Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Z moich dziecinnych lat najbardziej pamiętam kiosk który mijałam codziennie idąc do szkoły ... Do dziś pamiętam , ze latem pachniał tak cudownie landrynkami i oranżadą czerwoną... Jak ja lubiłam przy nim przechodzić...:) Do dziś pamiętam ten zapach , chociaż landrynki już tak nie pachną... Pewnie gdzieś zakodował mi się na zawsze ten zapach:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie wy pamiętacie zapachy z dzieciństwa , czy młodości ??? W młodości lubiłam zapach siana , powietrze po majowym deszczu, zapach maciejki przed domem i młode ziemniaki z koperkiem:-D A zimą najbardziej mi się utrwalił zapach ciasta z rodzynkami skórką pomarańczową:) Lubiłam tez patrzeć na ogień , który buzował w piecu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się zadumałam ,,,, wyjdę troszkę na spacer ,,, dziś jeszcze nie wychodziłam z domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarenkowa kolezanka
Jak ty to piknie opowiedziałaś Sabinko👄 czytałabym i czytała:) kocham wspomnienia... 🌼 Mnie letnie zapachy kojarzą się najbardziej z zapachem bzów , kwiatów, truskawek i malin... Pamiętam zapach ciasta z wiśniami i budyniu z jagodami... Moze dlatego , ze dziadziuś był ogrodnikiem,miał duży sad i w wakacje tam często wyjeżdżałam:) Natomiast zimowe zapachy , to stanowczo zapach pomarańczy , zapach szarych i złotych renet, strucel makowy i lukrowane pierniczki... Które po dzień dzisiejszy zawsze na święta piekę i tradycyjnie sama wieszam na choinkę... Mysle , ze ze zapachy w moim życiu zawsze górują i górować będą... Pozdrawiam WBW👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUkas...
Co tak cichutko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUkas...
Czy mogę rozweselić domek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUkas...
A ja jak to chłop najlepiej lubie3 zapachy...ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUkas...
Nie powiem jakie bo byście się zgorszyły i mnie wygnały...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Jutro:) # 19 czerwca - Na świętego Gerwazego jest w ogrodzie coś pięknego. # Na święty Protazy każdy się poparzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Kocham zapach róż , lilaków , zapach konwalii i fijolkow... W okresie zimowym:)zapach choinki, cytrusów i pieczonych mięsiw i :-D Nienawidzę zapachu czosnku:) Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUkas...
:) A ja lubię mroźną zimę I puszysty śnieg. Kocham narty; Dla mnie zima najpiękniejsza jest. Ktoś tam lubi zimowy zły wiatr, Kiedy rzeki już pokrywa kra. Drugi woli przed siebie wciąż iść, Gdy jesienią czerwienieje liść. A ja lubię tylko lato Wśród słonecznych plaż. Lubię pływać; Dla mnie lato najpiękniejsze jest. Jeden lubi gdy wiosną ze snu Znów się budzi rzek wezbranych nurt. Inny woli lipcowych dni blask, Kiedy miodem pachnie cały las. A ja lubię Wszystkie cztery pory roku, bo Każda z nich: Wiosna, lato, jesień, zima - Przypomina mi Ciebie. /////////////////////((((((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem i wesolutko witam !!! Godzina jest już pozna, ale to mi nie przeszkadza.... Małżonek , pojechał w delegacie to w domku cisza... Bo gdy jest w domu to ostatnio wieczorem mecz się dla niego tylko liczy i jego zbędne komentarze.:-D Ja z letnich zapachów najbardziej pamiętam zapachy lasu , żywicy i igliwia... Przeważnie wakacje spędzałam z kuzynami i kuzynka w leśniczówce u wujka Zbyszka... Mowie wam jak bardzo się cieszyliśmy z wycieczek leśnych , bacznie obserwowaliśmy wygrzewające się na słońcu jaszczurki i podziwialiśmy śpiew ptaków... Zapach zimy przypomina mi zapach świec stroikowych i przygotowań wielu wigilijnych pyszności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leśmian Bolesław - Taka cisza w ogrodzie.... Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze. Z własnej woli, ze śpiewnym u celu łoskotem Z jabłoni na murawę spada jabłko białe, Łamiąc w drodze kolejno gałęzie spróchniałe, Co w ślad za nim - spóźnione - opadają potem. Chwytasz owoc, zanurzasz w nim zęby na zwiady I podajesz mym ustom z miłosnym pośpiechem, A ja gryzę i chłonę twoich zębów ślady, Zębów, które niezwłocznie odsłaniasz ze śmiechem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lamma
Jarzębinko 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lamaa
pięknie dziołchy wspominacie macie cudowne wspomnienia... Ja pamiętam tylko płacz gdy wakacje się zbliżały , bo zawsze z siostra musiałam l wyjeżdżać na kolonie z taty pracy... Boże , jak ja tych kolonii nienawidziłam , może dlatego nie lubię wracać do tych wspominać... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lamma
Natomiast zima mi się kojarzy z rannym wstawaniem i chodzeniem na codzienne roraty... Ale wtedy zimy to były naprawdę mroźne, pamiętam jak lubiłam ślizgać się wracając z kościołka... Potem był kub paskudnego gorącego mleka i pajda chleba z malinowym dżemem... I do szkoły :-D A w szkole znowu na dużej przerwie tortury:-D Szklana mleka z kożuchami i sucha bułka dla konia... Ha ha ha ... Widzicie wcale nie ciekawe są moje wspomnienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lamma
WINKO JUŻ POLEWAM POYYYYYYYYYYYYYYYYYYY dla zdrowotności:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×