Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Płytka Tytka

stare programy telewizyjne dla dzieci i młodzieży-jakie pamiętacie?

Polecane posty

Gość no dalam linka wlasniez tym MU
ZZYM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kellyan
Witam! Nie wiem czy moje pytanie pasuje do tematu ale może tu znajdzie się osoba która mi pomoże. wszędzie szukam pewnego filmu i nie mogę znaleźć, który kiedyś tam oglądałam z 10 lat temu to stary polski film możliwe ze nowelka filmowa nie pamiętam z którego roku fabułę mniej więcej streszczę to co pamiętam.Akcja dzieje się gdzieś na wsi. Wiem że bohaterką była mała dziewczynka , mieszkała z matką i była biedna. W jednej ze scen filmu matka jest na nią wściekła o coś i obcina jej włosy przed lustrem na chłopaka.Ta mała płacze. Przypomina mi się jeszcze że ta mała bardzo chciała chodzić na jakieś lekcje nie wiem baletu albo pianina do jakiejś szkoły i tam uczęszczały same dziewczynki chyba bogate i ona im zazdrościła.aha i jeszcze było coś takiego że ta mała chciała przyjść tam do szkoły ale trzeba było ubrać się ładnie ale miała tylko jedną brudną sukienkę a matka zawiązała jej tylko kokardę na głowie.Te dziewczynki się z niej potem śmiały. Potem ta dziewczynka rzuca kamieniem w taką jedną dziewuchę, która się z niej śmiała i trafia ją w oko. Dalej już nie pamiętam ale chyba jakoś tak było że tamta jej wybaczyła czy coś takiego. Jeśli ktoś kojarzy ten film prosiłabym o podanie tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A JA JESTEM TU
wyznam ze nie pamietam tego filmu...nic takiego sobie nie moge przypomniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kellyan
hej to znowu ja znalazłam w internecie takie 4 filmy mniej więcej pasujące do mojego opisu. Są to "Józia" z 1977 roku, "Kolorowe pończochy" z 1960 , "Wrony" z 1994 i "To moja wina" z 1969 r. nie wiem może ktoś widział te filmy i naprowadzi mnie na właściwy trop i skojarzy sobie film z moim opisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kur
ja jak byłam mała uwielbiałam oglądać Polskie Zoo - w każdą sobotę to leciało, a trochę z późniejszych czasów pamiętam Maszynę zmian, tajemnica sagali, Gwiezdy wojowski - czy jakoś tak, Szwedes tam grał, to z filmów a z programów to 5-10-15, teleranek, to z tym kulfonem i żabą moniką - nie pamiętam tytułu, no i oczywiście niezapomniane zorro, a jeszcze kiedyś taka bajka była Jacsonowie czy jakos tak, a i kocia ferajna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balbina 723
"Zrób to sam" program dla majsterkowiczów Adama Słodowego - jakby polska wersja Mc Gajwera:-) Zwierzyniec, Piątek z Pankracym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość npis
A pamięta ktos Willy Foga w 80 dni do okoła świata, animowany ?? I seriał Robin Hood albo Robin z Sherwood, bardzo charakterystyczna melodia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pamiętacie Panią Lyżeczkę? Piosenkę śpiewała chyba Anna Seniuk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasus85
Proszę o pomoc. Od wielu lat szukam tytułu pewnej piosenki dla dzieci. Leciała kiedyś dawno, na początku lat 90' w którymś z programów dziecięcych. "Teledysk" ma miejsce w szkole, bo to chyba piosenka o szkole, ale sceneria jest rysunkowa (proste rysunki, nie jakieś tam skomplikowane). Generalnie to dzieci biegają po szkole i o tym bieganiu i szaleństwach śpiewają. Nie wiem dlaczego tylko ja, spośród grona znajomych to pamięta. Może ktoś z was wie, o jaki utwór chodzi. mam nadzieję, że dobrze zapamiętałem ten utwór. proszę jeszcze raz o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StarShack
Poszukuję kogoś kto będzie pamiętał coś naprawdę bardzo starego. Dawno, dawno temu (koniec '70 lub początek '80) po dobranocce a przed Dziennikiem Telewizyjnym była tzw. "dziura programowa". No i aby zapchać tę "dziurę" wyemitowano krótki filmik przyrodniczy dla dzieci w którym sfilmowane były małe zwierzęta (czyli lewki, tygryski, słoniki itp...). W tle słychać było muzyczkę, której właśnie poszukuję. Wiem - to nieomal niemożliwe aby ktoś to pamiętał, a tym bardziej znał wykonawcę, ale cóż, wierzę w POTĘGĘ INTERNETU. I wierzę w Was. Pomożecie ??? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcyk
A jeszcze warto wspomnieć Tęczowy Music Box (jak sie nie mylę) zawsze w niedzielę chodził. A oprócz tego moja ulubiona Ulica Sezamkowa, ale w wersji amerykańskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewan2221
do: LUBEGA13, linku nie znam, ale znam parę szczegółów dotyczących tego programu, może w czymś pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piwonia__
oj fajnie teraz tak powspominać i fajnie, ze dla tak wielu ważne były te bajki do dziś, bo te współczesne chyba ciężko będzie zapamietać dzieciom pamiętam większość seriali, programów, które wymieniliscie i oczywiście oglądałam... sarę uwielbiałam, pamietam program z nauką angielskiego co od siebie mogę dorzucić: zapomnieliscie chyba o pszczółce Maji ;d;d;d byłą też bajka o wyznalazycy - w zakończeniu objeżdzał kulę ziemską - nie pamiętam tytułu - nadawan w soboty program o przenoszeniu się w czasie - chyba wehikuł czasu - ubóstwiałam go chocć juz wówczas byłam "starszakiem" heheh jeśli chodzi o opowieści z zielonego lasu to nie wiem czy dobrze pamietam - czy chodzi o bajkę, w której zwierzęta musiłay opuścić las z powodu jakiejs budowy? pokazane jest ich wędrowanie czy coś w poszukiwaniu nowego miejsca? co do diabełka, o którym pisała jewonkaaaaa "a czy ktos pamięta tą bajke o diabełku co leciała w poniedziałki chyba, taki w sumie teatrzyk gościu przebrany za diabła i nie chodzi tu o piszczałkę" to ja właśnie chciałam o to zapytać (o ile to to) - taki jakby serial, w którym włąśnie był taki mały chochlik - diabełek zamieszkujacy z tą rodziną? garść kolejnych zagadek, które mi się szwędają po głowie - moze ktoś pamięta bo ja tego juz nie mogę rozszyfrować, ale się oglądało: 1. teleturniej (chyba w sobotę zamiast bajki) - były różne zawody sportowe i konkurencję, a zawodnicy losowali je poprzez wyciąganie numeró/losów z takich pudeł/ kwadratów coś a la litery w "kole fortuny" 2. serial/film w nd (chyba), w którym dziewczynka opiekowała się chorym drzewem i przechodziła przez jakieś okna - ogólnie sceneria ogrodowa 3. program chyba muzyczny - przed bajką w sobotę - nie wiem czy to jakis koncert zyczeń czy coś - studio wyglądało jakby było całe w lustrach, a prowadziła go pani w krótkiej fryzurce (nie znosiłam go bo dłużył się przed bajką, ale teraz jestem ciekawa jak się nazywał? pamietacie coś z tych rzeczy? będę dumna - bo mi sie zachowały tylko takie strzępki :) no a wogóle ówczesne koncerty życzeń - klasa sama w sobie ;) pozdrowienia dla wspominaczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beton1986
"To nikt nie pamięta tego programu dla dzieci? gdzie Pan uczył musyki skacząc po paininie" Czy to nie jest przypadkiem cośw rodzaju 'Pan mały i pan duży' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beton1986
A nawiązując do tematu, to uwielbiałem Lato z Czarodziejem. Ma ktoś moze utwór z czołówki tego programu? Szukam i szukam i ciągle fiasko. Był jeszcze kiedyś taki serial , chyba australijski (bodajże z polską współprodukcją), w którym chłopak i dwie dziewczyny walczyły z jakimś złym facetem - Savage'm. Jedna z tych dziewczyn (chyba Jemma) mieszkała w takim, wydawałoby się, rozpadającym się domu który był naszpikowany nowoczesną techniką. Nie pamiętam tylko tytułu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niekrakowianka
To na pewno był "Pan Mały Pan Duzy":) a pana grał Tadeusz Kwinta, bardzo lubiłam ten program i wrażenie na mnie robił fakt, ze pan jest taki malutki i skacze po pianinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;]
pamietacie jak sie nazywal taki program co dzieci sie przebieraly i spiewały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka90na
szukam serialu dla młodzieży o dziewczynie która całe życie mieszkała na stacji kosmicznej aż pewnego dnia za karę została wysłana na ziemię. film opowiada o jej perypetiach na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uwielbiałam Kulfona z Ciuchci a obecnie zachwyca się nim moja roczna córeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogóle uważam,że kiedyś programy dla dzieci i młodziezy były o niebo lepsze od tych, które są teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tam wyzej do kogos
Cudaczek Wysmiewaczek? MINI PLAYBACK SHOW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka :spadla z kosmosu
Uwielbialam ten czeski serial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość max1991
Czy moze ktos z was pamieta tytul serialu dla mlodziezy ktory byl kiedys emitowany chyba na Polsacie albo TV4..? To bylo cos na podobie Power Rangers tylko ze dzialo sie to w czasach sredniowiecza.. Byla czworka bochaterow ktora weszla w posiadanio magicznej mocy, poprzez zdobycie odpowiednich broni, np. Trójząb, piecz czy kusza.. I dzieki temu zmieniali sie w wojownikow o niezwyklej mocy.. Nie moge sobie przypomniec tytulu tego filmu, chcialbym zobaczyc kilka tych odcinkow.. Moze ktos zna..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość max1991
bohaterów*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a pamietacie taki program
Sobótka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piwonia_
beton1986 A nawiązując do tematu, to uwielbiałem Lato z Czarodziejem. Ma ktoś moze utwór z czołówki tego programu? Szukam i szukam i ciągle fiasko. Był jeszcze kiedyś taki serial , chyba australijski (bodajże z polską współprodukcją), w którym chłopak i dwie dziewczyny walczyły z jakimś złym facetem - Savage'm. Jedna z tych dziewczyn (chyba Jemma) mieszkała w takim, wydawałoby się, rozpadającym się domu który był naszpikowany nowoczesną techniką. Nie pamiętam tylko tytułu --> ten serial to "Tajna Misja", tutaj link o wiki ;) http://pl.wikipedia.org/wiki/Tajna_misja_(serial_telewizyjny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maksior1991
Wracam z zapytaniem.. Moze jednak ktos kojarzy ten serial? O czworce bohaterach walczacych w czasach sredniowiecza.. Pamietam wiele szczegółów tego serialu, lecz nie znam tytułu niestety.. Pamietam tez ze moc jaka kazdy posiadal odzwierciedlala wode, ogien, wiatr i ziemie.. Pamietam najbardziej pierwsze odcinki gdzie aby posiasc calkowicie dana moc musieli pokonac tak jakby bosow kazdej domeny.. Prosze o jakies informacje, jesli oczywiscie ktos zna tytuł.. Z gory dziekuje..:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaciczek
Były jeszcze seriale: Tajemnica Sagali, Gwiezdny pirat, WOW, plecak pełen przygód, Był jeszcze taki serial zagraniczny o grupce dzieci z różnych miast które uciekały przed SEWYDZEM, tylko nie pamiętam tytułu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×