Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niezorientowanaciuchowo

Pomozcie mi z ciuchami

Polecane posty

Gość niezorientowanaciuchowo

Sytuacja przedstawia sie tak: Mam 19 lat, pochodze ze srednej wielkosci miasta w malopolskim i kompletnie nie znam sie na ciuchach. Do tej pory moj styl to byl brak stylu. Jakies jeansy, jakis t-shirt i do przodu. U nas jedynymi markowymi sklepami sa Cropp i Reporter, ale ja nie mam kasy zeby sie tam ubierac, wiec zdecydowana wiekszosc moich ciuchow jest albo ze szmateksu, albo z tanszych sklepow. Teraz mam okazje zmienic garderobe i chcialabym zaczac sie ubierac konkretnie, tylko nie wiem co mam kupic!!!! Kompletnie sie na tym nie znam, a poza tym mam glupi nawyk po mojej mamie, ze 50 zl za koszulke wydaje mi sie bardzo duzo. Pomozcie, co mam kupic i najlepoiej gdzie:) w gre wchodzi np Krakow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaka nazwa miasteczka
?? trzebinia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam wole młodszych
Nie jest wazne za ile kupi sie ubranie tylko czy to ubranie p[asuje do naszego wieku i sylwetki.Teraz w szmateksach mozna naprawde super sie ubrac i nie trzeba kasy duzej wydawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fmmamm
Ja się ubieram w markowych sklepach a 50 zł za koszulkę to też dla mnie dużo. Tyle (albo więcej) musisz dać, jak kupujesz coś z nowej kolekcji. Ale zawsze są jakieś obniżki. Szczerze mówiąc, staram się trzymać granicy 39 zł. Chyba, że mi się coś bardzo spodoba. Niestety w tej chwili wyprzedaże się z lekka już kończą. Ale coś jeszcze znajdziesz. Polecam Galerię Krakowską albo Galerię Kazimierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmm......
ja też kupuje ciuchy w szmateksach i jesli tam musze za cokolwiek zaplacic wiecej niz 20 zl to nie kupuje.... oczywiscie nie mowie o ubraniach typu kurtki czy cos innego wiekszego. W szmateksach teraz naprawde sa fajne rzeczy a czasami za 2 zl mozna upolowac podkoszulek H&M. Wlasnie to lubie w szmateksach, ide kupic spodnice a wracam ze sweterkiem, kilkoma koszulkami i apaszka. Wtedy mam powod zeby czesciej chodzic na zakupy ;) ;);) Jesli chodzi o ubrania ze sklepow markowych czy jak one sie tam zwa, to w zasadzie odwiedzam je w styczniu i w lipcu. Wtedy sa najwieksze przeceny i za 100 zl mozna kupic 3, 4, 5 ciuchów... Głowa do góry, swojego stylu szuka się dłuuuuuugo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorientowanaciuchowo
nie:) inne miasto:) cos o mnie: mam 165 cm wzrostu, srednio dlugie wlosu koloru srednio braz z blond pasemkami, dosc jasna cere, niebieskie oczy. Figure mam raczej gruszkowata, z szerokimi biodrami uwarunkowanymi szeroka miednica, ktorych nawet dieta nie moge sie pozbyc. Rozmiar gory: 36, dolu: 38 Pasuja do mnie (chyba) kolory: niebieski raczej jasny, kazdy fiolet i jasny roz, ktorego akurat nie lubie, ale czasem nosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorientowanaciuchowo
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorientowanaciuchowo
Ja juz nie mam nerwow do grzebania po szmateksach, skonczyla mi sie cierpliwosc, a poza tym chcialabym raz w zyciu miec cos modnego zanim przestanie byc modne i trafi do szmateksu..... Poradzcie mi, jakie ciuchy powinnam miec w szafie zeby wygladac na 19 lat a nie na 10. Jakie fasony itd. Bo ja jestem w tym temacie totalnie ciemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ja fmmamm pisała najlepiej wybierz się do którejś galerii. będziesz mieć duży wybór i wiele różnorodnych sklepów. więc nie będziesz ograniczona do reportera czy croppa które według mnie są sklepami dla nastolatek i ludzi o typowo sportowym stylu. musisz znaleźć swój styl więc odwiedźjak najwięcej sklepów zobacz co ci się podoba. poczytaj w necie a także tu na kafe jest wiele topików o tym co jest lub będzie modne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorientowanaciuchowo
Ja juz bylam w galerii ale tam jest tyle ciuchow i wogole ze sie gubie... nie lubie ogladac ciuchow, musze wiedziec co chce kupic, bo inaczej szybko mi sie nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorientowanaciuchowo
Nikt mi nie chce pomoc? szkoda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to pooglądaj w necie. musisz zobaczyć co ci się podoba i co jest modne. www.style.com www.vogue.de www.glamour.pl www.luxlux.pl www.snobka.pl www.cogdziezaile.pl www.kbieta.wp.pl www.kobieta.interia.pl jest masę tych stron... jeśli chcesz chcesz zmienić styl musisz się określić czy będzie to sportowe czy eleganckie itd... nie oczekuj że ktoś ci powie kup granatowe rurki albo żółtą koszule (choć obie rzeczy modne) nie wiadomo czy ci się podobają czy będziesz się w nich dobrze czuła. powiedz co lubisz? jak chcesz wyglądać? czyj wygląd ci się podoba? często na tym forum widzę ze ludzie chcą zmienić styl zacząć się dobrze ubierać itd ale tak naprawdę chcą żeby ktoś inny zrobił wszystko za nich wskazał palcem to i to. w to trzeba włożyć trochę wysiłku. znajdź na necie kogokolwiek czyj styl ci się podoba i choć jeden ciuch który byś kupiła. to można ci wtedy doradzić co do tego gdzie coś takiego kupić itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorientowanaciuchowo
lubie, jak mi jest wygodnie, lubie ladnie wygladac i sie podobac, lubie jeansy zwlaszcza szwedy, lubie fiolet, nie cierpie rajstop, wysokich obcasow, bo bardzo mnie od nich nogi bola na przy palcach, zygac mi sie chce na widok kompletu: tunika+spodnie rurki+balerinki, choc to podobno hit zeszlego sezonu. Generalnie zalezy mi na tym, zeby wygladac na studentke a nie na przedszkolaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorientowanaciuchowo
Poza tym jak przejzalam te wszystkie stronki od Nibysia to sie za leb zlapalam. Taka kasa za byle szmatke... poza tym te wszystkie ciuchy...mamusiu ile tego jest... i prawie zaden mi sie nie podoba ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsgsgsdsf
jak chcesz kupić w miarę tanio fajne ciuchy to polecam Terranovę w Galerii Krakowskiej, duży wybór, duże promocje, poza tym 4ever 18 tamże, New Yorker, poluj na promocje teraz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorientowanaciuchowo
bylam ostatnio w Kraku i z kolezanka polazilysmy po galerii. Bylam w terranowie i forever 18 ale nic mi sie tam nie podobalo. strasznie plastikowe i sztuczne to wszystko... Mozliwe ze sie nie wyrazilam jasno, chce sie ubrac elegancko na codzien, zeby wygladac ladnie a nie od stop do glowy z super-extra-trendy-jezzi rozowym ze zlowymi napisami, cekinami i kij wie czym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to dziewczyno tylko inspiracja. mnie także przerażają tamte ceny:P bynajmniej nie stać mnie na Valentino czy Gucci\'ego, o np. spodobały mi się na pokazach rękawiczki skórzane i będą ich szukać. zobaczyłam fajny żakiet pytam na kafe czy ktoś nie wie gdzie są podobne albo idę na zakupy i szukam:) z tego co napisałaś chyba wiem o co ci chodzi. chcesz mieć ciuchy eleganckie ale nie za bardzo. typ miejskiej elegancji. w dżinsach a zarazem elegancko bez hafcików cekinów itp. mam racje? lubisz fiolet wiec może taka bluzkę (cholera znowu się powtórze;/) http://www.cogdziezaile.pl/galeria/505.jpg albo tu widzisz dziewczynę w liliowej bluzeczce i brązowych spodniach http://www.cogdziezaile.pl/obrazki/solar_brazy.jpg a tu 3 od lewej z tylu: http://www.cogdziezaile.pl/obrazki/solar_kolor.jpg ostatni płaszczyk: http://www.cogdziezaile.pl/obrazki/kappahl_plaszcze.jpg może talka sukienka może być ubrana z dzinsami? http://www.cogdziezaile.pl/obrazki/gapa_fw_plaszcze.jpg http://www.cogdziezaile.pl/obrazki/tatuum_pary.jpg http://www.cogdziezaile.pl/obrazki/solar_czerwony.jpg http://www.cogdziezaile.pl/obrazki/solar_szary.jpg może coś z tego wybierzesz jak nie to będziemy strzelać dalej:P akurat kolory jakie podałaś są mało sprzyjające w tym sezonie jedynie fiolet:) byłaś może w zarze? promodzie? camaieu? reserved?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmmmmmm
widocznie albo źe szukałąś albo nie trafiłąś na dobrą kolekcję, ja mma dużo rzeczy z trn, a nie jestem laą, razej skłąniam się w stroną metalu, mama faajne bluzki z gitrami itp, zero złota, zero cekinów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorientowanaciuchowo
Nibys dzieki 🌼 Calkiem fajne sa te ciuchy, ale w krk bede dopiero pod koniec wrzesnia/poczatek pazdziernika. W zarze nie bylam, w promodzie tez, tylko w reserved. Ja wiem, ze jestem ciezki przypadek, ale nic mnie tak nie wkurza jak isc do sklepu bez kasy. Nie umiem ogladac ciuchow, musze wiedziec co chce kupic i to przemyslec. Chyba czeka mnie duzo pracy... Dzieki za cierpliwosc:* Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie że trafiłam:) ciesze się ze wreszcie coś ci sie podoba:) teraz wiem w jakie rzeczy i style trafiać:) troszkę cię wprowadziłam w błąd bo większość z tych fotek to solar;/ a ich ceny przyprawią cię o zawrót głowy:P ale przynajmniej już wiesz co chcesz:) więc możesz poszukać gdzieś indziej:) albo zaszaleć czasem i kupić sobie coś:) zara może nie jest najtańsza ale dobra jakość i w przecenach na pewno coś upolujesz:) wydaje mi się ze polubisz ich styl choć na początku wchodząc do sklepu pewnie się zrazisz:P poradzę ci wsiąść kilka ciuchów i zmierzyć bo mi ich ciuchy dopiero podobają sie na mnie a na wieszaku tak średnio:P promod to samo:P:P w reserved jeśli chcesz coś znaleźć to przygotuj sie na dużo grzebania:P:P jeszcze spróbuj w camaieu, tatuum, h&m. wchodź do tych eleganckich sklepów tez czasem upolujesz jakąś promocje:) nie wiem czy zwróciłaś uwagę na ta stronkę: www.cogdziezaile.pl są ciuchy różnych firm i podane ceny więc jeśli coś ci sie spodoba od razu wiesz gdzie i po ile:):) jak znajdę jakieś fajne fotki to wkleję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja markowe ciuchy kupuję sobie przez allegro. Jest wielu sprzedawców wykupujących od firm odzieżowych końcówki kolekcji i je potem sprzedają po cenach wyprzedażowych. Tylko, że trzeba być w miarę wymiarowym, bo ubrań nie da się przymierzyć ;] Ja dlatego nigdy nie kupuję przez internet spodni, bo jest za duże ryzyko, że mimo zgadzających się wymiarów nie będą leżały tak jak bym chciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat nie lubię sportowego stylu;/ więc raczej sklepy typu reporter ravel divers porostu odpadają;/mój facet się tam ubiera ja nie:P:P:P z diversa czasem mi sie coś podoba a to duża torebka a to balerinki czy podkoszulek. wiem że jakość mają dobra (przynajmniej męskich rzeczy:)) więc ten wydaje mi sie całkiem ciekawy:):) co do trolla to rzadko kiedy widzę tam coś fajnego;/ mają bardzo kolorowe kolekcje i wydaje mi się ze to sklep dla 15/16 latek:P:P:P kilka razy kupiłam podkoszulek i rozczarowałam się jakością po 2 praniach sprały się;/;/ najlepiej sprawdź sama bo to tylko moje odczucia:P linki do producentów: http://www.troll.com.pl (niestety w budowie) http://www.diverse.pl/ www.ravel.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobilam mala rewolucje w szafie wedlug nowych kryteriow i sie zalamalam :(:(:(:( jedyne fajne rzeczy jakie mam to: -2 fioletowe sweterki, jeden z fajnym dekoltem a drugi golf -2 t-shirty- bialy i rozowy -2 bluzeczki na ramiaczkach -czarna pseudoskorzana kurteczka eto wsio :( nie mam zadnych fajnych spodni, moze jedne jako takie rurki ciemny granat z butow to sportowe, ale nie adidasy, zlote japonki i buty na obcasie z okraglymi noskami cos mi mowi ze uplynie sporo kasy zanim jako tako to bedzie wygladac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do pracowaniem nad cenami. pomyśl zapłacisz 20-40 zl za podkoszulek kiepskiej jakość ile razy go ubierzesz? 2-3 i co dalej będzie sprana skurczy sie, rozwlecze albo będzie ze sztucznych materiałów i będziesz się pocić. czasem wydać więcej i kupić coś z dobrej jakości bawełny, jedwabiu, lnu itp. ładnie uszytą i skrojoną którą będziesz mogła ubrać nawet po roku czy 2. i będzie ona ładna. oczywiście cena nie gwarantuje jakości;/ więc musisz uważać sprawdzać materiały jakość itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przejmuj się ja też raz zrobiłam taka rewolucje i miałam podobnie:) ważne mieć na początek kilka i każdy zakup przemyśleć żeby z 10 ciuchów móc zrobić 100 zestawów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×