Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Zapominaja
Wybałuszona Dziękuje za życzenia 👄 Tak na imię mi Bożena.... Obchodzę dziś imieniny , ale goście przyjdą do nas w sobotę... Robie tylko klawe, ciasto, torta ...To już niedługo święta i nie wypada bardzo balować ,,, W pracy tez postawiłam kawę i kremówki... Dla was choć wirtualnie , ale stawiam kawkę i ciacho:-D http://www.uwielbiam.pl/recipies_pic/180_org.jpg jeszcze troszkę i do domku...:-D miłego dnia👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////
DLA BOZENY👄100 lat!!! Bożena 1. Kumpel poznał fajna dziewczynę W jego życiu było sporo ich, Byla Jola i Ola pod pierzynę, A ta na zawsze ma juz być Ref: Powiedz jak na imię ma? Bożena - to jest laska, Kazdy facet chociaż? raz chciałby w życiu ja pogłaskać! x2 2. Kiedy była Helenka i jej śliczna sukienka, Potem Ela, Monika na punkcie tego miały bzika Teraz już wszystko się zmieniło, Blask jej oczu Playboya uziemiło! Powiedz jak na imię ma? Bożena - to jest laska, Kazdy facet chociaż? raz chciałby w życiu ja pogłaskać! x2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybałuszona, ja nie jestem wyśmienitą kucharka i z pieczeniem tez troszkę na bakier , ale ostatnio to ciasto mi się zawsze udaje... * CIASTO * 5 jaj * 2 szklanki cukru * 15 dag drożdży * 1,5 szklanki mleka * 1 margaryna \"Kasia\" * 1 kg i 1/2 szklanki mąki * aromat rumowy lub arakowy * bakalie: rodzynki * KRUSZONKA * 2 łyżki masła * 2 łyżki cukru * 1 łyżka mąki Przepis na ciasto: Cukier oraz rozkruszone drożdże wsypać do miski. Następnie dodać jajka, mleko i margarynę pokrojoną w plastry 0,5 cm. Wszystko wymieszać (niezbyt dokładnie) i odstawić na 4 -5 godzin. Po tym czasie wsypać mąkę, dodać aromat rumowy lub arakowy. Ciasto wyrobić ręką w misce. Na koniec dodać bakalie (rodzynki). Ciasto przełożyć do dwóch podłużnych foremek wysmarowanych tłuszczem. Posypać kruszonką lub wyrównać dłonią umoczoną w oliwie. Wstawić do zimnego piekarnika. Ustawić temperaturę na 140 stopni C do czasu wyrośnięcia ciasta (ciasto zrówna się z wysokością foremki). Następnie zwiększyć temperaturę do 180 stopni C. Gdy ciasto zarumieni się zmniejszyć temperaturę do 150 stopni C. Czas pieczenia około 1 godziny i 10 minut. Przepis na kruszonkę: Masło, cukier i mąkę wymieszać i wyrobić. Następnie rozkruszyć na przygotowane ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla Bożenek i Krystynek:-D Z bukietem róż nie mogę przyjść by złożyć Wam życzenia Lecz w słowach Tych myśli niech się spełnią wasze marzenia Dużo sukcesów oraz radości Dużo uśmiechów i spełnienia marzeń moc słodyczy w Dniu imienin, życzy Wam :JANINKA 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Szczęście mam szczęście! krzyczą dzieci chwytając piłkę z nurtów wody a ono - na niebie świeci roześmaine złotem - młode wyciagnij rękę - zamknij płonacy krążek w pięści i głośno - głośno krzyknij - mam szczęście - Halina Poświatowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Z ciemnych mojego lasu drzew jedno najcichsze Ukochałem, najbardziej smutne i najwiotsze: Brzozę, co nie szumiała w najszaleńszym wichrze, Zawsze niema, choć wiatru wiew się o nią otrze. Wszystkich innych drzew znałem najlżejsze poszumy, Tylko to jedno tajni swej mi nie otwarło... Próżno je ma tęsknota wśród bladej zadumy Oplata, by w nim duszę ożywić zamarłą. Nie wiał wicher, któremu obudzić je dano... I gniew wstał we mnie... Dłońmi chwyciłem włos brzozy I targnąłem, by wydrzeć choć skargę, jęk grozy... Milczała... Mocą dziką, szaleństwem wezbraną, Połamałem ją... - Leży zabita mą dłonią... Nie wyszumiała tajni swej... A wichry gonią... Leopold Staff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Modlitwa Chroń, Panie, wątłą mojej duszy zieleń Od podeptania i martwych spopieleń, Abym wśród życia Ostatniej Wieczerzy Czuł jej aromat balsamiczny, świeży. I niech, rozpięty na krzyżu konania, Nie widzę słońca, co w pomrok się skłania, Lecz niech mi wiara, Matka Boleściwa, Wskaże dal, gdzie się świt nowy odkrywa. Leopold Staff Pa pa👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy lubicie ptaki
KŁAMCZUCHA "Proszę pana, proszę pana, Zaszła u nas wielka zmiana: Moja starsza siostra Bronka Zamieniła się w skowronka, Siedzi cały dzień na buku I powtarza: kuku, kuku!" "Pomyśl tylko, co ty pleciesz! To zwyczajne kłamstwa przecież." "Proszę pana, proszę pana, Rzecz się stała niesłychana: Zamiast deszczu u sąsiada Dziś padała oranżada, I w dodatku całkiem sucha." "Fe, nieładnie! Fe, kłamczucha!" "To nie wszystko, proszę pana! U styjenki wczoraj z rana Abecadło z pieca spadło, Całą pieczeń z rondla zjadło, A tymczasem na obiedzie Miał być lew i dwa niedźwiedzie." "To dopiero jest kłamczucha!" "Proszę pana, niech pan słucha! Po południu na zabawie Utonęła kaczka w stawie. Pan nie wierzy? Daję słowo! Sprowadzono straż ogniową, Przecedzono wodę sitem, A co ryb złowiono przy tym!" "Fe, nieładnie! Któż tak kłamie? Zaraz się poskarżę mamie!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Witam wiosenne WbW ! Pogoda dzisiaj okropna: niebo zachmurzone, deszczyk kapuśniaczek pada. Chciałam zabrać wnuczki na wiosenny spacerek do do parku , ale pogoda nie pozwoliła... Ach, zaraz polowa marca na boku i kiedy to się wypogodzi? Solenizantkom zdrowia i szczęścia życzę👄🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Ptaki kocham imam w domu papużki:) Super wierszyk i teledyski o ptaszkach znakomite... dzięki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Mnie tez zbytnio nie wychodzi drożdżówka, zakodowałam przepis Janinki ...Wypróbuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Witam ciepło i serdecznie WSZYSTKIE PANIE I WSZYSTKICH PANÓW:) Jestem już w domku i piorę firany w stołowym pokoju:-D Bo się później nie wyrobie:-D BOZENKOM I KRYSIOM przesyłam 👄 🌼 👄 🌼 👄 🌼 👄 🌼 👄 🌼 👄 🌼 👄 🌼 👄 🌼 👄 🌼 👄 🌼 Z pozdrowieniami .Ola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam Wszystkich W Oazie:) Jestem tez już w domku i popijam herbatkę zielona... W pracy mieliśmy dwie Krysie to opiłam się kawy:-D :) Wszystkim Solenizantkom składam najserdeczniejsze życzenia🌼 🌼🌼🌼🌼................... Jeśli chodzi o dobra drożdżówkę to myślę , ze Wiosenka na pewno będzie maila jakiś przepis ... Wiosenko👄.... Janki przepis tez sobie skopiowałam ...Trzeba próbować do skutku... Ja pamiętam Jak mój pierwszy biszkopt piekłam , to ze trzy razy latałam do śmietnika, by przystojniak nie zauważył tych gniotów:-D To było jakieś 30 lat temu, hi hi! , ale za to teraz biszkopt upieke jak cukiernik:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham ptaki , uwielbiam psy i koty ...I kiedyś zafunduje sobie takiego jakiego miała Alisaria... Pamiętacie Czarly-go, bo chyba tak on się wabił... Natomiast nie przepadam za takimi zwierzątkami jak chomiki, myszki, szczurki ...hi hi hi ! Nie wiem nie mogę się przełamać i wziąć je na rękę, porostu się strasznie brzydzę, ale nigdy nie zrobiłabym im krzywdy... Kochani , życzę miłego wieczorku i zmykam bo właśnie MM dzwonił , ze za pól godziny będzie w domu... Zorbie coś na ząb bo czas kolacji się zbliża:-D Jesteście WBW super :classic_cool:👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ////////
Ja tez coś nie lubię tych zwierzaków co Złota jesień.. Najbardziej kocham pieski....Koty łubie , ale to cholerstwo po oknach szafach łazi...pełno potem tych włosów...Czy sieci kociej , jak to się mówi...Nie wiem ,ale ja jak wchodzę do jakiegoś mieszkania to kota zapach zaraz wyczuje...Ale na ogol to bardzo ładne stworzenie a szczególnie te małe koreczki są takie słodkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOSKI
Witam, witam :-D{🖐️ Zycze 100 lat Krychom i Bożenom:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOSKI
Wojciech Młynarski - "Jesteśmy na wczasach" Wersja do druku Za oknami noc, W górach śniegu moc okrywa wszystko. Czort jedyny wie, Co rzuciło mnie w to uzdrowisko. Na parkiecie szum, Wczasowiczów tłum spleciony gęsto. Siedzę tutaj sam, A przed sobą mam orkiestrę męską. Typ, co szarpie bas, Wie, że nadszedł czas, gdy w kimś na bańce Czuła struna drgnie I rozpoczną się góralskie tańce. Jest "górala" wart Taniec, gdy masz fart, gdy dziewczę kwili. Z basem typ to wie, Więc uśmiecha się I już po chwili: Dla sympatycznej panny Krysi z turnusu trzeciego Od przystojnego pana Waldka "Mucho Mucho". Jesteśmy na wczasach, W tych góralskich lasach, W promieniach słonecznych Opalamy się. Orkiestra przygrywa Skocznego begina, To nie twoja wina, Że podrywam cię... Ta panna Krysia, panna Krysia Królowała na turnusach nie od dzisiaj, A każdego roku, właśnie o tej porze Przyjeżdżała tu do pensjonatu "Orzeł". Kuracjuszy rozmarzony wzrok Śledził wciąż jej każdy gest i krok... Za oknami noc, W górach śniegu moc na drzewach wisi. Czort jedyny wie, Że basista też się kocha w Krysi. Wie jedyny czort, Co kosztuje to, by wciąż od nowa Brać kontrabas i, Tłumiąc poszum krwi, Tak anonsować: Dla sympatycznej panny Krysi z turnusu trzeciego Od sympatycznego, oczywiście, niewątpliwie, pana Waldka - "Mucho Mucho"... Jesteśmy na wczasach... A panna Krysia, panna Krysia Z panem Mietkiem, co się tu przed chwilą przysiadł, Przemierzała wzdłuż i wszerz parkietu przestrzeń, Ale nigdy nie spojrzała ku orkiestrze, Skąd basisty rozmarzony wzrok Śledził wciąż jej każdy gest i krok... Za oknami noc, W górach śniegu moc okrywa wszystko. Cały turnus śpi, A wśród innych śni i nasz basista... Że dokoła tłum, Na parkiecie szum, przy czołach czoła, A on rzuca bas I ma w oczach blask, i głośno woła: Spokój, orkiestra! Teraz ... Dla sympatycznej panny Krysi z turnusu trzeciego ode mnie Panno Krysiu... Kocham panią... Wszystko... Cha, cha, cha, cha, cha, cha... Co to się działo, co się działo! Uzdrowiska pół ze śmiechu się skręcało! I skręciłoby do końca biednych ludzi, Gdyby wreszcie się basista nie obudził... Bo miewamy często głupie sny, Ale potem się budzimy i: Dla sympatycznej panny Krysi z turnusu trzeciego Od sympatycznego, oczywiście, pana Waldka "Mucho Mucho"... Jesteśmy na wczasach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOSKI
Bożena - słowiańskie imię żeńskie, do polszczyzny przejęte z języka czeskiego, pierwotnie znaczyło obdarowana lub błogosławiona przez Boga. Dawniej uważano je też za czeski odpowiednik takich imion chrześcijańskich jak: Benedykta, Beatrycza, Beata czy Teodora.W polskich źródłach średniowiecznych występuje od XIII w. jako Bożana oraz Bożechna i nie można wykluczyć, że są to zdrobnienia od dwuczłonowych imion żeńskich typu Bogumiła, Bogusława. Występuje też niekiedy jako Bożenna. Imię wyrażające uczucia rodziców oczekujących przyjścia dziecka na świat. Kobieta o tym imieniu jest zależna od innych, lubi być rozpieszczana i prowadzona przez życie. Jednak kiedy znajdzie się w trudnej sytuacji, potrafi sama sobie świetnie poradzić. W stosunku do mężczyzn jest wybredna. Kocha dzieci ale nie lubi zajmować się domem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOSKI
Krystyna - Osoba o tym imieniu posiada wybitną osobowość, jest wrażliwa, posiada zmysł dyplomatyczny. Czasem przy swojej wygórowanej ambicji i przezorności, popada w kłopoty. Przy życzliwości osób przeciwnej płci wychodzi z nich cało. Lubi kierować osobami przeciwnej płci. Jest towarzyska, lubi podróże, nie posiada uzdolnień artystycznych, ale swoje dzieci kieruje do roli aktorskiej lub lekarskiej. W zasadzie osoby te są konserwatystami, ale konieczne zmiany akceptują. To może przysporzyć im zmartwień, a nawet kłopotów, z których zawsze wychodzą jednak zwycięsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Pani Wiosna Idzie pierwsza pora roku, nagle przyspieszyła kroku. Kwiatami nas obsypała, do ogrodów zawitała. Śmieje się do wszystkich dzieci, z jej rękawa motyl leci, kolorowy, jak to wiosną, a na drzewach pąki rosną. Cieplej jakoś dookoła, mama bardziej dziś wesoła. Tata wcześniej z pracy wrócił, gruby kożuch w szafę wrzucił. Moja babcia z dziadkiem w parku, choć szesnasta na zegarku. A ja krzyczę wciąż od rana: Pani Wiosna jest kochana! Autor. nieznany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
Haha ha! byłam na ulubionym topiku. i tam taka jedna fajna babka to wystawiła a ja tak po cichutku to podwędziłam:-D Fajowe Co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×