Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

\"Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła. Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło... Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć. \" - Jean Ladriere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MILOSC❤️ Miłość swoimi rządzi się prawami Miłość przychodzi gdy nie chcemy jej czasami W miłości jak w życiu różnie bywa Z miłością czas cudownie nam upływa Chcę iść z Tobą przez życie na dobre i złe Chcę iść z Tobą przez całe życie me Chcę iść przez życie mając obok Ciebie Chcę iść przez życie ofiarując Ci siebie Wiem, że kochamy nie zawsze z wzajemnością To jednak kochamy z dużą ufnością Wiem, że jesteś dla mnie nieosiągalnym celem Lecz daj mi szansę i bądź mym przyjacielem Wiem, że w życiu czeka sporo trudności Ale to wszystko zniosę w imię mojej miłości Arthian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesienna zaduma Jesien .Wciaz dluzsze sa wiec Jesien .Wciaz krótsze z dniem spotkania Jesien .Humorki i humory esien .Melancholijne rozmyslania. Deszcz.Krople dzwonia wciaz o szyby Deszcz.Niczym werbel sennie trwa Deszcz.Wszystko dzieje sie na niby Deszcz.Slysze jak ktos Chopina gra Wiatr.Spiewa jesienna piesn w kominie Wiatr. Zawodzacy wsród drzew osiadl Wiatr.Znów kolejny dzien przeplywa Wiatr.Wkrótce zacznie sie listopad Slonce. Blysnelo zlotem nagle I popatrz caly swiat sie zmienil Pierzchly gdzies smutki , melancholie . Wszystko sie kolorami mieni Drzewa jesienne,lisc opadly, W blasku czerwieni brazu zlota Stukolorowy blask jesienny lsni nim go znowu zgasi slota. Pingwin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwazania,,,,,,Poplątanie w muzyce Wiele piosenek pokazuje, że ci, którzy piszą do nich teksty, nie rozróżniają prawdziwej miłości od przejściowych uczuć opisanych powyżej. Na przykład w latach sześćdziesiątych jedna z nich zawierała zwrot: \"Taniec jeszcze się nie skończył, a ja już wiedziałem, że się w tobie zakochałem\". Dajcie spokój, to nie jest miłość! Temu młodemu człowiekowi w czasie tańca mogło zaledwie przebiec przez głowę kilka ciepłych myśli i przy drugiej zwrotce wyobraził sobie, że to romans! Ale bądźcie ostrożni: każde uczucie, które przychodzi w czasie jednego tańca może po prostu zniknąć podczas następnego. Inny piosenkarz wyśpiewał następujące słowa: \"Nie wiedziałem, co robić, więc wyszeptałem \"Kocham cię\". Czy to nie jest dziwne? Pomysł, by zdecydować się na takie wyznanie z powodu zmieszania wydaje mi się cokolwiek głupi! A mimo to często tak się zdarza. Następuje jakaś kłopotliwa chwila pomiędzy chłopcem a dziewczyną i on nie będąc pewny siebie mówi \"Kocham cię\". Jego dziewczyna jest zaskoczona i myśli: \"Fantastycznie! Ten facet zakochał się we mnie!\" Tak więc odwzajemnia komplement i szybko zmierzają ku katastrofie. Zespół Partridge Family nagrał w latach siedemdziesiątych piosenkę mówiącą: \"Poszedłem spać myśląc o tobie, dziś obudziłem się zakochany\". Znowu błąd. Śpiewak zakochał się we śnie. Czy nie jest to dziwne? Czy nie widzicie, że ten rodzaj miłości nie jest niczym więcej niż konstrukcją myślową? Przyszła w nocy i może odejść w nocy. Dziesiątki przykładów pokazują pomieszanie pojęć na temat miłości w dzisiejszej muzyce młodzieżowej, jednak mój głos w konkursie na piosenkę o najgłupszych słowach w tym stuleciu oddaję na popularny w latach sześćdziesiątych przebój śpiewany przez grupę \"The Doors\". Nagrała ona utwór zatytułowany: Hej, kocham cię, powiedz mi jak masz na imię! Czy ktoś wyjaśni, jak można kochać osobie, o której nie wie się absolutnie nic? Co za nonsens!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Czyż może to być złe, skoro jest takie przyjemne?\" Chcę podkreślić jeszcze raz, że uczucie romantycznego podniecenia pomiędzy kobietą i mężczyzną może pojawić się natychmiast. Co więcej, takie uczucia mogą czasami stopniowo doprowadzić do prawdziwej miłości, na której może być oparte dobre małżeństwo. Jednak w większości przypadków w ciągu dwunastu miesięcy ten chwilowy entuzjazm zgaśnie. Dlatego tak niebezpieczne jest podejmowanie decyzji na podstawie jakichkolwiek przejściowych emocji. Kiedyś Debbie Boone nagrała bardzo popularną piosenkę, która mówiła, że miłość nie może być zła, skoro jest taka przyjemna. Niestety mogę pokazać wiele zgorzkniałych rozwiedzionych osób, które kiedyś wspaniale czuły się w związku dziś wspominanym jako zmora. Niektórych oszukała \"miłość od pierwszego wejrzenia\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam biesiadowiczki :D🖐️ Swiat bez piosenek? Nieeeeee....:D Jesienna dziewczyna 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻[kwiat Przychodzisz kiedy pada deszcz Po co przychodzisz dobrze wiesz Wyciągasz do mnie swoją dłoń Jesienna ty REF: Nie pytaj drzew przydrożnych, dokąd mamy iść Nie pytaj czemu spada pod twe stopy liść Nie pytaj czemu smutek tak dojrzewa w nas Odpowiedź przecież znasz, upływa czas Przychodzisz kiedy wieje wiatr Kiedy na dach spada mgła Przyglądasz się uważnie mi Jesienna ty REF: Nie pytaj drzew przydrożnych ... Przychodzisz kiedy mroźno tak Kiedy opuszcza gniazdo ptak Przytulasz do mnie swoją twarz Jesienna ty REF: Nie pytaj drzew przydrożnych ... Muzyka i słowa: W. Kleban 🖐️❤️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabku,kochany______witaj🖐️. To ja jestem jesienna pania,,,,,i zapraszam do spotkania z Monika. Kocham muzyke,piosenki i ich magiczne slowa___a jakze! Kochane moje___________zapraszam na BIESIADE! ❤️❤️❤️ Kasia wstała szykując się do wyjścia. - No coś ty, nie obrażaj się. Boże, przepraszam, jeśli cię czymś uraziłam. Nie pokłócimy się chyba? - Monika patrzyła błagalnie na przyjaciółkę. - Na ciebie nie mogę się obrazić. Ty jesteś chora. On ci coś zadał. Uroki odczynić by trzeba czy co? Sama już nie wiem. - Kasiu, ja po raz pierwszy od lat jestem naprawdę szczęśliwa. Nie interesują mnie zagadnienia z cyklu, co wypada, co nie. Ja nigdy nie czułam się lepiej. - Dobra, skoro tak... bądź szczęśliwa. - Kasiu, a ty, jakie masz plany na świąteczno-noworoczny okres? Bo jak nie... - Nie, nie, mną to ty się już zajmuj. Nie staraj się mnie uszczęśliwić. Nie czuj się winna, że ja sama zostaję. Tak nie jest. Święta, właściwie tylko jeden dzień, spędzę z moją jedyną pozostałą przy życiu ciotką. Już jej to obiecałam. A sylwestra w Krakowie. Przyjedzie ten mój Włoch, spędzimy razem trzy dni. On przyjedzie tutaj, nie ja do niego. - Aluzję pojęłam - roześmiała się Monika. - Chociaż tyle. - Ale Wigilię spędzisz ze mną? - zapytała Monika - To znaczy z tobą, Maćkiem Anią i nowo narodzonym? Nie, dzięki. - Ty jak zwykle. - Jak zwykle nie uznaję łzawych tradycji. Pierwszy dzień świąt to już nadto. - Ja uwielbiam święta. Wiesz, co spędźmy Wigilię razem. Ja do Maćków pójdę po południu. Potem możemy świętować tutaj. Co ty na to? - Nie zostaniesz z dziećmi nacieszyć się wnukiem? - Nie, to ich pierwsze wspólne święta, niech się sobą nacieszą. - Tak może być - przytaknęła Kasia. - Sklep zamykam dopiero o piątej po południu. U ciebie mogę być gdzieś około ósmej. A może raz ja wydam świąteczną kolację? - Nie, tradycyjnie ja się tym zajmuję. - Nie będę się upierać. Karpia w galarecie twojej produkcji zjem bardzo chętnie. - To jesteśmy umówione. - Monika, mam tu coś dla twojego wnuka pod choinkę. Kupiłam, bo nie mogłam się oprzeć. Daj im to w moim imieniu, jak już się urodzi.. Na dźwięk telefonu Kasia wstała zdecydowanie. - To pewnie ten twój ideał. Idę, nie będę wysłuchiwać twoich westchnień. - Czekaj - Monika złapała ją za rękę. - To Maciek. Ania rodzi. Podrzucisz mnie po drodze do szpitala? - Ubieraj się. Ale przecież dzisiaj jest dopiero piątego grudnia. - Może to fałszywy alarm, ale Maciek jest tak spanikowany... Zresztą w tych sprawach nigdy nie wiadomo na pewno. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane biesiadowiczki______dedykuje Wam wiersz ❤️ Szukają domu Przez całe swoje życie ludzie szukają domu, odrobiny pewności, bezpieczeństwa i ludzkiego ciepła. Jak dziecko, które potrzebuje ciepłego gniazdka, żeby się dobrze czuć. Potrzebuje oczu, które by z miłością na niego spoglądały dłoni, które by się o niego troszczyły, serca, które by się do niego zwracało Nie potrafisz żyć bez ludzi, którzy cię lubią, dla których jesteś wart wiele, którzy dzielą z tobą radość i ból, w których sercu masz zapewnione trwałe miejsce. Lecz także nie potrafisz żyć bez ludzi, których ty lubisz i którzy przedstawiają dla ciebie wielką wartość za których ponosisz odpowiedzialność. Bez domu jesteś wszędzie obcy. Szczęśliwy jest ten kto odnalazł dom. Narodziliśmy się po to, aby czuć się bezpiecznie i bezpieczeństwo rozdawać. Po to przyszliśmy na świat, aby kochać i być kochanymi. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem o TOBIE cos dobrego Czyż nie lepszy byłby nasz świat, Gdyby słyszeć od spotkanych osób: \"Wiem o tobie coś dobrego\", I widzianym być w ten właśnie sposób? Czyż nie byłoby cudownie, Gdyby dłoń napotkanego Niosła z sobą zapewnienie: \"Wiem o tobie coś dobrego\"? Czyż nie byłoby szczęśliwiej, Gdyby dobro, które jest w nas Było rzeczą, tą jedyną, Pamiętaną w każdy czas? Czyż nic słodsze dni byłyby, Gdyby sławić dobroć znaną? Wszak jej tyle jest na świecie, Nawet w wadach, jakie mamy. Czy nie warto by spróbować Tak o innych myśleć sobie: \"Ty znasz jakieś\' dobro we mnie, Ja znam jakieś dobro w tobie\"? Autor nieznany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach! Przyjaźń! Nadchodzi człowiek i pozdrawia cię. Niczego nie oczekuje, nie ma nic do sprzedania, ani do dania, ani do wzięcia. Nie jest ani wysoki, ani niski. Podchodzi, unosi rękę. Twarz mu promienieje A jego spojrzenie przenika twoje spojrzenie. Witaj! Jakie to wspaniałe! Nie chce ani dobra ani zła. On tylko istnieje i oto jesteśmy razem Na młodej i wolnej ziemi. Jean Sulivan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szalona noc nad miastam Gwarne ulice ludzkich oddechow, Na lawce Ty i ja Nad nami noc gwiezdzista Ksiezyc w polkole zgiety ziewnoal ze snu, Okiem spojrzal w dol na dwa ludzkie sploty, Owinal cieplem dotyku srebrzysty blask Skierowal na lawke Jowisz usmiech zloty. Pod skrzydla wsadzil Garsc przyjazni na dzis, na jutro na zawsze........ 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO!🖐️ Kochana Jarzebinko czerwona👄! Moj wierny druhu❤️ Stokrotne dzieki za dedykacje.,,,posiedzialam pod jarzebina,pospiewalam ,obudzilam sie nabierajac zapalu na caly dzien____i teraz zabieram sie za klikanie :D Mam w domu kolekcje piesni biesiadnych na CD i czesto w drodze nad morze____puszczalam je w samochodzie. Bylismy tacy radosni,ze ho ho. Droga tez jakby skracala sie.,,,,, Po latach wspominam te podroze z lekka tesknota,a takze z refleksja______zdumiewajace bylo to,ze i naszej corce to nie przeszkadzalo,a wrecz przeciwnie ,z wielka ochota spiewala z nami. Moze dlatego ,ze to byla \"stara\"harcerka i sama uczyla ich swoja druzyne,,,,Do dzis dnia zna ich mnostwo i bardzo mnie to cieszy :D Jarzebinko! Pobudzials mnie do moich wspomnien,,, Zatesknilam za nimi! Brakuje mi tu naszych przyjacielskich biesiad____dzwiecza mi w uszach nasze spiewy.Wzdrygam sie na wspomnienie spiewanych piesni przez panow.Basy maja potezne brzmienie i jak zaspiewali ,to ich spiew slychac bylo hen daleko,,, albo w calym bloku. Gdzie sie podzialy te nasze prywatki? Podobne pytanie kieruje do naszych biesiadniczek____gdzie jestescie? Znajdzcie chwilke i dolaczcie do nas! Zapraszamy! Pozdrawia rozspiewana Jodla 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwy ten.. Szczęśliwy, kto pewnego trzymając się lądu, wolny mając ze wszystkim umysł od przesądu, od zgiełku oddalony błędliwego świata, z miłością i przyjaźnią ciche pędzi lata... Anonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIESIADOWICZKI 👄 Na łące życia Na łące życia nieraz kwiat wykwita, kwiat szczęścia, miłości, ułudy. Lecz pamiętaj o kwiatku, w którym jest ukryta siła przyjaźni, co działać może cudy. Anonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana,najmilejsza Jarzebinko! Zawsze nam mowisz \'dzien dobry\"____dla Ciebie❤️ Dziekuje za kolejna dedykacje____jakze smutno byloby tu bez Ciebie!👄 Powiedz \"Dzień dobry\" Jeśli nadchodzi wieczór i nudzisz się, Jeśli zamgli się czy deszcz spadnie, Jeśli opadną martwe liście, Jeśli będzie ci źle, Jeśli nie będziesz za dziesiątą granicą, Daleko od mego domu, mych drzwi, Wejdź za próg, przyjdź mi powiedzieć \"dzień dobry\".. Jeśli żyjesz niekiedy zdała od słońca, W moim sercu dzieją się cuda I śmiechu jest ile dusza zapragnie, Dla tego, komu go nie dostaje. Przyjaźń lepsza jest niż wszystkie banki, Droższa niż sztabka złota... Nie zapomnij mi powiedzieć \"dzień dobry\". Zadzwoń czasem do mnie, Wystarczy usłyszeć głos... Zawsze ktoś jest dla kogoś. Nie wszyscy są egoistami, Zawsze jest ktoś dla tego komu smutno, Tak wielu ludzi spotykasz na swych drogach... Przyjdź, jeśli chcesz, Przyjdź mi powiedzieć \"dzień dobry\". Jan-Ludwik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO_____Jesteś przyjacielem ponieważ... Jesteś jesteś węzłem, który łączy, lecz nie zniewala. Jesteś podmuchem, który uspokaja, lecz nie usypia. Jesteś bratem, który upomina, lecz nie upokarza. Jesteś wzrokiem, który patrzy, lecz nie osadza. Jesteś ręką, która prowadzi, lecz nie ciągnie na siłę. Jesteś oazą, która pokrzepia, lecz nie zatrzymuje. Jesteś sercem, które kocha lecz nie zmusza. Jesteś czułością, która chroni, lecz nie podporządkowuje. Jestem przyjacielem, ponieważ jesteś obrazem Boga - właśnie dlatego. Anonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEN DOBBRY :D KOCHANA JODELKO! i dziekuje za ladny wiersz👄 napewno kiedys zapukam do Twoich drzwi....... 🌻 a dzisiaj wieczorkiem zadzwonie do Ciebie. 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO_____czekam z utesknieniem aby uslyszec Twoj aksamitny glos.Do uslyszenia🖐️ Jak bardzo stesknilam sie 👄,,,,,Na chwile oddalam sie od biesiady,ale powroce,,,,,Powrocisz tu,,,,:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuj -czuj -czuwaj Biesiado ! :D Jodelko❤️👄 Jarzebinko❤️👄 Jest tu tak wesolo--zal nie zaspiewac z nami 👄 Dalej wesolo......biesiado zaspiewaj wraz ze mna :D Dalej, wesoło niech popłynie gromki śpiew, Niech stutysięcznym echem zabrzmi pośród drzew Niech spędzi z czoła wszelki smutek, wszelki cień, Wszak słoneczny mamy dzień. Tra la la ls la la la la W sercu radość się rozpala. Tra la la la la la la la Chcemy słońca, chcemy żyć! Raźno harcerze maszerują raz, dwa, trzy, Prężne ich stopy krzeszą w marszu lotne skry Idziem zdobywać, zbrojni w oczy blask i stal, Lśniącą słońcem świata dal. Tra la la... Harce, wycieczki, obozowych przeżyć moc, Piosenki gorące, mknące jak kamyki z proc, Serca złączone bratnich uczuć cudną grą, Pozdrowienia w koło ślą. Tra la la... 🌻👄🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ HYMN HARCEREK Już rozpaliło się ognisko, Dając nam dobrej wróżby znak. Siadłyśmy wszystkie przy nim blisko, Bo w całej Polsce siedzą tak. Siedzą harcerki przy płomieniach, Ciepły blask ognia skupia je, Wszystko, co złe, to szuka cienia, Do światła dobro garnie się. (bis) Mówiłaś druhno komendantko, Że zaufanie do nas masz, Że wierzysz w nasze szczere chęci, Wszak ty harcerek serca znasz. Warunki tylko warunkami, Od dawna wszak my wiemy to, Lecz my jesteśmy harcerkami I zwyciężymy wszelkie zło. (bis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRABKU, przypomnialas mi piekne czasy...... czasy kiedy bylam harcerka, oj jak bylo pieknie , wspominam zawsze milo i czasem z lezka w oko ,ze to juz tak dawno bylo! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×