Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

hej dziewczyny:) bajabaja nie martw sie renka ma rację, twoja dzidzia jest juz większa od mojej więc będzie już spora:) a na mdłości to słyszałam że dobre ujest jak się codziennie rano na czczo wypije szklankę zimnej, letniej przegotowanej wody z łyżęczką miodu:) no i w ogóle tak miksutra jest bardzo zdrowa:) ja tak robię od początku ciąży i w sumie to mdłości raczej nie mam:) zołądek z dnia na dzień tez mniej nawala:)ale nie wiem cz to zasługa akurat miodu:) w każdym razie na pewno jest to zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka mamy równy termin porodu :-) Ciekawe jak sprawdzą się nasze przeczucia co do płci. Czy to Twoje pierwsze dziecko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renka i Stelka dzieki za wsparcie. Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze jakie miałyście robione te USG, zwykłe czy dopochwowe? Bo sms-owałam teraz z koleżanką i mi mowiła, że prawdopodobnie będe miała robione zwykłe, bo jak ona szła na dopochwowe to kazali jej prezerwatywe przynieść, a skoro mi nic takiego nie powiedziała to bede miała zwykłe. Nie ukrywam, że wolałabym dopochwowe bo czytałam ze we wczesnym okresie ciąży jest bardziej dokładne. Tym bardziej że za to płace bo chodze prywatnie. Nie wiem czy mam sie upomnieć w razie czego o to dopochwowe?? Proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renka - tak to moje pierwsze upragnione dziedzko, staraliśmy się przez 6 miesięcy i gdy juz byłam na skarju załamania że cos ze mna jest nietak to okazało się że sie udało:) celowaliśmy w chłopczyka ale zobaczymy:) najlepsza była teściowa jak jej pokazałam zdjęcie usg z 8 tygodnia, to stwierdział, że widzi siusiaka:):) :) bo to jest teraz u niego największe:) tak mi powiedziała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajabaja wiesz to zależy od podejścia twojego lekarza, ale do 12 tygodnia powinno sie robic dopochwow, bo jest dokładniejsze , tak mi powiedział lekarz, a faktycznie śmieszne to jest, ale zakłada się prezerwatywę na ta końcówkę od usg, więc może na wszelki wypadek weź sobie jedną, choć lekarz powinien sam o to zadbać, szczególnie, że chodzisz prywatnie:) mój bez gadania przy wizycie robie usg dopochwowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi nikt w pierwszej ciązy nie kazał przynosic prezerwatywy a miałam dopochwowe, teraz też mam nic nie przynosić:) Ja mam jeszcze 1,5 tyg. do USG, już nie mogę sie doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baju ja pojechałam na usg bez prezerwatywy :-) myślę,ze w większości gabinetów jest ona w wyposażeniu standartowym :-) Myślę jednak,ze zrobią Ci usg dopochwowe.No chyba,ze kazali Ci przed badaniem dużo wypić zebyś miała pełen pęcherz.Wypełniony pęcherz unosi nieco macice w górę i być moze juz przez powłoki brzuszne ci zrobią.jeśli jednak nie kazali ci sie opić to znaczy,ze bedziesz miała usg dopochwowea prezerwatywy mają po prostu swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolka a to będzie twoje pierwsze usg??? Jeśli tak to wiem co czujesz ,ja tez już nie mogłam sie doczekać. Stelka ten widoczny na usg \"siusiak\" to ogonek,bo płci z pewnoscią jeszcze nie widać,no ale moze teściowa zna się lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak teściowa sobie żartowała:) ale czytałam ,że w 12 tygodniu dzidzia jeśli jest chłopczykiem to ma juz w pełni ukształtowanego siusiaka, ale nie można go jeszcze zobaczyć bo dzidziuś jest zbyt mały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny! Renko nie nie kazali mi przed wizytą więcej pić, to może faktycznie będę miała to dopochwowe, a prezerwatywę może mają. Wezme też na wszelki wypadek z sobą. Dziewczyny nawet nie wiecie jak ten topik mi pomaga i w ogóle net. Przynajmniej wiem czego sie spodziewać, o co pytac czego sie domagać u gina, a tak to bym tam szła taka ciemna masa. Pozdrawiam Was wszystkie gorąco i napewno zdam relacje z wizyty w poniedziałek, w sob. i niedz. nie pracuję, a w domu nie nam neta niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! z cieknącym nosem i charszczącym gardłem wpadam tylko zerknąc co u Was :) CC tak \"pasożyt\" to okreslenie na miarę strzału w 10 :) wczoraj powtórzyłam badania na tokso i dziś miałam odebrać wyniki ale ledwo łażę po domu a gdzie pomyśleć że miałabym wychodzić na zewnątrz jak tam wiatr, deszcz brrr Baju moja gin też zastosowała \"gabinetową\" prezerwatywę podczas USG, przyznam szczerze, że zdziwiłam się kiedy patrzyłam na przygotowywania jakie poczyniała z końcówką do USG :D samo uczucie też mnie zaskoczyło kiedy owa końcówka została wprowadzona ;) warto było choćby po to by usłyszeć serduszko bo na monitorze to raczej nic nie widziałam :) eche eche se pozwoliłam, zmarzły mi pęciny znikam do łóżka. Miłego i bezbolesnego weekendu Pannice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wybaczcie, że tak dopytuję- to jakie to uczucie jak wprowadza tą końcówkę USG? Czy to boli? Rude kocie pisze, ze samo uczucie ją zaskoczyło, za bardzo nie wiem co to znaczy? Rude kocie zycze Ci szybkiego powrotu do zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baju nic to nie boli.Na końcówkę sondy ginekolog nakłada zel i możesz poczuć tylko chłodek ale nie jest to jakieś bardzo nieprzyjemne.Ja w kazdym razie wiele nie poczułam tylko ten chłodek. NIE DENERWUJ SIĘ! Ja juz zobaczysz maluszka to zapomnisz,ze ktoś Ci czyms tam w środku manipuluje;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baja, to ważny dzien dzisiaj dla ciebie :) badanie nie boli, głowica jest ciensza od penisa, wiec spokojnie :P tylko fakt, el jest zimny i pierwsze dotkniecie nie jest miłe, ale to tylko kilka sekund. ale ci fajnie ze ma usg, ja bede miała dopiero za 1,5 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rude kocię współczuję przeziębienia,ale niestety taki to teraz okres pogodowy, który sprzyja różnym takim choróbskom. Wyleż się ,wypoć i będzie dobrze.A czy stosujesz jakies medykamenty? Czy leczysz sie po domowemu. Ja od samego poczatku ciaży byłam dość mocno chora (zapalenie zatok i oskrzeli) i do tej pory nie czuje się zupełnie wyleczona.mam jeszcze katar i zapycha mi się nochal (stosuje srodki o miejscowym działaniu ). No a gdzie reszta dziewczyn????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniu masz rację nie powinnyśmy czytać o takich smutnych zdarzeniach.Musimy myśleć,że nas to nie spotka i że urodzimy zdrowe szczęśliwe dzieciatka.Ale jakos tak jak sie zasiądzie do netu to chcąc nie chcąc szuka się różnych takich tematów. Ale ja obiecuję,ze już nie bedę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,dzisiaj juz na dobre zaczynam czwarty miesiac i choc ciazy do tej pory wcale jeszcze nie czuje-licze ze przez kolejne tygodnie zyskam troche sil do porannego wstawania.rany,jakie to meczace.w pracy jestem ostatnia i chyba powoli przeginam.w przyszlym tygodniu planuje powiedziec-moze wtedy troche przymkna oko:) ogolnie, dziewczyny: mysle ze bedzie coraz lepiej i coraz mniej dolegliwosci a wiecej pieknych wrazen:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, mnie też rozłożył katar i potworny ból gardła, pani w aptece jak poprosiłam o coś dla kobiet w I trymestrze to powiedziała że będzie ciężko i kazała zgłosić się na wszelki wypadek do lekarza, ale dała maść majerankową i tantum werde na gardziołko. No i za pół godzinki urywam się z pracy i idę grzecznie do lekarza rodzinnego coby mnie przebadał, żeby mi się \"rzuciło\" na coś i idę leżeć. A miałam jutro jechać na wesele do znajomych... z ciężkim sercem chyba będę musiała zostać w domu, a może jutro będzie lepiej??? No przecież nie mogę po prostu się nie pojawić na imprezie, bo obecnośc oczywiście potwierdzaliśmy już kilka tygodni temu. No i poradźcie mi co mam zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja lecę w poniedziałek na usg i już nie mogę się doczekać. 🌼 Mam przeczucie, że to będzie dziewczynka. Tak myślę sobie, jakoś tak w podświadomości coś mi mówi. Jak byłam w ciąży z Bartusiem, to byłam pewna, że będzie chłopak. No, ale przecież nie będę liczyć na przeczucia. A tak wogóle to sobie pomyślałam, że nie będę doktora pytać o płeć do końca ciąży - może z 2 tygodnie przed rozwiązaniem :D Ja na mdłości i zgagę jem orzeszki ziemne solone. Narazie pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renka tak to bedzie moje 1 usg:) Pamietam jak w pierwszej ciazy nie byłam swiadoma że to pierwsze usg jest dopochwowe i strasznie sie zdziwiłam i spiełam jak zobaczyłam co ta baba robi:) Jeszcze lepiej zachował sie mój K bo mało nie zemdlał jak doktor zaczeła mi wkładać ta końcówke:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi, wypoczywaj i jedz na wesele, dlugo tam nie musisz siedziec, zostaniesz chwile (2 godz. ) i potem do domku do lozeczka z powrotem i plukanie gardelka ;-) Jak sie tego typu impreza rozkreci, to z reguly jest zabawnie dla tych co wypili pare glebszych, a dla tych trzezwych i nie pijacych alkoholu juz tak sobie, wiec nie bedziesz miala wyrzutow sumienia ze wyjdziesz wczesniej. Renka, ja ostatnio zajeta bardzo jestem, ale podczytuje Was wsyzstkie :-) DZis tez pranie, a ze piore w pralni, ktora miesci sie w oddzilnym budynku wiec zajmuje mi pol dnia. Robie pranie raz na 2-3 tyg i potem mam z glowy :-) Bajabaja, ja mialam dopochwowe badanie USG, moj maz nakrecil film i zarejestrowalismy wszystko ci sie dzialo na ekranie. Moj roczny synek tez byl obecny, dostalismy 2 zdjecia- ogolnie wrazenia super. Dodam ze to bylo w prywatnej szwezdkiej klinice.Normalnie to nie jest dozwolone bieganie z aparatem fotograficznym po gabinecie gin. ;-) U nas szalal dzisiaj nocy sztorm i snily mi sie przez to koszmary... Uroki mieszkania nad morzem :-P U mnie zaczyna wreszcie widac brzuszek :-) Chodze w spodniach ciazowych w najmniejszym rozmiarze, bo sie duzo przy dziecku zginam, a w dzinsach mnie za bardzo uciska. Ciazowki maja taki \"pas\" z dzianiny ze moge wyginac sie jak chce a nie bede naciskac na brzuszek i malenstwo :-) Ogolnie to kupilam juz pare ciazowych bluzek w H&M, bo pasuja juz teraz i sa bardzo kobiece a wole ponosic je dluzej niz tylko pare miesiecy i znow schowac do szafy. Warto kupywac takie podkoszulki, w ktorych z powodzeniem mozna karmic piersia- wiem cos na ten temat ;-) Zmykam, pozdrawiam wsyzstkie mamusie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki plusia za radę, tez tak myślałam że zabawię max do 21 i wracamy do domku, wesele jest 60 km od suwałk, ale pożyczamy samochód od moich rodziców więc z powrotem nie ma problemu, oczywiście ja prowadzę. Na USG idę dopiero w przyszłym tygodniu, już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć na ekranie coś więcej niż mała kropeczkę - bo tylko to widziałam za pierwszym razem ale to był 6 tydzień, USG było dopochwowe i teraz pewnie tez takie będzie a prezerwatywy miała pani doktor swoje. Pozdrawiam wszystkie majóweczki, miłego weekendu, ja znikam do lekarza, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też zmykam juz do domu, troszke sie odświerzyć i lecę na to USG. Do poniedziałku dziewczyny, miłego weekendu :) Gabi mimo wszystko baw sie dobrze na weselu. Buźki 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewczyny ja tez juz kończę powoli pracę i do domu juz niedługo:) alez mi się okropnie spać chce:) miłego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam coś ostatnio gorsze dni i zastanawiam się jak mój mąż to znosi:(choć jest bardzo kofany i dzielny:)Miałam dwa dni przerwy po których wróciły mdłości,czasem wymioty i ogólnie gorsze samopoczucie no ale to są uroki ciąży na które przystaje:)wiem,że inne mają gorzej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna wiola
witam was dziewczyny potrzebuje pomocy robiłam sobie badanie na toxo i odczynnik igg mam wątpliwy, a igm 0,11, o co tu chodzi, czy jestem chora strasznie sie boje prosze o szybką odpowiedz to pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutna wiola, ja mam takie normy: igg (to są przeciwciała) 8 wynik dodatni. skoro masz wynik wątpilwy, to znaczy ze masz b. mało przeciwciał, i ze raczej nie chorowałaś na toxo, albo było to dawno temu. ja mam wynik 0,0, wiec nie mam zadnej ochrony. igm wskazuje czy w tej chwili jestes chora:0,65 wynik dodatni. nie jestes chora. ale skonsultuj to jeszcze z lekarzem, bo ja nim nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde cos mi poucinało normy. jeszcze raz podaje. igg wynik ujemny pon.4 wynik wątpliwy 4-8 wynik dodatni pow.8 igm wyniik ujemny poniej 0,55 wątpliwy 0,55-0,65 dodatni pow. 0,65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam racje, z reguły nie odpowiadam pomaranczom, ale jakos nie moge sie powstrzymac. masz racje, normalne kobiety nie siedzą na kompie i nie piszą co dzis zjadły, ani jak się czują. normalne robią to co ty- pchają sie gdzie nikt ich nie chce, wyzywają wszystkich od kurew i dziwek, piszą cokolwiek, zeby tylko pisac- nieważne czy ma to sens i o jakim poziomie intelektalnym świadczy. piszesz ze nam nie zazdrościsz- chwała ci za to, zazdrość nie jest fajna. i mozesz mieć też 100% pewności ze nikt nie zazdrości twojemu męzowi i twoim dzieciom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×