Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Znajoma...
Dobranoc👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DDDDD50
Tadeusz Woźniak » Dziwni ludzie Tyle w oczach mgły? Czy to żal, czy to wstyd? Siedzą patrzą, ledwie czują Przez milczenie ciężko płyną Przeciekają im przez palce Wydarzenia i miesiące Noc ich marzeniami poi Dnie mijają za powoli Źyją jakby od niechcenia Jakby ich nie była ziemia Tyle w oczach mgły? Czy to żal, czy to wstyd? Pomieszana cisza z lękiem Kłamstwo z kpiną i przekleństwem Z nienawiści idą w przestrach Ale kończy się na gestach Niebo z nimi się obraca W stronę skąd się nie powraca Siedzą, patrzą, przemijają Wszystko mają, nic nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DDDDD50
Tadeusz Woźniak » Smak i zapach pomarańczy Kto to pędzi tak przez miasto Komu w tych ulicach ciasno Biegnę gryząc pomarańczę Ziemia pod nogami tańczy Naokoło kipi życie I ja mam się znakomicie Wszyscy niosą oczy jasne Trotuary wprost za ciasne Przejmująco pachną lipy Rośnie mi po cichu broda Wieczór aż od dziewcząt kipi Może czeka mnie przygoda Lubię kiedy jest sobota Gdy po wszystkich już kłopotach Lubię śpiewać, lubię tańczyć Lubię zapach pomarańczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DDDDD50
Jest tu fajnie podoba mi się ... Dobranoc albo dzień dobry bo to już czwartek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DDDDD50
Skorzystam z przepisu na jagodzianki ... dziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka 54
Witajcie . Dopadly mnie Biale noce ..... coz za okropny czas , pryewracasz sie z boku na bok ....... Alre juz jest dzien .........W Germanii swieci sloneczko i ptaszki cwierkaja w ogrodzie, i coz z tego... cudowne Wasze wspomnienia ... mnie lato kojaryz sie z nieograniczona swoboda.Moj dziedek mial gospodarstwo i wszystkie dzieci latem zjezdryaly do pracy, oczywiscie z drugimi polowkami , pryzchowkiem. Dorosli byli zajaci a my banda tych starszych szescioro mielismy obowiazek na posilki sie stawic , a tak nikt nami sie za bardzo nie interesowal . Las, podchody, gryzby, pluskanie sie w stawach, najdziksze harce i swawole. A najfajniej bylo jak nasi ojcowie kopali torf , i my w tem blotku .... oj byly to czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska..
Siemanko !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska..
W ogródkach pielicie???? Czy obiad gotujecie.???? ja czytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska..
Ja lubię zapach kawy i właśnie zaparzyłam dzbanek:) Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska..
Ja pamiętam wykopki i kartofle pieczone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska..
Latem plaza i morze ... Góry kocham zima i jesienią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska..
A lato z radiem słucha moja mama.. I cieszy sie, ze za parę dni sie zacznie:) Do usłyszenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry!!! Pije w przerwie kawkę i czytam wasze wpisy ... Jagodzianko👄 za przepis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciech Gąssowski - Gdzie się podziały tamte prywatki Gdzie się podziały tamte prywatki niezapomniane Elvis, Sedaca, Speedy Gonzales albo Diana Pod paltem wino a w ręku kwiaty wieczór, Bambino i Ty Same przeboje Czerwonych Gitar tak bardzo chciało się żyć Refren: Gdzie się podziały tamte prywatki Gdzie te dziewczyny, gdzie tamten świat Gdzie się podziały nasze wspomnienia Tamtych szalonych wspaniałych lat Rodzina w kinie na drugim seansie już z nudów ziewa Tutaj Paul Anka, Stonesi, Beatlesi, Cliff Richard śpiewa Tuż przed maturą kwitły kasztany, żyło się tak jak we śnie Gdzie te prywatki nie zapomniane, czy jeszcze pamiętasz mnie Refren: Gdzie się podziały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo...
Listeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo...
Nie przeszkadzam... miłego dnia listeczku...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Witajcie kolezanki Od jutra ma się zacząć lato !!! W tej chwili u mnie bardzo przyjemne 23 stopnie. A w poniedziałek rusza lato z radiem... ja tez je zawsze słucham:) Wyszłam z domu po większe zakupy i ledwie co przytachałam muszę trochę odpocząć... napije się z wami kawy i dostawiam kawałek chałwy z orzechami... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Ja tez jagodzianko za przepisy dziękuje, zapisze sobie je w zeszycie kucharskim... Zawsze z przepisami tak robie wtedy mam je pod ręką... No i pora bliska na jagody:.) Lubie je jeść , ale zbierać nie specjalnie...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Moje letnie zapachy : koniczynka , kaczeńce , rumiany , kąkole i maki... Zimowe : zapach choinek, świeczek choinkowych i smakołyków świątecznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Kawę dopiłam i biorę się za gotowanie... A potem jadę na ogródek... Słoneczka życzę👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XL...
Witam was ja już po kawce i ciachu :) akumulatorki mam naładowane ... :-D Tez jestem w pracy , ale nie ma kota to myszy buszują:) Milo was czytać i ja jagódce za przepisy dziękuję:-D Pozdrawiam WBW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka...
puk, puk, puk czy można ? Swietna ta wasza Oaza od razu ją zobaczyłam z daleka... Tak tu zawsze świeci słońce i kwiaty tak pięknie pachną , a te róże pnące, to jakaś zagraniczna odmiana , jeszcze takich nie widziałam:) bardzo mi się tu podoba ... Czy mogę się dosiąść...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka...
- autor nieznany - "Świat jest dużym człowiekiem(...)" J.A. Artze ŚWIAT JEST DUżYM CZłOWIEKIEM A CZłOWIEK MAłYM ŚWIATEM [J.A. ARTZE przeklad z fr. Kamil Marek Sobtxak] świat jest dużym człowiekiem a człowiek małym światem sercem świata jest słońce a słońcem człowieka serce słońce daje światu blask i ciepło a one są jak westchnienie i rumieniec, które człowiekowi daje serce. człowiek ma swój księżyc jasny, lecz zimny - w głowie; zaś palący ogień, lecz ciemny - w podbrzuszu. a oba razem stanowią jedność, jeden jest jak ciepło i blask słońca drugi jak życie i prawda z rozpalonego serca. tam na skrzyżowaniu dróg tam, gdzie spotykają się wszystkie czasy i zimny wiatr z północy i gorący wiatr z południa i wilgotny wiatr z zachodu i suchy wschodni wiatr tam właśnie Ty i ja zjednoczymy się w samym środku i zasiejemy drzewo miłości ty i ja, a dwa będą znaczyć jedność: nas dwoje będzie pniem i osią życia, nasze korzenie pogrążone w najgłębszych ciemnościach ziemi a nasze gałęzie dosięgną najjaśniejszych wysokości niebios a naszymi owocami będą słońce, księżyc i gwiazdy. i zobaczysz, jak ptaki, co pływają w delikatnych wodach przestworzy albo ryby co latają w gęstym powietrzu oceanów znajdą przy nas miejsce gdzie odpocząć założyć gniazdo i złożyć jaja i zobaczysz, że tak jak kwiaty nieba czekają zwykle na ciemną noc a gwiazdy łąk zwykle czekają na światłość dnia będą wtedy czekać razem na nasz wspólny śpiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! Witam !!! Pozdrawiam !!! Słońce świeci!!! Na ogródku bawią się dzieci!!! Ja kończę obiadek:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna, można biedroneczko! pięknie widzisz nasza oazę ... koniecznie musisz do nas wpadać👄 Masz poetycka dusze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×