Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

wpaść tu chociaż na chwilke ..odpocząć Lato to audycja Lato z radiem -dziadek namiętnie tego słuchał :-). Lato to wyjazd na wczasy albo na kolonie nad morze -plaża , poranne bieganie,zachód słońca i zanurzanie dłoni w gorący piach(uwielbiam do tej pory !! :-D ) .Lato to wakacje u babci -wieś sielska-anielska :-) a Zima od zawsze miała zapach mandarynek . pozdrawiam Wszystkich a w szczególności Rafaela ,rzecz jasna :-) 🌼 http://www.ewa.bicom.pl/kartki/krt33.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lamma
Dobranoc kochani 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lamma
Dobranoc nasz kwiatku kochany , masz tez cudowne wspomnienia...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
Poczytałem was z przyjemnością, wszystkie wspomnienia są piękne... Fajnie ze Bożenka zapoczątkowała ten ciekawy temat... Dla Bożenki Pani Bożenka Gdy ostry głód wali Cię z nóg, to w chwilach tych pomoże Ci pani Bożenka. Gdy marsza kiszki grają Twe walcząc o słuszne prawa swe, pani Bożenka. Gdy nie masz sił, by dalej iść, bo w brzuchu rwie wierci i ssie, pani Bożenka ukoi ból, znów będzie cool, złagodzi głód i zniknie chłód, nie będziesz sam. Gdy nie chcesz żyć, bo chce się pić kroplę Ci z życia swego da pani Bożenka. Gdy znowu suszy Cię na duszy, łaski deszcz wymodli Ci pani Bożenka. Gdy żywej wody braknie Ci, a w oczach znowu widać łzy, pani Bożenka pragnienie zaspokoi Twe, nim się obejrzysz otrze łzę, nie będziesz sam. Ref. Bożenko! Dla Ciebie wiosna kwiatami okrywa oblicze swe. Bożenko! Dla Ciebie ptaki na skrzydłach przynoszą anielską pieśń. Bez Ciebie gwiazd jest mniej na niebie. Bez Ciebie o chlebie i wodzie żyć przyjdzie nam. Bez Ciebie usycham w potrzebie. Bez Ciebie naprawdę świat nie jest ten sam. Gdy w Twojej głowie myśli sobie smutny dom budują znów, pani Bożenka. Gdy raz kolejny w beznadziejny sposób dobrych braknie słów, pani Bożenka. Gdy ciepła brak i wszystko w spak i nie wiesz kiedy, gdzie i jak, pani Bożenka otworzy serca swego drzwi, przytuli, pocałuje i nie będziesz sam. Gdy zdarzy się za jakiś czas, że już nie będzie razem nas, pani Bożenko. Gdy swoją drogą w wielki świat wyruszą siostry, każdy brat, pani Bożenko. Gdy błękit nieba skryje się, tęskonota dotknie serce Twe, pani Bożenko. Znów rozwiń wspomnień barwny szal, słońcu roztopić pozwól żal, będziemy tam. Ref. Bożenko! Dla Ciebie wiosna... ------------------------------ Autor.SylwesterLaskowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
Moje lato to zapach siana, żniwa, masło i twaróg robiony przez mamę, zsiadłe mleko i pierogi z jagodami i śmietaną... Zima , to zapach swojskiej kiełbachy i szynek wędzonych... Tego nigdy się nie zapomni....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
Sumptuastic » Kołysanka Śpij i zamknij oczy śnij - śnij Śpij i zamknij oczy śnij - śnij A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwierz tak bardzo ...... Śpij i zamknij oczy śnij - śnij Śpij i zamknij oczy śnij - śnij A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwierz tak bardzo Kocham Cię Jak, wytłumaczyć Tobie mam Że jesteś wszystkim, tym co mam Tym co jest dobre i co złe Uwierz tak bardzo Kocham Cię A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie A ja będę twym aniołem Twą radością, smutkiem, żalem Będę gwiazdą na twym niebie Będę zawsze obok Ciebie Twym aniołem, twym aniołem Twym aniołem, twym aniołem DOBRANOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam👄 ja tylko napisze wam WBW ze:-D Życie jest nowelą - Ryszard Rynkowski Życie jest nowelą Jak \"Pory roku\" Vivaldiego Zmienia się światło w twoich oczach Powiedz mi życie coś miłego Nie pędź tak, proszę, daj odpocząć Życie , życie jest nowelą, której nigdy nie masz dosyć Wczoraj biały, biały welon Jutro białe, białe włosy Życie , życie jest nowelą Raz przyjazną a raz wrogą Czasem chcesz się pożalić, ale nie masz do kogo Każda rodzina jest jak drzewo Łamie się chwieje, czas je zmienia Jak w \"Porach roku\" Vivaldiego Szczypta zachwytu, łyk cierpienia Życie , życie jest nowelą, której nigdy nie masz dosyć Wczoraj biały, biały welon Jutro białe, białe włosy Życie , życie jest nowelą Co wciąga jak rzeka Chciałbyś dziś znać przyszłość Lecz musisz poczekać Życie , życie jest nowelą, której nigdy nie masz dosyć Wczoraj biały, biały welon Jutro białe, białe włosy Życie , życie jest nowelą Co wciąga jak rzeka Chciałbyś dziś znać przyszłość Lecz musisz poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzicie to prawda .:) każde wspomina maja swoje uroki, cierpienia , małe i większe radości i ja właśnie takie mam... płacze gdy wspominam pogrzeb mamy, śmieje się gdy myślę o urodzinach córki czy wnuczki... Zycie pisze nam scenariusz i już:) Letnie: morze, góry , lasy, wakacie , pierwsze randki i miłostki:-D Zimowe : Zapach świąt, kulig , narty i mrozy:-D Pamiętacie czapki pilotki? O matko kochana!! Jak mi w niej brzydko było, ale mama krzyczała , ze bez czapki nie pójdę na sanki .:-D TA czapka to był mój koszmar po nocach mi się śniła:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobranoc kochani 👄👄👄👄👄👄👄👄👄 Lamma[ usta]napije się na zdrowotność:-D.... Y...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mile panie
nie chce przeszkadzać ,ale dziękuję za te wspomnienia , które czyta się jak książkę... Jesteście wspaniale... dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka...
Podaje przepis na jagodzianki , bo nie będzie mnie trochę a niedługo sezon jagodowy... 1kg. mąki może być 20 deko więcej.. 400 g. cukru 1 cukier waniliowy pól litra mleka 7 jaj 250 g masła 70 dag jagód 5 łyżek cukru pudru 2 żółtka 100 g drożdży Drożdże rozpuścić w ciepłym mleku, wymieszać z 2 łyżkami mąki i 2 cukru i zostawic do wyrośnięcia..na około 10.15 minut... W tym czasie jajka utrzeć z resztą cukru, połączyć z zaczynem oraz resztą mąki, a także dodać cukier waniliowy. Wyrobić ciasto, a na koniec dodać rozpuszczone wcześniej i wystudzone masło. Odstawić na 25 minut do wyrośnięcia... Ja to robię mikserem... Potem z ciasta uformować wałek i pokroić na niewielkie krążki, które delikatnie spłaszczyć. Na środku każdego z nich ułożyć po łyżce umytych i wymieszanych z cukrem pudrem jagód. Każdą z nich posmarować rozmąconym żółtkiem wymieszanym z niewielka ilością wody... Zlepić bułeczki i piec je w nagranym do 180 stopniu stopni piekarniku przez ok. 25 minut... Podawać posypane cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka...
ciesze się , ze moja drożdżówka z migdałami wam smakowała.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka...
Dobranoc👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
🖐️i Czerwone jagody - Biesiadne Czerwone jagody Czerwone jagody Spadają do wody Powiadają ludzie Żnie mam urody Czerwone jagody Spadają do wody Powiadają ludzie Że nie mam urody Choć urody nie mam Ale czyste serce za pana nie pójdę Byle kogo nie chcę Za pana nie pójdę Sama się szanuje Niechże mnie byle kto W rączkę nie całuje Raz mi matuś rzekła Córuś moja droga Przecież masz majątek Na co ci uroda? Majątku nie mają A mają urodę Tam się chłopcy schodzą Jak po żywą wódę Mamusiu tatusiu Jam córeczka wasza Kupcie mi korale Do samego pasa Do samego pasa Do samiutkiej ziemi Jam córeczka wasza Tylko do jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Dobranoc !!! To ja księżyc.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
A mnie dziś najlepiej podchodzi zapach piwa:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
I taka Jagodziankę bym jeszcze schrupał:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
O taka malutka to łyknę:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahahah
Jasiu ! kładę się dobranoc....:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Toz nie spij , wypij choć łyk piwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahahah
Jasiu .-D ha ha ha Od piwa to się głowa kiwa :-D pa pa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
mnie się jeszcze nie kiwa....) pa pa pa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×