Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kooostka

Ból w okolicy nerki, czy powinnam z tm iść do lekarza. Jestem w 4mc

Polecane posty

Gość kooostka

Może wczoraj mnie przewiało, w nocy myślałam że nie wytrzymam - ból prawej nerki (??) lub korzonki (??) nie wiem czy to przejdzie czy lepiej powinnam wybrać sie do lekarza? Gdybym nie była w ciaży pewie bym to olala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprawdopodobniej masz kolkę nerkową - często w ciąży rozrastająca się macica uciska moczowód i powoduje zastój moczu w nerce - przez to jej rozdęcie i napięcie torebki ktore daje ból, czasem nudności, wymioty. Powinnaś pójść do lekarza - przepisze leki rozkurczowe, ktore pomogą oproznic nerkę z zalegającego moczu. Każde zaleganie moczu w nerce powinno być obserwowane przez lekarza, gdyż grozi rozwojem bakterii w nerce i niebezpiecznym zapaleniem nerki, zwłaszcza w ciązy - kiedy jest bardzo zwiększona tendencja do infekcji dróg moczowych, ze względu na poszerzenie moczowodów Jeśli badanie moczu wykarze stan zapalny lub pojawi się temperatura trzeba natychmiast podać antybiotyk. Lekarz powinien też wykonać USG i ocenic stan nerki, moczowodu i ewentualną obecność kamieni - wten sposób potwierdzi też czy ból faktycznie wynika z problemami z nerką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooostka
Dzięki Doris, ja myślałam, że zwykle przewianie, juz raz się to powtórzyło teraz drugi i zawsze w nocy :( oj ojoojj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×