Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

Cześć, dobrze, ze mi o obiedzie przypomniałyscie. Ugotuje sobie zupe z mrozonki, lenia mam strasznego. Doświadczonym mamusiom gratuluję postępów maluchów :). Przeczytałm, że moja macica ma ok. 12-14cm i zaczyna wystawać spod spojenia łonowego. Jakoś tego nie widać, ale zaczęłam gadać z moim pasożytem tzn. pukać w brzuch i mówić \"pobódka\". Kochany się śmieje, że jak się urodzi to będzie mnie pukało po głowie i mówiło \"przyjemnie ci tak?\". No ale mam nadzieje, że to jego tak popuka... to jak jakbyście pamiętały ten kawał z długą siwą brodą :). Idę się kimnąć, bo zupa może poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja CC, ja czuje wybrzuszenie nad lonem po prawej stronie bardziej wystaje. Niesamowite uczucie, a jeszcze cudowniej bedzie, jak dostane pierwszego kopniaka od dzidzi. Maxia poczulam po raz pierwszy jak bylam w 18-tym tyg. ciazy, a wiec za 2 miesiace moge oczekiwac ze juz cos bedzie mnie boksowac od srodka :-) Ponoc te mamy ktore byly juz w ciazy wyczuwaja ruchy kolejnego dziecka o wiele wczesniej. W kazdym razie pzrecietnie dzieci zaczynaja \"kopac\" od srodka ok. 20tyg. ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez słyszałam ze w drugiej ciazy ruchy czuc wczesniej-zobaczymy.Mnie brzuch wychodzi wieczorkiem -maz zauwazył że tak od łona do góry sie tak lekko zaokragla . Tez ide sie drzemnac. Plusia jak ja ci tego morza zazdroszcze i tych sztormów.Ja jestem moze troche szurnieta ale bardzo lubie jesien jak wieje i pada relaksuje sie przy tym bardzo a taki sztorm jeszcze z widokiem z okna na morze i bijacy deszcz o szyby super. oczywiscie inne pory roku jak np lato z deszczem to dla mnie koszmar ale jesien spoko.Człowiek sie tak nastawia juz do siedzenia w domu zaczyna myslec o swietach wtedy kupuje duzo aromatycznych herbat i kruche ciasteczka albo pierniczki lukrowane ,przydałby sie jeszcze kominek ale w bloku to mało realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina29
a to juz twoje drugie dziecko?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimicka
hej,mamusie! jestem nowa tutaj,nigdy wczesniej nie pisalam na forum,potrzebuje jednak wsparcia innych "przyszlych po raz 2gi"MAM! Jestem w ciazy (2 miesiace) ,mam 14o miesiecznego synka,boje sie ze teraz moge sobie nie poradzic.Jestem bowiem sama calymi dniami,mieszkam za granica i cala rodzina jest w Pl.Maz pracuje od switu do nocy,martwie sie jak to bedzie,lecz wiadomosc o dzidzi calkowicie mnie uradowala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mimicka. straszne mamy tu zamieszanie bo się \"dzieci neostrady\" obudziły i ich wpisy kasuje moderator. Proponuję, żebyś zarezerwowoała swój nick, to można zrobić na głównej stronie forum, bo czasem giną przez przypadek inne \"pomarańczowe\" wpisy. Ja będę miała swoje pierwsze dziecko, ale znam wiele osób w podobnej sytucaji jak ty, które poradziły sobie świetnie. Ty też sobie dasz radę, może tylko bardziej się zmeczysz niż gdyby pomagała ci bliższa i dalsza rodzinka. Plus z tego taki, że się nikt nie będzie wtrącał :). Pozdrawiam, CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimicka >> zarezerwuj jak najszybciej swoj nick a póki co ja bede kasowala twoje podszywy . do pomarańczy >> twoj czas na kafeterii dobiegl końca i nie dlatego ze nie mozesz pisac na pomaranczowo ( na czarno juz masz dostep zablokowany) tylko dlatego ze bedziesz kasowana wszedzie gdzie sie pojawisz . Nie bede oceniala twojego stanu umyslu ale to sie kwalifikuje do leczenia . Prosze nie pisac do mnie na e-mail bo nie bede odpowiadala . Sama sobie zablokowalas preferencje . Chcesz to pisz do Administratora . A ja w odpowiednim czasie przekaze mu kopie twoich postow . Prosze nie zglaszac tych postow na smietnik . Chce zeby to wszyscy widzieli i zeby sie troche uzbieralo bedzie mi latwiej kasowac . Epitety od osob chorych psychicznie spływają .. IGNOR ! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobrze .. to może z innej strony pogadamy. Jestes w sumie fajna dziewczyna . Czy nie lepiej siedziec na kafaterii i miec przyjaciól? Czy anonimowe ubliżanie ludziom sprawia ci przyjemnośc ? Zrób to w realu prosto w oczy a zobaczysz jakas bedzie reakcja drugiej osoby. Ja w tej chwili mowie tylko do twojego IP komputera .Masz swoj numer , który mi ubliża . Ale za tym numerem kryje sie w realu bardzo dużo faktow więc wyluzuj :classic_cool: P.S . w mojej stopce nie ma błedów . To jest gwara góralska i nie pisze sie święta tylko świenta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sobie wyjasnilysmy ze obie nie mamy zyczenia ze soba rozmawiac . Tylko nie odkrecaj faktow bo ja odezwalam sie na twoją łacine w stosunku do mnie , wiec to ty mnie sprowokowalas :) Nie napisalam ze jestes chora psychicznie ale ze >> tak sie zachowujesz jakbys była , a to duża różnica . Pisz dalej bo mnie sie juz nawet nie chce ciebie kasowac . Koniec tego wątku . Dziewczyny .🌻 Przepraszam za śmiecenie w temacie ale to byla potrzeba chwili w konkretnym miejscu z konkretną osoba.:) Zaraz wskoczy nastepna strona a ja wieczorem zrobie tu porzadek . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny,to ja ,raz jeszcze ,chce Was przeprosic za te powyrzsze slowa ale to nie ja pisalam.Jak mowilam w pierwszym moim wpisia ,jestem 1 ran na forum i naprawde chce pogadac,ale nie wiedzialam ze musze zarezerwowac sobie nicka,Pojechalam z synkiem do parku i jak wrocilam to doznalam szoku jacy ludzie sa wstretni.Dlaczego takie glupoty im do glowy przychodza,nie wiem!Az strach pomyslec ze moj syn w przyszlosci tez moze miec takie pomysly,podszywac sie pod kogos i psuc reputacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli macie do mnie jakies zale,prosze nie gniewajcie sie,zarezerwowalam sobie nicka wiec teraz tylko ja pisze zopowiem moze o sobie,troszke mnie blizej poznacie.Mam 25 lat .Jestem mama od 14stu miesiecy,i obecnie spodziewam sie 2go bejbika (ok 19maja2008)..Mam niewiele czasu na pisanie na necie,poniewaz Karolek zajmuje jego wiekszosc!!!! Staram sie czytac i sledzic na biezaco co u was slychac.Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mimicka
Na poprzedniej stronie moderatorka napisala ze to nie ty tylko ta osoba co sie podszywa na pomaranczowo i dlatego ciebie prosila o zarezerwowanie niku i nikt sie na ciebie nie ma o co gniewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy mimicke:) Któras pisała że z witaminek bierze prenatal a ja go odradzam ale tylko z tego względu że nie zawiera jodu który też jest bardzo ważny. Ja go przyjmuje ale tylko dlatego że oddzielnie biore Jodid i prenatal był najbardziej dla mnie odpowiedni:) W poprzedniej ciąży brałam feminantal i był w porządku, miał już wszystko co potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimicka, to nasi synkowie sa prawie w tym samym wieku :-) Maxio za tydzien bedzie mial wlasnie skonczone 14 miesiecy :-) W jakim kraju mieszkasz? My w Szwecji. Jestem z dala od rodziny, wiec wiem jak sie czujesz... maz tez czasem calymi dniami w pracy ale jakos sobie radze... Pozdrawiam Ciebie i Karolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, ja juz po zakupach. zmeczyłam sie jak nie wiem co. popowrocie do domu padłam jak mucha i spałam 2,5 h, mąż tez :) ale udało mi sie trafić na swietne spodnie ciązowe- jeansy, ale nie z doszywanym elastycznym pasem, tylko takie regulowane, a jeans zakrywa cały brzuszek. regulacja spoko- juz teraz są na mnie dobre, ale mozna je tak rozszerzyc ze moze uda sie w nich dochodzic do konca- wkładałam poduche- miesci sie :classic_cool:. oglądałam tez bluzki, i sie wkurzyłam, bo w sklepie jest dział z ubraniami ciązowymi, gdzie bluzka kosztuje od 60 zł w góre, a kawłek dalej, na dziale \"normalnej\"odziezy wiszą bardzo podobne bluzki, też z rozciągliwego materiału, ale ze nie nazywają się ciążowe to kosztują od 20 zł.chyba niepredko kupię coś \"ciązowego\". to tak samo jak z kokiem ślubnym u fryzjera, niczym nie rózni sie od normalnego koka ale kosztuje 3 razy tyle- bo ślubny. witaj mimicka :) nie zrażaj sie pomaranczowymi zadymami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimonia, swieta prawda z tymi ciuchami ;-) Ja wiekszosc bluzek kupowalam w normalnych dzialach odziezowych, tylko spodnie, jeansy i spodnice na\" ciazowym\". Dzieki temu mozna bylo sie ubrac i modnie i tanio!!! Aha, dodam ze nigdy wczesniej nie kupilam tyle dzianinowych blzuek co w czasie ciazy :-D bo wtedy mozna sie z brzuszkiem obnosic z duma i bez kompleksow!!! Uczucie bomba, co nie Wiolaj i Peletka? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry w niedzielny poranek :) czy wszystkie majówki jeszcze spią? ja od wczoraj wieczor mam nerwowke, siora zadzwoniła z płaczem ze chyba jest w ciąży- co prawda ma 23 lata, ale dopiero zaczela 2 rok wymarzonych studiow, z chłopakiem spotyka sie niedługo i bardzo mnie zaskoczyła tym ze poszła z nim do łózka. wg mnie szanse na ciąże są znikome- mieli gumkę, a on nawet nie miał wytrysku, ale był ten płyn co sie pojawia przed wytryskiem, i gumka mu sie troche zsunęła, do połowy mniej wiecej. siostra miała wtedy 25 dc, ale @ ma nieregulerne wiec tym sie nie sugeruję. robiła test, 2 blada kreska pojawiła sie dopiero po godzinie, wiec wynik niewazny, ale ona i tak przezywa. jak myslicie? jakie sa szanse ( a raczej ryzyko) na ciążę w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, tigero poroniła :( prosiła zeby przekazac ze trzyma za nas wszystkie kciuki. kochane, jutro jest Dzien Dziecka Nienarodzonego, te które wierzą moze pomodlą się za tego aniołka? i za wiele innych, w tym też mojego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renka07 tu marzec 2008:) Nie przejmuj się wpisami pomarańczy, gdyż takie posty piszą dziewczyny, które albo się strają i nic nie wychodzi albo straciły ciążę i z zadrości staraja się dopiec innym ciężarnym lub widzą, ze przechodzicie ciążę bezproblemowo a one np. muszą ciągle leżeć i wpychać w siebie tabletki. Czasami ktos ma zły dzień i przez kłótnię stara się wszystko wyrzucić w siebie. Starajcie się jej nie zauważać to sobie odpuści:) A jak wiadomo w ciąży hormony szaleją.... A jeżeli chodzi o samą ciażę, to tygodnie bardzo szybko mijają. Nie tak dawno zobaczyłam 2 kreseczki na teście, a tu już 21 tydzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojejku Moniu ale przykra wiadomość.........:-( Z pewnoscią pomodlę się za wszystkie aniołki i to nie tylko jutro :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniu a Ty masz z nią jakis kontakt??? Jeśli tak to powiedz,nie wiem przekaż jej ze jesteśmy z nią.Trudno w takiej sytuacji cokolwiek powiedzieć aby pocieszyć. Przepraszam,bo nie przywitałam się z innymi majóweczkami. CZESC kochane majóweczki!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, piszę lewą ręką, prawą mam na temblku, wypadła mi w barku i boli okropnie. Wstawiłam sama, do ortopedy nie ide. Wcześniej tez tak miewałam, przejdzie mi. RTG i tak w ciazy nie chce, tak samo lekow ktore kiedys brałam. Przykro mi z powodu Tigero. Dobrze, ze dziecko było tak małe, ze jeszcze raczej nie czuło bólu. Tigero się na pewno pozbiera i w przyszło sci bedzie wspaniał a mama. Ktos tu pisał, że trolami zostaja lezace dziewczyny, te ktorm ciaza sie nie udała, te ktore nie mogą w nią zajść... to nie tak! Ja się z tym nie zgadzam, proszę tych dziewczyn z trolami nie mieszać. Pogoda piekna, kto moze ten niech idzie na spacer. Ja mam pootwierane okna :) i ide na balkon!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja cc, jak to ci reka wypadła? mam nadzieje ze nie bedzie długo bolała. tigero napisała ze to było puste jajo płodowe, wiec zarodka nie było w środku. jakkolwiek okropnie to brzmi, takie rzeczy się po prostu zdarzają, nie mamy na nie wpływu, sama natura decyduje o tym. ale wiem jak jej ciężko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak czasem mam, budze sie i okazuje sie, ze łapa ze stawu wyleciała, albo jak cos nagle podniosę. To chyba przez wiotkosc stawów. Coś mi się majaczy, ze zarodek 4mm juz u Tigero był, wiec to niestety nie było puste jajo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie, tam na nowym watku jest, ze puste jajo płodowe, to lepiej. kurcze, nie wiedziałam, ze puste jaja tez łyzeczkują :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×