Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wazne pytanie

Lloyds TSB i visa

Polecane posty

Gość monikaaa85
Witam, Dobrze ze trafiłam na to forum bo sama potrzebuje porady. Otóż, mam podobny problem jak większość osob wypisujących się tu. Wszystko zaczęło się dokladnie od kwietnia kiedy to wyplacilam ostatnie pieniadze juz w Polsce. No i niestety zle sobie przeliczylam, zostawiajac ok 2 funtow na debecie.Pomijajac fakt ze przyszla mi kara którą moja przyjaciółka zapłaciła za mnie na miejscu , za pozno o czym nie wiedzialysmy i w sierpniu przyszla następna kara, to dowiedzialam się ze juz kara od kary nie urosnie i ze moge spokojnie poczekac na podatek a bank sobie te pieniazki pozniej zabierze. Tak tez sie stało, przedwczoraj przyszedl mi podatek i 70 funtow bank sobie zabral. Ale niestety ja nie mogę reszty wypłacic bo oczywiscie nie mam autoryzacji karty. Czytajac komentarze, powodem mógłby byc 6 miesieczny brak korzystania z karty, ale w sumie jeszcze mi 6 miesiecy nie minęło. To co ja mogę teraz zrobić?Czy dzwoniac na infolinię, pomogą mi z tym problemem?Jest jakas szansa na odblokowanie tej karty czy niebardzo?Proszę odpiszcie mi, bo chce to jakos załatwic i zerwac raz na zawsze z ta Anglią!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LARY
WItam mam pytanie. Chciałbym jakoś odzyskać kase którą wpłaciłem (2 razy) za debet. teraz już mam wszystko uregulowane ale słyszałem że można w jakiś sposób odzyskać te pieniądze bo oni bezprawnie je zabierają. W sumie wpłaciłem około 500 F i CHCE JE ODZYSKAĆ bo nieźle mnie skosili :( Gdyby ktoś wiedział jak to zrobić albo miał jakiś formularz który trzeba wypełnić i im przesłąć byłbym bardzo wdzięczny. Moje gg 7318718 lub prosze na forum dla wszystkich pokrzywdzonych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aras
siema. mam następujący problem. chcę wrócić do polski a w anglii mam dwa abonamenty telefoniczne i kilka innych zlecen direct debit. czy jak zamknę konto to będzie mnie ktoś ścigał z tytułu nie płaconych abonamentów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LARY
Kolego ja uwazam ze moglbys zrobic w banku cancel dla tych abonamentow i mialbys raczej spokoj bo do banku by sie nie dobierali tylko wysylali ci na adres jakies tam papiery ze nie zaplaciles. ale z kontem mial bys spoko i nie musial bys chyba nawet go zamykac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Idzior
Witam, Potrzebuje pomocy;) Na wakacjach pracowałe w Szkocji, wyjezdzając wybrałem wszystkie pieniądze w banku w Loyyds. Nie było by problemu gdyby nie to ze na moje kotno wpłyneła następna wypłata w wysokośći ok 700 funtów i to że nie wiem jak je wybrać a nawet sprawdzic swojego salda :/ Odwiedziłem kilka banków (np. Bank PKO) i wszędzie odsyłano mnie do bankomatu gdzie również jedyną operacją jest wypłata pieniędzy... Karta Visa Debit - zielona , z logiem Igrzysk w Londynie 2012 Prawdopodobnie to konto Classic HELP! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xml
zadzwon pod bezplatny numer z Polski do banku LLoyds tsb 00800 5569 5569 tam uzyskasz wszelkich informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dakidd
Witam Mam podobny problem co wszyscy . Mam konto Classic w Lloydsie , bylem ostanio w anglii w kwietniu i wtedy na imprezie wyplacilem w bankomacie 10 Ł , zdziwilem sie że dał bo myslalem ze nie mam nic na koncie . No ale dlugo sie nie zastanawiałem i zapomniałem o tym . Wczoraj chciałem sprawdzic jak wyglada zamawiani biletów autokarowych w jednej z firm i wiedząc ze nic nie mam na koncie brytyjskim podałem dane konta z lloydsa. Przypadkowo :) zatwierdziło mi przelew na kolejne 13 Ł !!!!! Ile mogę mieć zadłużenia jesli w kwietniu wziąłem 10 Ł debetu i wczoraj 13 i jakie ewentualne kosekwencje mogę mieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amorgos
Witam Wszystkich . Konto classic w LLoyds stan 500 funtów. ostatnia wpłata 2 maj . zapomniałem hasła do internetowego serwisu . Mam w sumie tylko id. Czy na odległośc jestem w stanie coś zdziałać czyli poznać historię mojego konta .czy na infolini słuzą taką pomocą. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaz
Amorgos, jak dzwoniłem na polską infolinię, to poznałem, więc myślę, że tez to sprawdzisz bez problemu. Poza tym zawsze mogą Ci podać hasło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kelly86
Hej wszystkim - widzę, ze nie tylko ja mam takie problemy z Lloydsem - jakiś czas temu wróciłam do Polski i wypłaciłam resztę kasy z karty w polskim banku karta była bez debetowa więc nie brałam pod uwagę zadnego DEBETU - niestety po ok. 20 dniach dowiedziałam się że mam debet na kącie - 38 f które uregulowałam , dowiedziałam się RóWNIEż że od tego jest jakaś kara która obecnie wynosi 165f debetu nie mam ale co z tą karą muszę ją zapłacić 165 f to dla mnie nie mało - jestem studentką i nie mam takiej kwoty. W wielu postach czytam, ze osoby nie pokryły nawet debetu - a ja to zrobiłam Coooo mam robić ???????? płacić ta karę czy nie???????? proszę o pomoc i szybką odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kelly86
Hej wszystkim - widzę, ze nie tylko ja mam takie problemy z Lloydsem - jakiś czas temu wróciłam do Polski i wypłaciłam resztę kasy z karty w polskim banku karta była bez debetowa więc nie brałam pod uwagę zadnego DEBETU - niestety po ok. 20 dniach dowiedziałam się że mam debet na kącie - 38 f które uregulowałam , dowiedziałam się RóWNIEż że od tego jest jakaś kara która obecnie wynosi 165f debetu nie mam ale co z tą karą muszę ją zapłacić 165 f to dla mnie nie mało - jestem studentką i nie mam takiej kwoty. W wielu postach czytam, ze osoby nie pokryły nawet debetu - a ja to zrobiłam Coooo mam robić ???????? płacić ta karę czy nie???????? proszę o pomoc i szybką odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
Hej monikaaa85! Jeżeli karta nie stracila waznosci to nadal mozna ja odblokowac, problem moze by wtedy kiedy, została wymieniona na "nową olimpijską", to niestety została automatycznie skasowana. Jednak najlepiej będzie jeżeli zadzwonisz na Polską infolinię (nr powyzej) lub angielską całodobową 08453000000.Jeżeli zostało ci trochę więcej pieniążków z trgo podatku to zawsze możesz napisac do banku z prośbą o przesłanie pieniążków do Polski na konto, niestety taka operacja będzie Cię kosztowac 20 funtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
Hej LARY Niestety ale nie jesteś jedynym, który chce odzyskac kary za debet. Problem jest taki, że w UK sprawa kar jest całkowicie legalna i bank - nie tylko lloyds tsb ma prawo takie kary pobierac. Cała sprawa jest w sądzie konsumenckim już od dobrych kilku miesięcy jak nie lat i cały czas jest odraczany wyrok. Następne rozwiązanie zaplanowano na styczeń 2009. Jak na razie możesz napisac list do swojego managera (tam gdzie otwierałeś konto) z prośbą o zwrócenie kar. Lub mogę Ci napisac numer do Customer Support Unit, która zajmuje się klientami w potrzebie. Jak będę wiedziała więcej to się odezwę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
Odp Pakunio: Jak rejestrowałeś się na nternet banking to w placówce wpisywałes hasło numer 1. Po kilku dniach dostałeś numer identyfikacyjny. Sam w domu powinieneś wymyślic hasło numer2 tzw. MEMORABLE INFORMATION (minimum 6 max 15 znaków). Z tego co piszesz to niestety ale zablokowałeś sobie dostęp do bankowości internetowej i jedyne co możesz zrobi to zgłosic się do banku lub zadzwonic na numer pomocy internetowej ktory ci sie pojawia jak probujesz sie zalgowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
Dakidd jeżeli w kwietniu w tym momenciemiales jakies tranzakcje zawieszone to mogles spokojnie wybrac pieniadze z bankomatu, i dopiero po ok 3 dniach mógł pojawic się debet. Trudno jest napisac ile możesz byc zadluzony, bo jeżeli nie masz lini debetowej to zadluzenie rosnie min 6 max 20 funtow za dzien plus 15 miesiecznej oplaty. Konsekwencje są takie: 1. Ogromy minus na koncie 2. Zamkniecie konta 3. Spieprzona historia kredytowa - nie otworzysz już konta w żadnym banku w uk, nie mówiąc już o kartach kredytowych czy kredytach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
Amorgos, żeczywiście najlepiej będzie jak zadzwonisz na Polską infolinię, niestety NIE PODADZĄ Ci oni hasła do logowania przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
kelly86 jeżeli to był pierwszy raz że zdarzył Ci sie minus, to zawsze możesz napisac do swojego managera z prosba o usuniecie kar bo jest to mozliwe, ale podkreslam to można zrobic tylko jeden jedyny raz. Niestety nawet jeżeli pokryłaś debet, to kara naliczona będzie jak pisałam wyżej i zabrana 2 miesiące po zaistniałym fakcie. mam nadzieje, że uda ci się wybrnac z problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kally86
Lloydsówka - udało mi się !!!!!!!!! :D Umorzyli mi karę ! Dzięki za wskazówki :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basswood
lloydsówa a odpowiesz i na moje pytanie ?? byłbym wdzieczny;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanczhez
Witam, Mam pytanie jakich tu wiele - w 2006 r. otworzyłem konta najzwyklejsze, bezpłatne w Lloyds i Barclays w Wielkiej Brytanii. Pierwsze zostawiłem na minimalnym plusie (choć nie wiedzieć czemu dostałem list o overdrawn, co nie wydaje mi się możliwe), na drugie nigdy nic nie wpłaciłem. Pytanie - czy banki zamknęły te konta? czy naliczyły mi jakieś kary, skoro konta były bezpłatne? Czy powinienem się spodziewać jakichś prób windykacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
Sorki Baswood, że Cię pominęłam. Jest mi trochę trudno Ci bezpośrednio odpowiedziec, ale jeżeli zadzwoniłeś na polską infolinię i nie mogli znaleźc Twojego konta, to prawdopodobnie jest ono zamknięte. Nie mają prawa Cię ścigac w Polsce nawet jeżeli miałeś jakiś debet. Niestety problem z bankomatami w Polsce(i nie tylko) jest taki, że nie sprawdzisz stanu konta, więc niestety nie myśląca maszyna może wypłacic Ci więcej niż masz na koncie i w efekcie zrobic debet.Jeżeli nie zamierzasz wraca to nie masz się o co martwic. Jakby coś się zmieniło to będę o tym informowac na forum. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luksik
A na jaki adres można wysłać tą prośbę o anulowanie debetu? Ktos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
Luksik prośbę możesz wysłac do swojego managera tzn. do placówki w której otwierałeś konto. W innych placówkach nie chcą kasowac kar, bo mają określone limity a jak zwrócą więcje to placówka ma ..., no krótko mówiąc - nie ma za dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LARY
Dzieki lloydsowa. Wiec tak. wysłałem do nich list i odpisali mi że właśnie mają sprawy w sadzie i takie tam a w drugim liście że rozpatrza to wszystko i żebym gdzieś właśnie zadzwonił do 7 dni. tylko że mój angielski nie jest za dobry i nie wiem czy dał bym rade wytłumaczyć im o co chodzi z tą moją sprawą. Może własnie przysłali mi numer ten który ty chciałaś mi napisać. Nie wiem co robić. bo jesli nie zadzwonie to może oleją całą sprawe... mam ten numer na polską infolinie ale nie wiem czy tam mógłbym to załatwić bo przecież nie załatwiam tego ogólnie z bankiem tylko z moją placówką w ktorej zakładałem konto. doradź mi coś. z góy dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luksik
Cholera - wysłałem pismo o anulowanie kary wczoraj, ale właśnie mi zabrali kasę z konta :/ Prosiłem w tym liście o anulowanie tej kary, ale skoro mi ją już zabrali, to co teraz? Musz pisać kolejny list, czy czekać na odp na tamten? Dodam, ze na samym końcu tamtego listu dopisałem, że jeśli mimo wszystko zabiorą mi te pieniądze i nie oddadza, to założę im sprawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
Lary zawsze możesz zadzwonic na Polską infolinię i przedstawic sprawę jednoczesnie prosic o pomoc w tłumaczeniu. Niestety jak pisałam sparwy są w sądzie, więc trudno będzie odzyskac już zapłacone kary. Trzeba więc liczyc na życzliwośc managera lub zadzwonic na customer support unit i oni wtedy pomogą a nawet mogą zlikwidowac kary jeżeli powiesz ze masz problemy finansowe. Pamiętaj jedno że im bardziej upierdliwy jesteś tym lepiej dla Ciebie, bo banki każdą twoją prośbę rejestrują i jeżeli nie odpowiedzą na nia to są na tzw. "cenzurowanym" i kiedyś, nawet żebyś się już odczepił muszą jakoś Ci pomóc.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsówa
Luksik: moja rada to pisz, pisz i jeszcze raz pisz. Nic nie tracisz. Najlepiej zresztą jak umówisz się na spotkanie w oddziale. Nie strasz ich sądem bo to nic nie da. Za nimi stoi wielomiliardowe konsorcjum a ty jesteś tylko i aż "klientem", który - niestety- ale nie doczytał warunków umowy. Nie zapominaj ale debet, który zrobiłeś, a za który oni naliczyli kary Lloyds uważa jako "nielegalne pożyczenie" sobie ich pieniędzy i za to Cie kasuje. Aha na przyszlosc kary sa naliczane 2 miesiace po fakcie i pobierane kazdego pierwszego miesiaca.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek84
Proszę o pomoc lloydsowa... Od początku września jestem w Polsce.13 października wypłaciłem ostatnią pensję w banku. Mam aktywowaną obsługę internetową więc zauważyłem że mam 0.88 debetu, od dnia wypłacenia.Oczywiście jest to lloydstsb (karta taka z czarnym koniem namalowanym- Visa debit). Co mam teraz zrobić i jakiej kwoty na minusie mogę się spodziewać po naliczeniu kar? kiedy to nastąpi i co robić??? Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiek427
mam podobny problem i też nie wiem co w takiej sytuacji powinnam zrobić więc jeżeli ktoś wie proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lloydsowka no 2
Bartku84! Po pierwsze musze Cie zapytac, jak nazywa sie Twoje konto (wyglad karty nic mi nie mowi, bo moze byc to zarowno konto platne, jak i bezplatne, mozesz to sprawdzic na internet banking). Za sam fakt, ze zejdzie sie na minus jest £15.00 kary plus kara dzienna, ktora zalezy od kwoty na debecie. Od £0.01 - £25.00 jest to £6.00 dziennie, £25.00 - £100.00 to £15.00 dziennie i powyzej £100.00 na debecie £20.00 dziennie. Kara jest naliczana maksymalnie przez 10dni. Jesli jestes na minusie 0.88p to Twoja kara wyniesie £75.00. Kara jest sciagana 2 miesiace od momentu wejscia na debet (o tym juz wspominala lloydsowka numer 1). Jesli Twoje konto jest darmowe, bank sciagnie kare, ale nie naliczy kary na za 2 miesiace. Niestety jesli placisz za konto, to tzw Account fee jest traktowana jako oplata za serwis, wiec od tej tranzakcji bedzie naliczana kara. Przypuscmy, ze masz konto silver (optata za nie to £7.95). Po sciagnieciu kary stan Twojego konto bedzie -75.88 plus oplata za konto czyli -83.83,co miesiac bedize naliczana oplata za konto, wiec debet bedzie sie zwiekszal. Mimo tego ze jestes w przedziale od £25 - £100.00 na debecie, bank nie policzy £15.00 za dzien, tylko £6.00 poniewaz kara bankowa nie moze zrobic nastepnej kary (kurcze troche to zagmatwane, ale mam nadzieje, ze rozumiesz :). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×