Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

oj to ja chodzę w ciążówkach od 3 miesiąca ale to głównie dlatego że mam siedzącą pracę i spodnie wrzynały mi się w brzuszek:) jeśli chodzi o tabletki to ja biorę femintal n i jest ok:) mi lekarz powiedział że tą glukozę to następnym razem bo jeszcze za wcześnie, no i ja jak zrobiłam ostatnio badania to też zauważyłam spadek ale gin powiedział że spoko że są super jak na ciężarną, bo te normy z boku nie uwzględniają kobiet w ciąży:) niby na tej wizycie w pon gin powiedział że wyleczyłam się już z tej grzybicy i nie mam już stanu zapalnego mimo to od wtorku widzę że mam taką wydzielinę ciemną taki ciemny pomarańcz czy coś w rodzaju brązu no i nie wiem czy to w porządku???? niby czytałam że teraz zachodzi jakiś tam proces w łożysku że wytwarzana jest smółka no i może dlatego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro wraca mój mężuś zza Morza. :D Nie moge się już doczekać, synuś też. Mała dzidzia zaczęła mnie kopać dokładnie 28 listopada, ale to było bardzo delikatne. A dzisiaj mówię przed chwilą mężowi, że ma mi nie przywozić czekolady, bo w zasadzie niby nie powinno się jeść, a mała tak mnie kopnęła, że aż zabolało. I to pierwsze silne kopnięcie było po prawej stronie. Moja babcia mówi, że mam brzuch lekko skierowany na prawą stronę i prawa strona jest jakby bardziej wypełniona i mówi, że będzie chłopak. A ja mam już chłopca i chciałabym dziewczynkę - ale zresztą najważniejsze, żeby było zdrowe!!! :D ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój dzidziuś też dwa trzy razy się na dzień rusza:-) Ale na usg to taki spokojny... Nie fika tylko spokojnie siedzi/leży. Chociaż na wczorajszej wizycie lekarz powiedział, że kobiety w pierwszej ciąży rzadko mogą poczuć ruchy dziecka - dopiero po 20 tyg. Dla mnie to jednak dzidziuś, a nie jelita!:-P Moje wyniki oki, nie ma żadnej infekcji, więc to częstsze latanie do kibelka to sprawa hormonów - jak stwierdził lekarz. Mam następną wizytę 03.01, więc mam zrobić badanie obciążenia glukozą między świętami a Nowym Rokiem - mam się nie obiadać, jak to gin stwierdził:-( No, o smaku tej glukozy istotnie krążą różne, odmienne opinie. Ale co to dla nas - cytryna pod pachę i na badanie. Tym bardziej, że czekają nas pewnie niejedne gorsze chwile, niżli picie glukozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) ja wlasnie nie moge spac:) ja wczoraj kupilam sobie dwie pary spodni ciazowych i bluzke ciazowa bardzo sie ciesze bo mam wkoncu w czym wyjsc i nic mi sie nie wrzyna w brzuch bo potem mnie bolal jak mialam za male spodnie.... ja jem prenatal classic ale je gryze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny! @CC czytalam co pisalas az mi sie smiac chcialo :) Bylam wczoraj u dok i dal mi nowy termin i to na 28.04. i dalej chlopak ma byc... Jak u ciebie :) I tak mysle ze pöziej przyjdzie niepytaj czemu ale takie mam uczucie... Data urodzenia mojej malej jest 26.12.2000 o godz. 12.26 Fajnie co :) Ja sobie to tez tak obliczylam (nie z godzna ;)) a lekarze co innego möwili... A co do ubran to juz chodze od miesiaca w ciezarnych ubraniach bo mnie az brzuch bolal od moich spodni... Mysle ze jeszcz w nie wejde po porodzie... Siedze w domu i i pröbuje swiatecznie dom udekorowac ale jakos nie ma ochoty przy takiej pogodzie znöw pada....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez biore feminatal.W ciazówkach tez chodze juz od 2 miechów chyba. Od dzis za 2 tygodnie powinnam znac plec dziecka -to bedzie tez polmetek ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey olinkaka pytasz o imiona my juz wyszukalismy imie dla malego Jeremy-Julien a moja mala ma Casey-Lea na imie... chyba razem pasuja:) Wiem nie kazdemu sie bedze podobac ale wzne ze nam sie podoba... Chcialam jakies imiona kture zadkie sa bo nie lubie jak sie dziecko wola a trzy sie odwracaja... ;) Ale mamy problem jak dziewczynka sie urodzi bo nad imieniem dla dziewczynki nie myslelismy. Ale chyba powinnismy tak na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Mickey ja tez mam coreczke z 2000 roku z maja :). Teraz przydalby sie majowy synus ;). Powiedzcie mi prosze w ktorym tyg ciazy widac bylo plec Waszych maluszkow. Ja jestem dosc pulchniutka ;) i obawiam sie ze USG w 17 tyg nic nie pokaze :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey JoannaWM ja sie o plci tez w 17 tygodnu dowiedzialam...Moze ci sie tez uda:) Zycze ci tego bo wiem jak to jest chcesz a nie mozesz sie dowiedziec;) Maly tez tak lezal ze na poczatku nie bxlo widac, ale lekaz go troche podenerwowal i sie wkoncu odwrucil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewe29
cześć dziewczynki, dawno mnie nie było ale niestety od jakiegoś czasu znowu źle się czuję, już było lepiej a teraz znów wymioty i nudnosci nie do wytrzymania. witam wszystkie nowe majówki : ) u mnie jak narazie brzuszek tylko leciutko zaokrąglony i praktycznie nikt by się nie domyslił że w ciaży jestem. ale w pierwszej ciąży tez tak miałam brzuch się pokazał dopiero w szóstym miesiącu. no a teraz to dopiero 15sty tydzień. jak widze to moją ciąża jest tutaj najmłodsza, więc pewnie zanim ja urodzę to wy już będziecie swoje pociechy tulić w ramionach : ) co do tych imion to faktycznie cieżki orzech - dużo jest ładnych ale np co drugie dziecko ma tak samo na imię...a dla chłopca to już wogóle dylemat jak dla mnie. ja o płci dowiem się najwcześniej w połowie stycznia na usg w 22 tygodniu - tak się z Pania doktor umówiłam, wiec jeszcze miesiąc musze poczekać. wczoraj był u mojej córci mikołaj \" prawdziwy\" pod postacią sąsiada : ) mała była przerażona ale po torbę z pezentami nie bała się siegnąc, ale dostała prezentów...jak nigdy chyba wszystkie były trafione w jej gust...niestety my \" staruchy\" już prezentów nie dostajemy... do lekarza idę za 2 tyg, ciekawa jakie badania mi zleci, modlę się żeby tylko nie obciążenie glukozą - może następnym razem... muszę narazie kończyc i idę znowu pomodlić się trochę nad toaletą.. : ( trzymajcie się cieplutko laseczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey soczek37 apropo Mikolaj to chaslo dalas bo bym calkiem zapomniala. Wczoraj Casey ze szkoly przychodzi i tak bez niczego \"Mamo Mikolaj niezyje!!!\" A ja w szoku co ona möwi kto jej takie glupoty gada! A ona nato \"Pani w szkole möwila\" I taka smutna byla... My tu Mikolajowi ciastka i mleko stawiamy a oni takie glupoty dzieciom opowiadaja... Casey nato \"Jak to zastepca prezenty daje to moglam te ciastka sma zjes!\" Tak tak to nie mikolaja jej bylo zal tylko tych ciastek... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.Moge juz spokojnie do was dolaczyc:)mialam problemy ale juz jest ok(odpukac):)jestem w 17tc termin mam na 13,15,19 maj do wyboru hihi.Z powodu kolki nerkowej wyladowalam wczoraj w szpitalu na jeden dzien ale za to dzieki trojwymiarowemu usg dowiedzialam sie ze nosze w sobie synka:)oboje z mezem jestesmy szczesliwi poniewaz obydwoje mamy z poprzednich malzenstw dwie corki wiec ogonek przyda sie w tej rodzinie:)pozdrawiam goraco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane, bylam wczoraj u gin i okazalo sie ze to juz 19 tydzien !!! termin narazie taki sam ale sie okaze czy sie nie zmieni, nie bylo widac plci, bo sie ruszalo bardzo, gin mnie wazyl i nie jest tak zle! waze 62,5 kg, a ja myslalam ze juz z 70 haha, brzuch mam maly ale wazne ze male rosnie , juz ma gdzies ok 13cm, juz coraz wyrazniej czuje to laskotanie , wyniki mam super takze tylko czekac az brzucho urosnie i oby dalej bylo ok! pozdrawiam cium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też wcinam feminatal. W poprzedniej ciąży też go zażywałam. ** imiona dla dziewusi: Martynka albo Zuzia a dla chłopca Sebastian. Jak urodziłam synusia, to całe 9 miesięcy głaskałam brzuszek i mówiłam Oskarku. Ale z tydzień przed porodem namyśliłam się na inne imię. I jak urodziłam synusia, to mąż podał Bartosz, bo widział go wcześniej ode mnie ze względu na cesarkę. Tak ustaliliśmy i został Bartosz. :) ** Święta pomyłam wszystkie okna (4 duże sztuki) i zostało mi małe w łazience. Zawiesiłam 2 firanki, a resztę zawiesi mi mąż, bo już nie dałam rady. Narazie robię ogólne porządki, na szczegółowe myślę, że jeszcze za wcześnie. No i zastanawiam się nad choinką, bo maluszek ma prawie 17 miesięcy i jest bardzo ruchliwy. Także jedyna opcja choinka pod sufitem :D Obmyśliłam sobie, że postawię ją na kolumnie i wstawię w rogu za fotelem i tam mały się nie przedostanie. ** lecę, bo mąż w drodze i muszę coś pysznego upichcić. ** macie może jakieś dobre pomysły na menu sylwestrowe?? Ja w tym roku robię Sylwestra dla znajomych u siebie i dlatego pytam i wołam o pomoc. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mam dzisiaj duzo pracy, mowie wam. marzy mi sie weekend, na szczescie juz za godzinke, a potem tylko dwa tygodnie i wylatuje do domciu:)! na sylwestra proponuje oryginalnie fondue lub raclette-robili moi znajomi rok temu-to taki maly grill, na ktorym przygotowuje sie na \"oczach widzow\" male przysmaki.no ale do wszystkiego potrzebne sprzety, wiec nie wiem czy sie bedziesz decydowac na kupno.mozesz poprosic mikolaja:) magmal, jeszcze nie wiem kiedy wracam do pracy, moze w ogole, bo jest pomysl otwarcia wlasnej dzialalnosci i moze sie na to skusze.tylko najpierw bede sie musiala nauczyc radzic sobie z nowymi obowiazkami i na nowo zarzadzac czasem:) bo malenstwo posylam do polsko-niemieckiego przedszkola od 1,5roku zycia, wiec najpierw pobedziemy troche razem:) mickey, gdzie mieszkasz?daleko ode mnie?moze jeszcze nie zauwazylas ze oprocz plusi w szecji jest tu jeszcze jedna na obczyznie-ja piszaca z monachium. pozdrawiam was wszystkie, udanego tygodnia i do poniedzialku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak skoncze brac prenatal to sie przerzucę na feminatal, skoro mówicie ze jest mniejszy :) siedze i wyszywam- strasznie się wciągnęłam, pierwszy obrazek juz prawie gotowy, następne juz wydrukowane i czekają na wyszycie :) ale bedzie slicznie w pokoiku mojego synka :) imię juz wybrane,u nas bedzie Wielmożny Pan Kamil :) a gdyby jakimś cudem okazało się ze ze fiutek mu się gdzieś wchłonął, to bedzie Karolinka. witaj mantodea 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Nie wiem jak wy ale ja ostatnio mam taki apetyt na słodkie,że sama na siebie jestem zła. Boję sie że za dużo przytyję bo jak sie tak będę objadać to właśnie grożą mi zbędne kilogramy. Jeszcze trochę i przekrocze wagę 50 kg, przed ciążą nie miałam nawet 47 kg, a tu jeszcze 5 miesięcy przede mną. Brzuszek mam pokaźny jak na ten czas, przed nikim nie ukryję ze w ciaży jestem. Fajnie tak paradować z takim brzuszkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczko5050
hej dziewczyny! obecnie jestem w 19 tyg.ciazy.termin mam na 05.05.2008 r.( to moja pierwsza dzidzia).mam do Was pytanko:w ktorym tyg.ciazy mozna poznac plec dziecka?w nastepny piatek mam wizyte i nie wiem czy bedzie juz widac czy to chlopiec czy dziewczynka.w sumie to nie ma dla mnie roznicy,najwaznie4jsze zeby bylo silne i zdrowe,ale ta moja ciekawosc :-) pozdrawiam wszystkie majoweczki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słoneczko jak sie dzidzia dobrze ułoży to na pewno poznacie płeć:) Ja tak sobie tylko was czytam bo mam paskudne zapalenie oskrzeli i nie mam siły nic pisać:( Ja niestety ale przytyłam juz 8 kilo:( i nie to żebym si obżerała ta paskudna tarczyca tak szwankuje:( W pierwszej ciazy przytyłam 25 kilo, zobaczymy do ilu teraz dobije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczko5050
wiolaj zycze Ci szybkiego powrotu do zdrowia.nie wychodz z domku tylko lez i odpoczywaj.a w ktorym jestes tyg.ciazy?ja od pazdziernika do listopada przytylam 0,9 kg,ale cos czuje,ze w przez ten miesiac bedzie wiecej kg.polozna powiedziala,ze do 14 grudnia powinnam poczuc pierwsze ruchy.jak na razie nie odczuwam ich i juz zaczynam sie martwic.co prawda jak przyloze raczke to czuje takjakby "bicie serduszka"(nie wiem jak to wyrazic).boje sie,ze nie poznam,ze to ten pierwszy ruch.jakie to uczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś zaczyna sie 19:), to co czujesz to na pewno nie serduszko, tego tak łatwo nie da sie wyczuć. Na ruchy jeszcze poczekaj ale juz są na horyzoncie:)) Będziesz wiedzieć kiedy to jest TO bo jest to uczucie nie porównywalne do żadnego innego:) Ja już czuje ale to 2 ciąża więc dlatego, u mnie te pierwsze ruchy to takie delikatne muśnięcia tylko od środka, piękne uczucie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczko5050
mam nadzieje wiolaj,ze bede wiedziala,ze to własnie TO :-) a Ty juz znasz płec dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jeszcze nie, w styczniu dopiero sie dowiem, ja czuje dziewuche ale zobaczymy(już jedną mam). Ciąże przechodze zupełnie inaczej niż poprzednio to moze będzie chłopak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! ja tez mam termin na koniec maja,tyle ze to bede bliznieta,wiec w sumie nie wiadomo,moze byc wczesniej brzuszek sie zaoklogla powoli,tez czekam by poznac plec to moj 17tydz. chba musze jeszcze poczekac powoli tez szukam miejsca na porod,prawdopdobnie bebe miala cc.. pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie gotowe udkorowalam cale mieszkanie a maz okna umyl :) Likend moze sie zaczac... Spokojnie tu maz wyjechal do kolegi a mala spi... Moge troche pc sie pobawic :) franceska ja mieszkam w Göttingen, Niedersachsen kolo Hannoveru... A jak dlugo juz tam jestes i co takiego porabiasz? kamilya bliznieta jak fajnie :) ale bedziesz miala pracy... powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewe29 odswiezam
mam do sprzedania odzież ciążowową - zapraszam na aukcje http://www.allegro.pl/item276176367_idealna_ tuniczka_ciazowa_jeansowa_windstar_bcm.html http://www.allegro.pl/item276176380_rewelacy jne_spodnie_ciazowe_bcm_.html http://www.allegro.pl/item276176403_super_sp odniczka_ciazowa_rozm_xl_bcm_.html http://www.allegro.pl/item276176414_sukienka _ciazowa_jeansowa_gianiperoti_bcm_.html http://www.allegro.pl/item276176454_rewelacy jna_sukienka_ciazowa_wbm_bcm_.html http://www.allegro.pl/item276176469_struksow a_spodniczka_ciazowa_rozm_xl_bcm_.html Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey.Z sentymentu do Was zajrzałam jako majówka 2007. Pozdrawiam serdecznie wszystkie majóweczki 2008:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny i witam wszytkie nowe:) dzis w końcu sie wyspałam:) i pełna energii już posprzątałam i teraz szybko na zakupki i obiadek gotować:) jestem zadowolona bo właśnie na allegro kupiła ciuszki 50 szt za 50 zł. normalnie okazja:) kupiłam już takie większe na 62/68:) jestem teraz fanatyczką allegro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie majowki, w szczegolnosci nowe :) Od 2 dni troszke sie martwie poniewaz nie czuje tak wyraznych ruchow dziecka. W czwartek przezylam duzy stres :((( i mam nadzieje ze to nie zaszkodzilo dziecu :(((( Troszke sie boje ze cos moglo sie stac. Moj gin mowil ze do 26 tygodnia moga zanikac ruch dziecka i ze nie ma sie czym przejmowac ale ten stres ....... mam nadzieje ze nie wplynal negatywnie na moje malenstwo. ******* na 80 % spodziewam sie dziewczynki - propozycja imienia to Lena lub Łucja pozostale 20 % to Tytus :) ***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×