Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Witajcie W B W !!!.................Tak to się pisze w skrócie:-D Ciesze się , ze zdało mi się wejść do Oazy i Was pozdrowić Wszystkich❤️ Kochani muszę troszku poczytać bo jestem do tylu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listeczku...witaj miło....zapraszam zatem do lektury...ja nadrobiłam...z wielka przyjemnościa :) 60-tka ❤️...dobrze, że nicków przybywa...toż w końcu wiadomo, żę Oaza tętni życiem :) Jaśku..oddaję swoja porcję :) moja dieta trzymana równo :) A odnośnie meczu ? Jasiu, nie oglądasz ? Zraz jade po męża, więc znikne na trochę...ale na noc już... zyczę spokojnej i cieplutkiej nocy Oazo :) WBW...dla Was 👄👄👄....dobrze, że wciąż jesteście ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ;) na dobranoc przesyłam Wam małe co nieco Kochanie moje kochanie sł. K. I. Gałczyński Kochanie moje, kochanie Dobranoc, już jesteś senna I widzę twój cień na ścianie I noc jest taka wiosenna Jedyna moja na świecie Jakże wysławię twe imię Ty jesteś mi wodą w lecie I rękawicą w zimie Tyś szczęście moje wiosenne Zimowe lato niezmienne Lecz powiedz mi na dobranoc Wyszeptaj przez usta senne Z cóż to taka zapłata Ten raj przy tobie tak błogi Ty jesteś światłem świata I pieśnią mojej drogi I pieśnią mojej drogi miłej nocki zycze 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominaja
👄 między ciszą a ciszą między ciszą a ciszą sprawy się kołyszą i idą i płyną póki nie przeminą każdy swoje sprawy trochę dla zabawy popycha przed siebie po zielonym niebie a ja leżę i leżę i leżę i nikomu nie ufam i nikomu nie wierzę a ja czekam i czekam i czekam ciszę wplatam we włosy i na palce nawlekam na palce nawlekam między ciszą a ciszą sprawy się kołyszą czasem trwają bez ruchu klepią się po brzuchu ale czasem i one lecą jak szalone wystrzelają w przestworza i spadają do morza a ja leżę i leżę i leżę ... między ciszą a ciszą sprawy się kołyszą sprawy martwe i żywe nie do końca prawdziwe między ciszą a ciszą sprawy się kołyszą i idą i płyną póki nie przeminą póki nie przeminą póki nie przeminą a ja czekam i czekam i czekam i tylko ciebie wciąż wołam Ciebie wzywam z daleka więc ja leżę i leżę i leżę bo tylko Tobie zaufam więc ja czekam i czekam i czekam i tylko ciebie wciąż wołam Ciebie wzywam z daleka więc ja leżę i leżę i leżę bo tylko Tobie zaufam tylko tobie uwierzę tylko tobie uwierzę muzyka Grzegorz Turnau słowa Michał Zabłocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominaja
Lubie Was WSZYSTKICH FAJNE TU BABKI I DZIADKI hi hi ! Ja Tylko żartuję:-D Życia modele Dwa są życia modele, dwa życia sposoby. Jeden - życie spokojne, drugi - życie w pośpiechu. Dwa są życia modele, Dwa życia sposoby. Jeden - całkiem zgodliwy, Drugi - całkiem na przekór. Dwa są życia modele, dwa życia sposoby. Jeden - tylko do płaczu, Drugi - tylko do śmiechu. Dwa są życia modele, Dwa życia sposoby. Jeden - ważny od dzisiaj, drugi - ważny od wieków. Przepisywanie przez przeżywanie, zapisywanie własnych zużyć, żyć - należyte spamiętywanie, nie żyć - to nużyć. Nie żyć - to nie mieć nic, by powiedzieć. Nie żyć - to nie mieć po co umierać, by móc to potem albo zostawiać, albo zabierać. Dwa są życia modele, dwa życia sposoby. Jeden - życie spokojne, drugi - życie w pośpiechu. Dwa są życia modele, dwa życia sposoby. Jeden - ważny od dzisiaj, drugi - ważny od wieków. muzyka: Grzegorz Turnau słowa: Michał Zabłocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominaja
Kasiu! Guza mam na czole:Hi hi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominaja
Nie rozumiem co się stalo , czy ja taka szybka, czy co?:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz przed snem posiejcie się kochani:-D Badam pana i badam, ale wciąż nie mogę dojść przyczyny pańskiej dolegliwości. Przypuszczam, że to alkohol... - Dobrze, panie doktorze, przyjdę kiedy pan doktor wytrzeźwieje. Stoi sobie pijaczyna pod ścianą kasy biletowej PKP. Podchodzi do kasy student i mówi: - Połówkę do Radomia. A pijaczek na to: - A ja ćwiartkę na miejscu. Rozmowa dwóch Polaków przed sklepem monopolowym. - Wezmę dwie. - Weź jedną, tyle nie wypijemy... - Wezmę dwie, damy radę. - Nie damy, zobaczysz. - Damy radę. Biorę dwie ... Wchodzi do sklepu: - Poproszę skrzynkę wódki i dwie lemoniady. Dwóch gości popija sobie winko pod sklepem. Nagle podjeżdża elegancki samochód z którego wysiada jakieś zamożne małżeństwo. Kupują w sklepie nie gazowaną wodę i zaczynają sobie popijać. - Popatrz - mówi jeden z pijaczków - Pija wodę! - No - mówi drugi - Jak zwierzęta... - Czy byłem tu wczoraj? - pyta się gość barmana w nocnym lokalu. - Był pan! - I przepiłem pół miliona? - Tak! - Co za szczęście! Już myślałem, ze zgubiłem... Przychodzi pijany małżonek do domu. Żonę to bardzo \"ucieszyło\", więc wściekła jak 100 choler pyta: - Będziesz jeszcze pił ? Mąż siedzi cicho, więc żona powtarza: - Będziesz jeszcze pił ? Mąż dalej nic. - Odpowiedziałbyś w końcu, czy będziesz jeszcze pił ??? Na co mąż z wysiłkiem: - ooooossssssssszzzzzzzzzzz, kurna, doobraaaaaaa, naleej... Idzie pijany Kowalski przez ulicę. Raz się zaśmieje raz pomacha ręką. W końcu podchodzi do niego jakiś facet i pyta: -Co pan się tak śmiejesz? -Opowiadam sobie dowcipy. -A dlaczego machasz pan ręką? -Bo niektóre już znam. Siedzi sobie dwóch żulików, siorbią wódeczkę i jeden czyta na głos gazetę: - Tu piszą, że picie alkoholu skraca życie o połowę... Ile masz lat Stefan? - 30. - No widzisz, jakbyś nie pił miałbyś teraz 60 HiHi Hi HI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XL
Pozdrawiam was kochani i życzę kolorowych snów :) Spijcie dobrze tym co maja głowę na poduszce:-D Bawcie się dobrze tym co tu wpadną:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XL
Wybałuszona , super jeszcze nie słyszałam:-D Wszyscy jesteście :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarniana kolezanka
Wiesz Kasiu , dzięki Tobie polubiłam piosenki M . Bajora👄 Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SERCE JAK POLE Pól różnych na świecie jest mnóstwo A każde jest sercu podobne Na każdym coś rośnie coś kwitnie Uczucie raz wielkie raz drobne Uczucia przeróżne tam rosnąc potrafią Lecz jedno tam nigdy nie gości Bo pola te jednak zbyt małe, zbyt słabe By dać sie narodzić miłości Więc jak to możliwe, ktoś może zapyta Że miłość wciąż w sercach powstaje Odpowiem wam również i na to pytanie Bo wiem też, czemu się tak staje Więc kiedy w dwóch sercach to samo uczucie Te same wciąż myśli wzrastają To znika spomiędzy dzieląca je miedza I wtedy się serca kochają Lecz milość choć wielkim jest zwana uczuciem Choć wiele przestrzeni wymaga To jednak dwa pola to czasem za dużo Gdy wicher, szaruga je smaga I chociaż na środku uczucie wciąż gości Choć kwitnie i wciąż daje blask To jednak po brzegach jest wiele przestrzeni Gdzie wzrastać zaczyna chwast A jeśli ty pragniesz ocalić uczucie Co przecież nas zbliża do słońca To kochaj nie tylko tym skrawkiem na polu Lecz kochaj od końca do końca Albin Stankiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALIISS
ANIOŁY TEŻ PŁACZĄ Był mały, niepozorny. Nie posiadał w sobie nic, co by zwracało uwagę, dosłownie nic. No chyba to, że miał 24 lata a jego umysł tylko dziesięć. Ale na swój sposób potrafił dogadywać się z innymi. Tomek, bo tak miał na imię, był bardzo szczupły, ciemne mocno kręcone włosy, twarz z grubsza ciosana, czarne oczy z długimi jak u lalki rzęsami. Wiecznie drgające usta. - To nerwy. Wyjaśniła kierowniczka ośrodka, gdzie przebywał chłopak. - To już tak jest. Dorzuciła bez składu i ładu w ramach wyjaśnienia. Początkowo nie rozumiałam jej słów. Ośrodek Dziennej Pomocy dla Dzieci Opóźnionych w Rozwoju mieścił się na peryferiach miasta, w którym mieszkałam. Wielki budynek z cegły miał iść do rozbiórki, ale cudem wywalczono prawo do założenia ośrodka. Stałych podopiecznych jest okolo10 a reszta... hm....przycupną na chwilę i odchodzą... są jak te wędrowne ptaki wciąż szukające, podążające za tymi ciepłymi krajami. Tomek należał do tych nielicznych bywalców, którzy powracali do nas. Potrafił nagle wybiec z sali trzaskając mocno drzwiami albo ni stąd ni zowąd rzucał się na podłogę. Prawie zawsze coś sobie rozcinał a w najlepszym wypadku kończyło się krwotokiem z nosa. Kiedy ktoś próbował Tomka uspokoić to i jemu się dostawało, więc chłopaka nikt nie ruszał, tylko pozwalano mu na wyżycie się. Mnie te jego zabawy nawet nie przeszkadzały, ale ciekawiły i postanowiłam przyjrzeć się ekscesom Tomka trochę bliżej. Pewnego razu spostrzegł, że mu się przyglądam. Znieruchomiał. Długo w sobie mój widok przetrawiał. - Już się nie będziesz wydzierać? - zapytałam. - Będę! - wrzasnął, ale dalej leżał spokojnie na deskach. Oparłam plecy o ścianę. Zamyśliłam się. Kiedy znów powróciłam do rzeczywistości, chłopak stał obok. Ogromne oczy bezmyślnie biegały po mojej twarzy. Przywarłam czołem do lodowatej powierzchni okna - robi to samo. - Deszcz zaczął padać. Moja mama mówiła, że to anioły w niebie płaczą. - Popatrzył pytająco: - To anioły też płaczą? - Czasami... - Ostatnio często pada, proszę pani. Dochodzi piąta wieczorem, cichnie nerwowa atmosfera w ośrodku. Słyszę dzwony bijące w pobliskim kościele, gdzieś z jednego domu na przeciw rozbłysnęło żywe jasne światło, jacyś rozbawieni ludzie, jakaś muzyka. Odchodzę powoli korytarzem. "Praca z tymi ludźmi nic mi nie dała. Jedynie wszczepiła znieczulicę wobec innych. "obijały mi się myśli jedna o drugą. Przygryzłam z całych sił wargę... Przychodząc do domu, staram się zrzucić z siebie tamten ciężar. Zdejmuje ubranie, wchodzę do wanny, zanurzam się w wodzie, spłukując brud zbierany z namaszczeniem przez cały dzień. Czeszę włosy, zmywam makijaż dobroci. Kładę się na łóżko. Napotykam wzrokiem niebieską różę w słoiku. Więdnie. Odwracam się do niej plecami, nie mam już siły na założenie roślinie klosza. Niech zjedzą ją drapieżne zwierzęta. Zasypiam w poczuciu winy. Wczesnym świtem słyszę krzyk telefonu. Panicznie przewalam cały dom, wściekając się na siebie za bałagan. Cholera! - Tak, słucham? Zacharczałam półprzytomnym głosem. Tomek. Tomeeek... szybko narzuciłam na grzbiet byle co, bez makijażu. Wybiegłam z klatki schodowej. ANIOŁY PŁAKAŁY! Od śmierci Tomka minęło już albo dopiero 6 miesięcy, nie pracuje tam. Zostawiłam ich za sobą, jak okręt pod otwartymi żaglami płynę do kolejnego portu odebrać lekcję istnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waterlily
ALIISS!!! Smutne To opowiadanie ale wydaje się prawdziwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie o poranku :) Zaparzyłam kawkę...czujecie jej aromat ? Hm...rozkosz dla podniebienia, a że nie lubie pić sama zapraszam na kawusi kubas. Mam kryche ciasteczka do napoju, znajdzie się również sok anansowy i herbatka z dzikiej róży :) tekst piosenki Jesienna Bajka - Janusz Laskowski W przydrożnym rowie jesień przysiada. Dymi ogniskiem, wichrami gada, trzeszczy kołkami w szczerbatych płotach. Kot czyści futro nim przyjdzie słota. Snopy na kopy jesień układa, częściej zaprasza sąsiad sąsiada. I coraz głośniej dach przypomina, że go otuliła niejedna zima. Złoto rudzieje w brąz się odmienia, ubywa słońca, przybywa cienia, częściej się zdaje, ze obraz gada, kiedy za oknem pada i pada. W przydrożnym rowie jesień siwieje, wcześniej ciemnieje i później dnieje. Potem przysypia w białej pościeli i aż się w nicość zimą wybieli. Mam dziś dobry humor, mimo, że brak snu daje znać o sobie ;) Wstawać o 4.20 to po prostu zbrodnia :P Ale żyję i to się liczy :D A poza tym lubie tu pisać rano...tak cichutko i spokojnie...i cienie wasze jeszcze pozostały po ostatniej bytności...Ślad piękny zostawiacie to i radośnie wszyscy tu wracamy. Oaza dodaje nam radości każdego dnia, wyostrza zmysły na otaczające piękno słów, widoków, zapachów...I roznosi to ciepło naszych serc...❤️❤️❤️...Jesteście naprawdę Kochani, że wciąż chcecie tu pisać i dzieliś cię sobą. Dawać cząstkę siebie innym poprzez swoje wpisy...Tu naprawdę jest pieknie....I kawa inaczej smakuje....:) Zapalam świczki, aby zrobic nastrój...mimo, że rano, ale płomień świecy rozgrzeje nasze serca jeszcze bardziej...i i ten błysk w oczach... Kochani...będę pewnie w pobliżu...zajrzę :) Częstujcie się, proszę :) A to dla Was ode mnie z buziakiem 👄 Powiadali przyjaciele - Janusz Laskowski Powiadali przyjaciele, że za górą, Powiadali przyjaciele, że za rzeką, Mieszka młoda czarownica, której szkoda na stos, Mieszka młoda pięknolica, co wydłuży mi los. Powiadali przyjaciele, każdy szczery, Że się boją czarownicy kawalery, Że się boją czarownicy wszyscy chłopcy, Może ja sie jej nie zleknę Po pomocy więc... Rzekę przepłynąłem, Górę pokonałem, Wielkim lasem szedłem, Nocy nie przespałem, Żeby Ciebie spotkać w małym kącie świata, Żeby z Tobą zostać na calutkie lata. Malowane na niebiesko okiennice, Słoneczniki wyglądają na ulicę, Na podwórzu kundel biały, pręży sie bury kot, A Twe oczy tak się śmiały, Bo poiłaś mnie w lot. Nie wróżyłaś z mojej ręki, nie pytałaś, Chleba dałaś, Wody dałaś, Miodu dałaś, W sad wiosenny nie powiodłaś miedzy drzewa I zaczęłaś starą, rzewną piosnkę śpiewać. Powiadają przyjaciele, że za górą, Powiadają przyjaciele, że za rzeką Mieszka młoda pięknolica, co nie wróży już z kart, To nie żadna czarownica, Ktoś wymyślił ten żart. Czemu oni Twoich czarów tak się bali, Czemu oni czarownicą Cię nazwali, Czemu oni nie widzieli Twej urody, Czemu oni nie płynęli przez tę wodę tak jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie🌼 Szepciku jak miło ze zaparzyłas (już można powiedziec - starym zwyczajem) - kawusie, już sobie nalałam i piję ten aromatyczny napoj. Ja dzisiaj nie mogłam sie rano dobudzic zle na mnie wpływaja te chłody wiejące z północy. http://free.art.pl/makrofotografia/wiersze.html pozdrawiam wszystkich cieplutko i miłego dnia zycze, zajrze do Was niebawem. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w Oazie wszystkich bywalców👄 Wczoraj późnym wieczorem bylismy już w domku... Byłam tak zmęczoną , ze po wzięciu prysznica szybko zasnęłam snem błogim:-D Napisze tylko ze wszystko załatwiliśmy pomyślnie i przystojniak taki zadowolony, ze dal mi dziś wolne żebym mogla sie wyspać za wszystkie czasy... Zaraz do mnie wpadnie koleżanka, po prezent jaki kopiłam dla jej malutkiej wnusi...Właśnie zadzwoniłam do niej bo mnie nie chce się z domciu dziś wychodzić... Kochani poczytam Was później, widzę nowe Nicki i ciesze się,ze w oazie przybywa młodych i sympatycznych osób... Ja troszkę wcześniej urodzona sadziłam, ze młodość będzie omijać Oazę... Ale myliłam się strasznie i to jest moje słodkie i bardzo mile teraz rozczarowanie... Piosenki , poezje fotki ,opowiadania a nawet zwierzęta które tu dostarczacie sprawiają , ze my dojrzalsze kobiety czujemy się dożo młodziej... Polubiłam Was wszystkich bardzo i ściskam starsze , młodsze i najmłodsze moje Topikowe koleżanki oraz tych naszych wesołków i dżentelmenów:-D👄 Jesteście:classic_cool: \" Śmiej się wśród ludzi Płacz tylko w ukryciu, bądź lekka w tańcu lecz nigdy w życiu.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Witam ! I bardzo się Ciesze, ze Złota jesień już z nami👄 Ja tez bardzo ciesze się , ze tu są te młode duszyczki... Topikowe Słoneczko----> Szepcik Wirtualny👄 Motylek ------------> Kasiulek👄 Gwiazdeczka------------>Wanillia38👄 Jarzebimka👄 listeczek👄 Waterlily👄 Te które nam sprawiają dożo radości i wspaniałą atmosferę w oazie:) Dziękuje... Myślę jeszcze, ze XL i OL nalezą do nich👄👄 Pozostali to już raczej moja generacja👄 Was tez kocham wszystkie👄I naszych chłopaków👄 tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Ta piosenka poprawi wszystkim nastrój:-D ********************************************************************************** Był sobie raz Felek Co chodził bez szelek Piędziesiąt butelek w kieszeni miał Nadeszła niedziela opity jak Bela a bela mu w pape i dawaj wypłate wypłata przepita kobita zabita a Felek w więzieniu śpeiwa se w cieniu o własine tak: Niebieskie tango Policjant dostał w czango a jeśli nie pomoże to dam mujeszcze dwa noże a jeśli kiwnie palcem przejade go walcem Trzy szczury w rosole jednego po sole drugiego po pieprze trzeciego zjem.... ******************************************************************************* POZDRAWIAM WSZYSTKIE MŁODSZE I STARSZE PANIE👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PL
http://www.ptmkbialystok.ovh.org/kwiaty/43631323.JPG We wszystkich mowach i w języku duszy Nad wszystkie są dwa słowa, Jak w kroplach rosy po suszy, W nich skarb żywota się chowa. Jak dwie perełki w oceanie życia, Jak dwie gwiazdeczki na niebie, Świecą nam do powicia Dwa słowa - kocham ciebie. [J.I. Kraszewski]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️WB W👄 Dlaczego warto mieć przyjaciela?? * Masz kogoś, komu możesz wszystko powiedzieć * Możesz poznać \"męskie\" zdanie na różne tematy * Możesz wyskoczyć z nim w wolnym czasie do kina * Możesz wypłakać mu się na ramieniu, gdy rzuci Cię chłopak * Doradzi Ci chętnie w sprawach sercowych * Możesz mu opowiedzieć o wspaniałym chłopaku, którego właśnie poznałaś * Zawsze może \"zagrać\" Twojego chłopaka * Szczerze doradzi Ci, w czym masz iść na randkę * Nie będzie narzekał, że godzinę spędzasz w ulubionym butiku z odzieżą * Możesz całą noc oglądać z nim filmy i zajadać się słodkościami (nie zważając na wzrastającą wskazówkę na wadze) * Nie wyśmieje Cię, gdy popełnisz gafę * Gdy jesteś \"nie w sosie\" zabierze Cię na świetną imprezę lub do pubu * Wesprze Cię w każdej sytuacji * Któż inny jak nie on powie Ci \"i tak wyglądasz wspaniale\", gdy Tobie właśnie nie uda się randka * Gdy chłopak odmówi spotkania, to właśnie On porwie Cię na duuuże lody * Nie masz chłopaka??? Szykuję się impreza z osobami towarzyszącymi??? On z pewnością nie odmówi!!! * Możesz wyjechać z nim na wakacje i świetnie się bawić * Z chęcią zamieszka u Ciebie, gdy rodzice wyjadą na wczasy * Nie musisz się mu tłumaczyć gdzie jesteś i co robisz * Nie sprawia Ci awantur o to, że nie zadzwoniłaś * Zawsze jesteś u niego mile widziana * Nie potrzebne są tygodniowe zapowiedzi, że się u niego zjawisz * Nie zrobi Ci awantury, gdy wyskoczysz gdzieś z kumplem * Zawsze Ci służy pomocą * Jest dla Ciebie niczym starszy brat, troszczący się o swoją siostrzyczkę * Jest bardzo troskliwy * Dba o Ciebie * Pamięta o każdym Twoim święcie * Zawsze zauważy, gdy np. zmienisz fryzurkę * Będzie wysyłał Ci słodkie smski * Gdy wyjedzie na wakacje nigdy nie zapomni o kartce dla Ciebie * Będzie tęsknił do Ciebie * Wiesz, że zawsze masz, do kogo wrócić * Na pewno nie wywinie Ci żadnego wałka * Mieć przyjaciela takiego od serca to duże szczęście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×