Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

NICK______IMIE________WIEK_____TC___KONIEC(DNI)data___WA GA ######################################################## ## asia-k--------Asia--------------23-----------15---- -----179--06.04.08--- Pinia----------Paulinka--------24-----------15----- ----184--11.04.08---46--48kg +2kg Kiwi28--------Kasia------------28-----------13---- -----196--23.04.08---54--54,5kg =0,5kg AnnaM--------Ania-------------27-----------12------ ---199--26.04.08--- mini55--------Agnieszka------26-----------8-----------22 7--24.05.08--- a teraz zmykam sie szykowac buzka Kiwi ty tez kruszyna jestes nie gadaj glupot papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że chcę. Wyjściowa 54kg, +0.5 kg. Piniu, u lekazra ważysz tyle samo co w domu? Bo mi sie wydaje, ze mojego lekarza waga zawyża. Patrzę po wadze mojej córki też, która w domu i w przychodni waży tak samo. Możliwe, ze lekarz ma jakąś felerną wagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu, a gdzie tam kruszyna. Wgi do wzrostu jakiejś wielkiej nie mam, ale mam skopaną figure, typ jabłko. Gruba w talii, a wszystko inne szczupłe. Jak Ewa Drzyzga:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI ja w domu i przychodni waze tyle samo a w domu mam elektroniczna a w przychodni wiesz jaka maja i nawet w przychodni wazylam pol kg mniej niz w domu ale ja zapisuje ta z domu ale wsumie pol kg w ta czy w ta to juz nie robi roznicy no ale jak mowisz ze 3 kg wiecej to cos nie tak:( a moze zwaz sie u kogos ze znajomych kto ma wage i wtedy sie porowna z waga u lekarza i z waga domowa i zobaczysz ktora klamie:) MINI oki zapisuje 46 narazie nic nie przytylas no tak to 8 tydzien to jeszcze nic nie widac:) OKI WPADLAM TYLKO TAK ZOBACZYC A TAK WOGOLE TO COS GLOWA MNIE ZNOWU POBOLEWA WRRRR ALE DZISIAJ POWIEM LEKARZOWI CO MAM Z TYM FANTEM ZROBIC TO DO WIECZORKA LALECZKI:P NICK______IMIE________WIEK_____TC___KONIEC(DNI)data___WA GA ######################################################## ## asia-k--------Asia--------------23-----------15---- -----179--06.04.08--- Pinia----------Paulinka--------24-----------15----- ----184--11.04.08---46--48kg +2kg Kiwi28--------Kasia------------28-----------13---- -----196--23.04.08---54--54,5kg +0,5kg AnnaM--------Ania-------------27-----------12------ ---199--26.04.08--- mini55--------Agnieszka------26-----------8-----------227--24.05.08---46-- 46kg +0kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,hej :) No niestety nie dostałam płytki,ani zdjęcia eh bez sensu.:(Dostalam tylko wynik badania ultrasonograficznego.Jest tam wlaśnie dokładny opis i jakieś skróty lekarskie.Wizyte mam u lekarza 22 ,więc pewnie mi wszystko wyjaśni.Do tej pory jestem jeszcze poddekscytowana:)tym co zobaczyłam. Piuniu ja jak zrobiłam test ,a dokladnie to było14sierpnia :) to ważyłam 56,teraz waże 57kg(ważyłam si e u lekarza w pon.)przybył mi 1 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu powodzenia u lekarza:) ja na każdą wizytę jak ide ,to nie mogę się jej doczekać.:) Ja lece robic naleśniki na obiadek papap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, ja też robiłam test 14 sierpnia!!! Ale wiesz, trochę dziwne, że ni e dał Ci zdjęcia usg. U nas nawet w przychodni dawali.Hmm... Może jednak pomyśl o wizytach prywatnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi ja chodze do lekarza prywatnie,ale oprocz tego moj lekarz pracuje własnie w szpitalu i tam wlasnie mialam robione to usg .Nota bene nie On mi je robil,bo byl na jakims zjezdzie tylko inny lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ,tak dostalam wynik:) Hmm niepokoi mnie tylko cos takiego: Kosmowka naścianie tylnej schodzi dośc nisko dochodząc do wyjścia wewnetrznego, co to znaczy,ze SCHODZI DOŚĆ NISKO :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, to mi się juz wszystko popieprzyło. Niestety, nie wiem co oznacza ten zapis o kosmówce. A lekarz co mówił? Że wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ,powiedzial,ze jest ok hmm cos tam jeszcze mowił do pielęgniarki(własnie lekarskim językiem :)),ale to Pani nie dotyczy narazie ,tak mi powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bedę się niepotrzebnie stresować ,bo to nie ma sensu, na pewno jakby cos bylo nie tak ,kazałby mi pojśc od razu do lekarza prowadzącego z tymi wynikami.Pozytywne myslenie to podstawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI,mialam sie pytac jak to jest, jak sie jest drugi raz w ciązy ,jesteś bardziej spokojna (ja jestem przerazona,boje sie porodu),bo wiesz jak juz poród wygląda.Będziesz wiedziała,kiedy sie zaczyna,ja sie własnie boje,zebym w odpowiednim momencie pojechała do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, jesli powiedział, że wszystko ok, to nie masz sie czym martwić. To pewnie jakis niuans, a lekarze zawsze piszą coś w opisie lekarskim niezrozumialym dla przeciętnego smiertelnika stylem. Co do drugiej ciąży, to przeżywam ją o dziwo inaczej. Może dlatego, że pierwsza nie była planowana. Ale też żyło mi sie wtedy lżej, bo nie miałam neta w domu i nie wyszukiwałam sobie problemów typu usg genetyczne, przezirności karkowe. po prostu nie byłam pewnych rzeczy świadoma. I tak było lepiej. Druga ciaża, wychuchana, zaplanowana. Przeżywam jeszcze bardziej niz pierwszą. teraz przynajmniej wiem, czego się spodziewać. Ale i tak każda wizyta u lekarza to przeżycie. Ja po cichu liczę na planową cesrakę, więc nie boje się porodu nagle. Nie wiem tylko , czy będę mieć wskazania. Juz teraz zaczyna mnie pobolewac blizna po pierwszej cc, więc boję sie, jak to będzie dalej i nie wyobrażam sobie naturalnego. Popękałob mi wszystko chyba. Za jakis czas zapytam po prostu lekazra, jak on widzi mój poród. A Ty się niepotrzebnie nie martw. Nie zawsze jest tak, że wody Ci lecą i w popłochu jedziesz do szpitala. Jak bedziesz miec termin i nic sie nie będzie dziac, to pewnie położą Cię do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a jakie stosujecie balsamy przeciw rozstępom??? Ja uzywam Babydream Rossmanna. Jest fajny, gęsty, dobrze nawilża i jest tani. Ciekawa jestem, czy uchroni mie przed rozstępami? po poprzedniej ciąży mam ich trochę koło pępka, na szczęście są bladziutkie i mi nie przeszkadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi 🌻właśnie co do neta,to ja też duzo,dużo...czytam i wymyślam sobie problemy,mój mąz juz nie ma sił do mnie czasem:p Nawet będac u lekarza w pon.powiedziałam mu o tym,ze wkrecam sobie jazdy przez net,to On kazał mi przyjść z mężem następnym razem i On już mu powie,zeby mi odłaczyl internet :) hehhe: Tylko ja własnie chodzę z moim Sz.zawsze tylko On czeka na zewnatrz,tak sobie myślę,że chyba nie byloby problemu jakbym weszła następnym razem z Nim do gabinetu,ja mam zawsze 100 pytan do lekarza , a potem zapominam sie zapytac, a tak to On wszystko by zapamietał ,moze :) Kiwi co do cesarki hmm ja sama nie wiem jeszcze jakbym wolała rodzic czy naturalnie ,czy przez cc.Weim jedno jestem straszna histeryczka niestety .Eh ,ale do kwietnia jeszcze troche czasu wiec na pewno sie zdaze pozytywnie nastawic. Dziewczynki powiedzcie mi czy Wy tez macie takie dziwne skurcze podbrzusza,boli mnie tak okolo 30s i zaraz przechodzi,ale mam tak kilka razy dziennie.Wiem,ze to normalne ,niby bo macica sie rozciaga ,ale juz sama nie wiem hmm nawet zapytalam sie lekarza o nospe,ale On Jej nie poleca .Ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mówiłaś lekarzowi o tych pobolewaniach? Wg mnie są normalne, zwłaszcza że nie plamisz. Ja na razie mialam raz ból brzucha i wzięłam wtedy nospę, ale mój lekarz kazał mi ją brać w razie jakiegoś bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ,tak mowiłam lekarzowi ,no są normalne ponoć,ale wiesz jak to jest jestem już przeczulona .Mam odpoczywac ,nie wysilac sie. A co do balsamow to dobre pytanie :) ja narazie uzywam oliwki,tez wyczytałam ,ze nalezy smarowac brzuszek,uda ,biust,ale tez mysle,zeby zakupic sobie jakis balsam dla kobiet w ciazy własnie,przeciw rozstepom.Tylko jaki ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok ja narazie uciekam do kuchni,rzecz jasna :) bo męzulek zaraz wraca i jak znam zycie bedzie baaardzzoooo glodnyyyy.:)pappapa i do poczytania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie, jaki. Dużo dobrego słyszałasm o Musteli i Vichy, ale takie balsamy są dla mnie za drogie. Ja na razie jestem zadowolona z Babydream. W poprzedniej ciąży smarowałam się jaimś śmierdzidłem, którego nazwy niepamiętam i też był dobry, bo ciaża tak bardzo nie skancerowała mi ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki! KIWI i ANIA ---> jak tam pisalyscie o tych porodach to normalnie mialam az takie strachy w brzuchu jak sobie omysle wiec narazie nie chce o tym myslec dopiero jak bedzie blizej ale powiem jedno (BOJE SIE!!!!!!) Aha u lekarza oki narazie nic nie przytylam jak ostatno waze 48kg ale za to mam cisnienie dosc slabe bo 100/60 wiec mogloby byc wieksze wiec lekarz powiedzial zeby jednak pic jedna kawke dziennie z duza iloscia mleka ale powiedziala zeby nie pic rozpuszczalnej bo to sama chemia i zeby sypana pic a u mnie to akurat zaden problem bo mam ekspres cisnieniowy wiec tylko taka pije juz od dawna nie pijam rozpuszczalnej. KIWI---> pytalas co ile mam wizyty to teraz ostanio mialam do 2 tygodnie i teraz tez ide na kolejna 31 pazdziernika wiec to tez niedlugo wiec naprawde nie jest tak zle panstwowo chodzic ja z USG z poradni dostalam zdjecie dzidziusia. ANIU---> dziwie sie sie dlaczego nie dostalas zdjecia maluszka????????? przeciez takie zwykle USG tez maja takie cos ja u sibie w poradni bo nie chodze prywatnie dostalam. ale ja mam plyte z dzidziusiem z tej prywatnej kliniki jak bylam na tym genetycznym wiec rade tez idz! Aha co do kremow na rozstepy to uzywam oliwki takiej dla dzieci z seri HIPP(dla maluszkow i kobiet w ciazy zapobiega rozstepom) skora jest natluszczona i sie tak nie rozciaga i jak narazie dobrze dziala wiec zostaje przy oliwce a pozatym kosztuje 12zl i jest bardzo wydajna jak to oliwka. Aha ANIU uzupelniam tabelke o twoje dane :) NICK______IMIE________WIEK_____TC___KONIEC(DNI)data___WA GA ######################################################## ## asia-k--------Asia--------------23-----------15---- -----179--06.04.08--- Pinia----------Paulinka--------24-----------15----- ----184--11.04.08---46--48kg +2kg Kiwi28--------Kasia------------28-----------13---- -----196--23.04.08---54--54,5kg +0,5kg AnnaM--------Ania-------------27-----------12------ ---199--26.04.08---56--57kg +1kg mini55--------Agnieszka------26-----------8-----------22 7--24.05.08---46-- 46kg +0kg To widze ze ja taki zarlok jestem!!! Wy nic nie tyjecie albo po 0,5 kg co to jest no ale mam nadzieje ze potem nie bedzie mi sie hcialo tak jesc bo jak narazie jestem wiecznie glodna:( a nie chce sie glodzic bo maluszek pewnie by nie byl z tego zadowolony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinia ja ci podalam dane do tabelki troche wczesniej to zajrzyj tam wyzej i mnie wpisz jesli mozesz... mi przybyl kilogram... a ja moje drogie mam wyjatkowego farta bo nie dosc ze mialam lekki porod (juz o tym wspominalam) to bez stosowania rzadnych mazidel nie mam ani jednego rozstepu... taka mam skore na ktorej sie rozstepy nie robia... jak to stwierdzila moja lekarka \"gesta\"... wiec i tym razem mi rozstepy nie groza i nie musze sie namaszczac jakos specjalnie wystarczy tak jak do tej pory... lece szykowac jakas kolacje bo chlopaki glodne... a syn mi sie pochorowal wysoka goraczke ma... w nocy mnie obudzil bo nie mogl przez ta goraczke spac i mial 38,8C... a najdziwniejsze jest to ze nic poza temperatura mu nie jest... ani kataru ani kaszlu po prostu nic tylko temperatura wiec zbijam tylko bo co mam robic... to do pozniej pewnie sie jeszcze wieczorem pojawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu przykro mi ,ze syn chory,ale o tej porze roku to nieuniknione niestety.Szybko mu przejdzie:) Najwazniejsze,zebys Ty nic ni złapała :)Jezeli moge spytac(o ile jeszcze nie wspominałas o tym) to ile ma synek lat i jak ma na imie,hmm Kiwi corcia ma 2 latka,ale tez nie wiem jak ma na imie?? HMM tak sobie teraz mysłe,ze to moze moja wina ,ze nie dostałm tego zdjecia,fakt.ze nie zapytalam sie o to lekarza,ale po wstaniu z łozka byłam tak poddekscytowana tym co zobaczyłam,ze po prostu o niczym innym nie myslałam.JESTEM ZŁA NA SIEBIE.nastepnym razem nie przeocze tego.Na pewno!!! Szukam teraz na necie ,gdzie w okolicach Katowic jest klinika co robi to usg genetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu zazdroszcze Ci tak łatwego porodu.Zyczę nam ,zebysmy za pol roku wszystkie tak mogły powiedziec. Bierzecie pod uwagę poród z mezem,partnerem:)?? Ja bardzo bym chciala własnie rodzic z moim Sz.czułabym sie bezpieczniej,no ale zobaczymy czy wytrzyma,narazie mowi,ze da rade.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×