Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

witam wszystkie mjaóweczki:) nie wyspałam sie dzisiaj i nie mam werwy do pracy:) ja na usg 3D jadę 9 stycznia więc jeszcze cały miesiac i mam nadzieje że dowiem się czy będzie chłopak czy dziwczynka choć wszytkie znaki pokazują że chłopak:) mama moja miała sen, że chłopak, ja zresztą też mam takie sny:) a teściowa ostatnio stwierdziłą, że poszło mi w tyłek więc będzie chłopak a szwagier że wcale nie zbrzydłam więc to chłopak:) no ale to tylko domysły:) my z M tez na rzie m2 ale uz za rok będziemy mieli m4 lub m5 bo będziemy adoptować sobie strych na drugie pietro naszego mieszkania, a to tańsze niz kupno nowego większego:) na razie remontujemy łazienkę, wczoraj bylismy wybierać kafelki itp no a w sobotę jedziemy kupować co prawda fachman przyjdzie robic dopiero w styczniu ale ja sobie jeszcze odlicze Vat i wpadnie troche kaski:)będzie na wyprawkę:) a na basen to bym poszła ale taki prawdziwy głęboki żeby mozna było popływać, a u nas jest tylko taki że wody tylko na 1 metr:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny, zycze milego dnia! :) Möj sie dobze zaczol :) mala nie marudzila wstala do szkoly bez upomnien! Juhu!!! Teraz ja do autobusu zaprowadzilam, möge na zakupy jechac... Jakies prezety kupic, dla malej juz mam ale dla innych nie... jak co roku zawsze to samo szukac i sie zastanawiac... Mam dzis jeszcze wolne ale jutro do pracy :(, ale zato jeszcze 2,5 tygodnia musze pracowac a potem.... wolne...:) Wskocze jeszcze pözniej bo lece musze siostre do pracy zawiesc... Narazie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wam laseczki.Mam takie pytanie .Jakie witaminy bierzecie ??? Ja biore Feminatal ale szczerze powiem ze troche niedobrze sie po nim czuję.Jakie tabletki polecacie z tym że musza mieć nie dużą wielkość tzn nie mogą być wieksze niz feminatal bo ja mam problemy z połknieciem :) A co powiecie na Prenatal ?? W opakowaniu jest 100 tabl wiec sa ekonomiczne ale jak z wielkością ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja tez biore prenatal jest mi ok po nim, jak biore classic ale jest jeszcze jakis z mieta i imbirem przeciw mdloscia, a tak w ogole to ja dalej rano buuuu haftuje porazka :( 20 tydz. to pewnie mnie juz tak do konca bedzie drzec:( haha ale fajnie , ja tez do konca nie wiedzialam czy to ruchy, ale to wlasnie to laskotanie itp to to!!! minimonia ja czuje najbardziej wieczorkiem jak leze na plecach az sie na glos smieje takie to smieszne uczucie te musniecia . czasem normalnie laskocze na maksa. , wczoraj jechalam autem i chyba dzidzi sie nie podobalo bo chyba delikatnie kopalo i musialam sie prostowac caly czas, ps ja tez mam usg 21 grudnia moze tez sie cos dowiem co do plci:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jem prenatal ale najpierw kroje go na pol a potem kazda z polowek gryze....innej opcji nie ma....ja nawet malutka tab gryze nie umiem polykac....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez się dławię jak mam dużą tabletkę :) może to głupie ale chyba mam wąski przełyk :P .Natomiast moje dziecko nie połknie żadnej tableki odrazu sie dusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łiiiiiiiiii!!!!!!!!!! jade na zakupy!!!!!!!!! NA ZAKUPY!!!!! do prawdziwego sklepu!!!! euforia, nie byłam od poczatku wrzesnia chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od malego nie mialam problemu z tabletkami, wzystkie lykam nawet takie ogromniaste, wole to nic przegryzac, ost jak mialam infekcje gin dal mi taki antybiotyk( bezpieczny) ze na sam widok... tzn byl wielkosci jaska fasoli , ale dalam rade :) tak ze przelyk to mam ogromny haha , miniomonia jaka radosc,:) fajno ze juz ok, mnie tez czekaja zakupy swiateczne, w ogole nie moge doczekac sie swiat:) choineczka...bede miec w domu i lampki na zewnatrz na choince, tylko zeby troszke sniegu bylo bo nie bedzie klimatu, macie juz dziewczyny ta kreske na brzuchu??? ja nic nie mam, a rozstepy czy cos? poki co ja odpukac nic ale moze to za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy pierwszej ciąży miałam kreskę :) teraz nic nie mam :) ????? Piersi tez mi sie jeszcze nie powiekszyły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybiara szczesciaro, mi to glownie cyckki urosly, po domu chodze bez stanika bo wszystkie mnie cisna, kupilam niedawno jeden i maly juz:( porazka kupie sobie taki bezszwowy sportowy, teraz jak kupowalam mialam rozmiar 85 D :( powiekszyly mi sie juz o rozmiar , maz sie cieszy, ja mniej bo ciuchy mnie zwsze opinaja na biuscie, ale co tam :) bedzie mial dzidek co jesc haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahhahah ..szczęściaro ???? no nie wiem czy te dwa flaki to takie szczęście jest :).Wogóle jakas dziwna ta moja ciążas , zupełnie inna od pierwszej. A co do szczescia to raczej zobaczymy bo jak pisałam gdzies wczesniej mój brzuch wywali dopiero w 7 miesiacu i to nagle i bede miała calutki w sinych rozstepach :P wiec naprawde nie wiem co lepiej ?? Cierpiec od poczatku ale mieć spokój na koniec czy najpierw sie cieszyc a potem płakać ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha, ha, ja seksu na co dzien tez nie bardzo ale jakie mam za to sny :-)) To pewnie jakas forma rekompensaty ;-) Dzis sie wreszcie zwazylam, 3kg na plusie.Staram sie jesc regularnie i nie stronie od slodyczy ale strasznie boje sie pzrytyc jak ostatnio. 23kg przy pierwszej ciazy i starsznie mi bylo ciezko chodzic pod koniec. Rozstepy te co sie pojawily w dole brzuszka, nadal sa, mam tez troche kolo blizny po wyrostku :-( ale jak sora wyblakla w tamtych miejscah to nie ma tragedii. Smaruje sie olejkami. Kolezanka byla strasznie przewrazliwiona na tym punkcie i smarowala sie codziennie i nie miala ani jednego rozstepa, choc jej mama i babcia a i owszem. Rozstepy sa uwarunkowane genetycznie. Ja osobiscie polecam CENTRUM-Materna, bralam podczas pierwszej ciazy i wyniki byly super za kazdy razem. Bralam te witaminy rowniez w okresie karmienia. Tu w Szwecji niestety nie ma mi kto zalatwic, wiec biore szwedzkie preparaty wit. Od 20 tyg. u wiekszosci ciezarowek moze dojsc do niedoboru zelaza w organizmie, a potem anemii, wiec podjadajcie miesko, ile sie da :-) Kawa, herbata, nabial zaburza przyswajanie zelaza, wiec nie przyjmujcie zel. jak pijecie kawke, czy jecie kanapke z serem. Jaka u Was pogoda? U mnie pochmurno- jak zwykle nad morzem o tej porze roku :-( Slonca nie wiedzialam juz od poltora tyg. Ale i tak pojde do parku, bo spacery to jedyna forma aktywnosci fizycznej jaka mi zostala poki co, no chyba ze maz popilnuje Maxia a ja obskocze sklepy- to tez dobry sport :-)) Minimonia i co kupilas cos ciekawego? 🌼 Narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimoniu cieszę się że już nie musisz tak uważać,i nawet trochę ci zazdroszczę ja niestety nadal prowadzę oszczędny tryb życia ze względu na moje niskie łożysko. Jeżeli chodzi o biust to ja mam już ogromny,miska E pomału staje się ciasna no i nie obyło się bez rozstępów ,chociaż smaruje rano i wieczorem prawie od początku ciąży więc nie wiem czy te kremy coś pomagają. W poniedziałek mam usg zwykłe połówkowe,narazie nie mamy pieniedzy na 3D bo u nas też drogie 200zł. Poza tym denerwuję sie że nie mogę sobie zrobić porządków świątecznych,mój mąż stara się ale jakoś mnie się wydaje że ja bym to zrobiła lepiej. W tym tygodniu mam w planie zrobić uszka i pierogi,i zamroże je bo potem sobie nie poradzę żeby zrobić wszystko naraz. Poza tym mam mieć teściową i szwagra na wigili ale wcale nie będę dużo przygotowywać,mama obiecała że upiecze mi sernik ,siostra też pewnie podrzuci jakiś piernik .Ale na przyszły rok sobie odbiję i przygotuje super święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coral --> mam nadzieję że najpierw rzucasz te pierogi na wrzatek przed zamrożeniem chwilke zagotowujesz i polewasz tłuszczem :) Moja mam sobie raz tak zrobiła zle tzn zrobiła i zamroziła surowe i nic z tego nie wyszło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja na początku brałam prenatal complex (ten przeciw wymiotom), ale on był ogromny. Teraz biorę więc prenatal classic, też jest dość duży, ale przy tamtym pierwszym wysiada. Ja 3 kg na plusie, ale jem bardzo dużo słodyczy, nie mogę bez nich żyć. Dziś zjadłam obiad, przegryzłam mandarynką, jogurtem i na dodatek, bo było mi mało zjadłam grześka w czekoladzie. Jutro też jadę na zakupy i do pracy muszę sie rozliczyć, bo wróce tam dopiero za rok, a tu koniec roku sie zbliża i trzeba wszystko ureguować. Ja smaruje sobie brzuch zwykłym balsamem nivea i to nie codziennie. Narazie nic mi nie wyskakuje chociaż brzuszek już spory. Piersi też muszę troche nawilżać bo coraz wieksze sie robią, staniki już dawno wymieniłam na wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam na dzisiaj :) Ja zazywam prenatal clasic i jodid, przyznaję jest duuuuży ten prenatal, ale zapijam go dużą ilością wody, czy cherbaty wiec da się wytrzymać. Czuje sie po nim doskonale, wyniki krwi i moczu tez mam super. Buźki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeszcze dwa dni i zmykam na trzy tygodnie chorobowego :) Ciesze się baaaaardzo, a w szczególności tym, ze sobie pospie dłuzej rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już na chorobowym jestem od miesiąca, myślałam że będę się cholernie nudziła ale jakoś ten czas leci. Nie jest źle, chociaż sie wysypiam, nie chodzę przemęczona. A pamiętam jak sie upierałam jak mnie gin na zwolnienie wysyłał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslę, że raczej teraz przez okres swiąteczny nie będę się nudzić na chorobowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam drogi koleżanki !!!!! Jesli chodzi o vitaminy to gin zalecil mi feminatal n + magne B6 Juz na poczatku ciazy biust powiekszyl mi sie o 2 rozmiary, zawsze nosilam 75 A a teraz 75 C jest za maly a biust \"wychodzi\" z miseczek. Oczywiscie ma to swoje konsekwencje, pojawil sie u mnie pierwszy rozstep na biuscie :( chociaz caly czas smaruje sie balsamem Mustela. Polecam stanik Naturana rosnacy, jest bardzo wygodny, nigdzie nie uwiera i fajnie trzyma biust :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc!!bylismy rano na usg 3D.jestem przeszczesliwa!lekarz powiedzial ze na 100%dziewczynka:)! ja mialam takie przeczucie i o dziewczynce marzylam, wiec wszystko jest jak chcialam!dzis przez caly dzien dostaje gratulacje od calej rodziny, szczegolnie czesc mezowa sie cieszy, bo tam 4braci i pieciu siostrzencow!moja ksiezniczka bedzie pierwsza i wszyscy beda o nia zabiegac. a ona bedzie znala perfekt trzy jezyki i nikomu nie podskoczy!! mickey,dziewczyny juz wiedza, dlatego nie pisalam o tym znowu. moj maz jest wlochem,mieszka w monachium juz 10lat,ale cala jego rodzina jest w neapolu,a moja w krakowie. wiec jestesmy tu sami i w jakis sposob to lubimy-nikt nam sie do niczego nie wtraca i o nic nie pyta.choc umberto jest duzo bardziej zwiazany z rodzina niz ja! dzisiaj pracuje dluzej i juz licze dni do urlopu:rowne siedem, w tym dwa piatki, gdy wczesniej koncze!! atmosfera swiateczna do niczego-caly czas pada deszcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Francesca, ciesze sie razem z Toba! :-) Gratuluje!!! A jak chcielscie nazwac corcie? Ja sie dowiem w przyszlym tyg, ale jak sie okaze ze jednak nie dziewzcynka (tez marze po cichu) to bedzie Felix :-) Ja i maz chyba juz sie dogadalismy co do imienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×