ale piękny gołąb. Szukał on swojego miejsca na świecie. Nigdzie nie mógł go znaleźć, niestety. Odwiedzał różne części świata, zwiedzał. Gdziekolwiek się nie znalazł, zawsze było coś do zarzucenia innym gołębiom i krukom, które przebywały w jego środowisku, zawsze. W jednym miejscu gołębie były miłe i czułe, lecz raniły niestałością uczuć, niespełnionymi obietnicami. Kruki zaś demoralizowały wszystkich swoimi czarnymi charakterkami. Nie było sposób siedzieć w takiej atmosferze. Trzeba było szukać dalej, dalej, dalej. W innym miejscu gołębie były oddane, poświęcające się, ale miały tak wstrętne charaktery, poranione przez kruki, że nie sposób było się z nimi dogadać. Jeszcze dalej spotykał inne gołębie, inne kruki. Nigdzie nie było tak idealnie. Nigdzie nie można było znaleźć chociaż jednego przyjaciela takiego, jakiego by się oczekiwało. Nigdzie. Nigdzie. Szary, ale piękny gołąb zrozumiał, że nic nie zmieni jego marzeń, oczekiwań, tyle sobie wyobrażał, tyle pragnął nie tylko dla siebie, ale i dla innych... Doszedł do jednego, budującego wniosku, że skoro świat nie może się zmienić na jego życzenie, to chociaż on sam, bez oglądania się na innych, zacznie iść w kierunku samowychowania... jeśli ja się zmienię, to iskierka dobroci zacznie zmieniać także i innych... bez uwag, bez krytyki, bez potępiania, bez osądzania. Gdy to zrozumiał, gdy postanowił tak żyć, nagle jego oczy otworzyły się... Ujrzał świat oczami, którymi wcześniej nie widział. Ujrzał świat oczami serca. Był ślepy na wszystko, co dzieje się wokół. Oceniał wszystkim pod kątem pozoru nie wysilając się na drobną chęć zrozumienia raniących postaw gołębi, kruków. Spostrzegł, że sam jest taki, jacy są i inni. Zauważył nawet w sobie odbicie lustrzane niektórych kruków. Spoglądając na siebie, w perspektywie wad innych, spostrzegł, że jego pióra zaczęły bieleć. Nie były już tak szare, jak wcześniej w czasie wycieńczającej podróży po świecie, która zdawała się już go niestety postarzać. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znalazłem czasu Autor nieznany Uklęknąłem, by się pomodlić, ale nie za długo. Miałem mnóstwo rzeczy do zrobienia. Musiałem się spieszyć do pracy, bo przecież trzeba opłacić rachunki. Więc uklęknąłem, by szybko zmówić modlitwę. I prędko podniosłem się z kolan. Mój chrześcijański obowiązek został wykonany. Moja dusza mogła spocząć. Przez cały dzień nie miałem czasu By rozniecić słowa radości. Brak czasu by porozmawiać o Chrystusie z przyjaciółmi Brak czasu dla dusz w potrzebie, Ale nadszedł ostatni czas, czas, by umrzeć. Poszedłem na spotkanie z Panem, Przyszedłem, stanąłem ze spuszczonym wzrokiem. Bo w swych rękach Bóg trzymał księgę; to była Księga Życia. Bóg spojrzał do tej Księgi i powiedział "Nie mogę znaleźć twojego imienia. Pamiętam kiedyś chciałem go zapisać... Ale nie znalazłem czasu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nauka cierpliwości Autor nieznany Zaobserwowałeś postawę ptaków w ich przeciwnościach? Przez wiele dni przygotowują gniazda, układają materiał przyniesiony z daleka... ...A gdy już skończyli i są gotowi złożyć jajeczka, burza lub człowiek czy jakieś zwierzę zniszczy i zrzuci na ziemię wszystko co z takim trudem zrobili. Co zrobi ptak ? Zrezygnuje z obowiązku? Wcale nie. Znowu zaczyna, aż pierwsze jajeczka pojawią się w gniazdku. Niekiedy - bardzo często - wcześniej, niż wyklują się ptaszki, jakieś zwierzę, dziecko, burza, znowu zniszczy gniazdo, tym razem z całą zawartością... Jest ciężko zaczynać znowu od zera... ale naprzekór wszystkiemu ptaszek nigdy nie milczy, nie poddaje się, Dalej buduje i śpiewa... Odczuwasz niekiedy, że twoje życie, twoja praca, twoja wspólnota nie są tym, o czym śniłeś? Miałeś niekiedy chęć powiedzieć "dość!" mój trud nie jest tego wart, to za dużo dla mnie? Jesteś zmęczony tym, że musisz znowu zaczynać, codziennie walczyć, że tracisz ufność, że nie osiągasz celu, który jest już na wyciągnięcie ręki? Życie niekiedy Cię tak potraktuje, ale nigdy się nie poddawaj, wznieś swą modlitwę, włóż swoją nadzieję w przyszłość i oddaj się. Nie martw się, gdy w walce otrzymasz ranę... trzeba się z tym liczyć. Pozbieraj kawałki nadziei, znowu ją zbuduj i na nowo zaufaj. Nie jest ważne co się dzieje... Nie trać siły... Życie jest stałym wyzwaniem, i wart jest aby go przyjąć... A głównie... Nigdy nie przestań śpiewać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM i POZDRAWIAM! Laser w depilacji! Podczas zabiegu wiązka światła laserowego wnika w głąb skóry i emituje ciepło, które niszczy cebulki włosowe. Rodzaj lasera dobiera lekarz, w zależności od depilowanej powierzchni. Zabieg trwa na ogół kilka minut. Nie jest bezbolesny, jednak stopień odczuwania bólu zależy od indywidualnej wrażliwości (skórę można znieczulić). Po depilacji skóra może piec. Na całkowite usunięcie włosów trzeba 3-8 zabiegów. Niestety, po pewnym czasie włosy mogą odrastać. Po depilacji laserowej przez miesiąc nie wolno się opalać. Zabiegowi można poddać się tylko w specjalistycznych gabinetach dermatologii estetycznej. W zależności od lasera i depilowanej powierzchni kosztuje od 200 do 1600 zł. Zabieg nie jest wskazany dla osób w ciąży, ze skłonnościami do przebarwień, z bielactwem, łuszczycą, przyjmujących niektóre leki i zioła światłouczulające (np. witaminę A, dziurawiec, nagietek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
+ Nogi ........Metoda skuteczna, choć usunięcie włosów z całych nóg trwa dość długo. + Strefa bikini ..........Zabieg idealny dla tych okolic. Wprawdzie może być bolesny, ale skuteczny. + Pachy ...........Sposób wart polecenia, ze względu na skuteczność. + Twarz.......... Zabieg może być nieprzyjemny ze względu na towarzyszący mu zapach, ale już po jednej sesji włosków jest zdecydowanie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Moim przyjaciołom którzy wierzycie, że jestem aniołem nie martwię się tak anioły mają włosy całkiem białe ja mam na sobie tylko kilka zmarszczek mojej matki owszem, plecy wygarbiły mi się zalążkiem skrzydeł nic nie urosło z tego zwątpił ten, którego skrzywdziłam ale którzy wierzycie, że jestem aniołem bądźcie dumni ze mnie że jeszcze nie tak całkiem jestem nie nękam pożądliwym spojrzeniem tabletek w szafkach noży w szufladach żyletek w pudełkach że szczęśliwie zdrowa przechodzę obok każdego otwartego okna i dlatego którzy wierzycie, że jestem aniołem kimkolwiek będę, wierzcie bym spełniała sumiennie moje anielskie obowiązki nie pozwólcie mi wymawiać się fałszywą skromnością wierzcie uczciwie, miejcie powody będę się starała powodów będzie więcej wtedy właśnie którzy wierzycie, że jestem aniołem wiedzcie, że obraliście mi drogę prowadzicie mnie spod nóg zabieracie kamienie śmiejmy się do siebie radością trafnego wyboru teraz ja też mogę doradzać wiemy przecież doskonale sprawiedliwie światem rządzimy Kasia Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM i POZDRAWIAM! Elektroepilacja w depilacji---Czyli zabieg przy użyciu prądu. Do mieszka włosowego wprowadza się igłę, którą płynie prąd i uszkadza cebulkę włosa. Każdy mieszek włosowy trzeba \"porazić\" prądem kilka razy, dlatego depilacja trwa długo. Trzeba kilku, kilkunastu zabiegów, by osiągnąć efekt. Po każdym zabiegu włosy odrastają wolniej, są cieńsze, jaśniejsze, wreszcie przestają rosnąć. Zabieg jest bolesny, ale skórę można znieczulić. W zasadzie jest odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry i włosów (jedynym ograniczeniem może tu być wrażliwość na ból), jednak ze względu na to, że jest bardzo czasochłonny, nie jest już tak popularny jak kiedyś. W zależności od rodzaju prądu jest kilka metod elektroepilacji: elektroliza, termoliza, metoda blend. Zabiegi wykonywane są w profesjonalnych gabinetach i kosztują - w zależności od depilowanego miejsca - 20-50 zł za 10 minut zabiegu lub np. złotówkę za włos. Przeciwwskazaniem są : choroby serca, implanty, rozrusznik, nietolerancja na działanie prądu, ciąża.(cd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nogi ...............Wydepilowanie tak dużej powierzchni trwałoby zbyt długo i trudno byłoby to wytrzymać. Strefa bikini ..................Zabieg jest bolesny i raczej nie poleca się go do tych okolic. Pachy................. Skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa na ból, dlatego zabieg trudno wytrzymać. Twarz ...............Przy zabiegach miejscowych (np. likwidowaniu brody, wąsików) metoda dobrze się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ----------Zatroskane oczy Matki Latem 1796 r. francuskie wojska, pod wodzą Napoleona Bonaparte, przygotowywały się do inwazji na państwo kościelne i zajęcia Rzymu. Z niezwykle bogatej dokumentacji, przechowywanej w archiwum Kurii Rzymskiej, dowiadujemy się, że w tym właśnie czasie mieł miejsce niezwykły fenomen. Było to zjawisko obserwowane przez setki tysięcy ludzi, katolików, wyznawców innych religii, niewierzących. 101 obrazów Matki Bożej w Rzymie, oraz 21 w innych miejscowościach prowincji rzymskiej, w cudowny sposób \"ożywiło się\". Matka Boża na obrazach poruszała oczami, wargami, płakała. Nadchodziły niezwykle trudne czasy dla Kościoła katolickiego. Napoleon Bonaparte za wszelką cenę chciał sobie podporządkować i zniszczyć Kościół. Po zajęciu Rzymu przez jego wojska, papież Pius VI został uwięziony i osadzony we francuskiej twierdzy w Valence. Większość kardynałów również uwięziono. Zawieszono funkcjonowanie dykasterii Stolicy Świętej. Wszystko wskazywało na to, że Napoleonowi uda się zniszczyć Kościół. 29 sierpnia 1799 r. w ubogiej celi więzienia w Valence, w obecności kilku pospolitych przestępców, umierał 81-letni papież Pius VI. W karcie zgonu, którą funkcjonariusz więzienny wysłał do Rewolucyjnego Rządu w Paryżu, było napisane: \"Ja, niżej podpisany obywatel, stwierdzam zgon niejakiego Braschi Giovanni Angelo, który pełnił zawód Papieża i nosił artystyczne imię Piusa VI\". I z ironią dopisał: \"Pius VI i ostatni\". Tak tryumfowali i cieszyli się ludzie oraz władze ziejące nienawiścią do Kościoła katolickiego. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To był jeden z najtrudniejszych okresów w historii Kościoła. Rozpocz ął się w czerwcu 1796 r. kiedy młody generał Bonaparte, po rozgromieniu wojsk austriackich i piemonckich, wkroczył do Mediolanu, oraz zajął północną część państwa kościelnego z Bolonią, Rawenną i Ferrarą. Papież został zmuszony do zwrócenia się z prośbą o zawieszenie broni. Armia francuska przygotowała się jednak do zdobycia Rzymu i zajęcia całego państwa kościelnego. Żołdacy żądni byli grabieży oraz pałali chęcią upokorzenia i całkowitego zniszczenia katolicyzmu, który był przez nich uważany za największy zabobon. W zdobywanych miastach wojska francuskie zachowywały się jak hordy barbarzyńców, grabiąc lub niszcząc najcenniejsze dzieła sztuki, budynki sakralne i klasztory. Większość zagrabionych dzieł wywożono do Paryża. Tak na przykład postąpiono z figurką Matki Bożej z Loreto, po ograbieniu całego sanktuarium. Figurkę wywieźli do Paryża, gdzie została złożona z mumiami egipskimi w magazynie muzeum Luwru. Barbarzyńska postawa okupacyjnych wojsk napoleońskich sprawiła, że ludność znalazła się w sytuacji tragicznej. W sobotę 25 czerwca, tłumy wiernych zgromadziły się na modlitwie przed obrazem Matki Bożej w katedrze w San Ciriaco (północne Włochy). W pewnym momencie, wszyscy zgromadzeni zobaczyli, że na obrazie Maryja zaczyna otwierać i zamykać oczy, kierując pełen miłości wzrok na zgromadzonych ludzi, jakby chciała dodać odwagi i przyjść im z pomocą. To cudowne zjawisko powtarzało się codziennie aż do lutego następnego roku. Badania przeprowadzone przez władze kościelne i cywilne stwierdzi ły prawdziwość cudu, który był widziany przez przeszło 50 000 osób. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiarygodne źródła historyczne stwierdzają, że na początku tego dramatycznego okresu, od lipca 1796 r. aż do pierwszych miesięcy 1797 r. postacie Matki Najświętszej na 101 obrazach w Rzymie i 21 obrazach, w innych miastach państwa kościelnego, były "ożywione", poruszały oczami, wargami oraz płakały. Trzeba tutaj podkreślić fakt, że to cudowne zjawisko jest tak dobrze udokumentowane, że współcześni historycy nie mają wątpliwości co do jego prawdziwości. Cud ten trwał przez kilka miesięcy. Jego świadkami byli wszyscy mieszkańcy Rzymu, czyli około 200 tysięcy osób, w tym również, przebywający w Wiecznym Mieście przedstawiciele innych narodów. Ponadto dziesiątki tysięcy osób były świadkiem podobnego cudu poza Rzymem, w 21 miastach państwa watykańskiego, od Ankony przez Frosinone, Veroli, Ceprano, Frascati, Urbania, Mercatello, Calcata aż do Todi. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM i POZDRAWIAM! Kolejna metoda w depilacji...golenie To tania, wygodna i szybka metoda depilacji, ale włoski usuwa się tylko z powierzchni skóry. Najlepiej golić się podczas lub po kąpieli (ciepła woda zmiękcza włosy), stosując piankę lub żel, które zmniejszają ryzyko skaleczenia. Ogolić można nawet bardzo krótkie włoski. Golenie może podrażnić skórę, a włoski odrastają grubsze i mocniejsze, ale nie wrastają. Zabieg trzeba powtarzać co 2-3 dni. Do golenia można też używać golarek elektrycznych. Po goleniu warto użyć balsamu po goleniu. Nogi .........To świetna metoda na depilację nóg - szybka i skuteczna. Najlepiej golić je maszynką ręczną, pod prysznicem lub tuż po kąpieli. Strefa bikini .........Podczas golenia nie wolno przyciskać maszynki do ciała, bo można podrażnić skórę i spowodować powstawanie czerwonych wyprysków. Pachy............ Dobry sposób, zwłaszcza dla tych osób, u których nie sprawdzają się metody chemiczne. Twarz ...........Pod wpływem golenia włoski stają się coraz twardsze i ciemniejsze. Szybciej też odrastają i może dojść do tego, że będziemy musiały się golić codziennie, dlatego lepiej nie stosować tej metody.(cd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna Futkowska po konsultacji z Magdaleną Rozpędowską, (kosmetolog) polecają: Venus Breeze (Gillette, z dwoma wkładami, 50 zł). Maszynka do golenia z paskami żelu ułatwiającego golenie, dzięki którym nie trzeba już używać pianki lub żelu do golenia. Maszynka Soleil Clic (Bic, z dwoma wymiennymi ostrzami, 23 zł). Golarka LadyShaver 5560 (Braun, 279 zł). Z paskiem napinającym skórę, nawilżającą poduszeczką zapobiegającą podrażnieniom i nasadką peelingującą (używana po zabiegu złuszcza martwy naskórek i zapobiega wrastaniu włosów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ........Zatroskane oczy Matki,cd W Rzymie, cudowne zjawiska zaczęły się w lipcu 1796 r. \"Ożywienie\" namalowanych postaci Matki Bożej, zaobserwowano na 101 obrazach, znajdujących się w najróżniejszych punktach Wiecznego Miasta. Kardynał Wikariusz Rzymu, Giuglio della Somaglia powołał do istnienia specjalny Trybunał, aby jego sędziowie, przy pomocy najsurowszych norm jurydycznych i kanonicznych, rejestrowali i oceniali nadzwyczajne fakty. Ponieważ było fizyczną niemożliwością, aby szczegółowo zbadać i ocenić wszystkie przypadki, wobec tego wybrano do badania 75 obrazów, spośród których 26 poddano niezwykle skrupulatnej obserwacji i analizie, aby mieć absolutną pewność, że nie było zbiorowej iluzji lub oszustwa. Przesłuchano setki naocznych świadków. Wszystkie akta tego kanonicznego procesu znajdują się w archiwum Wikariatu Rzymskiego. Z setek protokołów zeznań wynika, że nie ma ani jednego głosu wyrażającego wątpliwości, co do wiarygodności obserwowanych zjawisk. Wszyscy świadkowie zeznali pod przysięgą, że niezliczoną ilość razy widzieli na obrazach, jak Matka Boża poruszała powiekami, ustami, płakała. O prawdziwości tych zjawisk, świadczyli również wyznawcy innych religii oraz naukowcy, którzy badając przy pomocy różnych przyrządów, stwierdzili, że nie było to złudzenie optyczne, czy gra światła lub zbiorowa histeria. Sędziowie Trybunału każdego dnia, przez kilka miesięcy dokonywali obserwacji i badań w kilkudziesięciu punktach miasta. Trybunał zakończył pracę 28 lutego 1797 r. stwierdzając prawdziwość tych cudownych zjawisk, które w takim zakresie i ilości nigdy jeszcze nie pojawiły się w historii Kościoła. Władze kościelne ustanowiły podobne Trybunały również w innych miastach włoskich, gdzie przez kilka miesięcy, wszyscy mieszkańcy mogli obserwować cudowne \"ożywienie\" obrazów Matki Bożej. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W samym Rzymie, cud ten po raz pierwszy zdarzył się w sobotę 9 lipca 1796 r. rano, około godz. ósmej. "Madonna dell'Archetto" była jednym z wielu obrazów namalowanych na murach rzymskich kamienic. Do dzisiaj znajduje się w tym samym miejscu na wąskiej uliczce via dell'Archetto, która łączy się z via dell' Umilta, przed placem della Pilotta, gdzie znajduje się Uniwersytet Gregoriański. Była to najbardziej zaludniona część Rzymu. Kiedy zauważono cudowny fakt "ożywienia" obrazu, natychmiast zebrał się wielki tłum ludzi. Wszyscy ze zdziwieniem i wielkim wzruszeniem obserwowali niespotykany fenomen. W krótkim czasie rozeszła się wiadomość, że podobny cud jest widoczny na wielu innych obrazach Matki Bożej, w innych dzielnicach Rzymu. Naliczono 101 takich obrazów. Wszyscy mieszkańcy wyszli z domów, z miejsc pracy i gromadzili się przed obrazami Matki Bożej, modląc się i obserwuj ąc cudowne zjawisko. Maryja jakby chciała w ten sposób uświadomić ludziom, że w tym trudnym czasie jest z nimi i ogarnia ich swoją matczyną miłością. Trzeba tutaj podkreślić fakt, że to cudowne "ożywienie" obrazów Matki Bożej nie miało miejsca w bazylikach rzymskich, ale na murach kamienic, w małych kapliczkach, w oratoriach, publicznych placach, na rogach ulic, a więc tam gdzie, wszyscy mogli bezpośrednio cud zobaczyć. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto odnotować świadectwo głównego architekta Rzymu Giuseppe Valadier, które znajduje się w aktach rzymskiego procesu. Valadier wielokrotnie obserwował cud i stwierdził, że z całą pewnością nie było to złudzenie optyczne, a faktu nie można inaczej wytłumaczyć, jak tylko działaniem sił nadprzyrodzonych. Próbę wytłumaczenia tego zjawiska przez halucynację kolektywną trzeba odrzucić dlatego, że psychiatria i psychologia już oddawna wykazały, że taki fenomen w rzeczywistości nie może zaistnieć. Jeżeli można mówić o halucynacji, to tylko w przypadkach indywidualnych. Przewidzenie lub halucynacja setek tysięcy osób, w tak wielu miejscach i przez tak długi okres czasu, byłaby większym cudem aniżeli ten, który rozpoznał Trybunał. Spośród 101 rzymskich obrazów "dotkniętych" cudem, wyróżniał się obraz Matki Bożej z Guadalupe, w kościele San Nicola in Carcere, blisko teatro di Marcello(niedaleko Piazza Venezia). Najpierw kościelne dzwony samoczynnie zaczęły bić na alarm, co spowodowało przybycie tak wielkiego tłumu, że w kościele zabrakło miejsca. Wtedy na oczach wszystkich zebranych twarz Matki Bożej na obrazie "ożywiła się". Ten fenomen trwał kilka miesięcy, przyciągając wielkie tłumy ludzi, którzy przed obrazem modlili się w dzień i w nocy. Na rozpoczynającej się wtedy, niezwykle bolesnej drodze krzyżowej całego Kościoła, Matka Boża pragnęła dać odczuć wszystkim wierzącym swoją macierzyńską obecność i miłość, oraz ukazać jedyną nadzieję zwycięstwa nad wszelkim złem. Jest nią zjednoczenie się przez wiarę z Jej Synem Jezusem Chrystusem. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W najtrudniejszych momentach historii, w chwilach największych kryzysów i zagrożeń, Maryja w szczególny sposób okazuje swoje zatroskanie o nasz wieczny los. Wezwanie do nawrócenia i życia wiarą według wymagań Ewangelii, oraz pewność ostatecznego zwycięstwa dobra, Maryja potwierdziła poprzez nadzwyczajne znaki, które miały miejsce w Rzymie pod koniec XVIII w. a także przez późniejsze objawienia na "rue duBac" w Paryżu w 1830 r., w La Salette w 1846 r., w Lourdes w 1858 r., czy w Fatimie w 1917 r. M. P..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Placek bezowy z truskawkami
dla biesiadniczek❤️ 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Składniki: Biszkopt: 3/4 szklanki cukru, 3/4 szklanki mąki, 5 jajek, 3 łyżki kakao, płaska łyżka octu, łyżka proszku do pieczenia. Krem: pół kostki masła, pół kostki margaryny, 2 jajka, 6 łyżek cukru, 30 dag truskawek świeżych lub mrożonych. Kartonik małych bezów. Polewa: 0,5 kostki masła, cukier, woda, kakao. Jak przyrządzić? --Oddzielić białka od żółtek. --Białka i cukier ubić na sztywną pianę. --Dodać mąkę i całość wymieszać. --Żółtka utrzeć z octem. --Dodać kakao z proszkiem do pieczenia. --Połączyć z masą z białek. Wstawić masę do piekarnika i piec biszkopt w temperaturze 170 stopni C przez 30 minut. Przeznaczone na krem jajka ubić mikserem razem z cukrem, na parze, na puszystą masę. Wystudzić. Następnie powoli dodawać do utartego masła z margaryną, ciągle miksując. Do kremu dodawać partiami truskawki także ucierając. Ostudzony biszkopt przekroić w poprzek, posmarować połową kremu, ułożyć bezy, nałożyć resztę kremu i przykryć biszkoptem. Masło i cukier rozpuścić w wodzie na niewielkim ogniu. Dodać kakao i cały czas mieszać, żeby się nie przypaliło. Polewa nie może się zagotować. Wierzch placka polać gotową polewą czekoladową. Udekorować pozostałymi bezami. Uwaga! Podawać po schłodzeniu w lodówce. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Pieśń o matce autor słów utworu: Z. Białostocki Mieczysław Fogg O Matce pieśń, to pieśń przez łzy, to pieśń bez słów To cały świat, dziecinnych lat, wskrzeszonych znów To Matko sny, że jesteś znów tak blisko Jak wówczas gdy klęczałaś nad kołyską Za serce Twe i świętość warg i dobroć rąk Jak śpiewać pieśń u Twoich nóg bym cicho kląkł I wybrałbym najświętsze z wszystkich słów i rzekłbym: Matko I zmilkłbym znów o tobie pieśń, to pieśń bez słów Przychodzą w życiu dni powodzi, Gdy wszystko zdradza nas i zawodzi Gdy pociąg szczęścia w dal odchodzi Gdy wraca zło do wiary twierdz Gdy grunt usuwa się jak kładka Jest wtedy ktoś kto trwa do ostatka Ktoś kto nie umie zdradzić – Matka I serce jej, najczystsze z serc O Matce pieśń, to pieśń przez łzy, to pieśń bez słów To cały świat, dziecinnych lat, wskrzeszonych znów To Matko sny, że jesteś znów tak blisko Jak wówczas gdy klęczałaś nad kołyską Za serce Twe i świętość warg i dobroć rąk Jak śpiewać pieśń u twoich nóg bym cicho kląkł I wybrałbym najświętsze z wszystkich słów i rzekłbym: Matko I zmilkłbym znów o Tobie pieśń, to pieśń bez słów kompozytor: Z. Wrzos Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serce Matki autor słów utworu: Z. Karasiński, S. Kataszek Żyjemy wśród zamętu i braku sentymentu Tu sztuczny śnieg tam znów sztuczne łzy Obłuda, fałsz, to są życia gry Miłości szczerej nie ma epoka kłamstw, wszystkim on Nikt nie jest sobą, czas rządzi tobą Okrutna obojętność w krąg Jedynie serce matki uczuciem zawsze tchnie Jedynie serce Matki o wszystkim dobrze wie Dać trochę ciepła umie i każdy ból zrozumie A gdy przestaje dla nas bić, tak ciężko, ciężko żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO MATKI Puspus Z dalekich pisze do Ciebie stron, Wybacz zwlekanie, bo Tęskno mi za krajem. Najbardziej serce ból przejmuje, Kiedy Twą twarz umiłowaną W snach widuje. matko moje Ty kochanie Po to za chlebem Wyjechać musiał, aby Cię matko docenić zdołał Twą ciężką prace, Twoje oddanie. Mnie piastowanie, O chleb staranie, Dobre wychowanie. Teraz rozumiem wieszcza Mickiewicza, Co pisał oddanie. Ty jesteś jak zdrowie, Ten tylko się dowie. Kto Cię stracił, Lecz nie całkowicie Matko Ty moje życie. Choć już nie młody Po dawnemu łaknę twej pieszczoty I o jednym marzę tylko w snach, Bym, czym prędzej od tej złej tęsknoty Znów powrócić pod nasz niski dach. Matko moja, ja wiem Tyle nocy nie spałaś Gdym opuszczał nasz dom, Aby iść w obcy świat I na szczęście dalekie Więc zapomnij już tę swoją trwogę, Przestań tęsknić, porzuć zbędny żal. Już kres nadchodzi naszej rozłąki, Wracam do kraju, matuli mojej. Tyś mnie zrodziła i wychowała Po prostu kochała . Mi całe swe życie oddała. Wrócę, wrócę, kiedy w słońca blasku Rozwioseni się nasz biały sad. Tylko Ty już więcej mnie o brzasku Nie budź tak, jak osiem temu lat. Matko moje Ty kochanie. Tęskno mi Panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM i POZDRAWIAM! Kochana Mamo! Chciałabym Ci złożyć niezwykłe życzenia; nie zdrowia, ani szczęścia, lecz takie które spełniają się w marzeniach. A są nimi na przykład takie: - abyś skakała sobie po chmurach i chodziła po moście zbudowanym z tęczy - aby wiatr Ci wplątywał kwiaty we włosy i wiele innych, o których marzysz. A jeśli by się miały spełnić, to weź mnie ze sobą, bo chcę być z moim skarbem- z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Matce mojej Tylko włosy Ci posiwiały, uśmiech masz wciąż ten sam... Oparłam czoło o szybę. Noc. W kuchni z kranu kroplami woda się sączy cichutko. My nie jesteśmy tu sami: księżyc za oknem i ja – tu. Spoglądam z czułością w ciemność. Niechaj śpi matka spokojnie, ona już wie, co bezsenność. Zjawiała się przy mnie zawsze, gdy przez sen wołam: „mamo”. Czuwała. Niechaj śpi dziś. Jestem jej winna to samo. Więc pójdę cicho, kran w kuchni zakręcę bardzo dokładnie, bo kropli głos, chociaż szmerem, może mej matce sen skradnie. Niechaj śpi dzisiaj spokojnie. I ja się zaraz położę, bo wiem, że znów będzie przy mnie nim rano oczy otworzę. Wiem, lekką dłonią poprawi włosy ułożone luźno, pochyli się nad mym łóżkiem i powie: „Wstawaj, już późno.”, i włosy odgarnie z czoła tak dobrze znanym mi gestem, uśmiechnie się tak, jak zawsze i będę wiedzieć, że jestem. Autor: sosna WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO WSZYSTKIM MAMOM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! W cieniu skrzydeł Magdalena Sz. Na niebie gładkim jak tafla oceanu Dostrzegam Anioła, Anioła z obłoków. To jest mój Anioł Stróż. Widzę, jak płynie na swej maleńkiej łódeczce Zmaga się z wiatrem, tańczy ze słońcem. Walczy, walczy dla mnie, o mnie, z miłości. Kiedy nocą razem kroczymy przez bezbrzeżny ocean W modlitwie proszę o jakiś znak, morską latarnię. Aniele mój, schowaj w ramionach mnie i nie wypuszczaj już, Bo tam bezpiecznie jest, tak ciepło jest. I już nie boję się, zasypiam, kołysana na skrzydle Twym. Rankiem swym anielskim śpiewem mnie budzisz Przywdziewasz białą szatę, skrzydła, zaplatasz warkocz. Wciąż jesteś ze mną, jesteś mym cieniem, Prawdziwy Przyjaciel, Stróż, nieodłączny element mojego życia, Wieczny Towarzysz w chwilach smutku i radości. Wciąż razem, zawsze razem, dla siebie dla Niego. To nasza bajka, nasza historia Na końcu poznanie, uścisk dłoni, uśmiech. A teraz trzeba walczyć dalej, dla nas. I ciągle powtarzać, bo życie trwa dalej: Kiedy nocą razem kroczymy przez bezbrzeżny ocean... A potem: Rankiem swym anielskim śpiewem mnie budzisz.... To muszę się uśmiechnąć, nie mogę inaczej... Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sekret Anioła Stróża Lila Zanim dzieci się urodzą, w Bożym blasku sobie brodzą, przykrywają się chmurkami, rozrabiają z aniołkami... Święty Piotr się z nimi bawi, a Bóg Ojciec błogosławi. Gdy z tęsknoty drży już ziemia, wołają - do zobaczenia! I skaczą przez nieba progi. Hej smyki! Szczęśliwej drogi! Na każdego anioł czeka, szepcząc: będę miał...człowieka, malutkiego, bezradnego... O! Już jest! Witaj kolego! Coś wymyślić prędko trzeba, by nie uciekł mi do nieba, więc zapomnij mój kochany tamte łąki i polany. Zapomniałeś? Znakomicie! No to teraz - ciesz się życiem! Gdyby ci się zaś przyśniło jak tam w górze było miło, to pamiętaj - ani słowa! Jak umowa - to umowa... Po tych słowach Anioł Boży lekko palec swój położył na usteczkach niemowlaka. Jeśli kto się zna na znakach już rozwiązał sekret cały: skąd pod nosem dołek mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Anioł Stróż\" Mariusz Śpij już śpij i słodko śnij. A ja przyjdę i będę przy Tobie całą noc. Gdy uśniesz ciepło i delikatnie przytulę Cię. Jak anioł okryje szkrzydłami i złe sny odgonię. Nie bedziesz już się lękać, Bo będę cały czas przy Tobie czuwał. ściskając w mojej Twą dłoń, przez krainę nocy przeprowadzę Cię. Byś w porannym blasku słońca, bezpiecznie mogła obudzić się. Nie wiedząc, że całą noc byłem tuż obok. Czuło mnie będzie tylko Twe serce gorące, we mnie płomień rozpalające. A gdy wieczorem znów bedziesz zasypiać zmęczona dniem. Pomyśl tylko o mnie, a znów obok zjawię się. A teraz śpij już śpij. A ja do ucha będę szeptał Ci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM i POZDRAWIAM! W czerwcu będziemy wraz z milionami Europejczyków wybierać Parlament Europejski. Posłowie - choć daleko od Polski - decydują o pieniądzach na drogi, czystsze plaże, badania naukowe, edukację, dopłaty do rolnictwa, do przedsiębiorstw... Stają w obronie słabszych, tolerancji, równouprawnienia. Odkąd Polska jest członkiem UE, mamy prawo do złożenia skargi do PE (indywidualnie lub zbiorowo) odnoszącej się do dowolnego zagadnienia, które mieści się w ramach działania UE. Należy ją napisać w jednym z języków urzędowych UE, a więc można także po polsku. Odpowiedź otrzymamy w tym samym języku. Skarga może zostać skierowana do unijnego rzecznika praw obywatelskich, Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości czy też pod obrady PE.(cd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×