Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość bmarcinster
otoz moja dziewczyna zapomniala wziasc 1-dnej tabletki pod koniec 2 tygodnia stosowania tabletek yasmin, nastepnego dnia zazyla tak jak jest w instrukcji napisane 2 tabletki, co sprawilo ze do konca opakowania pozostalo jej 7 tabletek i teraz zastanawiamy sie co z tym zrobic czy zachowywac czy po skonczeniu 1 opakowania zrobic przerwe 7 dniowa czy zaczac 2 opakowanie. dodam ze stosunek odbyl sie 2 dni przed opuszczeniem tabletki ( tabletki + prezerwatywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie dotyczące tabletek MERCILON. W ulotce jest napisane, ze pierwsza tabletkę należy przyjąć pierwszego dnia miesiączki lub ewentualnie w 2-5 dniu cyklu. Czy bardzo niewskazane jest przyjęcie jej 7 dnia cyklu? Zaznaczę, że nie jest dla mnie istotna tak wysoka skuteczność w ciągu tych pierwszych dwóch cykli, a chciałabym już zacząć przyjmować tabletki. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest z ta podwyzszona temperatura po owulacji, powinna sie ona utrzymywac przez caly dzien czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalajla
To znów ja...nadal nie wiem co mam zrobić...chce wziąść te leki, ale sie boje.Dlatego mam kolejny raz pytania.Czy progesteronum 25mg w zastrzyku z jelfy jest bezpieczny i czy napewno od samego jako takiego hormonu sie nie tyje??Czesto sie mowi ze tyje sie nie od hormonu,a le od tego ze wzmaga sie apetyt po hormonach, inni mowia ze to wlasnie hormony powoduja przyrost tluszczu, a jeszcze inni ze to woda zostaje w organizmie...Jak to w koncu jest?? Co da sie zrobic jezeli to woda zostaje??Da sie kupic jna to jakies leki??Juz nie mam do niczego sily:((Czuje ze wygasam, nie chce mi sie zyc... Czy to prawda ze po hormonach tyje sie baaaaardzo szybko, a schudnac jest niemozliwe albo bardzo trudno??Czy chudnie sie normalnie?? Prosze o udzielenie odp jesli to mozliwe.Jest Pani dla nas aniolem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scarlett1- jesli przyjmiesz 7 dnia to nie stanie sie raczej nic strasznego, nie bedziesz zabezpieczona całe opakowanie, ale mowisz że nie bedziesz kożystac z antykoncepcyjnego dzialania ;) jedynie co to mozesz troche namieszac sobie w organizmie, ale jak koniecznie chcesz juz zacząć to lepiej 7 dnia niz np. 16stego centralnie w połowie cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm .. jeśli bywa Pani w Szczecinie to ja sie pisze na wizyte :) tyle ze tak od pazdziernika hehe :) jesli mozna zapytac o kontakt e-mail ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to było tak: uprawiałam petiing z chłopakiem, nie doszło do wytrysku, ale na poczatku zołądź była mokra, no wilgotna, potem juz chyba członek był suchy ale na bank nie pamietam. Całe nieszczescie w tym, ze po wszytskim poczułam lekki ból w pochwie i dotknełam sie tam.. odruchowa..włozyłam palca moze na 2,3, cm nie głebiej, wydaje mi sie ze nie był mokry, co najwyzej wilgotny ale tego tez nie jestem pewna. po tym wszytskim tak spanikowałam(to był dzien płodny)i moze niepotrzebnie wziełam postinor...ale chyba na drugi dzien rano miałam jajeczkowanie(oczuwam to zawsze) a postinor wziełam dopieo poznym wieczorem.., po 31 godzinach... jest jeszcze jakas szansa ze moze byc w ciąży? bo cholernie sie boje..pewnie jesszcze nie dorosłam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniak, dzięki za odp. :) tu jest właśnie problem, że chcę je wziąść, żeby unormować jakos to co się dzieje w moim organizmie, a nie namieszać. Nie wiem nadal co zrobić. Chciałabym poznać zdanie specjalisty. Czy może mi Pani coś poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xmotylkax__xx
witam Pani Doktor. mam takie pytanie, poniewaz na jednym z forum ktos sie wypowidzial ze lekarz ginekolog sammy badaniem palcami i uciskaniem na brzuch nie wykryje ciazy.. ze tylko usg... czy to jest prawda??? z ciekawosci weszlam na strone ginekologiczna gdzie bylo opisane ze lekarz obserwujac syzjke macicy, wargi i uciskajac wlasnie jest w stanie to ocenic. ze nawet juz 6 tyg cize... czy to prawda? bo juz kompetnie jestemw krpce ;( rozumiem ze nie kazdy wypowiadajacy sie na forum ma wiedze aby sie wypowiadac i pisze co wie, ale chyab bardziej usatysfakcjnuje mnie odpowiedż eksperta.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koaaaaOo
Jakie sa szanse na zajscie w ciaze...jezeli ma sie cykle 24 dniowe stosunek przypadl na pierwszy dzien miesiączki,stosunek bez zabezpieczenia,przerywany..ale trwal jedyne 2min...i w dodatku byl w srodku tampon..(w sumie zaaadna metoda... ale czy sa duze szanse..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izuzya----- Swędzenie ciała może być objawem nadkwasności skóry na niektóre produkty lub też cholestazą ciążową no to ładnie----Pierwsze objawy ciąży(tu mowa o siusiu)występuje 6-8 tygodni po zapłodnieniu. gloria4444----czy w chwili obecnej jaki jest stan Twoich nerek? Jeśli jest wszystko wporządku to nie ma powodu do zmartwień.Jeśli sa drobne kompikacje to nalerzy to wyleczyć na 100% tuż przed planowaną ciąża gdyż ciąza może przyspieszyć chorobe jak coś z nimi jest nie tak. Matildzia---- Nie potrafie jednoznacznie odp.jak ługo będzie trwało plamienie.Może trawać tyle jak długo trwa u ciebie miesiączka. ewa z grzańska---Nie nalezy zwlekać z wizytą u lekarza.Najlepiej iśc do lekarza kiedy jest jeszcze mały staium ewentualnej choroby.Lekarz żeby móggł postawić diagnoze i wybrac najlepsze leczenie zrobi następujące badania: *badanie palpacyjne (przez dotyk) Umożliwia wykrycie ewentualnych różnic w spoistości tkanki, np. obecności stwardnień. Żylaki mogą także wywoływać miejscową bolesność, zmiany spowodowane rozwijającym się zakrzepem. W wykryciu niewydolności zastawkowej mogą pomóc też następujące testy: - próba Schwarza - pozwala wyczuć falę przepływu krwi. Lekarz, opukując żylakowo zmienione naczynie, wyczuwa cofanie się krwi świadczące o niewydolności zastawek. Próba ta pozwala określić miejsce i rozległość zmian chorobowych w żyłach. - próba kaszlowa - w razie niewydolności zastawek, podczas kaszlnięcia, po przyłożeniu ręki do miejsca badanego żylaka, można wyczuć drżenie spowodowane cofaniem się krwi, świadczące również o niewydolności zastawek. - próba opaskowa - pacjentowi zakłada się paski uciskowe na udzie przy pachwinie. Po zmianie pozycji z leżącej na stojącą możliwe jest określenie wydolności żylnego krążenia powierzchniowego. Jeżeli po założeniu opaski uciskowej żylak nie ukaże się, a wypełni się zaraz po jej zdjęciu, świadczy to o niewydolności zastawek przy ujściu badanej żyły. Gdy natomiast żylak wypełnia się powoli, może to świadczyć o braku zastawek w niektórych żyłach łączących, tzw. perforatorach. Badanie może zostać uzupełnione wykonaniem kilku ćwiczeń, np. chodzeniem, stanięciem na palcach. *badanie dopplerowskie (przez dotyk) Dopplerowski pomiar przepływu jest wykonywany w celu ustalenia wydolności zastawek i umiejscowienia punktów tzw. refluksu w żyłach, czyli oceny poziomu uszkodzeń zastawek. *PPG Badanie służy do oceny stopnia zaawansowania niewydolności żylnej i monitorowania postępu leczenia. Pacjent w pozycji siedzącej, po przytwierdzeniu czujnika w odpowiednim miejscu na podudziu, wykonuje serię zgięć grzbietowych stopy, po czym pozostaje w bezruchu. Aparat PPG mierzy wówczas czas powrotu żylnego (wypełniania się naczyń żylnych i siłę pompy mięśniowej, świadczące o zaawansowanej niewydolności żylnej). W niektórych przypadkach próba ta uzupełniana jest o test opaskowy. bmarcinster---Po skończeniu op.prosze zrobić planowo 7-dniową przerwe. scarlett1--- Najlepiej Mercilon przyjmować 1 lub 5 dnia cyklu.Jednak jeśli narazie nie zalerzy Tobie na dużej skuteczności to nie widze przeciwksazań byś zaczeła 7 dnia. pOzdrawiam :) gami---Tuż przed owulacją temperatura ciała spada o jedną, dwie kreski, by tuż po uwolnieniu jajeczka wzrosnąć o 0,3 - 0,5 st.C. Od tej chwili przez dwa, trzy dni jajeczko wędruje po jajowodzie i wtedy właśnie możne dojśc do zapłodnienia. Wyższa temperatura utrzymuje się jeszcze przez 9 - 10 dni, spada tuż przed kolejną miesiączką. Charakterystyczny dla jajeczkowania skok wypada ok. 14 dnia cyklu. kalajla---Przysrost wagi zalerzy i od hormonów(mogą być np źle dobrane),moze też się zatrzymać woda w ograniźmie i wtedy nasza waga ciała może pójść w góre nawet o 2-3 kg. zatrzymanie wody w organiźmie może być np: - zbliżajacy się okres, czyli po okresie waga spadnie - może jesz za dużo soli albo tego typu żywnośi - przewaga estrogenu i niedobór progesteronu - zaburzenia w funkcji tarczycy - problemy z krązeniem - brak potasu lub magnezu lub witaminy B6, lub niezbędnych kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6 - alergie pokarmowe To może Tobie pomoże to zależy też od czego te płyny się zatrzymują ale możesz spróbować : - jeść dużo warzyw i owoców, pić dużo niegazowanej wody , soków owocowych i warzywnych, ziaren (orzechy, migdały, dynia, sezam, siemie lniane, słonecznik), ryby morskie - pić napary ziołowe lub np jest taka herbata Figura Oczyszczanie Faza 2 - nie jest to przeczyszczacz tylko tzw oczyszczacz - wypłukuje toksyny i działa lekko moczopędnie - Slim Trio firmy Ortis - takie tabletki zawieraja jodi sproszkowane pestki winogron troche pomagaja pozbyc się płynów - Aqua Femin - prep[arat firmy Puritans Pride - zapobiega zatrzymywaniu sie wody w organiżmie - Magne-balans plus - uzupełnienie magnezu i potasu - zawsze mozna przesadzić z alkoholem - piwo działa bardzo moczopędnie aha i upewnij się czy z twoimi hormonami czy układem krążenia jest wszystko w porządku, zatrzymywanie wody może być objawem choroby ciekawusia---odezwe się do Ciebie na Twojego maila :) aniołek19---Postiron najlepiej zażyć jedną tabletke 1-72 godziny po stosunku a po 12 godzin zależy wziąśc 2 tabletke.Nie wiadomo jakie Twoje palce były tzn czy były z kropelkami nasienia czy nie.Ale czasowo zmieściłaś się przy zastosowaniu postironu tak wiec nie ma jeszcze pwodu do paniki.Postiron moze przesunąc miesiączke lub może tez wystąpić nieprawidłowe krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postram się pomóc
xmotylkax_xx----Witam :) Lekarz może wykryć ciąże samym badaniem ginekologicznym(a to dlatego że macica jest zupełnie inna,a już napewno dokona tego w 6 tyg.) ale po takim badaniu zawsze nalerzy zrobić jeszcze usgtdopochwowo gdyż we wcześniej ciązy taką zmiane macicy można nie zaobserwować np jeśli kobieta ma nadwage. koaaaaOo----Sznse zawsze są ale przy takim kombinowaniu jest to małoprawdopodobne.I nie radze robić tego z tamponem.Są wypadki że tapon pójdzie dalej i nie można jego wyciągnąc wtedy konieczna jest interwencja lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koaaaaOo
koaaaaOo Jakie sa szanse na zajscie w ciaze...jezeli ma sie cykle 24 dniowe stosunek przypadl na pierwszy dzien miesiączki,stosunek bez zabezpieczenia,przerywany..ale trwal jedyne 2min...i w dodatku byl w srodku tampon..(w sumie zaaadna metoda... ale czy sa duze szanse..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koaaaaOo
No wlasnie...eh ale jednak bardzo sie boje,niemam jeszcze zbyt regularnych okresów, wczoraj powinnam dostac @ a tu jeszcze nic:(( naweet brzuch nieboli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xmotylkaxx_xx
uf jak dorbze bylo to odczytać:) Pani Doktor ja jestem bardzo ssczupl a osoba wiec napewno lekarz wiedzial co mowi? i w dodatku mam bardzo nisko macice jak to powiedział lekarz. wiec nie mam co sie sugerowac tamta wypowiedzia tlyko wierzyc xze lekarz ginekolog to lekarz i sie na tym zna?) p.s czy to prawda ze w czasie ciazy szyjka macicy jest wysoka i zamknieta i sammeu mozna ja obserwowwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z moimi nerkami narazie jest wszystko ok, zdarza sie tylko ze wyniki moczu troszke odbiegaja od normy ale wszystko zaleczone :) Dziekuje za odp, jest pani zlota kobieta !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xmotylkaxx_xx
postaram sie pomoc uf jak dorbze bylo to odczytać:) Pani Doktor ja jestem bardzo ssczupl a osoba wiec napewno lekarz wiedzial co mowi? i w dodatku mam bardzo nisko macice jak to powiedział lekarz. wiec nie mam co sie sugerowac tamta wypowiedzia tlyko wierzyc xze lekarz ginekolog to lekarz i sie na tym zna?) p.s czy to prawda ze w czasie ciazy szyjka macicy jest wysoka i zamknieta i sammeu mozna ja obserwowwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a taka sprawa jeszcze :) ostatnio dosc duzo przytyłam, nie stosowałam zadnej antykoncepcji, nie brałam innych leków,wiec czy to moze byc wina ze mam za mało jakiegos hormonu? powiem ze waze 80kg, przy wzroscie 164cm, wiec czy przez te zbedne kg moze byc mi trudniej o ciaze... bo i takie opinie słyszałam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmotylkaxx_xx---- Napewno trzeba zaufac lekarzowi :) on napewno wie co mówi :) kochanie kto Tobie takie bzdury naoopowiadał że mozna samemu sobie obserwowa c?? :) owszem możesz się macać tak jak robi to ginekolog ale muśiała wiedzieć potem jaką diagnoze postawić :) gloria444---- Super że się odezwałaś,bo już się martwiłam Twoimi nerkami(no ja to jakoś tak już mam że się martwie o moje pacientki :)).Jeśli jest wszystko oki to nalerzy teraz tylko diząłać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gloria---to nie prawda ze kobieta przy nadwadze ciężko zajsc w ciąze.Jeśli zajda w ciąze to co najważniejsze muszą uważać by dużo nie przytyć ze względu na siebie i dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xmotylkaxx_xx
he... az mi glupio. naczytalam sie stron ze mozna samemu niby na podstawie tego sprawdzac dni plodne itp i czy to ciaza czy nie... byl tam opis na typ macicy : miekka twarda wysoko nisko .. .ale w taki mrazie ktos glupot napisal.. a biedn edziewczyny ktore staraly sie o ciaze codzienne same sie badaly. eh;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tycie-zatrzymanie wody Yasmin
Po kilku latach brania tabletek antkoncepcyjnych - rok temu miałam 6 miesięczną przerwę w braniu - Od kwietnia biorę yasmin -od 2 tygodni plastry Piersi 3 rozmiary w górę , obrzęk nóg i kostek waga + 8 Pomocy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba sie do szczecina wybiore:) wpadne do pani na wizyte a potem do rodzinki na odwiedziny... szkoda tylko ze tak daleko mieszkam ... jestem z wrzesni, kolo poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w marcu byłam 2 dni w szpitalu na ginekologi bo małam jakies niekontrolowane krwawienie w srodku cyklu, i wtedy lekarz, znaczy sie ordynator, powiedział mi z przekasem ze powinnam schudnac bo tak sie dziecka nie dorobie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koaaaaOo
Czyli mowi pani ze mozliwosc zapolodnienia w pierwszym dniu okresu(jesli ma sie ok 24 dniowe cykle) przy stosunku dwuminutowym..przerywanym..bez wytrysku i z tamponem w srodku jest malo realne...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koaaaaOo
a jakie sa pierwsze objawy ciazy po zatrzymaniu miesiaczki..? czy mozna samemu stwierdzic ciaze w 3 tyg od rzekomego zaplodnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tycie---zatrzymanie wody Yasmin---- Za dużo hormonów i za wiele tych skutków ubocznych.Dlatego też radziłabym wybrac się do ginekologa w celu zmienienia antykoncepcji.Warto też byłoby zrobić sobie badania. gloria4444--- Ale Gorzów jest bliżej niż Szczecin.I z Poznania jak órwnież z mojej miejscowości.Ja mam do gorzowa 30 kg a do szczecina 80 :) Ja dużo mam pacientek o wadze nawet powyzej 100 kg/170 wz a sa w ciązy,rodzą zdrowe dzieci a zajście w ciąże nie sprawilo im kłopotu.Ważne żebyś w ciązy dużo nie przytyla tak bedzie bezpiecznie dla Ciebie jak i dla dziecka.Są specialne diety dla kobiet w ciazy gdzie będziesz najedzona zdrowo a i figure będziesz miała niczym modelka :) wtedy najlepiej przytyć ok 11-13 kg. koaaaaOo--- Tak jest to mało prawdopodobne by dosżło do zapłodnienia.Pierwsze objawy oprócz braku okresu(ale też można mieć mieisączke do 3 m od zapłodnienia i być w ciązy) to: nudmości i wymioty ujawniają się 6-8 tygodni od zapłodnienia,ok 8 tygodnia piersi sa bardzo wrażliwe na dotyk,6-8 tygodni od zapłodnia częste oddawania moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszna panikara*
sam nick na to wskazuje:) z racji ze biore tabletki i z tym, ze kocham sie bez.... barier:) czy takie rzeczy jak zel dopochwowy durexa (sucho!!) brzoskwinie w puszce (cytrusy) napoje energetyczne (sama chemia) moga miec jakis wplyw na tabl? wiem ze pytanie glupie, ale wole zadac glupie niz siedziec i odmawiac sobie:) albo faceta albo cytrusow co do cytrusow slyszalam od farmakolozki (nie farmaceutki:) ) ze obnizaja spadek. ale ponoc same grejpfruty.. nasunelo mi sie wiec pytanie z brzoskwiniami:) jakby nie bylo... sa cytrusami:P dziekuje za odpowiedz i przepraszam za strate czasu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×