Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

Gość tez mama
O Mateczko! A cóż tu sie dzieje?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie majówka
Hej, co sie dzieje, dziewczyny dajcie spokój, a jak bardzo chcecie sobie poużywać to załózcie swój topik. Tu sa osoby w ciązy, króre denerwuja sie waszymi wpisami. chca sie dzielic radoscia z tego ze sa w ciązy i ja je rozumiem. Co wam to da, pomyslcie troche nad tym... i mam pytanie dlaczego akurat ten topik ma taki nalot pomaranczowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie szczęśliwe majówki❤️ BajaBaja jeszcze chyba nie wróciła z wizyty, mam nadzieję że dobrze zniosła spotkanie z sondą Usg. BajaBaja czekamy na opis wrażeń. Gabi współczuję przeziębienia,ja to mam już prawie za sobą.Ja gardło płukałam na przemian szałwią i wodą z solą .Moczyłam też nogi codziennie wiecczór w gorącej wodzie,śpie do dziś w wełnianych skarpetach.Mósimy sobie radzić jakimiś babcinymi sposobami .....skoro nic innego nam nie wolno. Iskierka Nadziei ja mam przeczucie że to będzie chłopak ,ale też narazie nie chce wiedzieć co będzie.Chociaż mój mąż na ostatnim usg już pytał lekarza czy można już poznać płeć.Ostatecznie ustaliliśmy że narazie nie będziemy chcieli wiedzieć no chyba ze sami zobaczymy na usg,ale to jest moja decyzja na dzień dzisiejszy a nie wiem co będzie za miesiac. U mnie ostatnio sutki bardzo drażliwe ,nie moge sie ich dotknąć, Dziewczyny niektóre z nas małymi krokami będą wstępować w drugi trymestr ciąży.Bardzo mnie to cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coral, nie czekaj na baje, ona nie ma netu w domku wiec odezwie sie w pon. moje sutki tez dokuczają, a juz na maxa bolą jak sie zmarszczą :) koszmar. a słyszałas juz ze kruchaa jest w ciązy? :) jutro zaczynam 12 tc, za tydzien odetchnę z ulgą i dumnie wkroczę w 2 trymestr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coral a juz myślałam,ze Twój M jak ten żandarm stoi cały czas nad Toba i nie pozwala korzystać z kompa. Cieszę się,że już jestes zdrowa.Jednak te domowe metody są skuteczne (choc nie zawsze). Zdaje się,ze ty już za tydzień wejdziesz w drugi trymestr,ale ten czas leci. A u mnie już 8 t.c aż sie wierzyć nie chce. a jak z ochota na......:-) seks rzecz jasna ;-) bo ja chęci to nie mam ale jakos tak nie wiedzieć dlaczego sny erotyczne mnie nachodzą i nie mam pojęcia co to moze oznaczać.Swoją drogą fajne te sny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO RACJI
Jak można byc tak wrednym i pchac się tam, gdzie nikt Cię nie chce - piszę do Pomarańczowej racji - lecz się kobieto, czy mężczyzno, wszystko jedno. Piszesz, że masz dzieci, zastanów się na jakich ich ludzi wychowasz, skoro masz w sobie tyle jadu. Ja ma tylko nadzieję, że nigdy juz się na ciebie nie natknę. Podłość ludzka, jak widać, nie ma granic. PO PROSTU ŻAL MI CIĘ. JESTEŚ żAŁOZNY/A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bawisz mnie, ja poroniłam w marcu, w 6tc, teraz jak bylam w 6 tc to tez sie bardzo stresowałam, poniej bez sensu zaczełam czytac jakies topiki o poronieniach i oczywiscie jak wyczytałam ze ktos poronił w 8, 10 czy innym tc, to w zasadzie juz stres mnie nie opuszczał. teraz juz nie czytam, przyjęłam zasade \"co ma byc to bedzie\" :) i wierze ze bedzie dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Mnie dzis sponiewierało z samego rana tak ze myslałam ze do kibelka nie dotre czuje sie wyjatkowo podle.Ja chyba juz jestem za stara na ciaze i ta pewnie jest moja ostatnia chociaz sie nie zaklinam bo wszytsko w zyciu jest mozliwe.Tylko dlaczego jak byłam w ciazy z Wika to nic mi sie nie działo a teraz jak mam małe dziecko którym sie trzeba zajac to tak zle sie czuje.Wczoraj wieczorem dostałam uczulenia po mydle do higieny intymnej az sie popłakałam i dzis dzwoniłam do giny mojej kazała mi przy okazji przyjsc na badanie czystosci pochwy i potwierdziła ze mam uczulenie i mam sie myc mydłem szarym i prac majtki w proszku dla dzieci wiec dzis wielkie pranie jutro bedzie cały szereg pantalonów wisiec. Wyniki z badania mam miec w srode a do giny pojde w piatek to jest 26 ,10 to juz bedzie koncówka 3 miecha. Iskierka ja tez rozwazam wiadomosc o płci ale chce chyba wiedziec a na 2 tygodnie przed rozwiazaniem to juz nic nie widac . Plusia ja tez pomału musze wybrac sie na zakupy bo ani kurtki nie mam na zime ani spodni a bluzek to mi ze 2 jeszcze zostały bo zawsze nosiłam takie dopasowane a teraz sie w takich zle czuje. A bardzo was przepraszam chyba 2 strony temu napisałam rozmiary dziecka w 6 tygodniu ze ma 1,5 do 2 cm żle przeczytałam z ksiazki teraz pisze normy : Pod koniec drugiego miesiaca dziecko ma około 33mm (czyli jak moje w 6/7 tygodniu miało 22mm to dobrze) Pod koniec trzeciego miesiaca płód mierzy od 6,2 do 7,5 cm Pod koniec 4 miecha 10cm Ale sie nie sugerujcie bo to amerykanska ksiazka pt W oczekiwaniu na dziecko A oni lubia wiele danych zmyslac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez w ciąży
witajcie majóweczki:) chciałam Wam tylko napisac ze nie ma sensu przejmowac sie pomaranczami a wpisy trezba olewac nie czytajac ich anwet a pozniej zgłaszac do moderatora o skasowanie.To jest najlepsze wyjscie bo wkoncu kazdej pomaranczy sie to nudzi jesli nikt nie reaguje na jej wpisy. Gratuluje wszystkim mamusiom i zycze wspaniałej ciazy a w rezultacie zdrowych dzidziusiów :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja tylko przelotem bo mam słówko do jednej z Was :P PELETKO KOCHANA PICZKO ( :classic_cool: ) weź nie cuduj tylko wskakuj na Jajniki bo kurczak hormony Wam poszalały przez moment ale to nie znaczy, ze masz już z nami nie pisać jasne ?? :P pozatym nie mam zamiaru wskakiwać na ten topik żeby sie dowiedziec jak sie czujesz i że Cie rano sponiewierało bo równie dobrze możesz to napisać u nas ;) ;) ;) więc nie cuduj, foch na bok i wracaj plissss 😘 reszte babeczek majóweczek pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego i juz uciekam nie zasmiecam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimoniu mi też strasznie dokuczają sutki, najgorzej gdy jest mi zimno, to bolą straszliwie. Z tą szkodliwością komputera to musi coś jednak być, jak pisałam wcześniej pracuję 8 godz. przy nim. Od 2 dni po kilku godzinach boli mnie strasznie głowa i oczy, czego wcześniej nie było. Robię sobie przerwy, spaceruję po biurze, ale nie wiele to pomaga. Wracam do domu z ogromnym bólem głowy i jedyne co mi pomaga to sen. Ostatnio śpię bardzo dużo. Mój M ostatnio zaczyna odczuwać brak sexu, robi podchody, ale ja zupełnie nie mam ochoty. Mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni, bo przecież facet nie wytrzyma 9 mies. Na dodatek blokuje mnie też strach, że możemy uszkodzić baby, wiem, że to głupie, ale nie potrafię się od tego uwolnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry majowe mamy :) piekna dzis pogoda, i dobrze bo wreszcie moge sie wyrwac z domku dalej niz 200 m do klatki schodowej. jadę na akupy, moze upoluje jakieś fajne ciuszki ciążowe :) powiedzcie mi, czy wasze rodziny ( te dalsze) juz wiedzą o ciąży? my mieliśmy nie mówić do konca 1 trym, ale sie nie udało, chociaz i tak długo wytrzymałam, bo moje rodzenstwo cioteczne dowiedziało sie o tym wczoraj :) wszyscy się bardzo ciesza, zwłaszcza ci którzy juz maja dzieci :) i narzekaja na brak towarzystwa w rodzinie dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My powiedzieliśmy tylko rodzicom i zabroniliśmy powtarzania innym, do czasu, aż sami zdecydujemy, ale czuję, że to się długo nie utrzyma w tajemnicy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc majóweczki🌼 Moniu życze udanych zakupów,potem zdaj relacje co kupiłaś:-). Ja chyba wybiorę się na takie ciazowe zakupy gdzieś w listopadzie. Musze kupić kurtke na zimę,jakieś kozaki,no i spodnie i jakieś bluzeczki,sweterek.Już nie moge sie doczekać. U mnie najbliższa rodzina wiedziała od samego poczatku,ale kuzynostwo i dalsze ciocie to pewnie pocztą pantoflową się dowiedzą Buziaczki dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyDi, jesli to tylko strach Cie blokuje przed seksem, to wizyta u gina moze Cie uspokoic :-) Kazda ciaza jest indywidualna, wiec jak lekarz prowadzacy powie ze mozna, znaczy ze mozna ;-) a mezowi powiedz zeby Cie poprzytulal i pomasowal zamiast... Moj synek zaczal wczoraj chodzic! Mielismy dzien pelen wrazen :-D U mnie wieksozsc dolegliwosci ciazowych pierwszego trymestru mam juz za soba z wyjatkiem nieprzespanych nocy. Budze sie w srodku nocy bez powodu po kilka razy. Dzis sztormu nie bylo, wiec to pewnie tylko i wylacznie sprawka hormonow... Milego weekendu dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no super
Plusia gratulacje dla synka! Pamiętam jeszcze jakie to było super przeżycie te pierwsze kroczki i pomyśleć że niedługo znowu nas to czeka:):) Moja mała jest na etapie nauki mówienia więc też każde nowe słowo sprawia wielką radość. Wczoraj nauczyła sie odpowiadac jak ma na imię:) Co do ciaży to czuje się strasznie otępiała a dużo dziś mam do zrobienia, chyba napije sie słabej kawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja pisałam ale przed chwilą przy kompie siedziała moja siostra i nie zauważyłam zmiany nicka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wczoraj się 2 razy zabirałam za pisanie, ale humor miałam taki, że tylko czytałam co się na topicu dzieje. Dziś mi lepiej, bo słoneczko świeci. Siedzę sama w domu. Kochany dziś robi kuchnię z moim tatą u rodziców w domu. Chyba idę na spacer na balkon ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolaj, ja sie na kawe tez chyba pisze, ale najchetniej na swiezym powietrzu! Jest b. zmino ale sloneczko swieci i marzy mi sie rzeski pazdziernikowy spacer po parku :-) A kawa bedzie w termosie. Zdarza mi sie ze wypije jej 2 filizanki dziennie, choc jak bylam z Maxiem w ciazy to odstawilam kawe w ogole az do 6 miesiaca... a teraz jakos mi smakuje i sie trudno oprzec ;-)Wiolaj, a ile coreczka ma miesiecy? Moj synek gada wprawdzie juz od dawna, ale po swojemu na guziki mowi \"za\" na mewy \"wywy\" itd :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia ma 2 latka:) po swojemu to gada od jakiegoś roku a teraz to juz zaczyna się takie mówienie na poważnie:) Ja kawe w poprzedniej ciazy piłam tylko słabszą i mniej a teraz to na jej myśl strasznie mnie mdli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez słonecznie ale zimno i własnie bedziemy jeść zupkę(pomidorówka z kluseczkami lanymi) i lecimy sie przejść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolaj u mnie dzis tez pomidorówka z kluseczkami własnie ja koncze .Chciałam wam tylko napisac ze u nas w górach PADA ŚNIEG.Moja Wiktoria 3,5 roku bardzo sie cieszy ze popołudniu pójdzie na sanki nie bardzo wiem jak jej to wyperswadowac czeka tylko na swojego tate zeby pojsc do piwnicy. Dzis troche dłuzej pospałam i generalnie jest lepiej .Ja od wczoraj tez pije słabiutka kawe z mlekiem -bardzo mi smakuje i dobrze sie po niej czuje chociaz wczesniej miałam wstret na sama mysl o niej. A przy ciazy z Wika to wcale nie piłam za to piłam piwo strasznie mi smakowało lekarka powiedziała ze jezeli mam na nie ochote to w przyzwoitych ilosciach moge sobie popijac a teraz na sama mysl o alkoholu mam mdłosci. Wczoraj zaczełąm z mezem rozmowe na temat imion z chłopcem nie mamy problemu bo juz w poprzedniej ciazy maz chciał Michała albo Szymona ale teraz juz sie okreslił ze na 100% Michał.Dla dziewczynki chciałam Hania Maja ale cos nie bardzo podchodzi mezowi powiedział ze sie zastanowi bo jego typ mnie zwalił z nóg Elzbieta -w zyciu. A opowiem wam historyjke w poniedziałek moja przyjaciółka urodziła synka to jej druga ciaza pierwsza ma dziewczynke (i miała cesarke bo jej sie ujscie nie otwierało wiec sadziła ze teraz tez i tak sie nastawiła).Była juz po terminie tydzien wiec ja wzieli do szpitala lezy sobie czyta gazete a tu jak jej wody nie chlupneły no to ona wrzeszczy na pigułe zeby ja do tej cesarki przygotowywali za nim ja dowiezli na tym łózku do windy to mały był na swiecie normalnie 3 min nawet lekarz nie zdarzył z drugiego konca oddziału dojsc. Tez bym tak chciałą. Ale to nie koniec jej maz poszedł zarejstrowac dziecko wczoraj miał byc Mariusz chodził i powtarzała Mariusz Mariusz Mariusz jak go pani zaputała w USC to powiedział Mateusz.A pomyłke dopiero kumpela w domu odkryła jak przeczytała papiery ale ogólnie doszli do wniosku ze Mateusz jest ładniej-wiec chyba trzeba pisac imiona mezom na kartce hi hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Wczoraj byłam u gina i wszysto jest dobrze. Wystaraszyłam się wpisem plusi o wielkości zarodka ale już wiem że trochę jej sie pomyliło. Mój maluszk ma 2,5 cm i jak na 9 tyg i 5 dni to bardzo dobry wynik według mojego gina. Mam brać witamy, kupiłam sobie prenatal ale jakoś cieżko mi przez gardło przechodzi i nie wiem czy sobie ich nie zmnienie. Pozdrawiam wszystkie majóweczki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chętnie wybrałabym sie na jakieś zakupy albo spacerek,ale ten tydzień sobie jeszcze odpuszczę,Może w nastepnym bedzie trochę lepsza pogoda. Poza tym ostatnio też nie bardzo mogę spać w nocy,może dlatego że dla mnie idealna pozycja do spania to na brzuchu......a teraz staram się zasypiać na boku lub na plecach i jakoś mi nie wychodzi. Dziewczyny zycze miłych zakupów i spacerków. Ja ide zrobić szarlotke ,bo mąż mnie juz porosi od tygodnia ....jabłka mi już obrał i czeka na mnie ,więc muszę lecieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coral to ja sie wpraszam na te szarlotke na pewno bedzie wspaniała. No i jeszcze raz sorki za zamieszanie z wielkoscia zarodka to jest indywidualna sprawa kazdej kobiety bo jak jedna ma 1,90 a druga 1,60 wzrostu jedna wazy 70 kg a druga 48 kg to chyba tez inaczej bedzie sie kształtowac wielkosc dzidziusia wiec nie przejmujmy sie tymi wielkosciami. A co do witamin to tez myslałam ze bede brała jakis feminatal albo cos podobnego ale gina kazała nic nie brac tylko do 15 tygodnia sam folik a potem zobaczymy jakie beda wyniki badan tego sie trzymam na razie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coral Bay, meza mozna zaspokoic na rozne sposoby :-P Ja swojemu tez staram sie serwowac frykasy, ale dzis mam lenia i pojde na latwizne, beda placuszki smazone z kartonika. Czarna, jakie duze juz te nasze kruszynki! Rosna nam jak na przyslowieowych drozdzach, hi, hi... Ja wiem ze to glupie, ale wciaz boje sie zeby nie poronic. Tamtym razem uspokoilam sie dopiero ok. 12 tyg, bo ponoc wtedy mozna juz odetchnac. Ale teraz to chodze i mysle na okraglo,z eby mojemu malenstwu sie nic nie stalo... Przewrazliwiona jestem zdecydowanie. Wszedzie pisza ze jak juz sie jest w 10 tyg. ciazy to ma sie praktycznie krytyczny punkt za soba. Mam nadzieje, ze tak jest, jutro konczy mi sie juz 11-ty tydz. Nie wiem ja Wy ale ja na okraglo mysle teraz o swietach Bozego Narodzenia. Juz pazdziernik, jakby nie patrzec, a ja szukam pomyslow na wystroj swiateczny, prezenty, wypieki itakie tam... ciesze sie jak nie wiem co bo to beda pierwsze Swieta Maxia takie naprawde, wczesniej byl tego nieswiadomy (mial zaledwie pol roczku) w tamtym roku. A teraz trzeba byloby sie postarac dla malucha i pokazac urok swiat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia ja sie bardzo zdziwiłam widokiem swojego dzieciątka, zwłaszca że 3 tygodnie temu było tylko jakąs plamkę widać. Teraz to już i główkę i rączki i nóżki widać. Mój P też się bardzo zdziwił. A jeśli chodzi o poronienie to też sie boję zwłaszcza że jedno mam za sobą. Ale wtedy to było zupełnie inaczej bo nawet echa nie było a teraz jest i rośnie ta moja kruszynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×