Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

Alexxxandra dzięki za info o syropie idę dzisiaj do lekarza to zapytam czy mogę brać ....bo u mnie ostatnio koszmar z zaparciami. Ja też chodzę w spodniach ciążowych i jest naprawdę super wygodnie ,mam nadzieję że wystarczą mi do końca ciąży. Miałam mieć dzisiaj wizytę u mojego lekarza ale coś mu wypadło i musiał wziąść kilka dni urlopu ,polecił mi swoją koleżankę i mam do niej iść mam tylko nadzieję że mnie dzisiaj przyjmie ,bo bardzo się nastawiłam na tą wizytę. Pozdrawiam serdecznie wsystkie majówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia - ja testy owulacyjne kupowałam na alegrro i za 10 szt + test ciążowy zapłaciłam jakoś ok 30 zł. (dokładnie nie pamiętam już ile) najśmieszniejsze było to że sprzedawca pomylił się i dał mi 9 testów owulacyjnych i 2 ciążowe i właśnie te dwa ciążowe się przydały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinkaka - a w któym tygodniu jesteś ? Ja w 13-tym i mówią mi, że nic nie widac po mnie. Ale ja widzę i odczuwam po spodniach, że brzuszek mi z rana nie wciąga się i część bardziej obcisłych spodni niestety, ale idzie w odstawkę. A jak pozostałe dziewczyny - widac brzuszki ? No i który tydzień ? Ja za Waszą radą kupię sobie te spodnie z pasem - chyba sztruksy i pewnie od razu będzie mi wygodniej :-) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexxxandra ja też jestem w 13 tygodniu:), dopiero powoli zaczyna mi rosnąć brzuszek.Właśnie kupiłam sobie niedawno witaminy, lekarz powiedział mi ,że po zakończeniu pierwszego trymestru mam nie brać już kwasu foliowego i zabrać się za witaminy.A Wy od kiedy bierzecie witaminy? Niedługo idę do nowego lekarza, zobaczymy jak będzie ,chciałabym mieć już stałego jednego ginekologa.Dlatego teraz nie wiem czy powinnam iść na to USG czy czekać, do następnej wizyty, która będzie za3 tyg i spytać gina. Ale mi dobrze, wstałam dziś sobie o 11, myśleć mi się nie chce, że od poniedziałku znowu do pracy i wstawanie o 6 lub 7 rano buuu. Pozdrowionka dla Was kobitki🌼 :D 🌼 :D 🌼 :D 🌼 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majóweczkaaa
Plusiu to ponownie ja... przepraszam ze ciągla zawracam czyms glowe ale w swojej wypowiedzi wspomniałas o piętrowym wózku dla dzieci. Wczoraj właśnie taki zobaczyłam pierwszy raz na spacerze i wydał mi sie rewelacyjny! bo szczerze mówiąc te dla rodzeństwa ale gdzie dzieci siedzą obok albo jedno za drugim są wg mnie trosze za duze i kłopotliwe przy wsiadamiu do autobusu czy wchodzeniu do sklepu. No i właśnie chciałam Cię zapytac gdzie można kupic taki wózek bo migdzie nie moge znależć takiego piętrowego wózka a może znasz jakiś link do slkepu gdzie mozna kupic taki wózek czy może kupuje sie samo krzesełko bo sama juz nie wiem, bo wczoraj jak widzialam taki wynalazek to byl to deltim a z tego co wiem to te wózki nie mają w ofecie piętróweczek... może umiesz mi pomóc. Dzieki i sory za zawracanie głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia - w aptece tez kupisz ale sa 2 lub 3 razy droższe jeśli chodzi o witaminy to ja od początku biorę femintal i będę brałą aż do końca ciąży i później jak będę karmiła piersią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinkaka Ja biorę od tygodnia prenatal complex, wcześniej tylko folik. Lepiej zdecyduj się na jednego lekarza prowadzącego, bo każdy co innego CI będzie mówił, a Ty się będziesz zastanawiała, który ma rację . Najlepiej niech to jest lekarz, który pracuje w szpitalu, gdzie zamierzasz rodzić. Ja raz zmieniłam lekarza na samym początku, bo poprzedni mi nie spasował, teraz jestem b. zadowolona. Następną wizytę mam 20 listopada, muszę przynieść wyniki krwi, moczu i cytologii. Zobaczymy, co teraz mi powie, no i jakie te wyniki wyjdą, Brzuszek mam taki, jakbym zjadła ogrooooomniasty obiad ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W aptece tez kupisz testy owulacyjne 5 testów które sie nazywaja LH_test kosztuja 25 zł inne sa duzo drozsze. Kto to pisał że po porodzie ma sie brzuch jak w 5 mc- ja miałam płaski tylko taka fałdke skórna ale dziewczyna która lezała obok mnie własnie taki miała ciekawe od czego to zalezy-jak ja przywiezli to sie zastanawiałam czy ona jest na podtrzymaniu czy urodziła.Moze to od kilosów które w ciazy przychodza zalezy? J a tez bede zazywac feminatal bo mi go łatwo połknac pozatym sa tabletki konfekcjonowane co ułatwia mi sprawdzenie czy w danym dniu brałam tabse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku ja też bym chciała po porodzie mieć płaski brzuszek, wszystkie moje koleżanki tak miały, że nie było widać śladu ciąży, ale jak patrzę na moją szwagierkę to sama nie wiem od czego to zależy (ona 2 miesiące po porodzie wygląda jakby była właśnie w 5 miesiącu ciąży)... mama mówiła mi że najlepiej na początku ciąży tak do 4 miesiąc ćwiczyć brzuch żeby mięśnie nie były zwiotczałe, ale ja w sumie już prawie jestem w 4 miesiącu i jakoś mi się nie chce ćwiczyć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maania
cześć dziewczyny ja jestem szczęsliwą mamą 3 miesięcznej Julki i mam do sprzedania ciuszki ciążowe H&M, 9Fashion i inne. wszystkie w rozmiarze 36/38. Wszystkie ubrania są w stanie idealnym. może któraś z was się zainteresuje. zdjęcia zamieszczam na fotosiku. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb895b0c d4a782d0.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/07162501 efc3445b.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b584a3f8 ee3bdb44.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b017ad8 ee68b961.html w razie pytan piszcie na maila, podam wtedy dokładne wymiary pozdrawiam cieplutko i życzę POWODZENIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka Kupilam te testy i zrobilam. 5 testów za 25 zl. Mam problemo. Wyszły mi 2 kreski. Obie wyraźne lecz druga ciut bledsza ale minimalnie. Nie wiem jak mam to interpretować. Wg instrukcji to wynik ujemny ale wg mnie trudno powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interpretuj to jako pozytywny do 36h bedzie owulacja wiec dzis jutro i pojutrze mozesz cwiczyc z mezem no i potem polez sobie zeby wszystko od razu nie wypłyneło-powodzenia.Pamietaj że nigdy te kreski nie beda tak intensywnie zabrwione jak pisza w instrukcji. A tak to w którym dniu cyklu jestes i jak długie masz cykle?Bo cos mi sie kołacze ze ostatnio pisałas ze to był 7 dc albo mi sie topiki pomyliły. A ja nic nie cwiczyłam w ciazy ale wszedzie chodziłam na piechote duzo spacerowałam ,starałam sie byc w ciagłym ruchu bywałam na pływalni.Ciekawa jestem jak teraz bedzie.Bo brzucho juz widac a moze te ciazowe ubrania tak go podkreslaja-sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten basen to dobry pomysł, chyba zacznę chodzić, tym bardziej że mój zakład pracy zwraca 50% karnetu:) mi też brzuszek już widać i jak koleżanka z pracy dowiedziała się że ja kończę dopiero 3 miesiąc to się zdziwiła. pocieszam się tym, że ja od jakiś 2-3 tygodni mam taki brzuch i on nie rośnie jest ciągle taki sam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Widzę, że u was humory raczej pozytywne, ja też naładowałam akumulatory....a czeka mnie masakryczny tydzień na uczelni, jestem na piątym roku piszę pracę mgr ale wciąż mam zajęcia...niestety. Moja Amelia dziś mocno spała i dała mi sie wyspać, szkoda że nie śpi tak codziennie... A co do tygodnia to nie wiem dokładnie, torba jestem i wciąż u lekarza nie byłam, planuje w tym tygodniu ale statnią miesiączke miałam 9.08 więc policzyłam termin tak na około 15 maj. POZDRAWIAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Ale tu nowych twarzy! Witam serdecznie:) U mnie wraz z końcem I trymestru mineły wszystkie dolegliwości typu mdłości, zgagi, zachcianki. Niestety zaparcia i niskie ciśnienie zostały:( Ogólnie to samopoczucie mam super, brzuch rośnie jak szalony:) Jak tam u was bo widze że tu jakoś ostatnio cicho strasznie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) no faktycznie wczoraj była cisza:) a ja wczoraj wyprawiłam męża na cały tydzień w podróż służbową i sama sobie siedzę w domku:) ja zauważyłam że mam jakąś nietolerancję na mleko, bo wczoraj jak zjadłam sobie budyń to potwornie bolał mnie żołądek, a dziś wszystko ok:) mam nadzieję że to tylko na krowie mleko! co prawda nie lubię ani sojowego ani koziego ale jak trzeba będzie to jakoś to przeżyję:) dziś zamierzam w końcu zrobić porządek w szafie, ale jak znam życie to będę leniuchować cały dzień:) loray - ty jeszcze nie byłaś w ogóle u gin???? ja bym nie mogła musiałabym wiedzieć czy wszystko ok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, właśnie znalazłam Wasze forum, jeśli pozwolicie, chciałabym do Was dołączyć. Jestem w pierwszej ciaży (14t i 4 dni). Termin wg ostatniej miesiączki mam na 2 maja, a wg usg na 28 kwietnia:) ( usg było robione w 12t).Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczek37
Hej dziewczyny. Ja jak zwykle z pytaniem. Przed wczoraj robilam test owulacyjny wyszedl niby taki pozytywny. Wczoraj robilam wyszedl negatywny. Dzisiaj robilam i znowu pozytywny jak byk. Ta dolna kreska grubsza od górnej. Pozytywny jak nic. Temperatura z 36.5 wzrosła na 36.7 sluz dziwny. Niby przezroczysty a miejscami biały. Co o tym sadzićię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!! Muszę sie zameldowac żebyście mnie czasem z tabelki nie usunęły,a swoją drogą to trzeba byłoby dopisac pozostałe dziewczyny i odnowić tabelkę. gosiu nie sugeruj sie tak bardzo tym śluzem.Nie musi byc on zupełnie przejrzysty.U mnie w cyklu w którym zaszłam w ciążę wogóle nie było śluzu.Życzę powodzenia!!!! Jutro idę na pierwsze badanie krwi (morf.,cukier,an.moczu i waserman) Nie mam i nie będę miała wykonanych takich badań jak Wy czyli toxo,cytomeg,rózyczka itp. :-) Nie wiem dlaczego :-) i nawet nie pytałam. W czwartek jadę na drugie usg w 12 t.c Ciesze sie,ze zobaczę czy z moją dzidzia wszystko OK. Wieczorne nudnosci i odbijanie nadal trwa,choc ciut zelżało. Brzuchol płaski,piersi rosną no i poza tym ok. Oby w czwartek okazało się,że z dzidzią tez wszystko w porzadku i ,ze rośnie sobie i ze się prawidłowo rozwija. Coral gdzie sie podziewasz??????? Minimoniu Ty też dawno nie pisałas????? Zaczynam się martwić. Mnie długo nie było,bo byłam u mamy i dostęp do kompa miałam ograniczony.Ale Monia pisała codziennie,a teraaz ta niepokojąca przerwa tym bardziej,ze ostatnie objawy były niepokojące. Odzywajcie sie dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Właśnie nadrobiłam zaległości w czytaniu postów z ostatnich czterech dni (święta u teściów, bez neta). Plusia, może istotnie uda nam się urodzić jednego dnia... :-) U mnie wszystko w porządsiu, brzuszka nie widać (choć ja czuję po gaciach), apetyt mi dopisuje, no a jabłka jadłabym na okrągło... A propos witamin - biorę feminatal N, dotychczas kupowałam w aptece, ale wyczaiłam, ze w aptekach internetowych wychodzi taniej kupno podwójengo opakowania (tj. 60 tabl.). Jak skończę opakowanie - na pewno zamówię przez internet. A propos USG - mój lekarz robi przy każdej wizycie (miałam dwie u niego i pierwszą u przypadkowej ginekolog). Już się nie mogę doczekać następnego (15.11) - ostatnio z powodu pełnego pęcherza zobaczyłam wyraźnie tylko wielką łapkę mojego maleństwa. Mąż się śmieje, że to pewnie po nim... Dziewczyny, czy któraś z Was jest z Opola??? Jeśli tak, proszę o e-maila, wymienimy poglądy na tem. lekarzy i szpitala Trzymajcie się mamuśki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem,jestem, ale nie bede sie juz tak czesto odzywac. znów wylądowałam dzis w szpitalu, tym razem krwawienie było dosyć duże, ale z dzidzią ok. i nadal nie wiadomo od czego to. przy okazji odebrałam wyniki posiewu który robili mi w tym szpitalu tydzien temu, okazało sie ze nie było żadnego zapalenia... a antybiotyki brałam przez tydzien :( i jak tu wierzyć lekarzom. teraz mam skierowanie na kolejne usg, na wtorek lub srode, moze tym razem uda sie dojść przyczyny tych krwawien,bo ja juz powoli trace nadzieje na pomyślne zakonczenie tego wszystkiego... lekarka mnie dzis nastraszyła ze kosmówka lekko zachodzi na ujście, co wskazuje na to ze bedzie sie tworzyc łożysko przodujące- w necie doczytałam ze to jedna z gorszych komplikacji. pozniej na innej stronie przeczytałam ze takie ułozenie kosmówki jest całkiem normalne, ze przodujące łożysko to tylko 0,5 % ciąż, i w zdecydowanej wiekszosci nawet jak na początku łożysko zakrywa ujscie to potem sie przesuwa. ale tego mi juz babsko nie powiedziało, tylko ze wszystko moze sie zdarzyc, ze moge poronic itp. a ja sama z siebie na razie postanowiłam zejśc z netu na jakiś czas, za dużo tu złych wiadomości. jesli bede miała jakies nowe wieści to sie odezwe, jak nie to znaczy ze leże (bo znów musze) i staram sie nastawiac pozytywnie. trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczynki:) Mimionia - dobrze, że jesteś w szpitalu, tam \"w razie czego\" masz pomoc ze strony lekarza non stop ( tfu, tfu, oby nie była potrzrebna...)A tak wogóle to chyba mamy podobne terminy..:) Trzymajcie sie z dzidziusiem mocno! Ja w środę mam wizytę u lekarza, z tym ,że on nie ma usg w gabinecie, więc nie mam go robionego co miesiac. W 12 tyg miałam skierowanie na usg na przezierność i tam spytałam sie lekarza, kiedy należy wykonać następne USG, powiedział, że ok 20 tyg mam się zgłosić, tylko już nie na \"genetyczne\" tylko zwykłe. Wczoraj dostałam od znajomej stetoskop:) próbowałam coś nim usłyszeć, ale nic...nawet bulgotów żołądka nie słyszałam, a co dopiero takie małe serduszko:( szkoda, ciekawe od którego tygodnia można posłuchać tetna maluszka w brzuszku takim stetoskopem? WIOLAJ! ja tez mam niskie ciśnienie, ostatnio jak mnie głowa bolała to miałam 90/60. Juz 2 razy słabo mi sie zrobiło i ciemno przed oczami jak stałam w kolejce w dusznym sklepie..chyba przez to ciśnienie..lekarz mówił, żeby pic 1 kawkę dziennie, ale mi jakoś nie podchodzi.. A jak dziewczyny Wasze brzuszki? Nie wiem dlaczego ,ale ja rono wogóle brzuszka nie mam, w ciagu dnia po jedzeniu sie pojawia i wieczorem jest już całkiem spory..a rano znowu nic. Kiedy on zacznie rosnąć? już nie mogę się doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małe sprostowanie, nie leze w szpitalu tylko w domu. pisząc \"wylądowałam w szpitalu\" miałam na mysli to, ze musiałam tam jechac, ale nie zostawili mnie na oddziale. po badaniach zawsze wracam do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj rozpoczął mi sie 14 tydzień. Jak ten czas szybko leci. Brzuszek coraz większy, niech rośnie, pierwszy raz w życiu nie przeszkadza mi to że mam brzuch. Zawsze miałam bzika na tym punkcie, chciałam być płaska, a teraz tak się ciesze jak przeglądam się w lustrze- a wierzcie mi- jest na co patrzeć!!!! Od kilku dni wogóle mnie nie mdli, mam nadzieję że to już sie skończyło. Najważniejsze że wymioty mnie nie dopadły, bo już myślałam że bedę miała jak moja mama od początku do końca ciąży. Czuję się dobrze, jutro do pracki, niestety dwa ostatnie tygodnie bedę chodziła, bo lekarz sie upiera żebym szła na chorobowe, więc przy następnej wizycie chyba go posłucham. Najgorsze są według niego dojazdy, a ja codziennie przemierzam 70 km gdyż tak daleko mam do pracy. Chciałabym jeszcze pracować, chociaż czas szybciej leci, ale teraz najważniejsze jest dziecko i o nim musze myśleć. Pozdrawiam wszystkie majóweczki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jo_aska ja się przemogłam do tej kawy, pije jedną filiżanke dziennie prawie z zatkanym nosem tak mi smakuje:) Ale bóle głowy miałam codziennie a i przysypiałam gdzie popadnie więc to był jedyny ratunek:) Jutro kontrola u ginekologa i endokrynologa, ciekawe ile przytyłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) właśnie wróciłam od gin:) dzidziuś jest piękny i zdrowy, ma już 5,5 cm:) wg usg to 12 tydz,a to sie zgadza z moimi wyliczeniami, bo jutro kończę 12, czyli w środę zaczynam 13tdz:) czyli już II trymestr?? dobrze liczę? no ale za to przez miesiąc przytulam równe 3 kilo :( pocieszam się że przez pierwszy miesiąc schudłam 2 kilo czyli tak jakbym przytyła 1 kg:):) ale kombinuję:) a brzuszek już widać:):) a dzidziuś sie ustawił bokiem i widziałam jego twarz oczka nosek usta rączki, nogi:):) i serduszko słyszałam:) no i w ogóle trudno było go uchwycić żeby zrobić jakieś zdjęcie bo taki ruchliwy:) sam gin powiedział że to bardzo żywe dziecko:):) i tak przez chwilę miałam wrażenie że widzę trzy nogi:):) no ale może to pępowina:)gin powiedział, że dopiero w 20 tyg będzie coś widać, a przecież, już nie pamiętam która z Was widziała siusiaka:) tylko nie pamiętam ktory to byl tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! Stelka cieszę sie razem z Tobą,ze zobaczyłaś swoje śliczne,zdrowe szczęście. Cieszę sie tym bardziej,że tygodnie ciaży mamy zbliżone a ja w czwartek jadę na usg.Będzie to dokładnie 12t.c i liczę po cichutku,ze tak jak Ty tak i również ja zobaczę na nim tak wiele :-) Jak byłam na usg w 8 t.c to moje maleństwo miało ok. 2cm,więc teraz jak minęły 4 tyg. to będzie miało trochę więcej. Moniu odpoczywaj! Reszta dziewczyn odezwijcie się! Coral,to ja CC,Baja,plusia,peletka icała reszta meldowac się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×