Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Szybko wrócił do osady i chciał podzielić się swoim odkryciem z innymi. Niektórzy zachęceni, zaczęli nawet zdejmować maski, ale "człowiek od masek" znów się pojawił. Głośno wytykał im braki, a ci, co pozostali w maskach, uśmiechali się ironicznie. "Śmiałkowie" z pośpiechem znów założyli maski; ośmieszeni, zwrócili się przeciwko żeglarzowi. Kazali mu się wynosić z wyspy. Krzyczeli, że burzy ich spokój i szczęście... Odpływał z ciężkim sercem, ale w ostatniej chwili zauważył kilkunastoletniego chłopca, który nie miał maski i przyjaźnie kiwał mu ręką na pożegnanie. Inni jakby się od niego odsunęli, lecz on się uśmiechał. Był ładny, tylko nos miał trochę za duży. Żeglarz pomachał mu ręką i nie pamiętając o brakującym uzębieniu, szeroko, szczerze się uśmiechnął. Spontanicznie wyszeptał modlitwę: Otwórz, Panie, nasze oczy, abyśmy mogli w brzydocie własnej i innych dostrzec Twoje piękno i poczuć smak wolności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️ KOCHANE DRZEWKA____________witajcie w tlusty czwartek🖐️ Rozsmakowalam sie w paczkach i faworkach,,,,mniam,mniam____sa takie swiezutkie.Dziekuje❤️ CEDR______Zofinko_________to milo z Twojej strony!Dziekuje! Jakiego zapachu dodalas do tych paczkow? Och,jaki aromat!! JARZEBINKO nasze kochane drzewko__________juz wiem,dlaczego CIEBIE nie bylo wieczorkiem! Przygotowywalas nam te pyszne faworki.Delektuje sie.,,,, WIAZKU,moje skarbki_____witaj🖐️ Wyspalas sie? Czy mozesz byc taka mila i podac mi te patere z paczkami i faworkami? GRABKU____________nasza cyganeczko!!! Widze Cie wirujaca na parkiecie w tej pieknej cyganskiej kreakcji ,,,:D CIERPLIWA LESZCZYNKO_____________wiem,ze masz sesje,,,,wiec mocno trzymamy kciuki.Wysylamy nasze ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ dla Ciebie! Mam dzisiaj dla CIEBIE prezent__________Twoja \'metryczka\" :D Leszczyna jest wątła i niepozorna, ale mimo szarości silnie oddziaływuje na otoczenie. Jej wręcz magiczny urok przyciąga i zniewala ludzi. Jest dobra, chętnie przychodzi z pomoca. Cechują ja duża tolerancja, potrafi zrozumieć i wybaczyć wiele słabostek i potknięć. Cieszy się uznaniem w środowisku, właśnie dzięku życzliwości. Zawsze można wypłakać się na jej ramieniu, mając pewność, że nie tylko pocieszy, lecz stanie na głowie, aby pomóc. Leszczyna to urodzona dzialaczka i bojowniczka o wielkie sprawy. Życie osobiste i rodzinne zawsze stawia na drugim planie. Jest dobrym przyjacielem dla zaufanych i wiernych przyjaciół, ale nie warto mieć w niej wroga. Jej niektóre pociągnięcia całkowicie zaskakuja przeciwnika i wytrącaja mu broń z ręki. Osoba urodzona w tym znaku charakteryzuje się wielką mądrością, obiektywizmem, zmysłem obserwującym i... iście diabelską intuicją! ponoć posiada nawet talenty wróżbiarskie. Leszczyna w milości jest kapryśna i nierówna, ale kocha gorąco i potrafi wiele wybaczyć. Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIAZKU kochany_____________upajam sie Twoja madroscia! Pieeeeeeeeeeekna przypowiesc! Dziekuje❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANA JARZEBINKO__________zeby Cie zachecic do wypieku paczkow________opowiem Ci anegdotke,ktora przezylam sama,,,a wlasciwie przezylismy. Jako mloda mezatka postanowilam upiec paczki.Rzucilam haslo i wspolnie z MM zabralismy sie do roboty. Otworzylismy ksiazke kucharska i krok po kroczku wykonywalismy niezbedne czynnosci. Niestety,musielismy wziac wiecej maki niz przepis przwidywal.Zbytnio sie tym nie przejelismy. Kiedy juz gotowe lezaly na stolnicy,zaczelismy wrzucac je na rozgrzany olej,,,,i poruta! Paczkiem moglismy zabic czlowieka.Byl ciezki jak kamien.Oczywiscie musielismy sie obyc ze smakiem________nie nadawaly sie do jedzenia. Co zrobilismy nie tak?____zadawalismy sobie pytanie. Musialo uplynac troche czasu,by wreszcie przyznac sie do wlasnych bledow.Ale bylam zniechecona!! Jak myslicie,jaki blad popelnilismy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TO NIE SCIANA PLACZU,,,, Przyznaje,ze wiele jest rzeczy, na ktore mozna sie skarzyc.Ale pytam tez: Czy uskarzanie sie w czyms komukolwiek pomoglo? Uskarzanie sie niszczy wszelka aktywnosc,wszelki postep. Dni,ktore wypelnisz skargami, to twoje najgorsze dni. nie posuwasz sie naprzod,nogi masz ciezkie jak olow. I tylko zatruwasz zycie takze rodzinne, przyjaciolom i znajomym. Z pewnoscia kazdy czlowiek ma swe cierpienia i troski. Ale czy trzeba innym wciaz o tym opowiadac? Twoj blizni to nie sciana placzu. Dlaczego mamy bezustannie narzekac na zle czasy, na zlych ludzi,pogode, na prawdziwe i wydumane choroby? Jest jeszcze tyle pieknych i dobrych rzeczy, za ktore powinnismy byc wdzieczni i z ktorych mozemy sie razem cieszyc. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kochane Ddrzewka! 👄 GRABEK juz pewnie wiruje :D przy cyganskich melodiach! 👄 CIERPLIWA LESZCZYNKO! to i ja trzymam mocno kciuki za Ciebie!❤️ 🌻👄 WIAZKU! Tak masz racje, ani sie obejrzymy a przywitamy Wielkanoc, czasu nie da sie zatrzymac! 👄 JODELKO! To nie pieczenie faworkow nie pozwolilo mi pobyc wieczorkiem na Biesiade, faworki robi sie bardzo szybciutko :D Bylismy wczoraj w kinie a dzisiaj ide do mojego wnusia bo nasze dzieci wybieraja sie do kina! Jak to dobrze miec babcie pod reka :D A co do Twoich paczkow to naprawde nie wiem, gdzie tkwil ten blad skoro robiliscie w/g wsazowek ksiazki .... ale czyzby to wina tej dodanej maki? Naprawde nie wiem, bo jak juz wspominalam nigdy jeszcze paczkow sama nie robilam, a dzisiaj zjadlam juz dwa :D coprawda kupione ale smaczne! pozdrawiam ! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi,hi,hi JODELKO zjadlam tylko dwa paczki!!!!!!!!!! A teraz z Toba zatancze i zgubie te kalorie,,,, juz nie krzycz na mnie! :-( :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec JARZEBINKO___________okrutna prawda,prawdziwa! Ciasto nie roslo,,,nie wyroslo_________nie pozwolilsmy mu! Ale ubaw po pachy! Szukalam przyczyny,,,,wreszcie moja mamusia otworzyla mi oczy! Unioslam sie ambicja i zabralam sie ponownie do wyrobienia paczkow.Ciasto swoje odstalo,pieknie wyroslo i paczusie palce lizac. Mysle sobie,ze dzieki tej straszliwej pomyce_________nauczylam sie piec ciasto drozdzowe.Ostatnio to pieklam naraz dwa z roznymi owocami. A pizza w moim wykonaniu!!! Mniam,,,ciasto jest rewelacyjne! A zatem kochana JARZEBINKO__________nic trudnego.Po prostu trzeba mu pozwolic wyrosnac a potem wyrobic dobrze ______by pojawily sie na nim pecherzyki ,,,,, Mysle tez,ze najprostsza rzecza jest upiec ciasto drozdzowe,niewazne w jakiej postaci i jaka ma nazwe,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smuuuuuuuuuuutno,ze juz uciekasz! No coz,,,,od czego ma sie babcie! :D JARZEBINKO___________narzuc cos na siebie,,,,bo jest chlodno na dworze.Ucaluj od nas Twojego skarbka❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO___________pooooooooooooczekaj! Zanies swojemu wnusiowi kilka paczkow i faworkow.Juz je pakuje,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniezek sobie pada,,,pada.Czy U CIEBIE WIAZKU___podobnie? Wyruszam na spacerek.Musze sie troszeczke dotlenic,,,:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojoj widze ,ze dzis cala biesiada poszla bawic sie z naszym Grabikiem. Ale tu weslo!!!! A ja zdredze wam sekret [tylko nikomu nie mowcie]. Nasza Cierpliwa Leszczynka zaliczyla egzamin!!!!! Na piatke!!!!! Ale jestem dumna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasluchalam sie w twoich piosenkach Jodelko. Ach jak sie tanczyc chce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×