Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

A co do herbatek to podobno z pokrzywy dobrze pic w ciązy... ja lubie tez mietowa .... moze macie jakies ziółkowe co polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przedstawiam Ci tabelę przewidywania płci dziecka :) Niestety , sprawdza się tylko u kobiet które nie mają problemów ginekologicznych . Ma ponad 92% skuteczności! Aby uwierzyć ,najlepiej ją sprawdź na wszystkich koleżankach które już urodziły. :) Sama zobaczysz :) Jak korzystać z tabeli? W pionie szukamy nasz wiek, z tym że, liczą się skończone a nie rocznikowe lata, czyli np. mamy maj , a 24 urodziny są we wrześniu ,to w tabeli szukamy 23. A w poziomie przewidywany miesiąc poczęcia. ----01---02---03---04---05---06---07---08---09---10---11---12 22--s-----s-----s----c----s-----c-----c-----s----c----c-----c----c 23--c-----s-----c----s----s-----c-----s-----c----c----s-----s----c 24--s-----c-----s----s----c-----s-----s-----c----s----c-----c----c 25--c-----s-----s----c----s-----c-----s-----s----c----s-----s----s 26--c-----c-----s----c----c-----s-----c-----s----s----c-----c----c 27--s-----s-----c----s----c-----c-----s-----s----c----c-----s----s 28--c-----c-----s----c----c-----c-----s-----s----s----s-----c----c 29--s-----s-----c----s----s-----s-----c-----s----s----c-----c----c 30--c-----c-----s----c----c-----c-----c-----c----c----c-----c----c 31--s-----c-----s----c----c-----c-----c-----c----c----c-----s----s 32--s-----c-----s----c----c-----c-----c-----c----c----c-----s----s 33--s-----s-----c----s----s-----c-----c-----s----c----c-----c----s c - córka s - syn ciekawe jak wyjdzie mi ta tabelka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tej drugiej nie przepisze bo za dluga jest ale jak mi powiesz dane to ci sprawdzic moge... tam jest potrzebny twoj wiek w momencie urodzenia dziecka wiek twojego meza w momencie urodzenia dziecka i miesiac w ktorym ma sie urodzic dziecko (to akurat wiem ze maj)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no no niezle sie postaralas .... mnie wyszła corka , choc wydaje mi sie ze bedzie syn. nie wiem czemu?? moze dlatego ze tesciowa chce miesc wnuczke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokladnie to Ci podalam... ja koncze 27 w sierpniu mąz 30 w grudniu ale rocznikowo to tyle bedziemy mieli.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie 25% szans na chlopca i 75% szans na dziweczynke wiec chyba jednak bedzie ta dziewczynka... choc przeczucie tez wazna rzecz... a co bys wolala???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem sama cały czas myslalm o chlopcu ale chyba jednak dziewczynka, mam dwie male dziewczynki w rodzinie i poprostu tak sie przyzwyczailam ze jak dziecko to dziewczynka...........:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi chyba tylko ja jestem jakas inna i chce chlopca i to juz drugiego... moze jak trzecie bede miala to na dziewczynke \"zapoluje\" ale to napewno nie predko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialyscie mnie wygonic do sklepu i co siedze dalej... dobra sama sie wyganiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie ponoc miedzy synem a matka zawsze jest inna ponoc nieporownywalna wiez niz matka a corka... kolezanka moja ma synka i corke i choc twierdzi ze oboje kocha jednakowo to jednak widac ze synek jest poprostu mamusiny...:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNKI! No super z tymi kalendarzykami w obu wyszedl mi SYN wolalabym corcie no ale synka na 100% bede strasznie kochala!!! ---> ASIU herbatka kupiona musze sobie zrobic a widzialm ze jest tez taka w 3 trymestrze wiec jak ta bedzie dobra to tez kupie nastepna:) --->KIWI widze ze Tobie tez SYN wyszed a tez chcialas corcie tak jak ja:( no nic syna tez bedziemy strasznie kochac ale okaze sie miedzy 18-22 TC na USG co wyjdzie:) ale mi w obu wyszedl SYN wiec mam mieszane uczucia co do tego ze moze byc dziewczynka ale zaraz zobacze jeszcze ten kalendarzyk co ty podalas mniej wiecej wiem kiedy to sie stalo wiec zaraz wypatrze i ci napisze co mi wyszlo:P To narazie papa musze cos ugotowac bo juz wczoraj maz mnie zwolnil z tego obowiazku wiec dzisiaj chce mu cos dobrego zrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--->KIWI z twojego tez mi wyszedl chlopczyk! no ale tak na 100% nie wiem kiedy to bylo moge sie tylko domyslac ale chyba to jednak bedzie chlopak no nic bedzie OLIWIEREK:) to lece obiadek gotowac a tak na marginesie moj maz tez wolal dziewczynke co troche dziwne mi sie wydalo bo myslalam ze bedzie wolal chlopaka jak to facet! oki zmykam narazie baj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu, a ja własśnie skonczyłam gotować zupkę pomidorową. Moja pierworodna ją uwielbia. Mąż na jeździe (we wtorek ma egzamin na prawko), a my zaraz idziemy na spacer. A zaraz sobie sprawdze jeszcze tą drugą tabelę, co Asia podesłałas, tą na prawdopodobieństwo poczęcia chłopca. Bo mi z tej Jolmys wychodził poprzednio też chłopak a mam córkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc z tamtej wyszła dziewucha i jest dziewucha:) A wiesz, wcale nie takie dziwne, że Twój mąż chce córkę. Mój chciał pierwszą córkę i drugą też córkę. Ciekawe, czemu? Może będą dwie córeczki tatusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może juz w końcu listopada coś będzie widać na usg??? Jeżeli lekarz zrobi w tym czasie. Moja koleżanka chodzi prywatnie, ale jej lekarz robi usg na każdej wizycie. Fajnie, moze widzie jak maluch sie rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---> KIWI fajnie ze twojej kolezance robi ekarz USG przy kazdej wizycie ale sama dobrzez wiesz ze to nie jest zdrowe dla maluszka:( bo to naswietlanie wiec promieniuje na dzidzie! Ja wyczytalam gdzies w gazecie ze w czasie calej ciazy powinno sie zrobic USG 3 razy 1-pomiedzy 11-13 tygodniem 2-pomiedzy 20-22 tygodniem 3-pomiedzy 34-36 tygodniem i podobno nie a potrzeby robic czesciej ale wiadmomo kazda z nas chce miec jak najczesciej zeby widziec malenstwo:) ja tez bym poszla na spacer ale ta pogoda taka sobie a nawet bym powiedziala ze zimno jest ale pewnie jakbym miala corcie to bym na nic nie patrzyla tylko z nia poszla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam tylko zyczyc miłego popoludnia,my juz uciekamy na urodzinki. Aha no czyli dobrze mi lekarz powiedział Piniu,ze mi zrobi pierwsze usg w 12tyg i potem dopiero po 20tyg.Juz sie nie moge doczekac 🌻 jak zobacze moją głodzilkę(moj mąz tak mówi na dzieciątko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinia to nie sa promienie swietlne tylko ultradzwieki i jedyne co sie moze stac to dziecko moze slyszec bardzo wysokie dzwieki (czego tez tak do konca nie wiadomo czy ma tak wrazliwy sluch) i to tez tylko wtedy jak glowica aparatu usg jest przystawiona do ucha a jak jest przystawiona do brzuszka np to napewno nie slyszy nic... takze usg jest bezpieczne... i robcie je jak najczesciej bo jest to tak naprawde jedyne badanie w czasie ciazy na ktorym mozna zaobserwowac jakies nieprawidlowosci np. w budowie jakiegos narzadu... pozdrawiam i do nastepnego razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi pytalas o pokoj no wiec na razie napewno nie... wogole moj syn tez w zasadzie nie ma swojego pokoju choc mamy warunki do tego aby mial ale po co niech sobie bedzie z nami... wtedy sie czuje jakbym byla z nim blizej... mamy duza sypialnie wiec zmiesci sie oprocz naszego lozka i lozka mojego syna jeszcze lozeczko dla dzidzi... na razie nie moge go wygonic do oddzielnego pokoju bo beedzie mu sie kojarzylo ze to przez dzidzie (on musial sie wyniesc z naszej sypialni a dzidzia sobie tam jest)... rozmawiam z nim na ten temat i juz powoli dojrzewa do tego zeby miec swoj pokoj i jak juz sam zadecyduje ze chce to wtedy mu cos urzadzimy a na razie nie przeszkadza nam tak jak jest wiec jakos specjalnie nie staramy sie tego zmienic... ale nawet jak syn bedzie chcial juz swoj pokoj to rodzenstwo szybko do niego nie dolaczy bo nie wyobrazam sobie zeby dziecko przynajmniej do roku czasu nie spalo przy mnie niedaleko tylko same gdzies tam w innym pokoju... ja lubie miec swojego syna blisko przy sobie i wiem ze drugie dziecko tez bede chciala miec blisko siebie...nie to zebym jakas zaborcza byla i dziecko pod kloszem trzymala... moj syn jest bardzo samodzielny bo ja malo rzeczy robie za niego i niestety musi sobie radzic ale jak jest pod reka blisko to i mi jest wygodniej bo jak np. cos od niego chce to nie musze leciec do innego pokoju tylko poprostu mowie... troche to zagmatwane jak wszystko u mnie... ja potrafie najprostrza sprawe tak zamieszac ze nie wiadomo o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! My niedawno wróciliśmy. Udało mi sie nawet na spacer męża wyciągnąć. POgoda nie bardzo, bo przelotnie padało. ale udało się porobić parę babek w piasku i pozbierać kasztany. Piniu, tak naprawdę nikt jeszcze nie udowodnił szkodliwego wpływu usg na płód. Więc chyba jest bezpieczne. Ja też bym wolała mieć co każdą wizytę. No, ale moje usg juz za tydzień. To zobaczę moją malutką. Dzień przed urodzinami. Mam nadzieję, że będzie prezent: dobre wiadomości, że malutka zdrowa. Asiu-----> my mamy 2 pokoje, więc nasze dzieci będą w jednym. Nasza córka śpi sama w pokoju odkąd się tu przeprowadziliśmy. Miała wtedy trochę ponad 2 latka. Jakoś nie wyobrażam sobie spać z dzieckiem w pokoju. A druga dzidzia to zobaczymy, jaki będzie mieć charakterek. Jak będzie w miarę ładnie spac, to też jak najszybciej przeniesiemy ją do córki. Planuję karmić butlą, wiec może nie będzie tak aktywnych i nieprzespanych nocy jak z naszym pierwszym dziecięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---> ASIU heheh faktycznie troche zamotalas swoja wypowiedz ale ja wiem o co chodzi ja narazie tez mam w planie ustawic lozeczko w naszej sypialni bo szczerze mowiac nie wyobrazam sobie inaczej przeciez musze slyszec kazde miakniecie dzidziusia:) a co do USG to jak bylam na tym genetycznym i 3D to lekarz jak juz nam wszystko powedzial a trwalo to ok 15min to powiedzial ze juz chyba wszystko opowiedzial co trzebabylo i nie bedzie dalej naswietlal maluszka bo to niezdrowo!?!? wiec tym sie sugerowalam ale pewnie masz racje im czesciej sie robi tym wiecej sie wie o dzidzi ale ja nie podejrzewam zeby moja lekarka chciala wczesniej mi zrobic niz w 18tc wsumie to nie tak dlugo bo za 4 tygodnie wiec wytrzymam w kazym badz razie w 22 TC jade na kolejne USG GENETYCZNE tam gdzie wczesniej bylam bo podobno warto w tym czasie zrobic jeszcze jedno takie specjalistyczne wtedy lekarz juz na 100% wykluczy jakiekolwiek wady oraz choroby. a Ty bedziesz sobie robila jeszcze jedno genetyczne?? czy jak to tez nazywaja specjalistyczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---> KIWI to fajnie ze spacerek sie udal i ze meza tez wyciagnelas?? jak jazda mu poszla?? i stresuje sie przed egzaminem?? napewno zda musi zeby maluszka wozic:) aha no i jak wkoncu wyszlo ze bedzie dziewczynka?? mi niestyty wszedzie wychodzi chlopak:( ale nie chce sie tak nastawiac bo wkoncu nie bede sie cieszyla jak sie okaze ze na 100% bedzie chlopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz bede sobie myslala jak to bedzie miec synka moze bedzie mniej klopotu niz z dziewczynka:) hehehe ogolnie to sie strasznie ciesze ze bede miala dzidzie bez wzgledu na to czy to bedzie chlopiec czy dziewczynka:)) z jednej strony to fajnie bo ja uwielbiam zielony kolorek a dla chlopca to jak znalazl:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu, Sprawdziłam własnie usg z mojej pierwszej ciązy: 1) 7 tydz. ciąży 2) 12 tydz. ciąży - pewnie wtedy zbadał przezriernosć karku 3) 23 tydz.- zdjęcie główki, pewnie wteduy II genetyczne robił 4) 27 tydz. - rozpoznał płeć, widać cipeczkę 5) 33 tydz. - potwierdził płeć, znów zdjecie cipeczki Plus jeszcze mialam ze 2 usg w szpitalu już przed porodem. Patrzę teraz, że pźno mi płeć powiedział. W 6 miesiącu. ciekawe, jak będzie tym razem. A to usg w 22 tyg. to kolejne usg genetyczne, wyklucza jakieś pozostałe wady rozwojowe. Pewnie każdy lekarz je robi. A z tymi tabelkami to chyba nie do końca prawda. Jak taka tabelka moze wyliczyć? Nie wiem. Ale na pewno wczesniej lepiej znać płeć, żeby się psychicznie nastawić. moja koleżanka np. chciała córkę. Na usg wyszdł jej syn. Była zawiedziona ale później oswoiła sie z tą myślą i po porodzie to jej ukochany synuś. A męża to będzie chyba z 4podejcie do egzaminu, z tym ze po przerwie trzyletniej. niedawno kupiliśmy auto i sie obudził, że może warto by było zrobić. Jak na razie ja jeżdżę, bo mam dalej do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja na to 2 genetyczne juz sie zapisalam wiec na 100% jade to wiedze ze maials duzo USG w pierwszej ciazy no i bardzo dobrze ja jak tylko bede mogla to napewno nie bede sie bronila ale mowie chyba nie da mi wczesniej niz w 18tc a co gorsza w 20tc ale zawsze moge jej zapytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×