Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość XL
Pozdrawiam Cala Oaze i zycze milego dnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny60
🖐️ Przed domem kłócą się dwie sąsiadki. W pewnym momencie jedna z nich nie wytrzymuje i krzyczy do drugiej: - Ty stara małpo! - Tylko nie stara! - odkrzykuje druga. Tylko nie stara! Spotykają się dwie sąsiadki: - A co to sąsiadka tak dziś na czarno? - A no, bo to mąż mój nie żyje. - O mój Boże. A jak to się stało? Przecież jeszcze wczoraj go widziałam jak kopał w ogródku. - A kopał, kopał. A potem poszliśmy do sklepu kupić mu nowe buty. No i mierzy jedną parę, drugą, trzecią... dziesiątą... Mówię mu "Nie śpiesz się Stefan, przymierzaj dokładnie żeby na pewno dobre były." W końcu po paru godzinach wróciliśmy do domu, on zakłada te nowe buty i mówi, że ciasne. NO NIE ZABIŁABY PANI? Dlaczego pani wpatruje się w moją bieliznę? -pyta Kowalska sąsiadki. Czy pani swojej nogdy nie wiesza? Sąsiadka: - Owszem, ale dopiero po wypraniu. Dzień dobry sąsiadko, czy pani słyszała ostatnią wiadomość o Kowalskich? - Nie, nie słyszałam... - A ja słyszałam, że pani już słyszała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dla was
Oshiro Elena Credo przyjazni Wierzę w ciebie, przyjacielu. Wierzę w twój uśmiech - otwarte okno twojego istnienia. Wierzę w twoje spojrzenie - odbicie twojej uczciwości. Wierzę w twoje łzy - znak obecności w smutkach i radościach. Wierzę w twoją dłoń - zawsze wyciągniętą, by dawać i otrzymywać. Wierzę w twój uścisk - szczere przyjęcie twojego serca. Wierzę w twoje słowo - wyraz tego co kochasz i czego oczekujesz. Wierzę w ciebie przyjacielu, tak po prostu w wymowę ciszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dla was
Bo oaze strasznie lubie i czytam Was Kochan jest tu duzo weselej i przyjazniej jak na moich 50 kach... Szekspir Wiliam Sonet Jakże podobna zimie jest rozłąka Z tobą, radości przelotnego roku! Jakiż chłód czułem, w jakich żyłem mrokach! Jaka grudniowa pustka była wokół! A przecież właśnie przechodziło lato I jesień płodna, cała w drogich plonach, Niosąca wiosny urodzaj bogaty Jak owdowiała i brzemienna żona. Lecz dla mnie były te plony dojrzałe Gorzkim owocem mego smutku tylko, Bo czym bez ciebie jest lato wspaniałe? Gdy ciebie nie ma, nawet ptaki milkną Lub taki smutek rozbrzmiewa w ich śpiewie, Że, drżąc przed zimą, liść blednie na drzewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny 60
:-D Ale zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, co ośmiela się powiedzieć, że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. I rzecz nie w tym, by wiedzieć, jaka nagroda lub kara czeka za takie rozumowanie. Rzecz w tym, by wiedzieć, czy dwa i dwa to cztery: tak lub nie. Camus Albert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! W Sloneczny zimny dzien ! Wpadlam pozdrowic i powiedziec , ze dzis wybieramy sie z Januszem na imieniny do sasiadki Irenki.... Jasa wyslalam po kwiaty... A sama do Was skik jak zajaczek... Piekne wiersze dla nas bardzo dziekujemy:) sloneczko❤️ Samotny, kawaly opowiem na imieninach sa super...:-D XL❤️ pozdrawiam i zycze milego weekendu❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny60
* Dawniej żądałem od ludzi więcej, niż mogą dać: ciągłej przyjaźni, nieustannego wzruszenia. Dziś umiem od nich żądać mniej, niż mogą dać: towarzystwa bez frazesów. I ich wzruszenie, ich przyjaźń, ich szlachetne gesty zachowują w moich oczach całą wartość cudu: są łaską. Canetti Elias Witaj Wiosenko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to tez Fajne
Losowy wiersz " Wierzę we wszystko, co piękne i święte, W przyjaźń wierzę, w miłość wierzę; W to, co nad rozum wyższe, myślą nie ścignięte, Co nie ze świata początek swój bierze I nie kończy się na świecie. Wierzę w promień natchnienia zsyłany poecie, Wierzę w każde serca bicie; Nie w jedno, ale w setne, nieskończone życie, We wszystko, czego głodna dusza łaknie, Za czym tęsknim, co nam braknie. I wierzę, że gdy dwie się napotkają dłonie, Dwa serca, w których jeden ogień płonie, W których jednym się ogniem ideały palą: Serca się kochać będą, choć dłonie oddalą. " - Józef Ignacy Kraszewski Dlaczego mnie ignorujecie?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam W B W! To tez Fajne, nie gniewaj się już prosze często się kogoś pominie, ale to nie znaczy, ze się go nie zauważa... Wiersze fotki są Twoje cudowne i sadze , ze dobrze zrobiłaś , ze nam to wypomniałaś... Jeszcze raz pozdrawiam i Witam Ciebie bardzo serdecznie w Oazie ❤️ Kwiat na przeprosiny:) http://www.miasto.gorlicki.iap.pl/temp/kwiatek.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Wiosenko ja tez dziś die na imieniny do bratowej:-D Pozdrawiam : Słoneczko❤️ To zez fajne❤️ Złotą❤️ samotnego❤️ XL❤️ Stefanie❤️ To dla Was❤️ I dla całej reszty❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Witam i pozdrawiam W B W !👄 Ja po obiedzie jadę do miasta 1. Człowieku, nie jesteś stworzony ani dla produkcji, ani dla przemysłu, ani dla konta w banku - jesteś stworzony aby być szczęśliwym człowiekiem. 2. Istniejesz dla dobra i radości, byś umiał się śmiać i śpiewać, żyć w miłości. Masz obdarzać szczęściem tych, którzy cię otaczają. 3.Przecież jesteś stworzony na obraz Boga - który jest miłością. Otrzymałeś ręce, żeby dawać, serce, które ma kochać i dwoje ramion, mających objąć drugiego człowieka braterskim uściskiem. 4. Żaden inny dzień, jak właśnie dzisiejszy jest Ci dany, Albin Stankiewicz żeby żyć, radować się i być zadowolonym. Jeśli dzisiaj nie żyłeś jak człowiek, zmarnowałeś dzień. 5. ŻYJ DNIEM DZISIEJSZYM! 6. Z radosnym zadowoleniem możesz pomyśleć o dobrym - wczorajszym dniu oraz pomarzyć o pomyślnym załatwieniu spraw dnia jutrzejszego. Ale nie możesz zagubić siebie we "wczoraj" albo w "jutro". 7. Wczoraj przeminęło bezpowrotnie, a jutro dopiero nadejdzie. Dzisiaj - to jedyny dzień. Twój dzień. Uczyń go najlepszym dniem twojego życia. 8. Czy potrafisz cieszyć się kwitnącym kwiatem, pięknem przyrody lub uśmiechem, bawiącym się dzieckiem? Jeśli tak - jesteś bogatszy i szczęśliwszy od milionera, który chociaż tyle posiada a jeszcze więcej może kupić, niczym nie cieszy się naprawdę, gdyż bogactwo uczyniło go swoim niewolnikiem. 9. Nie bogactwo czyni człowieka bogatym, lecz radość. 10. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ol
👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 ALE WAS NA ZAŚ WYCAŁOWAŁAM:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ol
🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 KWIATKÓW TEZ ŚWIEŻYCH DO OAZY PRZYNIOSŁAM:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ol
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ SERDUSZKAMI TEZ WSZYSTKICH OBDAZE:-D Wybaczcie , ze nic nie pisze nie mam żadnej weny ,ale wszystko przeczytałam:classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool: miłego weekendu życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ol! Ale Ty jesteś szczera dziewczyna👄 U mnie już po obiedzie, syn pozmywa gary i podje z nim kupić mu nowe spodnie i buty... Dostał pieniążki w sierpniu na imieniny i teraz chce je wydać... Tylko lepiej na lumpy niż na jakieś bzdury...:-D Prawda? To najmłodsze i kochane dziecko:) Widze, ze macie dziś wychodne ...Ja we wtorek na trzy dni jadę do mojej siostry... Wieczorem będę gotować gar bigosu i upiekę dwie blachy ciasta drożdżowego....:-D Zrobiło się chłodniej i moje chłopy potrafią sporo wtrząchnąć:-D Co zrobić widać już taka rola zony i matki, ale dla nich zrobiłabym wszystko... Pozdrawiam Was W B W i życzę miłego Weekendu❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś śpiewam sobie tak:-D muzyka: Seweryn Krajewski wykonanie: Maryla Rodowicz (1982) Siedzę w Mławie przy czarnej kawie i dobrze się bawię, a jakże. Siedzę w Łomży, deszcz mnie tu omżył i w smutku pogrążył, bo wszakże... Dziura robi się w niebie, łza mi wpada do kawy. Zabierz mnie, zabierz do siebie, zabierz mnie z Mławy. W sercu robi się pusto, deszcz mnie uśpić nie zdążył. Zabierz mnie, zabierz już jutro, zabierz mnie z Łomży. Siedzę w Ełku przy małym szkiełku w niedużym piekiełku, a jakże. Siedzę w Grójcu wśród siedmiu zbójców i mówię im wójciu, a jakże. Dziura robi się w niebie, dno już widać w mym szkiełku. Zabierz mnie, zabierz do siebie, zabierz mnie z Ełku. Dziura robi się w niebie, sennie wlecze się mój czas. Weź mnie, weź mnie do siebie, zabierz mnie z Grójca. Siedzę w Pizzie przy lekkiej bryzie, sumienie mnie gryzie, a jakże. Siedzę w Rio, ach jak tu piją, gdy tańczą to żyją, a wszakże. Dziura robi się w niebie, żal się w duszy rozżalił, Weź mnie, weź mnie do siebie, z gorzkiej Italii. Dziura robi się w niebie, dzwony w sercu mym biją. Weź mnie, weź mnie do siebie zabierz mnie z Rio. Siedzę w Mławie przy czarnej kawie i dobrze się bawię, a jakże. Siedzę w Mławie przy czarnej kawie i dobrze się bawię, a jakże. Siedzę w Mławie przy czarnej kawie i dobrze się bawię, a jakże. Mława Hi hi hi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna 50
Agnieszka Osiecka "Papierowe kwiaty" a machora jak ten świat, kiedy przyjdzie na mnie pora sam wyostrzę czarny bat. Denaturki nie uznaję, taki ze mnie twardy lord i nie cierpię, proszę panien, waszych ukraszonych mord! Papierowe kwiaty, papierowe łzy, papierowe dusze, papierowe sny... Papierowych kwiatów nie chcę mieć nad głową, kiedy księżyc płynie nocą papierową... Jutro, jutro będzie futro, a pojutrze - czarny dół, futro, futro - jutro, jutro do łopaty stanie wół. Czy to sunie lafirynda, czy to przy niej car, czy cham; na te rzeczy sobie dyndam i ze śmiercią w durnia gram!!! Papierowe kwiaty, papierowe łzy, papierowe dusze, papierowe sny... Papierowych kwiatów nie chcę mieć nad głową, kiedy księżyc płynie nocą papierową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna 50
cześć to ja siedzę sama przy winku! Jest tu kos? Agnieszka Osiecka - - "W żółtych płomieniach liści" W żółtych płomieniach liści brzoza dopala się ślicznie. Grudzień ucieka za grudniem, styczeń mi stuka za styczniem. Wśród ptaków wielkie poruszenie, ci odlatują, ci zostają, na łące stoją jak na scenie - czy też przeżyją, czy dotrwają? I ja żegnałam nieraz kogoś, i powracałam już nie taka, choć na mej ręce lśniła srogo obrączka srebrna jak u ptaka. I ja żegnałam nieraz kogoś za chmurą, za górą, za drogą, i ja żegnałam nieraz kogoś, i ja żegnałam nieraz... Gęsi już wszystkie po wyroku, nie doczekają się kolędy, ucięte głowy ze łzą w oku zwiędną jak kwiaty, które zwiędły. Dziś jeszcze gęsi kroczą ku mnie w ostatnim sennym kontredansie jak tłuste księżne, które dumnie witały przewrót, kiedy stał się... I ja witałam nieraz kogoś chociaż paliły wstydem skronie, i powierzałam Panu Bogu to, co w pamięci jeszcze płonie. I ja witałam nieraz kogoś za chmurą, za górą, za drogą, i ja witałam nieraz kogoś, i ja witałam nieraz... Ognisko palą na polanie, w nim liszka przez pomyłkę gore, a razem z liszką, drogi panie, me serce biedne, ciężko chore. Lecz nie rozczulaj się nad sercem, na cóż mi kwiaty, pomarańcze, ja jeszcze z wiosną się rozkręcę, ja jeszcze z wiosną się roztańczę! I ja żegnałem nieraz kogoś, i powracałem już nie taki, choć na mej ręce lśniła srogo obrączka jaką noszą ptaki. I ty żegnałeś nieraz kogoś za chmurą, za górą, za drogą, i ty żegnałeś nieraz kogoś, i ty żegnałeś nieraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna 50
Co cisza Wyborcza:-D Spadam nie będę namolna:-D Patrycja Markowska » Świat się pomylił! Każdy deszcz, każda noc, nagi księżyc, jego czuły wzrok, zapach traw, ciepło dni, jakby trochę magii ktoś odebrał im. Radze sobie świetnie, przecież wiesz, tylko w snach powraca, myśl, że tam na dnie, został twój ślad, głęboko tam, twoja muzyka we mnie gra. Tam na dnie, został twój ślad, i moja łza, bo świat się pomylił. Pierwszy śnieg, uśmiech mój, dźwięki miasta, kolor snów, jego szept, każdy świt, jakby trochę magii ktoś odebrał im. Tylko morzu mogłam, zwierzyć się, jak złamana w głębi, jestem tam na dnie, został twój ślad, głęboko tam, twoja muzyka, we mnie gra. Tam na dnie, został twój ślad, i moja łza, bo świat się pomylił. Powiedz, że, kiedyś uda się, uwolnić duszę mą, z uścisku twoich rąk. Tam na dnie, został twój ślad, głęboko tam, wciąż Twoja uśmiechnięta twarz. Tam na dnie, został twój ślad, i wielki żal, bo świat się pomylił, świat się pomylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek64
Ja się chętnie z Toba 50_ napije Winka:-D I będzie później tak.:-D Nnapił się dziadek słodkiego winka gonił 50__ kolo kominka:-D ha ha aha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek64
Pozdrawiam wszystkie mile Panie! Całuje raczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×