Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Pozdrawiam Wszystkich Oazowiczów ! Kasiuniu, ta dróżka prowadzi do naszej oazy:) Odrazu poznałam...:-D Aniołów bieszczadzkich nie znałam, asle są naprawdę radosne i pogodne... Kawka wspaniała, Kasiunia nasza jak zwykle cudowna i pomysłowa👄 Bylo tu wczoraj dużo poezji, naszej wspanialej A.Osieckiej... ALIISS, smutne, ale piękne ciesze się bardzo, ze jesteś...👄 Alisario👄 Wybauszona👄 60 👄 Samotny👄 Wiosenko👄 Jasiu👄 Wanilio👄 Saro👄 Jarzębino👄 Listeczku👄 To fajne👄 Janno👄 Jgior👄 Jacek👄 samotna 50👄 nieśmiała👄 Jzo👄 Czy lubicie Ptaki👄 Słoneczko👄 Ja Was Lubie👄 To👄 dla Was I dla wszystkich ktozy do nas zawitają👄👄👄👄 Wszystkich wymieniałam z pamięci wiec wybaczcie jak kogoś👄 pominęłam te ćmoki zostawiam dla Was👄👄👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbert Zbigniew, Kwiaty Kwiaty naręcza kwiatów przyniesione z ogrodu kwiaty nabiegłe barwą pąsowe fioletowe sine odjęte pszczołom trwonią swoje aromaty w woskowej ciszy pokoju na granicy zimy komu te hojne dary nazbyt hojne komu omdlewające ciało zamieć spadające płatki niebo przeszyte bielą wapienną ciszę domu mgły się snują po polach odpływają statki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!!! Pozdrawiam wszystkich z listy Złotej Jesieni i życzę milej niedzieli... My po obiedzie idziemy glosować, ale pierw napełnimy brzuszki:-D Kasiu, pięknie śpiewają te zielone ANIOŁY:) dróżka wspaniała👄 Spadam do zajęć:-D do wieczorka... Norwid Cyprian Kamil, Jesień O - ciernie deptać znośniej i z ochotą Na dzid iść kły Niż błoto deptać, ile z łez to błoto A z westchnień mgły... Tęczami pierwej niechże w niebo spłyną Po złotszy świt - Niech chorągwiami wrócą - a z nowiną Na cało-kwit. Bo ciernie deptać słodziej - i z ochotą Na dzid iść kły Niż błoto deptać, ile z łez to błoto A z westchnień mgły... Paryż 1849

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
🖐️ :--D:-D ******************************************************************************************* Spotykają się dwie przyjaciółki: - "Wiesz, mój syn ma trzy miesiące i już siedzi!" - "Tak, a za co?" **************************************************************************************** Spotykają się dwaj kumple: - Cześć, co słychać? - A, no wiesz, różnie bywa. - Słyszałem, że się ożeniłeś? - Zgadza się... - Ładna ta twoja żona? - Wszyscy mówią, że jest podobna do Matki Boskiej. - Pokaż zdjęcie... O Matko Boska! ******************************************************************************** Rozmawiają dwie sąsiadki: - "Wie pani, że ten sąsiad z parteru to bardzo dobry człowiek, bo cały swój dorobek przekazał na sierociniec." - "A dużo tego było?" - "Ośmioro dzieci!" ************************************************************************************** Kowalska dokładnie sprawdza garnitur męża po powrocie z pracy i nie znajdując na nim ani jednego kobiecego włoska, mówi: - No tak, ty to już nawet łysej babie nie przepuścisz! ****************************************************************************** Sędzia do oskarżonej: - A wiec nie zaprzecza pani, że zastrzeliła męża podczas transmisji z meczu piłkarskiego? - Nie, nie zaprzeczam. - A jakie były jego ostatnie słowa? - Oj strzelaj, prędzej, strzelaj.... *********************************************************************************** - W tym roku wyprawię urodziny po angielsku. Zapalę tyle świec, ile mam lat. - Ale kto wytrzyma taki blask? ********************************************************************************** Jakie są rodzaje kobiet? 1. Rusałki - ten mnie rusał, tamten rusał. 2. Damy - temu damy, tamtemu damy. 3. Kotki - ten mnie miał, tamten miał. 4. Pobożne - najchętniej leżą krzyżem. 5. Dziecinne - co do rączki, to do buzi. 6. Chemiczne - rozkładają się w temperaturze pokojowej. 7. Partyjne - przyjmują wszystkich członków. 8. Domatorki - byle komu, aby w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Adam Asnyk NAJPIEKNIEJSZE PIOSNKI Najpiękniejszych moich piosnek Nauczyła mnie dzieweczka, Mistrzem bowiem były dla mnie Harmonijne jej usteczka. Te usteczka brzmiały zawsze Jakąś piosnką świeżą, nową, Każdy uśmiech był melodią, Śpiewem było każde słowo. Wszystko o czym serce śniło, Wszystko, o czym nawet nie śni, Odbijało się w jej oczach I płynęło w słodkiej pieśni. Więc mnie zawsze przy jej boku, Wpatrzonego w jej oblicze, Kołysały śpiewne mary, Czarodziejskich brzmień słodycze. Czegom uchem nie dosłyszał, Tom z usteczek koralowych Sam ustami swemi chwytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Samotny:-D WITAM W B W👄 Fr. John W. Groff Jr. Tajemnica Nieba i Piekła Pewnego razu przy drodze siedział leciwy mnich. Miał przymknięte oczy, skrzyżowane nogi i ręce ułożone na podołku. Mnich trwał pogrążony w głębokiej medytacji. Nagle jego zazen przerwał ostry i rozkazujący głos samuraja. - Starcze! Udziel mi nauk na temat nieba i piekła - zażądał wojownik. Początkowo mnich zachowywał się tak, jakby w ogóle nie usłyszał żadnego głosu i nie dał samurajowi najmniejszego znaku. Stopniowo jednak zaczął otwierać oczy, zaś w kącikach jego ust. Zagościł subtelny uśmiech, podczas gdy wojownik stał nad nim coraz bardziej zniecierpliwiony i rozzłoszczony brakiem natychmiastowej odpowiedzi. - Ty chciałbyś poznać tajemnice nieba i piekła? - rzekł w końcu mnich. - Ty, który jesteś tak nieokrzesany. Ty, którego dłonie i stopy pokrywa brud, a włosy nie znają grzebienia. Ty, który masz cuchnący oddech i zardzewiały, od dawna nie używany miecz. Ty, który masz postać tak odrażającą i tak śmieszne ubranie, że aż trudno uwierzyć. Taki człowiek śmie wypytywać mnie o niebo i piekło? Z ust samuraja wyrwało się plugawe przekleństwo. Gwałtownie wydobył miecz i wzniósł go nad głowę. Jego twarz zalała purpura, a żyły na szyi nabrzmiały niczym grube węzły, kiedy szykował się do odcięcia głowy mnicha. - Oto i piekło - rzekł spokojnie mnich w chwili, gdy ręka z mieczem poczęła opadać. W ułamku sekundy serce samuraja przepełniły zdumienie, podziw, współczucie i miłość dla tej delikatnej istoty, która odważyła się ryzykować życie, by udzielić mu takiej nauki. Zabójczy miecz zawisł w powietrzu, w pół drogi, a oczy wojownika wezbrały łzami wdzięczności. - A to właśnie jest niebo - dokończył mnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam ! Ewa Demarczyk - Czarne Anioły Czarne anioły choć białoskrzydłe A na ich twarzach miny obrzydłe Na sinym niebie jak fajerwerki Ale przeklęte raz i na wieki To są anioły z mojej stodoły Pouciekały przez dziury w dachu Anioły śmierci z głowami węża Latają w górze i czas tam mitrężą Trzeba by wszystkie razem połapać W pęczki powiązać wapnem ochlapać I wsadzić do nieba czy trzeba nie trzeba czy trzeba nie trzeba Moja stodoła jest cała drewniana Na cztery strony jest pomyślana Na czarno-biało jest malowana A cała święcona i wykadzona Tam produkuję te czarne anioły Jeden we fraku a drugi goły Trzeci ponury czwarty wesoły Piąty jak trumna a szósty umarł Przez sine niebo czarny ptak leci Nie to nie ptak jest to anioł śmierci Ma białe skrzydła z gęsiego pierza A pysk ma taki jak pysk u zwierza Siedem guzików ma u surduta A dusza jego jadem zatruta Rąk czternaścioro ma u tułowia Na jednej głowie ma dwa wodogłowia Ma uszu szesnaście ma czterdzieści nosów A skrzydła jego potwornie łopocą potwornie łopocą A skrzydła jego wielce szatańskie Lecz choć on czarny toć anioł pański.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kochani! Pewnie już jesteście po obiedzie. Ja już tez wszystko pozałatwiałam... Teraz będę śledzić dalej cały tok sprawy, oby wszystko dla nas szaraków skończyło się jak najlepiej i pomyślniej.... Pożyjemy, zobaczymy:-D Mam jakieś mieszane odczucia:) Milo w naszym kąciku i tak się człowiek wyciszy choć na moment.. Poczytałam i bardzo mi się wszystko podoba👄 Przesyłam pozdrowienia dla wszystkich bez wyjątku! http://www.desktoprating.com/wallpapers/nature-wallpapers-pictures/fall-of-autumn-leaves-wallpaper.jpg http://www.desktopscenes.com/Autumn%20Scenes%20from%20Southern%20Vermont%20(2003)/Vermont%20Autumn%20Cliche.jpg http://www.shiotsu-used-car.com/blogpics/autumn-colors.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waterlily
Podoba mi się ten topik i chciałabym się dowiedzieć ile macie tutaj lat. Mieszkam w Anglii ale rodzice pochodzą z Polski. Dlatego bardzo lobię polska poezje. Ja mam 23 lat i studiuje prawo. Kocham kryminalny i czytam je na okrągło. Teraz wy napiszcie coś. Mozę nawet zostanę na tym topiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Pisz dziecko jak Ci towarzystwo odpowiada:) Tylko ja jak widzisz dziadkiem mogę Ci być:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waterlily
Gość Waterlily
http://www.roselover.de/Rosenbilder/index_img/Rustica4.jpg cierniste krzaki dzikiej róży powielone we mgle ludzkich spojrzeń delikatnie palcami dotykam kwiatu... obok anioł zatopiony w myślach siedzi samotnie kolce wbijają się w skórę coraz głębiej... nad losem ludzkości zastanawia się Bóg spoglądając na różę strużkami spływa krew... nagle nadchodzi znajoma postać śmierć... niszczy wszystko w ręku zostaje mi tylko ostatnia dzika róża... Autor: rozallka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyno! Jesteś wspaniała co za kolory, cudowne róże i wiersz... Wpadaj do nas duszyczko:) Ja zaraz wychodzę ... Zostawiam Wam ten piękny tekst:-D Kayah - Byłam różą Kiedyś byłam różą dla twojego serca Kiedyś byłam różą twoją Cierniem jestem dziś Gdy się przyglądasz mi Nie kobietą Bóg mi daje Bóg mi odbiera Kiedyś różą byłam Lecz nie jestem teraz Od czasu do czasu jakbym słyszała nadal Jak przechodzisz przez mój próg Miły Od czasu do czasu choć wiem że nie mam prawa Bo nie jestem twoja już A na moim dachu gniazdo znów ożyło Do domu bociany wróciły A ja śniłam znów że jak one tu Wrócisz miły Bóg mi daje Bóg mi odbiera Kiedyś różą byłam Lecz nie jestem teraz Od czasu do czasu jakbym słyszała nadal Jak przechodzisz przez mój próg Miły Od czasu do czasu choć wiem że nie mam prawa Bo nie jestem twoja już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ! Witam i pozdrawiam W B W! Lidia Krzysztoń PANNA JESIEŃ Czyja to jest koleżanka ta jesienna piękna panna zmienia suknię co dzień nową bardziej zwiewną kolorową włosy długie rozpuszczone wiatr je splata w każdą stronę kroczy dumnie po trawnikach po ogrodach aż gdzieś znika i znajduję ją na łąkach całą w rosie i pająkach sieci ciągną się perłowe na nich muszki kolorowe idzie dalej jest nad rzeką mgły jej nową suknię splotą i znów panna jest jak nowa tylko bardziej szara płowa i tu czekać będzie skrycie na jesienne nowe życie http://www.askart.com/AskART/photos/ILL20051203_3098/67.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.theartofthemyth.com/ArtoftheMythicalWoman/OpenEditions/CrushedAutumnPaint.jpg Krystyna Sławińska BANALNY JESIENNY WIERSZ banalny jesienny wiersz barwami liści się zaczyna wabi bezwstydnym cynobrem jarzębinowych korali balansuje ryzykownie na pajęczej nici babiego lata banalny jesienny wiersz ma w oczach lęk przed trupim chłodem zimy żebraczym kosturem stuka w zapłakane deszczem serca banalny jesienny wiersz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawiarenkowa kolezanka
Dziewczyny! Jakie tu wszystko piękne! Alisario, Ty masz swój styl jesteś jak zwykle niezawodna... Poczytam jeszcze troszkę i Wam odpisze, ta młoda dziewczynka tez bardzo mila:) Witaj W OAZIE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waterlily
Piękna ta strona Prawda? Wpadnę później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Granatk, to wspaniale👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×