Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wazne pytanie

Lloyds TSB i visa

Polecane posty

Gość kalinaleswp.pl
dzieki trudi nol to mi ulzylo i zaraz chyba w koncu pojde ja wybrac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fernandes
Sluchajcie a czy te konto classic jest calkowicie bezplatne? cyz wyjezdzajac z UK trzeba je zamknac? np. chodzi o to ze w Polsce zabieraja 10 zl za uzywanie karty a tam jest cos takiego?poniewaz w ten oto sposob mozna zejsc na debet.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik
witam wszystkichm, mam problem, zrobilem debet w grudniu na ok 50F ktory zostal uzupelniony w styczniu (stan konta w styczniu był dodatni), ostatnio dowiedzialem sie, ze koledze ktory ma moja karte i jest w UK bankomat "polknal" moja karte. w tej chwili jestem w Polsce nie mam danych z karty, nie znam numeru mojego konta... kobieta w banku powiedziala, ze prawdopodobnie naliczona jest kara za debet i odsetki od niej. potrzebuje pomocy, czy wie ktos co moge zrobic w tej sytuacji? Czy jak zignoruje to konto to bank je zamknie, czy dostane list po roku zeby splacic 5tys F? czy mozna napisac jakies pismo z prosba o umorzenie debetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeelllllp
A czy wiece jaki czy jest jakiś limit placenia kartą debit visa kart z lloydsa w sklepie? nie mogę nic wybrać w różnych bankomatach - a w zeszłym roku mogłam bez problemu a na koncie mam jeszcze sporo dostępnych środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aja mam problem, bo wpłynęły mi przedwczoraj wieczorem pieniądze za zwrot podatku i nie mogę ich wypłacić. Przy kwocie która wpłynęła widnieje \"CR\", Account balance £ xxx CR, Available balance £ yyy (tyle miałam na koncie wcześniej). Myślałam, że pieniądze są już na koncie ale są niedostępne bo jeszcze nie zaksięgowane ale z drugiej strony tak długo by je księgowali....nie wiem co o tym myśleć. Jak probowałam wypłacić w bankomacie to wyskakiwał komunikat: \"przepraszam, ale żądana operacja nie może zostać zrealizowana\" pkobp, albo \"przepraszam, ale twoja karta jest niezdolna do przeprowadzenia tej operacji\" euronet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość positig
Asiulkadw Daj znac czy juz mozesz kaske wybrac. Mam identyczna sytuacje, dostalem kase na konto i tak: Dostepnych srodkow mam 2 zl a w saldzie o 400x wiecej hehe a powinno byc chyba ze pieniadze ktore mi przyszly maja byc w dostepnych srodkach Nie wiem czy czekac az zaksieguja czy cu, nawet nie wiem kiedy ta kasa mi przyszla na konto ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym moim kontem to było w końcu tak że zadzwoniłam na polską! infolinię lloydsa http://www.lloydstsb.com/campaign/polska.asp i dowiedziałam się, że skarbówka wpłaca kasę na konto czekiem dlatego trzeba trochę poczekać aż te pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie. Pan przez telefon powiedział mi, że to może potrwać max 4-5 dni ii faktycznie tak było. Kaska już dawno wypłacona i po problemie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika007
Witam, zglaszam sie do was bo mam wielki problem. Wyjechalam z UK pod koniec marca 2008 i jakis tydzien pozniej wybralam swoje pieniazki z konta (ktore wczesniej miła Polka w banku przekwalifikowala mi na bezplatne konto i bez debetu-wiec moglam tylko wybrac tyle ile mialam i koniec). Wybralam pieniazki i po sprawie. Po praru miesiacach kolezanka ze starego mieszkania otworzyla jakis moj list z banku imowi mi ze mam debet i ze odsetki! zastanawiam sie za co? skoro mialam konto juz bez debetu (bo specjalnie zmienila mi je Polka pracujaca wtym banku) i jakie odsetki? Chce to splacic bedac w Polsce i zamknac konto, czy ktos wie jak moge to zrobic?? Czy jest jakas infolinia w Polsce? Potrzebuje pomocy.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galopująca spódnica
koleżanka nieświadomie zrobiła sobie debet na takiej samej karcie, to były jakieś grosze cos koło 1 funta, w porę się zorientowała, ale i tak już było za późno, bo naliczyli jej za kilka dni kosmiczne odsetki-zapłacił prawie 100F -zgroza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franz11
Witam chyba dostane zawału: Wyjechałem ze szkocji w 2007 roku w marcu , poleciałem do norwegii tam wybrałem z bankomatu korony , sprawdziłem konto później w internecie miałem jakies -34 L wiec jest teraz rok 2008 sierpien ile mogło narosnąc?? (miałem konto podstawowe) Help !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franz11
Witam chyba dostane zawału: Wyjechałem ze szkocji w 2007 roku w marcu , poleciałem do norwegii tam wybrałem z bankomatu korony , sprawdziłem konto później w internecie miałem jakies -34 L wiec jest teraz rok 2008 sierpien ile mogło narosnąc?? (miałem konto podstawowe) Help !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lloydsówa
Franz,zakładam że konto podstawowe to classic więc i tak : 1. Twoje konto z powodu zadłużenia (za każdy dzień jest od 6-20f plus 15f opłąty miesięcznej naliczane przez max 10 dni w miesiącu) już dawno zostało zamknięte, więc praktycznie nie masz się co martwić, po prostu juz nigdy nie otworzysz konta w tym banku i to wszystko. 2. Po drugie jeżeli nadal masz możliwość sprawdzania swojego konta online, to praktycznie nie ma co się martwić i po prostu jak najszybciej spłacić, no chuba że nie chcesz, to patrz powyżej ;-) 3. Zawsze możesz zadzwonić na Polską infolinię tam bardzo miłe panie, choć trochę niedouczone udzielą Ci informacji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lloydsówa
IKA007, przemiła Pani z banku owszem zmieniła ci konto na bezpłatne, ale nie ma czegoś takiego jak blokada konta, oznacza to, że póki komputer myśli że masz pieniądze to pozwala ci je wypłacać. Debet który ci usunęła to możliwość schodzenia na minus (do 50, czy250f zalezy ile miałaś). W chwili jego kasacji nie możesz przekroczyć lini zera nawet o 1pensa, gdy tak się stanie są naliczane kary. Za granicą też nie możesz sprawdzać stanu konta. Nie chcę Cię straszyć ale tych "odsetek" może być około 1000 funtów więc lepieu jak najszybciej się skontaktuj z bankiem. Jak masz kontakt z koleżanką to poproś o więcej info, jak to się stało to będę mogła Ci bardziej pomóc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franz11
Spoko Dzieki dzwoniłem mam zamknięte konto dawno dawno temu :)) uff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuję porady od kogoś kto miał podobny problem lub kogoś kto orientuje się w takich sprawach. Kilka miesiecy wróciłam do Polski mam konto silver, nie zamknełąm go, ponieważ myślałam że jeszcze wrócę do Anglii, wczoraj dostałam list na adres angielski od Lloyds tsb że mam do zapłaty około 540Ł za karę i odsetki ponieważ zabrakło pieniędzy na koncie a onie zabrali za prowadzenie konta i tak z miesiąca na miesiąc sobie urosło. Nie stac mnie na zapłacenie tej kary i nie mam zamiaru już wracac do anglii. Ktoś wcześniej napisał ze lloyds zamyka konto za coś takiego, ale czemu jeszcze nie zamknął? Konto jest nieuzywane juz 4 miesiące i do tego zadłużone. Boję sie że będą naliczac mi te kary w nieskonczonosc i kwota urosnie do kilku tysięcy funtów, nie wiem co robic. Mój kolega miał podobny problem i zamknęli mu konto za 240 Ł długu i nie uaywanie konta ja mam już 547 Ł i boję się ze będzie dużo więcej. Jezeli masz podobny problem lub wiesz jak się bank zachowuje w takich sytuacjach proszę odpisz na forum lub bezpośredni na e-mail. Dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuk
Czesc. Zagladam na forum co jakis czas i ze zgroza spostrzegam, ze zamiast ubywac postow to ich przybywa. W koncu tyle tu cennych informacji, ze zamiast wbijac sie na debet wystarczy tu poszperac i wyjsc obronna reka zanim cos przykrego nam sie przytrafi. tyle teorii. W praktyce wyglada to tak, ze sam mam problem. Pojechalem po roku do UK po reszte kasy i powtorna rejestracje w bankowosci internetowej. Objecano mi przyslac haslo i logim na adres zamiejscowy (polski), ktory specjalnie na ta okazje podalem (zamiast dotychczasowego walijskiego). I tak moje dane korespondencyjne sa polskie. Bajka. Czy zatem bank naliczy prowizje za wyslanie informacji na zamiejscowy adres? Co w chwili dgy po 2 latach wygasnie karta VISA? Przysla nowa na wniosek, ale czy za prowizja? Zamykanie konta to smutna sprawa: zawsze sie przydaje przy podejmowaniu zatrudnienia. Dodam, ze pani w okienku na powyzsze pytania zaprzeczyla. Ale czy napewno? Prosze o odpowiedz. Dzieki uprzejmie, i pozdrawiam - zyczac wszystkim powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuk
aha, konto jest 'classic' - oczywista. bank Lloyds

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaz
Hej,mam pytanie dobrzy ludzie:).Najbardziej do lloydsówy,jesli odwiedza jeszcze to forum. Wlasnie jestem po telefonie do polskiej infolini i okazalo sie,ze mam debetu 183 funty,ale juz w listopadzie kara urosnie do ponad 400. Z drugiej strony pan powiedzial,ze moja sprawa zostala niedawno przekazana do dzialu windykacji. Moje pytanie brzmi,czy zostawic to tak jak jest i sprawa rozejdzie sie po kosciach,to znaczy zamkna konto i tyle,czy tez rzeczywiscie bedzie mi to roslo.Choc z drugiej strony jak sam pan z infolinii powiedzial,wszystko wysylaja na moj szkocki adres,mimo,ze maja przeciez polski(z dokumentu).A powiedzial takze,ze radzilby wplacic jakakowliek kwote,zeby nie rosly mi te kary.Byl tak mily,ze podal adres gdzie nalezy wyslac list z prosba o anulowanie kary.Tylko z drugiej strony co to da jesli umorza mi np. tylklo 15 funtów,a sprawa bedzie sie tyle ciagla,ze narosnie mi dlugu z 800 funtów.. Z góry dzieki za sensowne rady.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
Emiliusz, jeżeli już jesteś tak zadłużony i nie wracasz do uk, to nie ma sensu sobie tym kłopotać głowy. Po 6 miesiącach bank zamknie Twoje konto, ale nie musisz się martwić, że będą Cię ścigać. Problem będzie dopiero wtedy kiedy będziesz chciał wrócić do Anglii, bo wtedy nie otworzysz w żadnym banku konta, nie wynajmiesz mieszkania bo po prostu oblejesz credit check. Ale nie martw się, że będziesz musiał coś spłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
Do Zuka Kilka dni temu bank wprowadził nowe zalecenia dotyczące konta: jeżeli nie używasz karty przez 6 miesięcy jest ona kasowana i nie wysyłają Ci drugiej. Wiem, że masz zmieniony adres na Polski, wszelaka korespondencja bedzie Ci przychodziła do domu, ale niestety nie id internetowe i nie nowe karty. Jest to nie możliwe ze względów bezpieczeństwa. Kiedys tak robiono, ale dużo kart ginęło po drodze i strasznie się to skomplikowało. Zawsze też możesz wysłać wniosek do placówki z prośbą o zamknięcie konta. W obecnych czasach możesz pisać po polsku. Wystarczy podać sort code, numer konta, telefon kontaktowy i najważniejsze abyś się podpisał. I gotowe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
re powyżej :-) Aha nie ma żadnej dodatkowej prowizji. Nie musisz się o to martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
Hej Kaz! Trochę trudno Ci jednoznacznie pomóc, bo dokladnie nie znam Twojego położenia, ale z tego co wnioskuję to nie jest za dobrze. Jeżeli już jesteś pod collections (to jest właśnie windykacja), to nie ma szans na usunięcie kar w oddziale, bo tu już żaden manager nie ma dostępu do konta, tylko ten dział wyłącznie. Oczywiście jeżeli będziesz nadal mieszkał w UK, to lepiej abyś się z nimi dogadał. Jest to bardzo proste, wystarczy ustawić sobie z nimi paln miesięcznych spłat (tzw. monthly repayment plan) i wpłacać na konto nawet 10 funtów. Oni ustawią duży debet na koncie, który pokryje zadłużenie i ewentualne kary. Po 6 miesiącach możesz się starać o skasowanie 50%zadłużenia. Nie jestem przekonana co do wpłaty "jakiejkolwiek kwoty". Trudno mi się do tego ustosunkować, bo nie wiem ile z tego zadłużenia jest Twoje a ile banku (tzn. kary). Zawsze możesz wysłac list jak Ci podali na infolini, przecież nic nie tracisz. Wiem, że za dużo Ci nie pomogłam ale mam nadzieje, że coś ci się przyda. pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
Hej Kaz! Trochę trudno Ci jednoznacznie pomóc, bo dokladnie nie znam Twojego położenia, ale z tego co wnioskuję to nie jest za dobrze. Jeżeli już jesteś pod collections (to jest właśnie windykacja), to nie ma szans na usunięcie kar w oddziale, bo tu już żaden manager nie ma dostępu do konta, tylko ten dział wyłącznie. Oczywiście jeżeli będziesz nadal mieszkał w UK, to lepiej abyś się z nimi dogadał. Jest to bardzo proste, wystarczy ustawić sobie z nimi paln miesięcznych spłat (tzw. monthly repayment plan) i wpłacać na konto nawet 10 funtów. Oni ustawią duży debet na koncie, który pokryje zadłużenie i ewentualne kary. Po 6 miesiącach możesz się starać o skasowanie 50%zadłużenia. Nie jestem przekonana co do wpłaty "jakiejkolwiek kwoty". Trudno mi się do tego ustosunkować, bo nie wiem ile z tego zadłużenia jest Twoje a ile banku (tzn. kary). Zawsze możesz wysłac list jak Ci podali na infolini, przecież nic nie tracisz. Wiem, że za dużo Ci nie pomogłam ale mam nadzieje, że coś ci się przyda. pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaz
Dzięki bardzo za odpowiedź:)Forum jednak żyje.. Moja sytuacja jest taka,ze ze Szkocji wrocilem juz w styczniu.W maju bylem przekonany,ze zostala mi przeslana na konto pewna kwota i wyplacilem w Polsce ok. 200zl.Okazalo sie po czasie,ze to byl debet.. Do U.K. nie mam zamiaru wracac,wiec nie wiem,czy zaprzatac sobie tym glowe,czy zostawic jak jest i czekac,jak po prostu skasuja to konto(jak wynika z wielu postów powyzej). Jest jakas wymiana informacji miedzy bankami w Europie?bo zastanawiam sie,czy nie scigna mnie za pare lat w Polsce,jesli bede chcial wziac jakis kredyt? Z tym wplaceniem jakiekolwiek kwoty,chodzi o to(jak powiedzial pan infoliniowy),ze po wplaceniu np. 20 f,nie beda naliczane juz zadne kary,tylko oprocentowanie w wysokosci 1% z kawalkiem.Poza tym jest opcja z tym anulowaniem kary.Ale jakos slabo sobie to wyobrazam ja tu,oni tam.. Pozdrawiam:) A-ha.Podejrzewam,ze pan moglby jakos doradzic,ale te rozmowy ponic nagrywane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funkysam
witam wszystkich! mam pytanie- posiadam konto classic w lloyds tsb, przy zakladaniu go poinformowano mnie, ze za zalozenie i prowadzenie konta nie pobiera sie zadnych oplat. tymczasem ostatnio slyszalem, ze konto jest darmowe o ile miesieczne saldo jest dodatnie. czy mam przez to rozumiec, ze jezeli jestem obecnie w Polsce, i zostawilem na swoim koncie pewna kwote pieniedzy, to przy braku miesiecznych przychodow na moje konto bank pobierze jakas miesieczna oplate? prosze o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funkysam
ps. mozna aktywowac internet banking przez polska infolinie? pytam bo w tym momencie nie mam dostepu do tel i samemu nie moge sprawdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basswood
witam widze lloydsówa ze znasz sie troche na kontach LLoyds wiem mam do Ciebie pytanie otórz wyjechalem z anglii w kwietniu 2007 roku i mialem tam konto w Lloydsie chyba cllasic no wzialem najzwyklejsze mialem zielona karte no i po powrocie do Polski jeszcze wybiralem pieniadze bo tam mi ostatnia wyplata przyszla i zwrot podatku, wybieralem te pieniadze póki bankomat mi nie chcial juz dac zadnej kasi i juz. teraz pytanie bo nie zamknalem tego konta czy oni zamkneli moje konto z tytulu ze nie bylo uzywane i zadna kasa juz nie wplywala czy naliczyli kosmiczne odsetki o moga mnie w jakis sposób scigac za to w polsce, nigdy juz nie mam zamiaru wrócic do Anglii dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basswood
aha dodam ze dzownilem na polska infolinie i podalem pani numer konta i sort code i powiedziala ze nie ma dostepu do tego konta i powiedziala ze chyba zamkneli skoro oni nie maja dostepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zukk
Witaj lloydsówa ! Dzieki za odp. Moglabys jakas poradnie zalozyc. Podaj nr konta, to Ci kazdy z forumowiczow po 5 funciakow od porady wrzuci. Pozdrawiam PS: no a ID internetowe rzeczywiscie nie przyszlo na adres polski, mimo ze pan zapewnial, ze bedzie. Jestes jasnowidzaca:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×