Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Grazka 54
Do koncz zycia sie uczymy. Oaza jest wspaniala bo ... jest zycie codzienne, kazdy dzieli sie tym co wprawilo go w zachwyt, uczymy sie nowych sciezek, ziololecznictwa, muzyki,madrosci ludowych,przyslow.poezji i prozy a takze gotowania i pieczenia.Kazdy z nas ma wielki potencjal i spojrycie uczymy sie nawzajem ... to cudowne ... wspaniale .....To rowniez fakt , ze ma sie kogos , nie zyje sie w samotnosci , jak ja teraz. Topik to moj kontakt ze swiatem ... jedyny ,,, i cenny ...... pozdrawiam was WBW .......i dziekuje ... za to ze jestescie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SENIOR..
Witam... A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał, Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta, Zdradliwa i wierna, i dobra i zła, I rozkosz i rozpacz, i usmiech i łza... I anioł i demon, i upiór i cud, I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna. Początek i koniec... (J. Tuwim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SENIOR..
Wszystko Oddać ci wszystko: każdy sen i drgnienie, Każdy nerw ciała, każdy ruch i krok! Przeszłość - to tylko o tobie wspomnienie, Przyszłość - to tylko twój najświętszy wzrok! Oddać ci wszystko, każde pulsu tętno I grosz ostatni, i ostatek sił, Trwonić dla ciebie swą młodość namiętną Znaczyć ci drogę - krwią serdeczną z żył! Zaprzeć się! Bluźnić! Z Judaszem paktować! Żwir na twej drodze w miękki piasek gryźć! Natchnioną wiarą zakrzyczeć: "Ach prowadź!" Gdy mi na własną zgubę każesz iść! A potem - oddać ci ostatnie tchnienie Skonać spokojnie, wiernie u twych nóg I wstecz spojrzawszy wierzyć niewzruszenie, Że tak - za Ciebiem tylko umrzeć mógł. J.Tuwim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SENIOR..
Milego dnia mile panie... *************** Ile razem dróg przebytych? Ile razem dróg przebytych? Ile ścieżek przedeptanych? Ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami? Ile listów, ile rozstań, ciężkich godzin w miastach wielu? I znów upór, żeby powstać i znów iść, i dojść do celu. Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń? Ile chlebów rozkrajanych? Pocałunków? Schodów? Książek? Ile lat nad strof stworzeniem? Ile krzyku w poematy? Ile chwil przy Beethovenie? Przy Corellim? Przy Scarlattim? Twe oczy jak piękne świece, a w sercu źródło promienia. Więc ja chciałbym twoje serce ocalić od zapomnienia. Konstanty Ildefons Gałczyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka 54
A to jest ciut sprosne .... wiec ... moze wstydliwi powinni odpuscic sobie ten kawalek Co tam dolacze do Lukasa ... Jak Jas Malgosi wianuszek zakosil Powiedz Jasiu mi do uszka, Co tak dynda ci u brzuszka? Oj! Małgosiu ? spytaj mamy! My to... ?ptaszkiem? nazywamy; To ?kogucik? (co nie lata), Ma ?go? dziadziuś ? brat twój ? tata. Powiedz Jasiu ? czy źle zrobię, Jak ?go? złapię w rączki obie? Oj! Małgosiu ? zuch jest z ciebie! Będzie dobrze ?mu? jak w niebie; Równie bosko będzie tobie, Jak majteczki ściągniesz sobie. Powiedz Jasiu ? co się dzieje, Czemu ?toto? (tak!) p ę c z n i e j e ? Oj! Małgosiu ? tak już jest, Że i ?ptaszek? miewa gest; Gdy się czule ?doń? zagada ? Kurczyć się ?mu? nie wypada. Powiedz Jasiu ? ale szczerze, Jak się karmi takie ?zwierz Oj! Małgosiu ? to ?żyjątko? Ma apetyt jak prosiątko. Co zajada...? Czym...?I jak...? Dowiesz ? kładąc się na wznak.. Powiedz Jasiu ? bom głupiutka, Gdzieżeś wetknął mi ?kogutka Oj! Małgosiu ? pomyśl troszkę; Ten ?drań? wziął cię za ?kokoszkę?, A ?kokoszka? winnaś wiedzieć, Na jajeczkach musi(!) siedzieć. Powiedz Jasiu ? bo się boję, Czy ?on? skala ?gniazdko? moje? Oj! Małgosiu ? mówiąc szczerze, W twą ?niewinność? ? ja... nie wierzę; Sam widziałem (miałaś roczek!), Jak ?przysiadłaś? sobie smoczek. Powiedz Jasiu ? czy ty czasem, Nie chcesz w pupę dostać pasem!? Oj! Małgosiu ? jeszcze jak! Wprost ? uwielbiam ?tortur? smak; Ściskaj ? duś mnie ? szczyp po plecach... Bo to strasznie mnie podnieca! Powiedz Jasiu ? czy mnie lubisz, Czemu (TAK!) się ze mną czubisz? Oj! Małgosiu ? TOŻ TAK SAMO ? Tatuś droczy się z twą mamą; Też... zabawia ją ?kogutkiem?!, A ty jesteś... TEGO SKUTKIEM.. Mój Jasieńku ? SKRÓĆ MI MĘKĘ, Poproś ślicznie mnie o rękę!? Oj! Małgosiu ? w tym tkwi sęk, Że mój ?ptaszek? nagle(!) zmiękł... Lecz nie marudź! Bo wieczorem, BĘDĘ BAWIĆ SIĘ TRAKTOREM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haha ha ha ha
Tym, którzy smutni Tym, którzy smutni, którzy zgnębieni W milczeniu tylko i cierpią, i giną, Tym dla serc trzeba jaśniejszych promieni Nad idealną świecących krainą, Im zimne słowa mędrców nie wystarczą I praw koniecznych bezwzględna powaga Nie będzie dla nich osłoną ni tarczą, Gdy serce gwałtem szczęścia się domaga. Trzeba im pociech, których nie da życie; Trzeba anielskich uśmiechów w błękicie; Trzeba litosnej nad światem opieki; Trzeba miłości wiecznej, choć dalekiej... Adam Asnyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka 54
Kto jest najlepszym matematykiem na świecie? - Kobieta: dodaje sobie urody, odejmuje lat, mnoży dzieci, dzieli łoże. A jaki jest najniebezpieczniejszy pocisk na świecie? - Kobieta: wpada w oko, rani serce, szarpie nerwy, dziurawi kieszeń i wychodzi bokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haha ha ha ha
OGŁASZAM ! Dziś pierwszy dzień lata!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haha ha ha ha
Hha ha ha ha DOBRE GRAZKO;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haha ha ha ha
Wawele - Ludzie mamy lato Pobierz mp3 Ludzie mamy lato Leżę pod wierzbą Nic mnie nie rusza Lecą mi gruszki Do kapelusza Parę groszy to już mam No i fantastyczny plan A tu nagle skrada się To co bardzo cieszy mnie ref: Lato, lato Ludzie mamy lato I co wy wszyscy na to Słuchaj małolato Pocałuj chłopca za to Zapaliło nam się słońce Słońce zawsze jest gorące Lato, lato Ludzie mamy lato I co wy wszyscy na to Stoję przy drodze Na jednej nodze Łapię okazję Bo mam fantazję A nad moze żabi skok Czekam na to cały rok I to pewne bez dwóch zdań Co ja teraz powiem wam. ref: Lato,lato...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haha ha ha ha
Lato pachnące miętą Konie zielone przebiegły galopem I spod ich kopyt wytrysły kwiaty, Żaby w sadzawce rozpaliły ogień, Na niebie księżyc pozapalał gwiazdy. Nad brzegiem stawu wsłuchany w krzyk czajek, Owiany nocną wonią tataraku Patrzyłeś w gwiazdy na samym dnie stawu, Mówiłeś do mnie, że przemija lato. Lato pachnące miętą, Lato koloru malin, Lato zielonych lasów, Lato kukułek i czajek. Konie zielone przebiegły galopem, Pod kopytami zwiędły leśne kwiaty, Żaby w sadzawce wygasiły ogień I ciemne chmury przesłoniły gwiazdy. Znad brzegu stawu daleki wracałeś, A staw zamierał w woni tataraku, Mówiłeś do mnie, daleki i obcy, Że przeminęło chyba nasze lato. PA PA PA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta89
Jak zarobić 15 000 zł przez miesiąc? Prosta kasa dla każdego! Proszę, przeczytaj to, co poniżej, a NA PEWNO NIE POŻAŁUJESZ! Nie wierzysz? To oczywiste, kto da 15000 zł za nic? A jednak. Po pierwsze nie za nic, bo wkład wynosi 5 zł po drugie potrzebujesz troszkę pracy dosłownie 20 - 30 minut jednorazowo. Zarobisz jak każdy, kto bierze w tym udział ok. 15000 zł w okrągły miesiąc! Ten sposób wymyślił Roberto T. Kiyosaki - najbogatszy inwestor na świecie, i tak się rozeszło aż trafiło do mnie i do Ciebie! Opowiem jakie to łatwe i proste, ale jeśli nie masz teraz 5 minut żeby spokojnie o tym przeczytać zapisz tą stronę i wróć kiedy będziesz miał czas :) Tak więc pomyśl czy warto się troszkę zaangażować - to zależy od Ciebie. Moje konto w ciąż rosło i dalej rośnie! Nawet teraz jak to pisze, dziwi mnie ile osób musi ciężko pracować by utrzymać dom, swoje dzieci. Dziękuję teraz temu, kto wysłał mi tą wiadomość i przedstawił mi ten pomysł. Teraz udowodnię Ci, że jest to LEGALNY BIZNES. Jeśli wierzysz, że każdy ma swoje pięć minut to po prostu zrób krok po kroku tak jak jest to napisane poniżej! To Twoja szansa na zmianę Twojej przyszłości! To jest NAJTAŃSZA I NAJPROSTSZA droga do zarobienia prawdziwych pieniędzy. OK. to zaczynamy. Wszystko czego potrzebujesz to: - KONTO W BANKU KROK 1 Niezaprzeczalne prawo natury jest takie, żeby zarobić musisz cos od siebie dać! Więc pierwsze co musisz zrobić to zainwestować TYLKO 5 ZŁ. Im szybciej zainwestujesz tym szybciej zaczniesz zarabiać. Tak więc, przelej 5 zł na PIERWSZE znajdujące się poniżej konto bankowe z notka mówiącą (tytułem): "Proszę, dodaj mnie do swojej listy mailowej" CHCE, ŻEBYS WIEDZIAŁ(A), ŻE JEST TO PO TO, ABY UTRZYMAC TEN PROGRAM LEGALNYM. Gdy przelejesz 5zł na pierwsze konto z poniższej listy, to możesz już się szeroko uśmiechnąć. Nie wiem czy wiesz, ale już czerpiesz z tego programu wielkie korzyści. Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Oto obecna lista: 1. Nr konta: 71 1020 4476 0000 8302 0126 4530 2. Nr konta: 60 1160 2202 0000 0000 6986 4265 3. Nr konta: 80 1020 4926 0000 1502 0011 1302 4. Nr konta: 75 1020 4160 0000 2402 0010 8779 5. Nr konta: 50 1020 5558 1111 1469 4870 0007 PAMIĘTAJ!!! Wpłać 5 zł na konto nr.1 i jako nazwę odbiorcy wpisz "xxx" ze względu na ochronę danych, a jeżeli dobrze przepiszesz numer konta to pieniądze i tak dojdą! KROK 2 Gdy już przelałeś 5 zł na konto znajdujące się na 1. miejscu listy (wraz z Tą dodatkową notką- TO BARDZO WAŻNE!), następną rzeczą..., którą musisz zrobić to zrobić kopię tej strony (tekstu na niej zawartego), później konto nr.1 skasuj, a na dole (na 5. miejscu) dopisz swoje konto przesuwając konta nr 2, 3, 4, 5 do przodu. NIE WPISUJ SWOJEGO NUMERU KONTA NA 1. POZYCJI, PONIEWAŻ SAM NA TYMSTRACISZ (CZYTAJ DALEJ). NIE BĄDZ ZACHŁANNY!!! POTRZEBUJESZ DOWODÓW? Tutaj są przykładowe 3 osoby, oczywiście NIE są to wszystkie, które brały udział w tym programie i które zainwestowały nic innego jak 5 zł i 30 minut swojego czasu. "Cześć. Tu Justyna! No cóż, co mogę powiedzieć? DZIĘKUJĘ BARDZO BARDZO MOCNO wysłałam 40 maili tak jak mówiliście i w sumie zapomniałam o o calej tej sprawie bo tak naprawdę nie wierzyłam w to. Ale jak zobaczyłam moje konto to się załamałam!!!!! W tym dobrym znaczeniu! Było tam prawie 15 000 złotych!Justyna Tojan, Strzelce Opolskie "Byłem zaskoczony kiedy zobaczyłem moje konto !! Przez 3 tygodnie na moim koncie znalazło się 9 440zl. Na początku myślałem, że to jakiś błąd wkradł im się do kompów. Ale potem wypłaciłem pieniądze i kupiłem sobie super kompa!!! Nareszcie!!! Dzięki, dzięki, dzięki!!!" Ryszard Bodler, Gdańsk Kilka miesięcy temu, każdy z tych ludzi robił dokładnie to samo co Ty teraz w tej chwili, czytał to i się zastanawiał. A tutaj troszkę matematyki : Kiedy wyślesz swoje maile będziesz na 5 miejscu listy. To najlepsza pozycja po to by zarobić poważne pieniądze! Jak długo będziesz wysyłać tą wiadomość do ludzi, którzy będą zainteresowani programem, możesz spodziewać się, że średnio odpowie na nie 25% ludzi. Ale bądźmy bardziej pesymistyczni i dajmy na to, że tylko 12,5%, dla utrudnienia. Gdy wyślesz 40 maili do różnych osób, możesz spodziewać się ze 5 z nich zrobi dokładnie to co Ty (12,5% z 40= 5). Ale tym razem twój numer konta przesunie się na 4 pozycje. Wtenczas już będzie o tym programie wiedziało 200 osób (5 x 40). Z tych 200 ludzi, udzieli się 25 ( 12.5% z 200=25), więc dalsze 1 000 >>> maili (25 x 40), podniosą Twój numer konta na 3 pozycje. Z tych 1 000 ludzi, możesz spodziewać się, ze udzieli się 125 osób (12.5% z 1000=125), więc dalsze 5000 maili (125 x 40) podniesie Twoje konto na 2 pozycje w liście. A z tych 5 000 ludzi, możesz spodziewać się 625 osób , które się udziela (12.5% z 5000=625), więc kolejne 25 000 osób (625x40) podniesie TWÓJ NUMER KONTA NA 1 POZYCJĘ!!! I teraz, z 25 000 ludzi (12.5% z 25 000=3 125). A w tym czasie to Ty będziesz na 1 miejscu!!! Więc dostaniesz: 15 625 złotych!!! (3125 x 5zł). Mało, kto wierzy ze można tyle zarobić, ludzie są bardzo sceptycznie nastawieni do takich spraw, ale to jest naprawdę realne, a te 5 zł "zaryzykować" to nie dużo. Dlaczego w cudzysłowie? Bo jeżeli zrobisz to co było napisane wyżej, nie ma żadnego ryzyka! Tylko zysk! Zachęcam Cię jeszcze raz do wzięcia udziału w tym wspaniałym planie! Na pewno nie pożałujesz! Pozdrawiam!! NIE ZMIENIAJ FORMY LISTU! Pozdrawiam i zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie ! Chciałam tylko zobaczyć czy wiosenka była:) WBW! macie pozdrowienia od ZŁOTEJ JESIENI:-D Jak wiecie to moja szkolna koleżanka... mówiła , ze się już troszkę tam przyzwyczaiła , ale tęskni za Polska... A jej przystojniak przez najbliższy rok nie myśli o powrocie... No ale dzieci maja przy sobie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ttp://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.strykowski.net/krajobraz_fotografia/Zdjecie_stogow_siana,_zdjecie_letnie,_lato_-_zdjecia_lata_1260.jpg&imgrefurl=http://www.strykowski.net/krajobraz_fotografia/Zdjecie_stogow_siana,_zdjecie_letnie,_lato_-_zdjecia_lata_1260.php&h=423&w=600&sz=205&hl=pl&start=9&um=1&tbnid=4Sb7O62-XczrbM:&tbnh=95&tbnw=135&prev=/images%3Fq%3Dlato%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haha ha ha ha
Witaj skoczko ! Cos tu nam naskakała? Nieraz tu dzieją się naprawdę czary, hokus pokus:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chcialam wam pokazac letnie zdjecia sliczne, a tu szyfry wyskoczyly jakies...ech:) dzisiaj pierwszy raz w zyciu robilam dzem! kuchnia wygladala jak po wybuchu wulkanu truskawkowego, hihi mam nadzieje ze chlopu bedzie smakowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka 54
Mam nadzieje ze nikt z nas nie da sie nabrac na ten łancuszek !!!!! uwaga , uwaga ,, bo 5 zl niby nie duyo ale po co dawac komus numer swojego konta http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/cyberatak-na-klientow-pko-bp,1132019,62 dzisiaj to wyczytalam Dziekujemy zlotej jesieni . czekamy na powrot !!! Pozniej Wam opowiem czego doswiadczylam !!! Na razie pap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka 54
´´´´´´´1¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ ´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ ´´´´´o¶¶¶¶¶¶¶$´´´´´´´ø¶¶¶¶¶¶ ´´´´´¶¶¶¶¶¶´´´´´´´´´´´´´ø¶¶¶¶ ´´´´¶¶¶¶¶¶´´´´´´´´´´´´´´´o¶¶¶ ´´´¶¶¶¶¶¶¢´´´´´´´´´´´´´´´´$¶¶ ´´´¶¶¶¶¶ø´ø¶$¶¶¶ø´´´´´´´´´1¶¶1 ´´o¶¶¶¶¶´1o¶¶¶¶¶´´´1¶¶ø¢o$´¶¶¶ ´´¶¶¶¶¶´´´´´7o71´´´¶¶øø$1´¶¶¶ø ´$¶¶¶¶¶o´´´´´´´´´´´¶´¢¶¶¶o¶¶¶ø 7¶¶¶¶¶1´´´´´´´´´´´´$´´´´´7¶¶¶ø ø¶¶¶¶¶7´´´´´´´´´1´´¶´´´´´¶¶¶¶ø ¶¶¶¶¶¶¶¶´´´´´´¢¶¶¶¶7´´´´¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶¶¶¶1´´¶¶¶¶¶ø¶¶ø´o¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶$¶¶´´7117¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶¶o¶¶¶¶´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶¶7´¶¶¶¶¶oo7$¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶¶7´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶¶´´´´´ø¶¶¶¶¶¶¶´´¶¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶o´´´´´´´´´´´´´´´1¶¶¶¶¶¶ ..Moj -..przyjacielu , --..sprawmy ---..by nasz ----.pobyt -----..w ------..tym ------..pociagu ------..byl -----..spokojny i ----..wart staran. ---.Robmy tak, --..by gdy -..nadejdzie ..chwila ..wysiadania , ..na naszym -..pustym --..miejscu ---..pozostala ----..tesknota -----..i mile ------..wspomnienia ------..dla tych , ------..co -----..kontynuuja ----... ---... --... -... ... ... . .. -..Spokojnego --..wieczorku ---..zycze :) ----..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Jutro:) # 22 czerwca - Na początku lata ranne grzmoty są zapowiedzią rychłej słoty. # Gdy słońce w Raka z grzmotem wschodzi, to posuchę zwykle przynosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Ale super te nasze dziewczyny:-D ho ho ho !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Ryszard Rynkowski » Jedzie pociąg z daleka Nic nie robić, nie mieć zmartwień Chłodne piwko w cieniu pić Leżeć w trawie, liczyć chmury Gołym i wesołym być Nic nie robić, mieć nałogi Bumelować gdzie się da Leniuchować, świat całować Dobry Panie pozwól nam Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy Nic nie robić, nie mieć zmartwień Chłodne piwko w cieniu pić Leżeć w trawie, liczyć chmury Gołym i wesołym być A prywatnie być blondynem Mieć na głowie włosów las I na łóżku z baldachimem robić coś nie jeden raz Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy Być ponadto co nas boli Co ośmiesz tylko nas Wypić z wrogiem beczkę soli Dobry Panie pozwól nam Nie oglądać wiadomości Paru gościom krzyknąć "pass" Złotej rybce ogryźć ości za to co przyniosła nam Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy Nie nie nie nie nie byle nie do Warszawy Nie nie nie nie nie byle nie do Warszawy Nie nie nie nie nie byle nie do Warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
MASZ RACIE GRAZYNKO!!! TEN ŁAŃCUSZEK TO SCIEEEEMAAAAA !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Stawiam kruche ciasteczka dla wbw:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×