Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

Hej, w Szczecinie pochmurno. Mama wpadła rano powalczyć z ekipę od reklamacji plastikowych okien, poszła zobaczyć co z moim ogródkiem (przyniosła kwiaty i maliny!). Kochany poleciał na uczelnię, mama pomarudziła, że nie może być chłopczyk bo brzydkie imię wybraliśmy i też poszła a ja się do komputera zabrałam i do ksiażek... a powinnam pisać swoje rzeczy do pracy. Ale cóż, zabiorę się za to poźniej, na razie mnie głowa boli od leżenia. Jest dobrze, jeszcze z tydzień z hakiem i będę łaziła swobodnie po mieszkaniu i pewnie dalej :). Na usg wybieram się pod koniec 14 tc, bo w 11tc kosmita był jeszcze za mały (nie miał kości nosowej, można było tylko zmierzyć długość ciałka, główkę, długość nóżki i wyglądał jak ufoludek!). Przy okazji mam nadzieję, że krwiaczka już nie będzie. Udanego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja na chwilke :-) Wlasnie wrocilam do domu z pierwszego badania USG. Dowiedzialam sie ze bede miala wykonywane kolejne w 13 tyg i to wtedy bedzie badana przeziernosc karkowa. Zapytalam sie czy to nie za pozno, lekarz powiedziala, ze tego typu bad. wykonuje sie pomiedze 11-14 tyg ciazy :-) (wiec Minimonia, nie martw sie) u mnie okazalo sie ze jestem dopiero 10tydz. +2 a wiec potencjalna data urodzin: 4 maja :-) Wg ostatniej @ mialo byc 29 kwietnia, ale jak widac moje zyczenie co do majowego dziecka zostanie spelnione ;-) Kruszynka ma juz 33 mm!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) wróciłam:) noestety juz po urlopie i teraz tylko praca, ale przynajmniej migę z wami pogadać:) byłam juz na dwóch usg, pierwsze 2 tygodnie temu dzidzia miała 1.22 cm, a drugie wcziraj i urosła bo ma juz 1,87 i bije juz serduszko:) mam zdjęcia z tego usg i wkleje sobie do takiego specjalnego albumu, który muszę sobie kupić:) wszytko jest w porządku i wszytkie badania ok:) wzór zdrowia, jak powiedział mój lekarz:) mdłości i bóle żołądka juz trochę przechodzą, ale i tak muszę uważać co jem. zaraz znajdę tą tabelkę i się dopiszę, termi na na 22 maja i karta ciąży juz założona, a następna wizyta za miesiąc, akurat będzie to 12 tydzień więc będzie3 mozna zrobić te badania na nosek i kark:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------WIEK-----MIEJSCOWOŚĆ-------OST. @-------TERMIN --PŁEĆ coral bay-------33--------nowy sącz-------------- 25.07--------01.05---s wiolaj------------28--------warszawa---------------25.07 --------01.05--C plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07--------01.05 minimonia-------28--------warszawa---------------28.07-- ------04.05---S marzenie31-----31--------słupsk------------------- 30.07---------05.05 kathi81----------26---------Łódź-------------------- 01.08 --------08.05 peletka----------31-------nowy targ----------------05.08---------12.05 Gabi_c4----------32---------Suwałki-----------------06.0 8--------12.05--C bajabaja---------29----śląsk cieszyński------------22.07--------12.05 madeline80-------27--------kraków------------------09.08 -------15.05 franceska--------27-------monachium--------------19.07-- ------25.04 inez_82-----------26--------elblag--------------------28 .07--------03.05 renka07----------31--------wielkopolska-----------19.08- --------22.05---s czarna-----------24---------Konin--------------------05. 08---------12.05---c Agnieszka------23----------Łańcut------------------03.08 -----------11.05 to ja CC---------25---------Szczecin----------------15.07--------- -1.05 Sygita29--------29--------Gdańsk/Leicester------02.08.-- --------28.04.-S stelka------- 27----------brzeg---------------------15.08----------22.05--s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmieniam dane w tabelce ;-) coral bay-------33--------nowy sącz-------------- 25.07--------01.05---s wiolaj------------28--------warszawa---------------25.07 --------01.05--C plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07--------04.05 minimonia-------28--------warszawa---------------28.07-- ------04.05---S marzenie31-----31--------słupsk------------------- 30.07---------05.05 kathi81----------26---------Łódź-------------------- 01.08 --------08.05 peletka----------31-------nowy targ----------------05.08---------12.05 Gabi_c4----------32---------Suwałki-----------------06.0 8--------12.05--C bajabaja---------29----śląsk cieszyński------------22.07--------12.05 madeline80-------27--------kraków------------------09.08 -------15.05 franceska--------27-------monachium--------------19.07-- ------25.04 inez_82-----------26--------elblag--------------------28 .07--------03.05 renka07----------31--------wielkopolska-----------19.08- --------22.05---s czarna-----------24---------Konin--------------------05. 08---------12.05---c Agnieszka------23----------Łańcut------------------03.08 -----------11.05 to ja CC---------25---------Szczecin----------------15.07--------- -1.05 Sygita29--------29--------Gdańsk/Leicester------02.08.-- --------28.04.-S stelka------- 27----------brzeg---------------------15.08----------22.05-- s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"To ja CC\" to jakie imie wybraliście dla chlopczyka, ze tak sie nie podoba Twojej mamie?. Też z tymi imionami mam problem, albo mojemu mężowi sie nie podoba, albo mi, a jak mi sie podoba to wiecej imion i nie jestem zdecydowana. Najlepiej jakby były bliźniaczki :) moze miałabym mniejszy problem. http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79417.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz jak plusia uaktualniła tabelkę, to widzę ile nas już jest majóweczek, ale sporo dziewczyn sie nie odzywa. Dziewczyny piszcie co tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka 27, a czy Ty te USG robisz sobie na własną prośbę, czy lekarz Ci tak często robi? Bo sama nie wiem, jak byłam na 1 wizycie moja ginka nawet nie wspomniała o USG, ja tez nie zapytałam, a byłam w 5-6 tyg.ciąży. Tylko kazała mi przyjść za miesiąc na USG, będzie to teraz w piątek - to z moich obliczeń jest 10-11 tydz. ciąży. Wybaczcie, że tak pisze chaotycznie, ale ostatnie cykle miałam tak nieregularne i długie, że już sama nie wiem od jakiej daty liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha jeszcze zapomniałam zapytać, jesli chodzi o zdjęcie dzidzi to lekarz daje sam od siebie, czy trzeba o to poprosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajabaja w moim przypadku za każda wizytą lekarz robi mi usg i wcale nie muszę sie o to prosić i dostaje zdjęcia, juz mam 2:) tylko ja chodzę prywatnie, bo na fundusz jak się chodzi to przysługują ci chyba 3 usg jakoś tak, a ja chodzę prywatnie ale do najlepszego w mieście, który ma najnowszy sprzęt, a wizyty wcale nie są drogie bo za pierwszą zapłąciłam 80 zł., a tewraz bedą płacic po 50 zł) a lekarz naprawde super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwsze USG miałam robione dla potwierdzenia ciąży w 6-tym tygodniu dowiedziałam się tylko że ciąża jest i żywa , na następną wizytę idę w przyszły czwartek i mam nadzieję że zobaczę coś więcej na monitorze niż czarna kropeczkę i dostane zdjęcie kruszynki, tymczasem prawie ustąpiły jakiekolwiek objawy, czasem tylko mi sie delikatnie \"odbija\" i zastanawiam się czy wszystko jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelko27 , pytałam wlasnie dlatego bo ja też chodzę prywatnie. Na fundusz może by mnie to nie zdziwiło. Za wizyte płacę 60,- zł.+ 30,- za Usg. Zobaczymy jak bedzie po piątkiwej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na fundusz umowić się na wizyte do lekarza o dobrej opinii w moim rejonie graniczy z cudem -kolejki conajmniej trzymiesieczne, a do takich o niezbyt dobrych opiniach wolałam nie próbować sie umawiać. Więc chodze prywatnie do lekarki, która ma barzdzo dobra opinię, a jednak tego Usg mi nie zaproponowała na pierwszej wizycie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czejść cieżaróweczki:) Właśnie wróciłam od ginekologa i cholera mam złe wyniki!!! Tsh ponad norme czyli musze znowu brać wiecej leków no i płytki krwi mam dużo poniżej normy:(:( Czeka mnie wizyta w Instytucie Hematologi:(:( A jak u was z wynikami wszystko dobrze? Minimonia ja właściwie teraz mieszkam pod Warszawą i do wszelkich poradni chodzę w tutejszym szpitalu, no i rodzic też tu bede nawet już widziałam porodówkę:) Przestraszyl mnie ginekolog że jak te płytki będą tak się utrzymywać poniżej 100 to leczenie sterydami mnie czeka!! Mam nadzieje że tylko mnie straszył bo Sterydy to jakoś tak strasznie brzmi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajabaja - powiem ci że na pierwszej wizycie te usg wynikło ze strony lekarza, a wiem (bo żona szwagra chodziła), że za każdym razem robi usg, mówił że za miesiąc, a bedzie to 12 tydzień, jeszcze usg dopochwowe a później już na brzuszku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioleaj a ty musisz byc dobrej mysli, na pewno wszytko bedzie ok, ja zanim jeszcze zaszłam w ciąże, tzn 2 tygodnie przed zapłodnieniem robiłam sobie sama badania i miałam bardzo fatalne wyniki moczu, a jak zrobiłam 3 tygodznie później to były już idelane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka dzieki za słowa wsparcia:) Całe szczęście jestem życiową optymistką bo tak to bym chyba w depresje popadła :) W pierwszej ciazy też miałam problem z płytkami ale tak niskiego wyniku to nigdy, zawsze tylko troszkę poniżej normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tak trzymaj, bycie optymistką to najlepsze lekarstwo:) ja też się martwiłąm wtedy tymi wynikami i tym że mam kamień w nerce, ale trzeba być dobrej myśli, to najważniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie niestety pogoda nie ciekawa i zimno ja piję rosołek pale w kominku i staram sie wyleczyc to gardło.....już niby lepiej ale jeszcze dokucza. Usg mam robione przy każdej wizycie ,chodzę prywatnie płace 70 zł jestem narazie bardzo zadowolona ,zdjęcie dostaję od razu nie muszę sie prosić. BajaBaja mnie grzyby przynosi prawie codziennie mama,ale od razu sama robi słoiczki wiec jestem szczęściara....więc u mnie w zimie też wzrośnie spożycie grzybów .Chociaż przyznam się ze wolałabym sama pochodzić po lesie ....ale niestety coś za coś. Plusia to twoja dzidzia już duża ciesze się ze u dzidzi wszystko dobrze. Stelka27 ja też mam założony taki mały album na zdjęcia z usg.Mój mąż kupił zaraz po pierwszym usg jak było widać tylko kropeczkę teraz tych zdjęć mamy już 4 i tak patrzę jak to dzidzia rośnie szybko to się wierzyć nie chce. Wolaj przykro mi że masz złe wieści odnośnie wyników,sterydy tylko groznie brzmią ale nie musisz się bać jak mają pomóc to trzeba brać ....ja też niestety od początku ciąży muszę się faszerować dużymi ilościami leków.Wiem ze nie mam innego wyjscia więc biorę ,chociaż zauważam duże zmiany w organizmie po tych lekach. Mam jednak nadzieję że wyniki szybko się poprawią 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, nie wytrzymałam i poszłam na spacer :) ale mi dobrze teraz, prawie jak po seksie :P wiolaj, głowa do góry, bedzie ok. a sterydami sie nie przejmuj, to tylko tak strasznie brzmi. moja podopieczna jako 2 czy 3 miesięczne niemowle była smarowana jakąś mascią sterydową, więc nie moga byc one takie groźne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny:) a napiszcie jak tam u was z ciśnieniem krwi? Bo ja ma 90/60 podobno niskie? Cholera jakos tak wszystkiego mam za mało!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dziewczyny ja idę do domu więc jutro tu zajrzę:) oj ciężki był ten powrót do pracy, ale chce popracować do końca roku i od stycznia na l4, bo wtedy bedę miała w miarę wysokie chorobowe i macierzyńskie:) no dobra to do jutra pozdrawiam:) ale mnie wzdeło, jak ja wrócę do domu, z otwartym rozporkiem:/??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolaj, mam takie same cisnienie, ginka mowi ze to nie problem, lepsze nizsze niż wyższe :) zresztą zawsze takie miałam, czasami nawet nizsze niz te 90/60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolaj Ja mam 100 na 60 ,90na 60 zależy od dnia, przed ciążą miałam dużo wyższe więc może w ciąży się obniża.❤️ Minimoniu ja też chce na spacer i sexu też chce ...a tu narazie całkowity zakaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi na razie musi wystarczyc spacerek, bo na sex tez mamy szlaban :( facet to sobie poradzi sam :P a my biedne co? a własnie, musze spytać gina czy zakaz sexu dotyczy samej penetracji, czy orgazmu. bo jesli penetracji to spoko, sa też inne opcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to mnie uspokoiłyście z tym cisnieniem:):) Ale wam współczuje z tym sexem no bo bez spacerów to jeszcze jakoś ujdzie ale bez małego opa-opa;););) współczucia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie lekarz powiedział że orgazm też nie wchodzi w grę bo powoduje skurcze macicy.Więc pewnie podniecić się też nie można....więc celibat całkowity.Ja to nawet już śpię w salonie raz żeby nie kusić losu ,dwa że jestem chora,a trzy tu mam telewizor .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wziąwszy to pod uwagę...wybaczam:) a gdybyś nie napisała sprostowania to pewnie bym nawet nie zauważyła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×