Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Gość Z pozdrowieniem
Być niezauważonym Być nie zauważonym by spotkać się z Tobą nie czytanym zbytecznym właśnie byle jakim przekreślonym do końca nonszalancją ręki aromatem nie mocnym jeszcze nie poznanym tuż pomiędzy goździkiem pieprzem i migdałem fotografią nieważną bo niedokąpaną liryzmem co się siebie coraz więcej wstydzi książką którą się kładzie wciąż jedną na drugiej jabłkiem po gruszce zawsze trochę kwaśnym rakiem trzymanym w koszu z pokrzywami włosami co odchodzą jak myszy po cichu szczygłem co chciał przyfrunąć lecz umarł wysoko z ogonem tak leciutkim że ponad rozpaczą biedronką zapomnianą gdy przechodzą żuki świętym któremu w czas remontu utrącono głowę niech będzie niewidzialnym skoro stał się dobrym Jan Twardowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lirycznie....
*** co nam jeszcze zostało ze sztubackiej nadziei i pieśni z pomaturalnych czereśni z listów pisanych do siebie z gorączki pierwszego kochania z kul uzbieranych w powstaniu z przysiąg bez doświadczenia z oczu pełnych zdziwienia z kasztanów spadających z obaw przed ruskim miesiącem co nam jeszcze zostało że biorąc tom Lenina z szafy na ręce niby czytam, a szukam ze łzami zwykłej prostej wiary dziecięcej Jan Twardowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna-23.08----23.09----------
Panna 23.08–23.09 Saturn właśnie wyszedł z twojego znaku, więc rok 2010 zapowiada się bardziej ulgowy niż ubiegły. Mniej obowiązków, dyscypliny i stresów. Mniej musisz, więcej możesz! Więcej też czasu dla siebie i dla tych, których kochasz. Ale ten czas będzie mieć także swoje minusy. Możesz poczuć, że świat idzie do przodu, a ty po prostu za nim nie nadążasz. Przebywający w Rybach Jowisz zacznie cię kusić i uwodzić nowymi możliwościami, ale to od ciebie zależy, czy z nich skorzystasz, czy nie. Będziesz musiała odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: kim naprawdę jesteś i czego chcesz od życia, jak ma wyglądać twoja przyszłość. To właśnie twoje zadanie na ten rok. Miłość i rodzina Jowisz w znaku Ryb sprawi, że będziesz bardziej otwarta na myśli, emocje i kłopoty innych ludzi, a przede wszystkim twoich bliskich. Poczujesz się zaskoczona, że mają tyle problemów, które kiedyś nie wydawały ci się wcale ważne. Jednocześnie uświadomisz sobie, jak dużo ciepła te osoby noszą w sobie! I jak są interesujące. Ten rok da ci okazję, aby na nowo i w sposób bardziej dojrzały ułożyć sobie relacje z przyjaciółmi, rodzicami, dziećmi, a przede wszystkim ze swoim partnerem. Na życie rodzinne będziesz mieć teraz zdecydowanie więcej czasu. Na nowo odkryjesz uroki bycia panią domu. Ale tu czyha na ciebie mała pułapka – może się zdarzyć, że całą swoją energię skierujesz na porządki, urządzanie, kupowanie i majsterkowanie, czyli na sprawy materialne, a zaniedbasz więzi uczuciowe z rodziną. Nie popełniaj tego błędu, znajdź koniecznie czas dla bliskich, na rozmowę, zwierzenia, wspólne rozrywki. Uważniej słuchaj, co mają ci do powiedzenia twój mąż, dzieci i przyjaciele. Oni mogą wiedzieć więcej, niż ci się wydaje... Będzie to czas wyjątkowo sprzyjający macierzyństwu, jeśli więc pragniecie powiększyć rodzinę, warto wykorzystać ten idealny układ planet. Jeżeli jesteś Panną na wydaniu, to najprawdopodobniej nieco się zmienisz. Staniesz się bardziej przystępna, otwarta i uwodzicielska... Nie staraj się jednak naśladować gwiazd ekranu, raczej wymyśl własny styl. Dzięki temu przyciągniesz uwagę kogoś, kto ci jest pisany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna-23.08----23.09----------
Praca Mniej istotne staną się kariera i gonitwa za sukcesem, ważniejsze okażą się zaś satysfakcja z pracy i wspólnota z innymi. Planety sprzyjają teraz tym Pannom, które pracują bezpośrednio z ludźmi, udzielają rad, prowadzą szkolenia, pomagają innym. Niewykluczone, że wybierzesz zajęcie nie tak prestiżowe, ale dające ci większą swobodę, więcej wolnego czasu i możliwość uczenia się. Ten rok będzie również dobry na przekwalifikowanie się w zawodzie. Jeśli pojawią się takie pomysły, podążaj na nimi – gdyż mogą okazać się najrozsądniejszym wyjściem. Rok 2010 w ogóle sprzyja rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć, nawet jeżeli ich początki nie wyglądają zbyt obiecująco. Finanse Dobrze ulokujesz oszczędności, które po pewnym czasie przyniosą ci zysk. Dzięki temu nie będziesz żałować pieniędzy na przyjemności swoje i bliskich ci osób. Ten rok to dobry czas, aby wygodnie urządzić swój dom i otoczenie, a nawet zaspokoić swoje zachcianki. Wcale nie musi to pociągać jakichś nadzwyczajnych wydatków: po prostu uda ci się gospodarować lepiej niż dotąd. Zdrowie Porzucisz dawny tryb życia, odejdziesz od zdrowotnych rygorów i ścisłych diet oraz traktowania swojego ciała jak krnąbrnego zwierzęcia, które trzeba poskromić. Pozwolisz sobie na więcej przyjemności, także w jedzeniu, choćby za tym szło więcej kalorii. Zaczniesz żyć w większej zgodzie z naturą i potrzebami swojego organizmu, a jeśli nawet trochę przybierzesz na wadze, to... niektórym dzięki temu będziesz się bardziej podobać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna-23.08----23.09----------
CIEKAWOSTKI: Twój kamień: szafir i agat Szafir – zapewnia mądrość, rozsądek i pogodę ducha, chroni przed zdradą. Agat – dodaje odwagi, chroni zdrowie i życie całej rodziny, buduje w niej zgodę. U zakochanych zapewnia wierność i podsyca namiętność. Szczęśliwe związki Z tymi znakami masz szansę się zaprzyjaźnić lub przeżyć miłość - Wiele będzie cię łączyć z WODNIKIEM – stanie się on twoją bratnią duszą, podobnie spojrzycie na wiele problemów. - RYBY zaczną cię dopingować – ich praktyczne rady pozwolą ci zakończyć wiele spraw. Pod żadnym pozorem nie pozwól im jednak wejść sobie na głowę. - KOZIOROŻEC stanie się dla ciebie wzorem – „O, gdybym była taka jak on...” – powtórzysz wielokrotnie. Ważne daty W te dni układ planet będzie wyjątkowo pomyślny dla ciebie, Warto to wykorzystać 15.01 - Dobry dzień na początek miłej znajomości bądź korzystnego przedsięwzięcia 5.04 - Zdarzenie, które cię zdopinguje i przyspieszy twoje sprawy. 15.07 - Pomyślny zwrot w miłości albo wymarzony wyjazd w tropiki. 4.10 - Niespodziewane spotkanie, które zaowocuje przyjaźnią lub nawet stałym związkiem. W te dni bądź ostrożna: 14 lutego, 14 czerwca, 2 listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIT za 2009
Pamiętaj! Pracodawca do końca lutego ma obowiązek wydac ci informację o zarobkach, PIT-11. Na rozliczenie masz czas do 30 kwietnia,ale nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę.Szczególnie jeśli masz wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pozdrowienie kwiatami
Stanislaw Leopold Brzozowski Kwiatami, które uszczknąłem, Pozdrowień przyjmij tysiące! Ach! ileż razy sie zgiąłem, Gdy je zbierałem na łące, I do serca przycisnąłem Nie raz, a razy tysiące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aforyzm o życiu
"Człowiek może i powinien całym sercem cieszyć się swoim życiem. Jest ono przecież dobrym, Bożym darem, który stał się jego udziałem. Lecz trzeba pomyśleć także o tym, że nie mamy tutaj stałego miejsca i że wszelka wspaniałość tej ziemi, szczególnie bogactwo i sława, są przemijające." Adolf Kóberle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karnawal czas zacząć
Wywiad Izy Pałuchy Najważniejsze: wśród ludzi i z uśmiechem. Do tego coś na ząb i łyk sprawdzonego trunku. To wszystko, co jest potrzebne, aby dobrze się bawić, zapewnia Jacek Szczepański, szef kuchni restauracji Bulwar w Toruniu i Bio Porta 13 w Warszawie. Lubisz karnawał? Karnawał? Nie ma już karnawału, przynajmniej w Polsce. Tradycja zabaw karnawałowych dawno wymarła. I nie mówię o hucznych karnawałach staropolskich, kiedy magnaci jeździli sanną od dworu do dworu, biesiadując do rana. Chodzi mi o jeszcze nie tak odległe czasy. Wystarczy cofnąć się do lat 70. ubiegłego wieku, do epoki Edwarda Gierka. Zorganizowane zabawy karnawałowe przy jedzeniu i wódeczce były powszechną rozrywką ówczesnej klasy średniej. Stołeczne kasyna, restauracje czy lokale, takie jak Odra, Adria, Gastronomia, Flis, Krokodyl pękały w szwach. Do wejścia ustawiały się długie kolejki. Nie każdy mógł się w nie wbić. Najważniejszymi ludźmi w karnawale okazywali się wykidajła, którzy wpuszczali na potańcówkę za dodatkową opłatą. A najlepsze bale karnawałowe odbywały się w zakładowych świetlicach. Teraz dawne dancingi zastąpiły modne nowoczesne kluby. Już nie dla wszystkich przyjazne. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karnawał czas zacząć
Dziś to miejsca skierowane głównie do młodych ludzie. Gdzie mają szukać karnawałowych uciech ich rodzice? To proste – na domówkach, zwanych kiedyś prywatkami. I co z tego, że ciasno! Owszem, hotele i restauracje wciąż organizują bale, ale przeciętnego człowieka na takie imprezy zazwyczaj nie stać. W PRL-u, choć było szaro-buro i ponuro, ludzie umieli i chcieli się bawić. Dancingi były prawie na porządku dziennym, zwłaszcza w karnawale. Wtedy gastronomia miała się całkiem nieźle i wbrew pozorom wszystkich było stać, żeby wybrać się na wieczorek taneczny przy tak zwanym kotlecie! Rozrywka dla mas żyła! Co trafiało na talerz takiego balangowicza? Dewolaje, rumsztyki, schabowe, barszczyk z krokiecikiem, tatar, śledzik, na deser naleśniki z serem. Wszystko suto zakropione wódeczką, popitą oranżadą. Do tego muzyka na żywo. Tak to wyglądało. I ludziom do szczęścia nie trzeba było więcej. Teraz Polacy, których na to stać, mogą bawić się w staropolskim stylu. Kuligi, żywe pochodnie, pieczenie prosiaka... Tak w dawnej Polsce wyglądały karnawały? Dokładnie. Zabawa zaczynała się od kuligu. Całe dwory objeżdżały województwa. Magnaci bawili się tygodniami. Nasi pradziadowie mieli ułańską fantazję. Warzono wielkie gary bigosów, gotowano grzańce, pieczono dziczyznę, którą po drodze upolowano. Takie biesiady na trzaskającym mrozie zaostrzały apetyty i zagrzewały do dalszej zabawy. Sąsiedzi się odwiedzali. A teraz? Każdy sobie rzepkę skrobie. Zmieniasz się w karnawale w hulakę? Ten etap mam już raczej za sobą (śmiech). Ale bywało i tak. Na przykład w Rosji. Tam karnawał to ciągle prawdziwe szaleństwo! Byłem raz na takim przyjęciu u znajomego biznesmena. Męska biesiada, sześciu mężczyzn. Na stole: wędzony łosoś, jesiotry, ikra, minogi, pieczone prosięta, śmietana, bliny, kiszone ogórki i zmrożona gorzałka. Dużo gorzałki! Piliśmy czarnego Smirnoffa, po dwie butelki na głowę. I jedliśmy, jedliśmy, jedliśmy. Upłynęło trochę czasu, wstał gospodarz i krzyczy: panowie, a teraz bania! Bania to rosyjska sauna, zwieńczona kąpielą w przeręblu. My w błogostanie, w rozgrzanej do czerwoności saunie unosił się niesamowity zapach piwa i miodu, bo właśnie w piwie i miodzie przez dwa lata moczone były bale, na których się kładliśmy. Wygrzani i spoceni prosto z sauny skakaliśmy do mrożącej krew w żyłach wody w przeręblach. Na dworze trzaskający mróz. A po bani od nowa biesiada. Stół uginający się pod ciężarem dań, Cyganie grają. Znowu picie. Rosjanie potrafią tak do białego rana... Tak się bawi w karnawale nowa Rosja. Niezapomniane przeżycie. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karnawał czas zacząć
Gdzie jeszcze na świecie świętowałeś karnawał? W Argentynie. I jakie przywiozłeś stamtąd wspomnienia? Bardzo mi się podobało. Tam świętują całe wioski i miasteczka. Ludzie wychodzą na ulice. Rozstawiają grille, pieką mięsiwa. Gra muzyka, wszyscy pląsają. Jest na co popatrzeć. W Polsce sąsiedzi zamykają się przed sobą, udają, że się nie znają. Tam wszyscy do siebie ciągną, a to o to w karnawale powinno chodzić, prawda? Wyobraź sobie teraz, że musisz zrobić bal dla zagranicznych gości nastawionych na polskie smaki. Czym byś ich podjął? Roladki papieskie, czyli polędwica wołowa faszerowana bazylią i serem rokfor, opieczona z rukolą. Do tego animelka, czyli grasica. Znalazłaby się także zupa z suszonych grzybów z makaronem, na drugie danie – kulebiak z sandaczem lub łososiem i szpinakiem zamiast kapusty. A na deser podałbym mus czekoladowy z białej i ciemnej czekolady z pieprzem, chilli i filecikami z grejpfruta. Pysznie, ale zignorowałeś nasz przaśny bigos. Od razu nasz... nie mam nic do bigosu, ale on wcale nie jest nasz. Już starożytni Rzymianie wozili ze sobą po świecie beczki z kiszoną kapustą i wrzucali do niej kawałki mięsa. Przecież Polska kuchnia to zrazy, rolady, żury, pasztety, wędzone i solone mięsa, dziczyzna, żurawina. A nie od razu bigos! A faworki albo pączki – słodcy królowie naszego karnawału? Ich też nie uwzględniłeś. Bo według mnie są zarezerwowane na Tłusty Czwartek. Jedyny taki dzień w karnawale – namiastka tego sprzed wielu lat. Smażysz? Nie, bo mi nie wychodzą. A lubisz? Owszem. Znasz sekret dobrego pączka? Dobrze wyrośnięte drożdże, wspaniałe serce, czyli konfitura z róży, ale jeśli nie mamy z róży, wystarczy domowa marmolada chociażby z truskawek i oczywiście smalec, na którym się smaży. Pączki wrzucone na olej nie są prawdziwe. Ważne też, żeby nie przesiąkły za bardzo tłuszczem. Na końcu trzeba polać je gęstym lukrem. Jeśli pączek jest naprawdę dobry, to po jednym ma się ochotę sięgnąć po następnego. Ot, i cała tajemnica. To może teraz coś na nóżkę? Masz na myśli alkohole? W Polsce mamy bardzo dobre wysokoprocentowe wódki i nalewki. Miodówka na cytrynie, jarzębiak, śliwowica, żubrówka. Dawniej takie trunki odgrywały rolę nie tylko w komunikacji społecznej. Kiedyś zimy to były zimy. Trzaskał mróz, śnieg skrzypiał pod nogami. Mocny alkohol pobudzał krew w żyłach. Od razu robiło się cieplej. Dziś zimą dochodzi do głosu jesień. Nie musimy ratować się alkoholami, które po przełknięciu uderzają do głowy. Wina do posiłku i koktajle alkoholowe też doskonale spełnią swój obowiązek wobec narodu (śmiech). cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karnawał czas zacząć
Co robić, żeby nie mieć kaca? Nie pić za dużo. Bądźmy realistami! Pić z umiarem i wyczuć moment, kiedy zapali się czerwona lampka. W moim przypadku to chwila, kiedy pulsują mi obydwie skronie. To mój znak stopu (śmiech). To mit, że aby się nie upić, należy tłusto jeść między toastami? Tłuszcz pozwala szybciej strawić organizmowi alkohol, to prawda, ale nie spowoduje, że się nie upijesz i nie będziesz miała na drugi dzień kaca. No dobrze. A jak już go mamy? Jak się ratować? Co jeść? Raczej co pić. Po pierwsze sok z pomidorów, buraków, ogórków kiszonych. Nie radzę mleka, bo to się może skończyć potworną niestrawnością. Druga sprawa – na pewno nie leczyć się tym, czym się truliśmy. Co radzisz w karnawale tym, którzy są na dietach, liczą kalorie i zaciskają dla dobra figury pasa? Żeby go popuścili. Wszystko jest dla ludzi. Jedzenie potrafi sprawiać przyjemność. Warto dać sobie choć w karnawale dyspensę. Oczywiście, co za dużo, to niezdrowo. Zatem radzę postawić na jakość. Jeść to, co ekologiczne i dane nam z natury. Jak śmietana, to nie 12-procentowa w ilości pół litra, ale na przykład odrobina 30-procentowej na domowym racuchu, jak smarować pieczywo, to nie sztuczną margaryną, ale prawdziwym śmietankowym masłem. Karnawał to czas cielesnych uciech. Korzystajmy z niego, ale nie wyłą-czajmy głowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste slowa
Żal Antoni Słonimski Gdy cię spotkałem raz pierwszy Mokre pachniały kasztany. Zbyt długo mi w oczy patrzyłaś Ogromnie byłem zmieszany. Pod mokre płaty gałęzi szedłem za tobą w krok. Serce me trzymał w uwięzi Twój fiołkowy wzrok. Dawno zużyte słowa wróciły do mnie znów i zrozumiałem od nowa znaczenie prostych słów. I tak się jakoś stało że bez tak pachniał jak bez i słowo pachnieć pachniało i łzy były pełne łez. Tęsknota, słowo zużyte otwarło mi swoją dal... Jak różne są rzeczy ukryte w króciutkim wyrazie żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste slowa
Kto chce, bym go kochała Maria Pawlikowska-Jasnorzewska Kto chce, bym go kochała nie może być nigdy ponury i musi potrafić mnie unieść na ręku wysoko do góry. Kto chce, bym go kochała musi umieć siedzieć na ławce i przyglądać się bacznie robakom i każdej najmniejszej trawce. I musi też umieć ziewać kiedy pogrzeb przechodzi ulicą gdy na procesjach tłumy pobożne idą krzyczą. Lecz musi być za to wzruszony gdy na przykład kukułka kuka lub gdy dzięcioł kuje zawzięcie w srebrzystą powłokę buka. Musi umieć pieska pogłaskać i mnie musi umieć pieścić i śmiać się, i na dnie siebie żyć słodkim snem bez treści i nie wiedzieć nic, jak ja nie wiem i milczeć w rozkosznej ciemności i być daleki od dobra i równie daleki od złości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste slowa
Muszę coś zrobić z włosami Agnieszka Osiecka Muszę coś zrobić z włosami muszę coś zrobić z oczami bo tak mi jakoś ciemno chociaż tak mocno czekamy czy my się kiedyś spotkamy ja z tobą, a ty ze mną. Czarna woda między nami i sokole oczy czyśmy sobie winni sami czy świat na zaskoczył. Muszę coś zrobić z listami, muszę coś zrobić z myślami bo tak mi jakoś ciemno chociaż tak mocno czekamy czy my się kiedy spotkamy ja z tobą, a ty ze mną. Żywy ogień między nami wielki pożar ziemi czyśmy sobie winni sami czyśmy wymyśleni? Muszę coś zrobić z rankami muszę coś zrobić z nocami bo tak mi jakoś ciemno chociaż tak mocno czekamy czy my się kiedy spotkamy ja z tobą, a ty ze mną? Kłamstwa w nas jest coraz więcej rzadkośmy weseli czy nam kto zawiązał ręce czyśmy nie dość chcieli? POZDRAWIAM BIESIADNICZKI🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiersz o niej
Patrzę przed siebie , zamyślam się głęboko o czym myślę ? tego nikt nie wie nagle kieruję w prawą stronę oko i znowu widzę jej twarz na niebie. Jej oczy mieniące się kolorami różnymi tak czule na mnie z góry spoglądają, zachwycam się również ustami tymi które w blasku księżyca tak ze mną igrają. I nagle dzikie myśli zewsząd mnie nachodzą jak jej drobną sylwetkę tulę do siebie, czemu one tak bardzo mnie zawodzą? przecież to tylko obraz na niebie. Lecz dla mnie to wszystko znacznie więcej znaczy niż tylko uczucie zwykłego zwodzenia nie wiem czy ktoś to kiedyś wytłumaczy ale to coś w rodzaju przeznaczenia Przymrużam oczy na krótką chwilę to nie mi ta twarz była chyba dana, może mam racje a może się mylę lecz wiem, kto to był - to ma ukochana Pit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowa pielęgnacja
Zima to dla naszej skóry prawdziwa szkoła przetrwania. Mróz, wiatr i wilgoć podrażniają ją bardziej niż letnie słońce. Jak więc się o nią zatroszczyć? ;;;;;;;;16 pytań o zimową pielęgnację;;;;;;;;;;;;;;;;; 1. Czy rzeczywiście powinnam zmienić krem na zimę? To zależy od rodzaju cery. Tłusta, mieszana i normalna lepiej radzą sobie z chłodem, ponieważ mają naturalną barierę ochronną w postaci warstewki wytwarzanego sebum. Dlatego zimą przy takiej cerze wystarczy krem nawilżający w postaci lekkiej emulsji. Do suchej, odwodnionej, podrażnionej – wybierz krem tłusty lub półtłusty. Warto wziąć jednak pod uwagę ilość czasu spędzanego na zewnątrz. Jeśli kontakt z zimnym powietrzem ogranicza się do przejścia z autobusu do budynku, bez obaw można stosować dotychczasowy krem nawilżający. 2 Czy makijaż chroni przed mrozem? Tak. Podkład i warstewka sypkiego pudru tworzą na skórze rodzaj pierzynki i stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed niską temperaturą i wiatrem. Natomiast zimą lepiej unikać szminek o przedłużonej trwałości. Są ubogie w składniki natłuszczające i ich częste stosowanie może powodować wysuszenie ust. Do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waga24.09-23.10---------------
Waga 24.09–23.10 Saturn wędrujący przez twój znak sprawi, że staniesz się systematyczniejsza, wytrwalsza, pracowitsza, a twoje plany będą sięgać daleko w przyszłość. Nawet jeśli jesteś bardzo młoda i masz nieduże doświadczenie, zaczniesz dojrzalej postrzegać świat, doradzać innym i podejmować odpowiedzialne decyzje. W twoim życiu nastanie czas, kiedy wszystko zaczyna się robić na poważnie: kończy się studia albo broni doktoratu, zarabia się konkretne pieniądze, buduje się solidny dom. A także wychodzi się naprawdę za mąż – a nie tylko tak na próbę. A co z zabawami, imprezami, życiem towarzyskim, które tak lubisz? Nie będzie tak źle, rozrywek nie porzucisz, ale poświęcisz im zdecydowanie mniej czasu. Widać, że masz teraz ważniejsze sprawy na głowie. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waga24.09-23.10---------------
Miłość i rodzina W życiu osobistym staniesz się bardziej dojrzała, przewidująca, rozważna i odpowiedzialna. Jeśli do tej pory tylko chodziłaś ze swoim chłopakiem, to teraz zrobisz wszystko, żeby doprowadzić do ślubu. A jeśli twój partner woli luźne związki i ucieka od zobowiązań, być może zaproponujesz mu, żeby poszedł swoją drogą. I jeśli nawet miałabyś zostać sama, przekonasz się, że to wcale nie będzie taka zła decyzja. Jeżeli masz już swój dom, to aktywny Saturn nakłoni cię do większego porządku, planowania i odpowiedzialności. Zadbasz bardziej o sprawy materialne, ale równieżo więź ze swoim partnerem. Zauważysz w końcu, ile czasu ty i twój wybrany tracicie na mało istotne sprawy, zamiast spędzać ten czas ze sobą. Może więc lepiej zorganizujesz życie domowe, abyście mogli więcej cieszyć się sobą. Wasz związek na pewno zyska, staniecie się sobie bliżsi. Jeśli dopiero szukasz kogoś na stałe, to Saturn sprawi, że będą ci się podobać mężczyźni dobrze sytuowani, bywali w świecie i znający życie. Najprawdopodobniej ileś lat starsi od twoich dotychczasowych przyjaciół. Ale to nie przypadek, że teraz zdecydowanie lepiej poczujesz się w towarzystwie bardziej dorosłym. Latem, od czerwca do sierpnia, gdy Jowisz znajdzie się w znaku Barana, pozwolisz sobie w życiu na więcej luzu, a w miłości na więcej spontaniczności. To dobry czas, aby ze swoim ukochanym zaszaleć i wyjechać na dłużej. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waga24.09-23.10---------------
Praca Twoje zalety – odpowiedzialność i zorganizowanie – zostaną zauważone. Masz szanse na awans, większą samodzielność i wyższe zarobki. Sama chętnie podejmiesz się zadań, które jeszcze do niedawna wydawały ci się zbyt trudne. Zapragniesz, aby z twojej pracy wynikał trwały dorobek, który posłuży tobie i innym. Ten rok będzie także sprzyjał twojej twórczości. Kto wie, może różne rzeczy, które robisz w ramach hobby dla samej siebie i przyjaciół, teraz włączysz do swojej zawodowej pracy? Rok 2010 sprzyja też uczeniu się, studiowaniu i podnoszeniu kwalifikacji. To również okaże się twoim trwałym kapitałem. Finanse Korzystne wpływy Saturna sprzyjają zarabianiu pieniędzy i ich oszczędzaniu – pod tym względem rok 2010 zapowiada się pomyślnie. Dzięki temu twój domowy budżet będzie stabilny. Z przyjemnością poczynisz duże zakupy z myślą o przyszłości: w grę wchodzi mieszkanie, działka czy inne nieruchomości, meble, urządzenie domu lub samochód. Jeśli sama prowadzisz interesy, to tym bardziej warto zainwestować w przyszłość i rozwój, zadbać np. o wystrój swojej firmy. Zdrowie Intuicyjnie zmienisz tryb życia na bardziej uregulowany. Systematyczne ćwiczenia, rozciąganie stawów i mięśni staną się wręcz koniecznością, której twoje ciało będzie się domagać. Dobrze ci zrobi np. callanetics, joga, ale także masaże. Rządy Saturna to też najlepszy czas na wyleczenie zębów i dopilnowanie, aby twoi bliscy również regularnie bywali u stomatologa. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waga24.09-23.10---------------
CIEKAWOSTKI: Twój kamień: Opal I szmaragd Opal – ostrzega przed niebezpieczeństwem i przynosi ratunek z opresji. Pozwala zachować młodość. Szmaragd – uspokaja i wycisza, wzmacnia odpowiedzialność, optymizm i pracowitość. Szczęśliwe związki Z tymi znakami masz szansę się zaprzyjaźnić lub przeżyć miłość: - U KOZIOROŻCA niejednokrotnie znajdziesz wsparcie i radę – stanie się dla ciebie kimś wyjątkowo bliskim. - Z BLIŹNIĘTAMI i BYKIEM dobrze będzie ci się współdziałać – połączą was wspólne zainteresowania i pasje, a może także dalekie egzotyczne podróże. - LEW zmieni twoje życie towarzyskie – wniesie w nie entuzjazm, nowe pomysły i stworzy klimat dobrej zabawy. Ważne daty w Te dni układ planet będzie wyjątkowo pomyślny dla ciebie, Warto to wykorzystać: 22.01 - Dobry moment, by zacząć pracę nad jakimś trwałym dziełem. Poznasz kogoś ważnego dla ciebie. 17.02 - Zastrzyk optymizmu i idealna wróżba dla twojego związku. 5.05 - Sprzyja twórczości i dobremu wykorzystaniu twoich talentów. 8.08 - Zielone światło dla ambitnych celów i dalekich podróży. 4.09 - Wpadniesz na świetny pomysł dotyczący przyszłości lub ktoś podpowie ci, jak masz zmienić swoje życie. W te dni bądź ostrożna: 31 lipca, 4 sierpnia, 14 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowa pielęgnacja
W jaki spoób pielęgnować wrażliwą cerę naczynkową? Zimą należy ją chronić przed przemarznięciem, stosując kremy półtłuste, a nawet tłuste. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza gdy temperatura spada poniżej zera. Preparaty takie powinny zawierać substancje wzmacniające ścianki naczynek, poprawiające krążenie krwi i zmniejszające zaczerwienienia. Najbardziej wartościowe z nich to: wyciąg z pestek winogron, miłorząb japoński, arnika, witamina K, witamina C, mirt. Aby wzmocnić delikatne naczynka, warto brać rutinoscorbin lub cerutin (1–2 tabletki dziennie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowa pielęgnacja
Jak dbać o nos, który lubi się czerwienić? Zaczerwieniony nos to przypadłość osób z problemami naczyniowymi. Taka skóra powinna być zawsze zabezpieczona kremem i podkładem. Rozszerzone naczynka można zamaskować zielonym korektorem, a następnie przypudrować. Po powrocie z dworu nie wolno od razu siadać przy kaloryferze i pić gorących napojów, tylko stopniowo ogrzewać ciało. Zaczerwienienie zaś mogą zmniejszyć kompresy z szałwii (zawiera dużo garbników, które wzmacniają naczynka). Zaparzoną i ostudzoną torebkę ziół połóż na nos na 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sprzeczności świata
Jesteśmy sprzecznością świata. Zaprzeczamy wartością, które wyznajemy. Tańczymy na pograniczu dobra i zła, nocy i dnia. Widzimy dym bez ogniska. Dym, który przyćmiewa wszystko wokół nas. Zaczynamy nie widzieć siebie nawzajem. I cóż z tego, że każdy wieczór jest obietnicą poranka. Jolanthe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....o życiu
WŁÓCZĘGA PRZEZ ŻYCIE Człowiek w swym życiu ciągle ma wahania, gdy decyduje o swoim wyborze, nie ma pewności, czy to co wybiera, jest już najlepsze, czy lepsze być może. Wybiera pracę, auto, dom, ubranie, by mu służyły w najwyższym wymiarze, pracy za dużo, auto trochę wolne, dom zaś jest taki, że go nie pokaże. Wahań nie znają tylko fascynacje, między innymi dusza zakochana, jej nie obchodzi, co nastąpi potem, miłość dozgonna, czy na sercu rana. Ważne są wtedy wspaniałości chwili, którym jest obca na jutro diagnoza, widzi poezję miłosnej sielanki, myśli: ją minie codzienności proza. Choć życie nie jest: ni łatwe, ni proste, i proza życia każdego dosięga, to mimo wszystko może być wspaniałe, i piękna bywa przez życie włóczęga. Krzysztof Roszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla BIESIADY
Anioł poważny i niepoważne pytania Czy zostałeś aniołem dopiero po dłuższym namyśle czy zamiast palca serdecznego masz tylko wskazujący czy spowiadasz tylko z grzechów ciężkich bo lekkie trudno udźwignąć czy klaszczesz w dłonie patrząc na konanie jak na sytuację przedbramkową czy nigdy nie płaczesz, żeby się nigdy nie uśmiechać czy umiesz uważnie bez powodu słuchać czy nie przytulasz się żeby odejść czy nie tęsknisz za ciałem za ludzkim uśmiechem za dłońmi złożonymi w kominek za ziębą co we wrześniu opuszcza ogrody za źrebakiem zamykającym powieki za chrząszczem o nogach żółtoczerwonych za każdą sekundę zawsze ostatnią za tym co nietrwałe i dlatego cenne ks Jan Twardowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpion---24.10---23.11------
Skorpion 24.10–23.11 To będzie dla ciebie wyjątkowo pomyślny rok. Twoje otoczenie i cały świat zewnętrzny będą ci we wszystkim sprzyjać. Twoimi mocnymi stronami staną się rzutkość, wytrwałość i zmysł do korzystania z okazji. Będziesz wiedziała, czego chcesz, i śmiało zaczniesz realizować swoje cele. Sprzyja ci Jowisz, który jest korzystnie ustawiony względem twojego znaku. Dzięki niemu spotkasz właściwych ludzi, nawiążesz cenne znajomości i w wielu miejscach będziesz mile witana. Dobry wpływ tej planety przejawi się nie tylko jako szczęście w interesach, ale i w miłości. Dodajmy, że planetą władcą Skorpiona jest Pluton, który przebywa teraz w znaku Koziorożca i przez to obdarza cię konsekwencją i uporem. To dzięki niemu będziesz sobie mówić: „Nie odpuszczę... osiągnę... dam radę!”. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpion---24.10---23.11------
Miłość i rodzina Przez cały rok będą się powtarzać pomyślne ustawienia Wenus, pozostaje więc tylko z tego korzystać! Jeśli jeszcze idziesz przez życie w pojedynkę, to z pewnością nie wytrwasz długo w tym stanie. Już w lutym, kiedy Wenus wejdzie w znak Ryb, zaczniesz jak magnes przyciągać do siebie licznych wielbicieli. Wyjątkowo pomyślnym dniem będzie 17 lutego i mu nieodległe. Prawdziwym długim miłosnym okresem okaże się jesień. Od połowy września aż do końca roku Wenus przebywać będzie w Skorpionie, a przez pewien czas znajdzie się koło niej Mars, co jeszcze bardziej podniesie twoje szanse na szczęśliwy związek. Będziesz w tym roku spragniona erotycznych wrażeń i przygód, co więcej, zaczniesz emanować seksapilem i silnie oddziaływać na mężczyzn. Temperatura w stałych związkach także wzrośnie – głównie dzięki tobie. Nieustannie będziesz mieć nowe pomysły, jak urozmaicić czas, który spędzacie razem. Wykażesz także dużo inicjatywy w życiu erotycznym, staniesz się namiętną i zmysłową kobietą. Przed wami w miłości jeszcze wiele zostało do spróbowania... Wiele nowego wniesiesz również w życie swojej rodziny. Zaproponujesz i zorganizujesz wspólne wyprawy na łono natury (wakacje w tym roku będą fantastyczne!). Zadbasz też o rozrywki kulturalne, a za sprawą korzystnego Jowisza przybędzie wam przyjaciół i poszerzy się grono waszych znajomych. Bardzo prawdopodobne, że tak jak wiele kobiet spod twojego znaku, zdecydujesz się teraz na dziecko – i w ten sposób przejawi się twoja radość dawania, tym razem życia. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpion---24.10---23.11------
Praca Przed tobą rok dochodzenia do celów, zdobywania tego, o czym marzyłaś, i realizacji długofalowych planów. Otoczenie będzie ci sprzyjać. Spotkasz właściwych ludzi i włączysz się w przedsięwzięcia dające ci pole do popisu. Jeśli dopiero zaczynasz swoją zawodową karierę, szybko osiągniesz doskonałe wyniki i zaczniesz być postrzegana jako dobry fachowiec, który z doświadczonymi znawcami przedmiotu rozmawia jak równy z równymi. Nie tylko zarobki będą ważne, dzięki pracy poznasz ciekawych ludzi i zaistniejesz w swoim środowisku. Masz szanse stać się znana i doceniana! W pracy pojawią się też okazje, żeby wyjechać na konferencję albo staż zagraniczny. Najbardziej będzie cię ciągnąć w świat latem, a potem pod koniec roku, od października do grudnia. Finanse Zapowiada się pomyślny rok. Już luty okaże się pod tym względem szczęśliwym miesiącem i podjęte wtedy trafne decyzje będą owocować przez cały rok. Drugi dobry okres to wrzesień i październik, kiedy przez twój znak przejdą Wenus i Mars, dając ci zarówno zapał, jak i szczęście. Przy większych wydatkach zachowaj jednak ostrożność. Korzystaj z tego, co już masz faktycznie na koncie. Nie ulegaj pokusom życia na kredyt. I bez tego, za pomocą własnych środków, będziesz mogła zrealizować wiele swoich marzeń. Zdrowie Potrzebujesz więcej żelaza, a mniej soli. Przyda ci się dieta na obniżenie ciśnienia. Bardzo korzystnie podziała na twój organizm stały codzienny wysiłek: bieganie, pływanie, rower. Warto byłoby zrzucić trochę kilogramów, co przy obecnych układach planet nie powinno być trudne, potrzeba tylko nieco więcej samodyscypliny. cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpion---24.10---23.11------
CIEKAWOSTKI: Twój kamień: topaz i granat Topaz – rozwija jasność myślenia i dodaje mocy oddziaływania na innych, pozwala łatwiej przekonać ich do swoich racji. Granat – dodaje siły do walki i poświęcenia, zwiększa energię, budzi odwagę, zapewnia zadowolenie i chroni przed depresją. Szczęśliwe związki: Z tymi znakami masz szansę się zaprzyjaźnić lub przeżyć miłość - Wyjątkowo bliskie więzi połączą cięz RYBAMI – może to będzie tylko przyjaźń, a może erotyczna fascynacja, która zamieni się w stały związek. - Cennym towarzyszem okaże się STRZELEC, a największe przygody przeżyjesz z BARANEM – spędzisz z nimi wiele ekscytujących chwil. - Odpoczniesz przy RAKU – zwłaszcza podczas wakacji i weekendowych wyjazdów, kiedy stworzywyjątkowo ciepłą i serdeczną atmosferę. Ważne daty W te dni układ planet będzie wyjątkowo pomyślny dla ciebie, Warto to wykorzystać 17.02 - Bardzo korzystna data w miłości. W życiu osobistym czekają cię wyjątkowa radość i wiele przyjemności. 8.03 - Inspiracje, nowe pomysły i cenne znajomości. 15.06 - Przyspieszenie twoich planów, możliwy dalszy wyjazd. 22.09 - W miłości początek serii szczęśliwych wydarzeń. W interesach – czas na realizowanie celów. W te dni bądź ostrożna: 28 stycznia, 11 kwietnia, 3 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×