Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość OL
Grazko🖐️ Pa pa wbw👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
autor nieznany - Kiedyś... kiedyś... wszystko było proste kiedys... wszystko było piękne kiedys... czas wolniej płyną kiedyś... wokół mnie było wielu dziś jest inaczej dzis wiem... że życie nie jest proste że to w ludziach jest piękno że nie wszyscy są twoimi przyjaciółmi że niewiesz kiedy nadejdzie twój czas ale wiem dziś... że najwazniejsze w życiu są: wiara, nadzieja i miłość MIŁOŚĆ do wszystkich WIARA w marzenia NADZIEJA na lepsze jutro Przysłał(a): Monika Murcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
autor nieznany - MY KOBIETY... są wśród nas babcie są córki i wnuczki wszystkie niezależnie od wieku i stanu konta tworzymy ten ciąg we wszechświecie myśli czarnymi robaczkami liter zostawiamy po sobie wskazówki dla następnego pokolenia kobiet obserwujemy siebie nawzajem zmartwione kolejami losu pomagamy słowem dobrym i potrzebnym a kiedy potrzebujemy to my otrzymujemy wsparcie bezimienne bez nazwisk i miejsca zamieszkania troszczymy się o siebie nawzajem my kobiety babcie matki i wnuczki elektronicznej rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
autor nieznany - Przyjaźń Chciałabym Ci podarować nieba skrawek Polne kwiatki, siedem podków, jasną zieleń trawy Chciałabym by uśmiech zawsze był na Twojej twarzy By spełniło się to, o czym potajemnie marzysz Mała gwiazdka niech Ci świeci na przyjaznym niebie Droga Mleczna niech kieruje szczęścia blask do Ciebie Straszyć będę w Twej dzielnicy wszystkie czarne koty Kręte ścieżki wyprostuję i osusze błoto A jak spotkam kominiarza to pomyśle sobie Że tak bardzo mocno pragnę, znaleźć się przy Tobie Wianek z kwiatów Ci uplotę, złapię dwa motyle, Wszystkie smutki pozabieram - żyć będziemy chwilę A jak będziesz kiedyś zły - to Ci w mig przyniosę Koszyk malin, jabłko, szyszkę i gałązkę sosny Na kolanach siedząc Twoich, mocno się przytulę I wyszeptam w Twoje ucho słówko bardzo czułe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Powiem wam moja tajemnice , lubię czytać wiersze jak jestem sama w domu , wtedy albo śmieje się z wesołych wierszy , albo łzy same mi pociekną jak przy tym ostatnim... Ja doczekam się emerytury to wyczytam z netu całą poezje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo...
Dziewczyny pozdrawiam serdecznie WbW!!! Melduje , ze karkówka już na malutkim ogniu dochodzi , jest naprawdę smaczna , myślę , ze się nie powstydzę ... Zaraz przyjedzie moja mama i pomoże mi sos doprawić... WŁAŚNIE zaraz zabieram się za sałatę i inne dostawki do ziemniaków:-D Obiad wydaje o godzinie 14.30... Wczoraj do 1 w nocy sprzątałem mieszkanie , a w łazience wszystko aż świeci...Chyba jeszcze nigdy jak tu mieszkam nie poświeciłem jej tyle czasu...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo...
Nie będę dziś w oazie dlatego życzę WBW miłego weekendu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ///////////
Ostatnio mam problemy z żołądkiem i się tak ratuje ziołami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ///////////
Staff Leopold Ballada o róży nieznanej Nikt nie wiedział od wieka, Żadna dusza nie zgadła, Czy traf ścigał ród króla, Czyli klątwa nań padła. Bo komu się przyśniła W rodzie róża czerwona, Wiadomo było wszystkim, Ze jutro śmiercią skona. Miał król córkę jedyną, Królewnę modrooką, Ślicznego była liczka, Kochano ją głęboko. Rzekł król, patrząc na dziewczę. Do matki, zatroskany: ŤStrzeżmy jak oka w głowie Naszej córki kochanej." Rzekła królowa matka: ŤUrosła nam już duża, Pilnujmy, by jej nigdy Nie przyśniła się róża.ť Kazali wyciąć ogród, Gdzie róż kwitła nawała, Ażeby nigdy kwiatu Wrogiego nie poznała. Wycięli wszystkie róże, Położyli pokotem I obwieść cały ogród Kazali żywopłotem. I żyła tak królewna Piękna, słodka i jasna, Nie wiedząc, co to róża, Róża wonna i krasna. Raz w noc zaśpiewał słowik, Błyszczała pełń majowa. Obudzi się królewna: ŤJakże cięży mi głowa!ť Otworzyła okienko, Otwarła złote wrota. Chciała ochłodzić skronie, Wywiodła ją tęsknota. Wywiodła ją w ogrody, Smutno jej było samej, Ciasno było w szpalerach, Wyszła za pyszne bramy. I ujrzała na błoni Kwiat przedziwnej czerwieni, Nie widziała go nigdy I na twarzy się mieni. ŤChłodniejszyś niż zdrój, kwiecie, I wonniejszy od chleba, Za tobą ja tęskniłam, Ciebie mi było trzeba. Jakże woniejesz cudnie I jakże chłodzisz rosą!ť Białe dłonie królewny Do ust już różę niosą. Ucałowała kwiecie, Nozdrza jej zapach chłoną I rękoma drżącymi Kładzie różę na łono. Przyciska coraz silniej Do piersi, która pała. Cierń ostry wbiła w serce, Krzyknęła i omdlała. Daremnie jej strzeżono, Daremnie ją chowano! Słudzy znaleźli martwą Z malutką w piersi raną. Nie ustrzec! Nie uchować! Rodziców płacz zalewa, A nad grobem królewny Przesmutnie słowik śpiewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas..
Ja od dziś będę dobrze wychowany jak" ON" ten mały Facet:-D ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska..
ha ha ha ha ! Lukas To super :classic_cool: jest ten mały:-D Bierz przykład.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska..
1. Utrzymuj dobre kontakty ze wszystkimi ludźmi i pielęgnuj swoje znajomości 2. 'Pozbądź się' wrogów (wytwórz taką sytuację, aby ich nie mieć) 3. Wszędzie, gdzie tylko możesz, zawieraj nowe znajomości 4. Każdego wieczoru zaplanuj sobie kolejny dzień 5. Czytaj publikacje na temat, który Cię interesuje (książki, czasopisma, internet) 6. Poświęcaj 1-2 godziny dziennie na to, co naprawdę Cię interesuje 7. Unikaj ludzi, którzy plotkują i narzekają 8. Uprawiaj jakiś sport - musisz znaleźć na to czas 9. Dbaj o swój wygląd - musisz się dobrze czuć 10. Zapisuj wszystkie swoje pomysły 11. Zawsze dawaj z siebie więcej niż od Ciebie oczekują 12. Spraw, aby każdy się cieszył z tego, że przebywa w Twoim towarzystwie 13. Bądź entuzjastyczny i nastawiony do wszystkiego pozytywnie 14. Naucz się ryzykować i podejmować szybkie decyzje - działaj szybko 15. Pozbądź się wszelkich nałogów 16. Jeśli mówisz o innych - wypowiadaj się o nich tylko pozytywnie 17. Zapomnij o tym, co ci się kiedyś nie udało - ważne jest to, co robisz teraz 18. Zawsze wyglądaj na osobę zadowoloną i w towarzystwie innych mów tylko o pozytywnych wydarzeniach 19. Czytaj tylko dobre książki, dobre czasopisma 20. Znajdź kilka osób, które myślą podobnie jak Ty i z nimi utrzymuj stały kontakt 21. Zawsze mów prawdę, nawet jeśli to trudne 22. I przede wszystkim uwierz, że możesz coś znaczącego osiągnąć w życiu! (co jeszcze dopiszesz?) pozdrawiam Kaśka... ---------------------------------------------------------- ----------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas..
1. Utrzymuj dobre kontakty ze wszystkimi ludźmi i pielęgnuj swoje znajomości 2. 'Pozbądź się' wrogów (wytwórz taką sytuację, aby ich nie mieć) 3. Wszędzie, gdzie tylko możesz, zawieraj nowe znajomości 4. Każdego wieczoru zaplanuj sobie kolejny dzień 5. Czytaj publikacje na temat, który Cię interesuje (książki, czasopisma, internet) 6. Poświęcaj 1-2 godziny dziennie na to, co naprawdę Cię interesuje 7. Unikaj ludzi, którzy plotkują i narzekają 8. Uprawiaj jakiś sport - musisz znaleźć na to czas 9. Dbaj o swój wygląd - musisz się dobrze czuć 10. Zapisuj wszystkie swoje pomysły 11. Zawsze dawaj z siebie więcej niż od Ciebie oczekują 12. Spraw, aby każdy się cieszył z tego, że przebywa w Twoim towarzystwie 13. Bądź entuzjastyczny i nastawiony do wszystkiego pozytywnie 14. Naucz się ryzykować i podejmować szybkie decyzje - działaj szybko 15. Pozbądź się wszelkich nałogów 16. Jeśli mówisz o innych - wypowiadaj się o nich tylko pozytywnie 17. Zapomnij o tym, co ci się kiedyś nie udało - ważne jest to, co robisz teraz 18. Zawsze wyglądaj na osobę zadowoloną i w towarzystwie innych mów tylko o pozytywnych wydarzeniach 19. Czytaj tylko dobre książki, dobre czasopisma 20. Znajdź kilka osób, które myślą podobnie jak Ty i z nimi utrzymuj stały kontakt 21. Zawsze mów prawdę, nawet jeśli to trudne 22. I przede wszystkim uwierz, że możesz coś znaczącego osiągnąć w życiu! 23. Staraj się zawsze być sobą... (co jeszcze dopiszesz?) pozdrawiam Lukas.... -------------------------------------------------------- -- ----------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas..
Mądrę to Kasiu ... Ja już 23 punkt dopisałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam Was serdecznie.... WBW ! tych starszych i młodszych stażem i wiekiem, chłopczyków i nasze dziewczynki... Wszyscy tworzymy oazę i dlatego tu chętnie wpadamy ... Tu odnajdujemy wspomnienia, poezje, muzykę , możemy pośmiać się i uronić łezkę,... Mila niespodzianka z ta muzyka Grazko , myślę , ze w naszym dojrzanym wieku słyszymy i doceniamy jej prawdziwe piękno... Ja specjalnie dla wyciszenia kupiłam sobie muzykę klasyczna na DVD, ale wtedy nie miałam jeszcze w domu komputera..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się już uporałam z porządkami na przyjazd moich gości...:) Teraz tylko to czekanie najgorsze... A należę do lodzików niecierpliwych:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Ballada o ciotce Matyldzie Między strychem a piwnicą w jakiejś starej kamienicy mieszka ktoś kto rozumy wszystkie zjadł.. dobrze wie co lubią kwiaty i pamięta wszystkie daty a kłopoty zna rodzinne od stu lat Ciotka Matylda cała w papilotach ma rozpieszczonego kota i nadzieję że się jeszcze zmieni świat Ciotka Matylda w podartych bamboszach Czeka wciąż na listonosza który rentę nosi i do łask się wkradł Aż pewnego dnia zastukał a za drzwiami cisza głucha Zniknął ktoś kto rozumy wszystkie zjadł nie podlane zwiędły kwiaty w zapomnienie poszły daty a na moje biurko mały kamyk spadł Ciotka Matylda do niebieskich kroczy bram Już podoba jej się tam i na Pana woła głośno: wpuść mnie Pan! Ciotka Matylda ma koronę z papilotów I pod pachą taszczy kota przecież biedak nie mógł zostać całkiem sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H. KUNICKA Nim las, nim kłos, nim noc dojrzeje, ktoś wygra los, ktoś porzuci nas. Nasz dom, nasz ląd zniknie gdzieś, odpłynie w dal biała wieś, będziemy snem, zorzą zórz, morskim dnem i gwiazdą. Pokochaj mnie z całych sił, pokochaj mnie na sto lat. Pokochaj mnie, jakbyś był tak młody, jak był dawniej świat. Już zielenieje sad po burzy, nim roztopimy się w podroży. Ty kochaj mnie od nocy, do nocy, aż po noc. Nim kłos, nim las, nim noc dojrzeje, masz jeszcze czas, by pokochać mnie. Bo jak to jest, jak to tak, że więdnie bez, cichnie ptak, zegary tak śpieszą się, biegną dnie i noce. Pokochaj mnie, lesie mój, kochajcie mnie, ranne mgły, darujcie mi biały strój, tak mało już nocy i dni. Znów zielenieje sad po burzy, nim roztopimy się w podroży, ty kochaj mnie od nocy, do nocy, aż po noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×