Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

Napiszcie mi proszę drogie majówki, jak udało WAM się tą płeć stwierdzić ? Ja bardzo chcę wiedzieć, ale lekarka powiedziała, że 14-y tydzien to stanowczo za prędko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
Ala jak pojdziesz na usg 4D to bedziesz wiedziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja czekam na koniec kataru, ponoć trwa 7 dni to mi zostały do wytrzymania jeszcze 2 dni. Teściowa gotuje jakiś super barszczyk, że już się głodna robię. Zauważylam coś fajnego, no może nie do końca :P. Zaczyna mi znikać pępek, tzn. zmienił kształt i głębokość, a niby brzucha nie mam... Co do płci, to poprostu było widać i tyle i lekarz powiedział, że to siusiak... no ale to nigdy nie jest pewne. Na tak wczesnym etapie do rozpoznania są tylko chłopcy i tylko przy usg o świetnej rozdzielczości. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TO JA CC powiedz a w którym tygodniu to było jak rozpoznałaś płeć:) ja byłam na 3D w 12 tyg i nic nie bylo widac bo maly zaciskal nozki, ale gin powiedzial ze nawet na tkim usg widac dopiero od ok 15 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Było widać w 14tc, czyli jakies 101 - 103 dni ciąży. W 13- 14 tygodniu da się określić ale wtedy jeszcze narządy wyglądaja podobnie bo sa niw do końca wykształcone, więc nie jest to takie pewne jak na tym usg połówkowym. Dlatego tylko jeśli dobrze wygląda na chłopaka to doświadczony lekarz jest w stanie się pokusić na uchylenie rąbka tajemnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
część dziewczyny :) Dziewczyny mam taki problem, od wczoraj zaczął pobolewac mnie ząb :( Tak starałam sie wyleczyc wszystkie zęby przed ciążą i od poczatku roku chodziłam juz do dentysty i byłam pewna, że mam spokój, a tu masz!! Czy któras z was miała taki problem, a dokładnie ze znieczuleniem u dentysty. Nie wiem czy moge prosić o znieczulenie przy borowaniu?Dodam, że zawsze u dentysty brałam znieczulenie. Niektórzy sie dziwia po co znieczulenie, ale mnie borowanie tak straszliwie boli, ból nie do zniesienia. Poczytałam troche na necie i pisza, ze najlepiej w 1 trymestrze nie brac zadnego znieczulenia, bezpieczniejsze jest juz od 4 miesiaca podobno. Na szczeście wkroczyłam juz w 4 miesiąc. Przeczytałam tez, że lepiej wziąść juz to znieczulenie, bo nie jest takie szkodliwe dla maleństwa, ze ból i strach matki może być gorszy w skutkach dla dzidzi. Co tym sądzidzie dziewczyny? Wiem, że musze sie jak najprędzej umówić u dentysty z tym zebem póki nie zaczął bolec na całego i nie chce tez brac żadnych tabletek przeciwbólowych. Ratunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz z tych lepszych wiadomości. w piatek byłam na usg. Mały pomierzony na wszystkie srony, wszystko w porządku. Od miesiąca urósł prawie o polowę teraz ma 75 mm :) Jestem taka szczesliwa:) nastepne usg ok. 20 tygodnia, ale to juz wybiore sie na to 4d, i wtedy juz pewnie bedę wiedziała czy to chłopczyk czy dziewczynka :) Pozdrawienia dla wszystkich majóweczek 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baja baja mam ten sam problem, tylko że ja jakos nie zadbałam o zęby przed ciążą i już w pierwszym miesiacu wypadła mi plomba i czasami mnie bolał ząb ale czekałam az minie I trymestr i teraz kiedy jestem już w 4 miesiacu ide pojutrze do dentysty, a gin powiedział że bez problemu mogę wziąźć znieczulenie, tylko muszę powiedzieć że jestem w ciąży to ponoc jakies inne daja czy coś:) całe szczęście idę do dentysty pokój obok mojego gin, do jego syna więc w razie czego gin jest na miejscu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przepraszam że ostatnio się nie odzywałam ,ale mamy takie małe problemy w rodzinie które pochłaniaja większość czasu. ja czuję sie bardzo dobrze ,dzidzia chyba też ,brzuszek mam już widoczny,mój mąż nie może się doczekać kiedy już będę czuła ruchy ja zresztą też czekam na ten moment. Mąż ostatnio stwierdził że chyba będzie dziewczynka ,bo ja całą twarz mam wysypaną i rzeczywiście zbrzydłam. Pozdrawiam wszystkie majówki. Szylusia dzięki za troske zaraz odpiszę ci na e-mail❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abababa
przepraszam,że się wtrącę ....:) Jest topik dziewczyn na pażdziernik 2007 i tam mąż jednej z dziewczyn jest stomatologiem i pisała coś o leczeniu i znieczuleniu.Spytajcie,pewnie chętnie odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pozostałe majóweczki strajkują, taka cisza przez weekend i dzisiaj?? odezwijcie sie czy wszytko ok?? minimona mam nadzieje że sytacja sie juz ustabilizowała???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki majowe. u mnie dzis dół, własnie sie dowiedziałam ze koleżanka straciła dzidzię... coral, mnie też wysypało na buzi, co mnie strasznie wkurza bo nigdy nie miałam trądziku, czasami tylko jakieś 2-3 krostki przed @, a teraz masakra. ale ja bede miała synka, wiec to nie reguła. stelka, u mnie lepiej, dziekuje :) wreszcie znalazłam dobrego gina, po pierwszej wizycie udało mu sie dokonac tego czego nie potrafiło 10 innych lekarzy. przepisał własciwe leki i od tamtej pory nie krwawie. za tydzien znów do niego ide na kontrol. czy wy miewacie jakieś takie bóle cos jak kolki? mnie tak czasami zakłuje mocno, czesto mnie też ciągną pachwiny. za to cycki juz nie bolą, i nie latam w nocy siusiu. jak jest u was? bolą was brzuchy czasami? pozdrowienia dla pozostałych majóweczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimimoniu ciesze sie, że już wszystko ok . :) Tez czasem mam takie kłucia brzucha, czasem boli mnie brzuch tak hmmmm moze jak nie przed @ bo przed @ bolało bardziej, ale podobny bol tylko mniejszy. Stelka własnie dzwoniłam do jednej kliniki stomatologicznej i powiedziałam, ze jestem w 4 miesiącu ciazy i powiedziano mi, ze w takim wypadku nie stusuja znieczulenia. Musze jeszcze podzwonić po innych stomatologach bo słyszałam o takim znieczuleniu tzn. zamrazaniem, bo może to by nie było szkodliwe?. Do mojej dentystki nawet nie dzwonie bo wiem że ma stroche stary sprzet i znieczulenie tylko daje przez zastrzyki. Myslałam moze, że w tej dość nowoczesnej klinice maja cos dla kobiet w ciąży i sie przeliczyłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baja baja, uspokoiłas mnie tymi swoimi bólami :)mnie też tak czesto boli jak na @, i nie wiem wtedy co mam myslec, mąz mi tłumaczy ze to od rozciągania, ale i tak sie boje. jak z waszą wagą? przytyłyście juz coś? ja wczesniej przytyłam 3 kg, ale w tamtym tyg je zgubiłam, z nerwow pewnie, teraz waże 2 kg mniej niż przed ciąża, co wychodzi mi na dobre, bo ubyło troche tłuszczyku z bioder i pupy, a poszło w brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, i jeszcze cos. czy któras ma nadal mdłości? bo u mnie to wygląda tak, ze np. 2 dni mam spokoj, i ew tylko jakiś pawik wieczorem, a 3 kolejne mnie muli cały dzien... kiedy to sie skonczy? u mnie to juz 16 tc sie zaczął, miało być do 12 rzyganie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie jedynie muli jak jestem głodna rano, jak zjem śniadanie to przechodzi. W pierwszych dwoch miesiacach przytyłam 3 kg. ale mialam straszny apetyt, byłam ciagle głodna. Teraz apetyt już zmalał, i na ostatniej wizycie miałam o 0,5 kg więcej niz na poprzedniej czyli 0,5 kg w ciagu miesiaca, a liczac od poczatku ciąży 3,5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie dentysty to wlasnie chyba o takim znieczuleniu mowil gin:) u mnie nie ma problemu bo oni maja takie:) odnosnie mdlosci to ja tez mam tylko rano jak nie zjem śniadania, ale po sniadaniu wszystko ok:) ja od początku ciąży przytylam 3 kg bo tez mialam apetyt chyba jak za troje teraz sie to troche uspokoiło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, przyłączam się do tych mam, które odczuwają bóle podbrzusza - mam je również co jakiś czas, zwłaszcza wieczorem, zdarzają mi się również takie nagłe ukłucia. Waga u mnie bez zmian - chyba, że moja zapsuta coś. Moje uczucie mdłości ogranicza się tylko do czasu, gdy boli mnie głowa (mam kłopoty z zatokami), wtedy nawet jeść nie mogę - jedyne rozwiązanie to sen! Ratuję się w ostrym bólu apapem - a propos, co wasz gin na środki przeciwbólowe? Jakie dopuszcza? Pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waga22
APAP to najgorsze co mozesz wziac podczas ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też odczuwam czasem takie bóle jakby na @:0 moj gin toleruje jedynie nospe:) zresztą ja sama uważam ze nie należy brac niepotrzebnych lekó i jak mnie boli głowa to wtedy ucinam sobie drzemkę:) moja kumpela ktora urodziła miesiąc temu mówiła ze takie bole to normalka:) mi tak naprawdę dokucza krzyż:( sa takie momenty ze nie mogę się zgiąć, ale gin powiedział że teraz tak może być, bo w sumie dopiero od 1-2 tygodni mi to dokucza, wcześniej tylko na samym początku ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wago22 jak nie wiesz to sie
nie wypowiadaj!i nie siej zamieszania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda forma pracetamolu czyli apap panadol codipar efferalgan jest dopuszczalny w ciazy ,no-spa dzuała rozkurczowo i nie zadziała na ból głowy. Witam po weekendzie u mnie było burzliwie bo miałam gosci wczoraj padłam o 20,00. Dzis rano okazało sie że Wika ma gardło czerwone i kaszle do tego zielone smarki wiec kurujemy sie w domku. Mnie tez od wczoraj bola krzyze ale tylko z lewej strony podobnie miałam w poprzedniej ciazy i w nocy bolała mnie kosc łonowa tez tylko po lewej ale dzies juz łono nie boli chyba ze sie tam dotkne.Brzuch widoczny ale znajomi byli zaskoczeni bo mysleli ze bede wieksza w sumie na 14 tc mam +2kg. Mdli mnie tylko rano głównie jak jestem głodna jesli chodzi o syfki to buzie mi oszczedziło za to plecy to koszmar.Powinnam isc w piatek do gina ale chyba nie dam rady i pojde w przyszłym tygodniu bo nie mam z kim dziecka zostawic.Tesciowa dzis poszła na zabieg usuniecia macicy bo jej wypadała po 3 porodach do tego sie kobieta nie oszczedzała wiec tak wyszło a tylko z nia wchodziło jeszcze w rachube pozostawienie młodej. Piersi mnie nie bola ale sa takie ogromne i pełne w sumie spoko.Znajomi przywiezli mi ciuchy ciazowe po kolezance ale w tym całym rozgardiaszu jeszcze ich nie ogladnełam.Ide utopic młoda i przemycic jej leki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka nadziei 🌼 Minimonia, super, ze dostalas skuteczne leki. Przykro mi co do kolezanki... Co do dentysty, znieczulac chyba wolno, ale przeswietlac Rentgenem NIE. U mnie zaczal sie 16-ty tydz i jest 2 kg na plusie. jakos tak szybko waga skoczyla, jakweszlam w drugi trymestr. To pewnie przez paskudna pogode, bo nie wychodze juz na dlugie spacery jak wczesniej, robie jedno okrazenie w parku lub dwa i zmykam przed zimnem do domu :-P W 16tyg. malenstwo mierzy 16cm i wazy 100gram. No i moze zaczac kopac :-) Narazie oprocz jakiegos laskotania w brzuchu nic nie czuje. No ale jak mi dzidzia przylozy z buta to juz nie bede miala watpliwosci ;-) sciskam,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Ja jutro lecę na 3 USG mam nadzieję, że lekarz będzie tak dokładny jak u Stelki27:D Pozdrawiam Was gorąco i życze duuuużo zdrówka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Ja tam mam juz z 5 kilo więcej, a na pewno przez miesiąc 2:( O tygodnia non-stop boli mnie głowa, od ciśnienia ale chyba też od zatok bo jak się pochylam to mało mi jej nie rozsadzi:( Ratuje sie amolem i inhalacją z olejku herbacianego ale generalnie kładę sie spać i wstaje z bólem głowy:( Tarczyca nadal nie nadąża z produkcją hormonów więc dlatego problemy z przyrostem wagi no i śpie, śpie ,śpie gdzie sie da i jak sie da:( Nie mam już siły:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ja mam problem z zatwardzeniem, kurczę aż mnie jelita bolą:) a w sumie to mam chyba przyspieszona przemiane materi bo potrafię 2 nawet 3 razy dziennie, akiedys tylko raz:) no i dlatego jestem ciągkle głodna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka, ja mam odwrotny problem- najczesciej sie ze mnie leje :O i to od samego początku ciązy. widać taka moja uroda. sprobuj jesc dużo błonnika, jakieś ciemne pieczywo z ziarnami, suszone śliwki, jagódki, i dużo pić. powinno pomoc. wiolaj, mnie też czasami głowka boli, ale słyszałam ze tak sie w ciązy zdarza.staram sie nie brac leków, bo i tak non stop coś biore, wiec nie chce zeby było tego za dużo. mam nadzieje ze te leki nie zaszkodą dziecku. olinkaka daj znac jak usg. reszta majówek, co u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peletka ja też od kilku dni mam bóle krzyża a szczególnie w nocy ,tak mi daje w kość że nie mogę spać ........ale wcale się tym nie martwię bo w dzień mogę sobie pozwolić na drzemkę. Minimoniu bardzo mi przykro z powodu Kruchej ,właśnie przeczytałam u was na topiku ,takie wiadomości zawsze bardzo mnie dołują❤️bo wiem co to znaczy stracić dzidzię. Też bardzo chciałabym iść na to USG 3D ale ostatnio moje finase nie pozwalają na częste wizyty u gina .wiec chyba poczekam jeszcze kilka tygodni i wtedy się dowiem jaka będzie płeć ,narazie nie planuję jeszcze żadnych zakupów ,więc mogę poczekać. Moje piersi bardzo ale to bardzo się powiększyły ,i mimo to że je smaruję rano i wieczór kremem przeciwko rozstępom ,to one jednak się pojawiły mam tylko nadzieję że wiecej już ich nie będzie,ale to chyba złudna nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos dolegliwości to mnie dziś tak krzyż boli i to prawa strona, że jak chodze to kuleję:) śmiesznie to wygląda:) ale widze że nie tylko ja mam ten problem bo to chyba normalne w ciąży, więc się nie przejmuję:) ja na razie odpukać nie mam roztępów, a samruję się taka oliwką przeciw roztepom kupioną w rosmanie:) a moje piersi bolą ale nie specjalnie urosły, może tak trochę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×