Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Annapo

Otwieram nowy klubik dla trochę starszych 30 tek

Polecane posty

Rybko - ja mam dwoch... jednego moge odstapic :-P... ale tylko do przytulenia bo mi szwagierka glowe urwie :-D She - jak musisz... dobranoc 🖐️ Wesola - widze ze jestes w fazie rozmownej :-)... fajnie :-) Ide dojesc kolacje... serki czekaja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebeko bardzo to miło z Twojej str ale ja nie tylko swego przytulam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc Rybko !! 🖐️ Ide sie na chwile po "internacie" poszwedac :-P... jeszcze troche poczekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 Dzień dobry moje kochane 🌼 Widzę, że sie martwiłyście o mnie ❤️ 👄 Już mogę znów spokojnie wejśc na topik - wczoraj miałam dużo problemów... kłopotów.... Wolałam miec wyłączonego laptopa niż pokazac mężowi gdzie, z kim i co piszę..... Dzis mam spokój - za to on ciężko "chory" po wczorajszym - i dobrze mu tak. I kawę świeżutką już mi na stolik postawił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Witam 🌻 No i imprezka była,a ja nie dałam rady dołaczyć ...ale za tydzien znowu bedzie piatek ...:) Mąz mi wczoraj opanował kompa...dzieci dzwoniły przez Skypa z zyczeniami i zanim skonczyli to mnie sie przysnęło przed telewozorem :)...a potem to juz nie było sensu ... mam nadzieje,ze jestem usprawiedliwiona :)... Dzisiaj jak to w sobote troszke sprzatania ,jakies pranie,obiad i po dniu...moze mi sie uda choc troszke poczytac ,bo fajna ksiazke dorwałam... Kaszubko...a Ty myslałas ,ze nie bedziemy sie martwic?...Dobrze ,ze dzis juz Maz madrzejszy :)...och z tymi naszymi panami to nie ma lekko...:)... Miłego dzionka wsiem i po 🌻 i 👄 posyłam dla kazdej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znów szperałam w moich ziółkach..... :D i oto co znalazłam: POMIDOR - Warzywo to zawiera wiele cennych substancji, które wspomagają nasze serce, skórę, poprawiają samopoczucie. Pomidory są bogate w witaminę C i karotenoidy, z których nasz organizm wytwarza cenną witaminę A. Zawiera także witaminy z grupy B oraz witaminę K, sód, wapń, potas, żelazo i miedź. W pomidorze sporo jest soli magnezu (leczy serce), potasu (ujędrnia skórę, wzmacnia mięśnie) i bromu (koi nerwy). Ponadto pomidory działają na organizm odkwaszająco i odwadniająco. Zmniejszają ryzyko zachorowania na raka trzustki i raka szyjki macicy, przeciwdziałają zaparciom. Są niskokaloryczne. PIGWA - To azjatycki krzew lub drzewko z rodziny różowatych. W zależności od rodzaju miąższu rozróżniamy pigwy jabłkowe i gruszkowe. Pigwy gruszkowe są bardzo aromatyczne. Toteż nieprzyjemny zapach z ust stanowiący bolączkę wielu osób, można lepiej i dyskretniej usuwać przez żucie suszonej pigwy gruszkowej niż np. mięty. Przetwory uzyskane z soku pigwy są zasobne w kwasy owocowe, pektyny i garbniki. Dzięki temu stanowią doskonały środek antybiegunkowy. O pigwie wiem jeszcze, ze powinna rosnąc w naszych ogródkach - ale w naszych stronach jakoś nie słyszałam, aby ktos ją miał.... PIETRUSZKA -Rozpowszechnił ją w Europie w VII wieku Karol Wielki. Pietruszka jest wieloletnią rośliną, pochodzącą z krajów śródziemnomorskich. U nas uprawia się pietruszkę korzeniową i naciową. Świeże liście pietruszki zawierają wiele witamin: C, A, E oraz żelazo, magnez, miedź, wapń, potas, fosfor, mangan. Pietruszka ma działanie krwiotwórcze, poprawia krążenie, przeciwdziała pogarszaniu się wzroku, zapobiega krzywicy i szkorbutowi, ma właściwości moczopędne i odtruwające. Starty korzeń pietruszki łagodzi ból po ukąszeniu owadów. MARCHEW - Warzywo to oraz pozyskiwany z niego sok są od dawna szeroko zalecanym środkiem leczniczym. Marchewka ma działanie miłe dla podniebienia, a ponadto uśmierza bóle brzucha, poprawia apetyt, wzbudza chęć do spełniania powinności małżeńskich, wzmaga wydzielanie moczu i sprzyja pozbywaniu się kamieni. Tak pisano o marchewce w 1563 roku Ale również dzisiaj jest ona cennym warzywem. Zawarty w niej olejek eteryczny (olejek lotny) wpływa ujemnie na mięśnie najczęściej występujących pasożytów jelitowych, czyli owsików i glist ludzkich i powoduje ich obumieranie. KAPUSTA - W roku 1950 amerykański badacz Cheney odkrył substancję, która w większych ilościach występuje tylko w kapuście. Z uwagi na jej leczniczy wpływ na wrzody żołądka i jelit nazwał ją „czynnikiem antywrzodowym”. Wkrótce okazało się, że idzie tu o specjalny rodzaj białka. Medycyna ludowa już od dawna zna lecznicze działanie kapusty i soku z niej. Czynnik antywrzodowy występuje we wszystkich gatunkach kapusty. W praktyce najczęściej korzysta się z kapusty głowiastej. Od dłuższego czasu sok z kapusty znajduje się w oficjalnym spisie roślin leczniczych. Nadano mu także nazwę sok „kapusty warzywnej”. JAGODY - To owoce niskokaloryczne. Zawierają garbniki, kwasy organiczne, pektyny, sporo witamin z grupy B, prowitaminę A, witaminę C oraz dużo składników mineralnych - wapnia, potasu, magnezu, fosforu i żelaza. Czarne jagody mają właściwości lecznicze. Świeże owoce przeciwdziałają zapaleniu jamy ustnej, a podane z cukrem i mlekiem działają lekko rozwalniająco. Suszone mają właściwości przeciwbiegunkowe. Zalecane są jako nieszkodliwy i skuteczny środek przede wszystkim dla małych dzieci. Jagody pomagają także w regeneracji siatkówki, obniżają poziom cholesterolu we krwi. GROCH - Należy do warzyw strączkowych. Zawiera roślinny środek zapobiegający ciąży, który działa jak pigułka antykoncepcyjna. Przypuszcza się, że w Tybecie i w niektórych rejonach Indii liczba ludności utrzymuje się od 200 lat na tym samym poziomie tylko dlatego, że kobiety jedzą tam nadzwyczaj dużo grochu, co obniża ich płodność. Medycyna ludowa uznaje groch za bardzo dobry środek wzmacniający po przejściu ciężkich chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Kochane ❤️ Wpadlam sie przywitac ..w piatek mielismy imprezke ..tak jakos szybko wypadla i wczorajszy dzien chorowalam ...dawno tak nie mialam ...ale glowny powod mojej nieobecnosci ..to odwiedziny ,,corki,,mojego M ..kilka godzin wyjasnian ..co i dlaczego ..po co i na co ..wiecie o co chodzi...do dzis sie nie moge otrzasnac.. pozyjemy,zobaczymy, Pozdrawiam was wszystkie posylajac 👄 i po 🌼 .ja zabieram sie za male porzadki ..wczoraj mialam lenia,wiec dzis musze ogarnac. ..dzwonilam do dzieci .sa zadowolone,dzis sa z babcia i od razu humor wrocil..ale za to nie moga sie porozumiec z moja siostra...wiecie tak sie zastanawiam ze cos z nia nie tak..ona ma pretensje do mojej mamy ze zrobila dzis im zakupy ..niewildzieli sie rok ..wiec babcia jak to babcia ..tez ma wnuki ..zawsze wnuczka jest wyrozniana ..wiadomo wszystkie pieniadze ida na jej operacje ..a ta ma pretensje ze buty kosztowaly po 50 eur, za pare ...nierozumie tej mojej siostry ..oj jak bedzie miala dziecko to bedzie biedne..a juz ma 31 lat...i widzicie ...doszlam do wniosku ze z rodzina na zdjeciu... dobra koniec wylewnosci juz mi lepiej ..Pozdrawiam wszystkich i milego dnia zycze... ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane 😍 ! Tak krociutko bo mam troszke malo czasu... Kaszubko 🌻 - zawsze mowie ze dobrze ze kac istnieje... chociaz odrobina sprawiedliwosci :-P Ania 🌻 - jasne ze usprawiedliwiona :-). Jeszcze niejeden piatek przed nami :-) Najlepsze zyczenia dla M. Ewanaisia 🌻 - oj, te nasze odwieczne klopoty z rodzina :-O. A teraz juz uciekam, bo zaraz jedziemy do kina :-)... Nie dosc ze w kuli (obraz 180°:-)) to jeszcze film 3D :-). Bedzie fajna zabawa :-) Sle po 😘 i zycze milego popoludnia i wieczoru ! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kaszubko 🌻 fajnie że znów jesteś, fajnie że w ogóle jesteś. Szkoda gadać, z tymi chopami nie można ujechać. Mojego jeszze nie ma to skorzystam i ..., chciałam napisać, że się położę, bo łeb dziś mnie coś boli, ale przecież trzeba na jutro obiad zrobić. Z odpoczynku nici. odnośnie pigwy, dla mnie rewelacja zwłaszcza w occie do mięsa ewanisia 🌻 święta prawda, na zdjęciu. Dobrze, że babcia coś chce kupować, bo u mnie .... ech szkoda czasu na pisanie. Anna🌻 co czytasz? she🌻 hobby mojego młodszego dziecięcia to nicnierobienie ide teraz powalczyć z mięsem gulaszowym i kawkę zrobię ( może głowa przestanie boleć )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ja biedna buuuuu..... ledwo wyszłam, to już popisałyście..... :D była burza - jest znów słonko :D A mąż dziś grzeczny - ciekawe jak długo..... wkurzył mnie wczoraj przeogromnie..... tak szybko mu tego nie daruję - niech teraz trochę się pomęczy i pochodzi bardziej miły i uprzejmy - a co.... należy mi się i już. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88888
rybka-jaka ty głupia jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzekł
idiota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas na relaks - kwiatki z ogródka: http://www.garnek.pl/kama1307/2330566 Była u mnie dzisiaj siostra ze swoja teściową - ta kobieta ma już 76 lat - aż trudno w to uwierzyc.... wygląda na znacznie mniej.... do tego ona wciąz wyjeżdża do Niemiec - pracuje tam - jutro znów jedzie na kilka tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na dobranoc: Pewien człowiek, który był wciąż smutny i nie potrafił odnaleźć w życiu radości, usłyszał podczas przechadzki w parku śpiewającego cudnie ptaka: - Zazdroszczę Ci- powiedział, stanąwszy pod drzewem- Musisz być bardzo szczęśliwy, skoro tak pięknie wyśpiewujesz swoją radość. - Ale ja nie dlatego śpiewam, że jestem szczęśliwy- odpowiedział ptak. - Jestem szczęśliwy, dlatego że śpiewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Kochane w niedziele ❤️ Dzis to ja was powitam stawiajac kawke ..oczywiscie jesli tylko macie ochote...spioszki moga pospac ...ja wstalam wczesniej bo dzis robie rybke i musi byc (pychotka) a to wymaga wczesniejszego przygotowania.. musze sprostowac wczorajsza wypowiedz..impreza byla w czwartek, w piatek M mial wolne .a ja bylam pozniej w pracy.. Annapo 👄 spoznione zyczenia dla M ale szczere ..Wszystkiego Dobrego ..🌼 Rebeko 👄 jak po filmie,jakie wrazenia..🌼 Rybko 👄 babcia chcialaby pogodzic wszystkich .ale jest tylko jedna ...tak wyszlo akurat u mnie ..a swoja droga bylabym zdziwiona gdyby tego niezrobila...ja przestalam pomagac swojej rodzinie ..jak zauwazylam ze to i tak sie nie liczy ..ciezko z bolem ale tak trzeba ..Pozdrawiam i nie lam sie bedzie lepiej ..trzymam kciuki..🌼 Kaszubko 👄 juz Ci pisalam ze lubie takie opowiadania...kiedys czytalam duzo i na rozne tematy ..skad Ty to bierzesz? 🌼 Pozdrawiam wszystkich i zycze milego dnia.. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry 🌼 Pół godziny temu mąż namawiał mnie na pójscie do ogródka - odmówiłam - stwierdziłam, że coś niewyraźnie jest z pogodą..... i wolę zostac w domu. :D I teraz od paru minut solidnie pada - ale miałam nosa - a mąż z synem sa na działce i pewnie siedzą w altance i psioczą. Ewanisio ❤️ te opowiastki i wynajduję w necie i z różnych książek - dużo czytam.... :D Ooooo - znów jest słoneczko - ale heca. Nic nie można zaplanowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 witam 🌻 Ja tylko sie witam i zycze miłego dzionka niezależnie od pogody :)... U mnie jak na razie słonko swieci,do tego wieje wiaterek takze jest dosyc fajnie....wybieram sie na kawe do kolezanki,mieszkamy zaledwie ok 10 km od siebie a jakos nigdy nie ma czasu ,zeby sie spotkac i tak zadzwoniłam i postawiłam ja przed faktem dokonanym ,a teraz tylko daje jej czas,by spokojnie po obiedzie posprzątała a ja w miedzy czasie moge do Was cosik skrobnąć ,no nie...:) No to posyłam po 🌻 i 👄 i jeszcze raz miłego dnia,pewnie dopiero jutro sie odezwe...🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Byłam na spacerku dzis po moim kochanym mieście z moim kochanym mężem. Może mi się uda wyciągnąć go jeszcze. Zrobiłam kilka zdjątek. kaszubko 😘 a u mnie pięknie, słonecznie i dziś takie moje samopoczucie również. Pozdrawiam wszystkie serdecznie do zera - ale mam mądrego męża i mądre dzieci. Mi to wystarczy do pełni szczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paint_out
rybka- a babci nie zabralas ? hihihi co z ciebie za wnusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie 😍 My dzisiaj wyspalismy sie za wszystkie czasy : spalismy do 11.00 :-P, sniadanie o 11.30, pozniej F1, obiad byl dopiero o 16.00, teraz przydalo by sie zjesc jakas kolacje ale ... wogole nie jestem glodna :-)... wiec chyba sobie podaruje.. tylko faceci cos zjedza ;-). Dobrze mi to zrobi :-P Ewaniasia 🌻 - fajnie bylo :-), prehistoryczne potwory morskie sa niesamowite :-P, zwlaszcza jak przeplywaja nad glowa :-D Kaszubko 🌻 - masz nosa ;-) :-D Ania 🌻 - ja bardzo lubie takie \"niepodziewane\" odwiedziny. Mysle ze bylo milo :-) Rybko 🌻 - mily spacer w milym towarzystwie : czego chciec wiecej :-) ? Rudamaxi 🌻 - no jasne ze tesknilam :-). Jak sie udaly wakacje ;-) ? A teraz juz uciekam ... Wszystkim zycze milego niedzielnego wieczoru 😘 i do jutra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie zezłościłam na na deszczowe chmurki, że ..... dobrą chwilę pospałam :D I co ja teraz biedna będę w nocy robic ???? Ruda 🌼 my tak szybko nie zapominamy..... wiadomo - kobiety potrafią strasznie długo pamiętac hihihihi :D "KOŁYSANKA" Aaaaaaaa aaaaaaa Dookoła noc, nie ma co już dalej zwlekać Gwiazdy mówią, że łóżko i poduszka czeka Łóżka i poduszka Baju, baju spać Żebyś naśnił głupot Nim trza będzie wstać Śpij wytrwale i nie wstawaj aż Sprawdzisz co pod powiekami masz A tam masz bałagan Najpierw baran za baranem Na to się nakłada Sprawy dawno zapomniane I co chwilę zmiana Tysiąc zmian do rana A gdy ci się znudzi Portier cię obudzi. Aaaaaaaa aaaaaa Chrrr fiuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ochydna pogoda wygląda tak jakby ktoś odkręcił wodę na maxa! no dobra pogoda,pogodą, ale kawę trzeba wypić ;) dla chętnych w termosie jest i dodatki do wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoła 🌼 i 👄 za kawę i na dzień dobry :D Dla wszystkich też po 👄 i 🌼 U mnie również deszcz..... prawdopodobnie słoneczko ma pokazac się dopiero pod koniec tygodnia..... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×