Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość WESOLOWSKI
Milo witam oazę.... Listeczka i Ole:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
Ja reperowałem rower w piwnicy mailem chłodno , bo jutro rowerowa wycieczka z kumplami nad jeziorko... Wyszykowałem górala jak nówkę:-D ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
Milego dnia ... zmykam kocim krokiem:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLOWSKI
Nie no jak tak to piwo jest a jakże.:-D YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Jutro już:) # 25 lipca - Ciepły święty Jakub, zimne Boże Narodzenie. # Czasem i Kuba mądrze powie. # Gdy Jakub z pogodą, w zimie wiele lodu. # Gdy słońce świeci na Jakuba, to będzie zima długa. # Deszcze na świętego Jakuba, na pszeniczkę pewna zguba. # Im większe na Jakuba chmury, tym większe w zimie śniegu góry. # Jak święty Jakub nadejdzie, to nam biedy nie będzie. # Jaki Jakub do południa, taka zima też do grudnia. # Jaki Jakub po południu, taka zima też po grudniu. # Jak Jakub z ciepłem się głosi, to Boże Narodzenie mrozy przynosi. # Kiedy przed Jakubem kwiat z kartofli spada, mało miechów pełnych się w jesieni składa. # Leje od Jakuba do lgnaca (31.07) stracona rolnika praca. # Na świętego Jakuba ostatnia już siewów pora. # Na święty Jakub chleba sobie nakup. # Na Jakuba deszcz, złych żniw wieszcz. # Na Jakuba chmury, będą śniegu fury. # Po świętym Jakubie każdy w swoim garnku dłubie. # Parno na Jakuba, przyda się na Gody (25.12) szuba. # Święty Jakub bierze kopę za czub. # Święty Jakub zwykle z pogodą się głosi, ale nieraz ulewą wody rzek podnosi. # W dzień świętego Jakuba chmury, będą śniegu fury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Cudowne fotki RÓŻYCZKO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Leśmian Bolesław - Trzy róże W sąsiedniej studni rdzawi się szczęk wiadra. W ogrodzie cisza. Na kwiatach śpią skwary, Spoza zieleni szarzeje płot stary. Skrzy się ku słońcu sęk w płocie i zadra, O wodę z pluskiem uderzył spód wiadra. Spójrzmy przez liście na obłoki w niebie I na promieni po gałęziach załom, Zbliżmy swe dusze i pozwólmy ciałom Być tym, czym wzajem pragną być dla siebie! Spójrzmy przez liście na obłoki w niebie. Woń róż, śpiew ptaków i dwie dusze znojne, I dwa te ciała, ukryte w zieleni, I ten ład słońca wśród bezładu cieni, I najście ciszy nagłe, niespokojne, Woń róż, śpiew ptaków i dwie dusze znojne. A jeśli jeszcze, prócz duszy i ciała, Jest w tym ogrodzie jakaś róża trzecia, Której purpura przetrwa snów stulecia, To wszakże ona też nam w piersi pała - Ta róża trzecia, prócz duszy i ciała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja was lubie
Pozdrawiam serdecznie wszystkich oazowiczów i wszystkie oazowiczki:-D Wypoczęłam , opaliłam się troszeczkę a teraz biorę się za kiszenie i wekowanie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja was lubie
A w sobotę Anny ... Synowa ma imieniny muszę upiec torta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
O ZŁOTYCH LWACH Jakbym chciała być lwicą, To bym futro przywdziała, I puszyła się dumnie jak paw... Z uniesioną czupryną, Z kłami ostrza jak sople, Rozszarpała tygrysa raz dwa... Ale tygrys za słodki, Mimo jego min srogich, Aż mu z oczu się sypią skry... Nie zagryzę tygrysa, Choć on z czasem wysysa, Resztki śmiechu, radości i sił... Włożę go pod szmer wiatru, Tam poszumem się stanie, I wyrzuci lód myśli za dnia... Potem złoży swe ciało, Zaśnie rześkim świtaniem, I śnić będzie o złotych lwach... Autor: BEA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Co się nażyłam... Osiecka Agnieszka Jacyśmy byli, przyjaciele moi, czy nam o ważną sprawę szło, o co się który z nas niepokoił, czy o dobro, czy o zło? Ja wam na to powiem godnie, nie nosiliśmy się modnie, ani chcieliśmy wygodnie sobie żyć... Co się nażyłam, to się nażyłam, co się napiłam, to się napiłam, co wymarzyłam, to moje! Co przetańczyłam, to przetańczyłam, co pogubiłam, to pogubiłam, a co znalazłam, to moje! Co przegapiłam, to przegapiłam, a co zrobiłam, to moje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Piosenka o poszukiwaniu Pomyślałem, że gdy gitarę ujmę Dźwiękami kilkoma światu prawdy określę kształt nuty jak nuty nut obojętność każdy zna Myśl dźwiękiem wyrażona Wymiaru nabiera innego Lecz nie sposób dźwiękami wyrazić milczenia Przyszło słowa mi składać w zdania słowem znaczącym światu prawdy określić kształt słowo jak słowo głosu brzmienie każdy zna myśl słowem wyrażona wymiaru nabiera innego lecz nie sposób wyrazić słowami milczenia nauczyli mnie kreski i plamy ich kompozycją światu prawdy określić kształt obraz jak obraz jego względność każdy zna myśl barwą wyrażona wymiaru nabiera innego lecz nie sposób wyrazić barwami milczenia szukałem już w wietrze w miłości szukałem nadziei zostało niewiele gdzie znaleźć tę wiedzę o prawdzie gdzie znaleźć niech będzie to prawda w milczeniu W.Bellon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
pozdrawiam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zycze miłego weekendu !!! Ja w ten weekend wyjeżdżam do Zamościa... Jedziemy raniuteńko!!! Do usłyszenia kochani :) Zycze dużo uśmiechu i słońca 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×