Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

Piniu Ty to w ogole jestes chudziutka,ja tyle co Ty 48kg wazylam jakies 4 lata temu a teraz 56kg hmm .ciekawe ile w ogole przytyjemy??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze a mini jeszcze mniej :) nie musicie sie martwic ,ze przytyjecie za bardzo,a zreszta to nie najwazniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Aniu! co tam u ciebie?? ojej dziewczynki ale niefajnie macie z tymi muleniami ale Aniu tobie juz dlugo nie zostalo no bo to tak zregulu trwa do II trymestru wiec jeszcze troszke i juz ci sie skonczy mysle ze tak jeszcze tydzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w przeciwienstwie do Was ,w ogole nie mam apetytu,a przed ciaza to lubilam sobie pojesc asiu,kiwi tak sie zastanawiam czy Wy jakos przygotowujecie Wasze dzieciaczki,ze beda pełniy tak wazna rolę ,jak rola starszego rodzenstwa??hmm w sumie Kiwi corcia ma dopiero 2 latka wiec chyba nie rozumie za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinia wiesz ze nawet dobrze to wyliczyli ja wiedzialam ze albo 1 albo 2 wrzesnia mialam owolacje zreszta bardzo prosto to obliczyc jak sie ma regularne cykle. a ostatni okres mialam 12 sierpnia ale ze dlugie mam cykle to gin nie liczyła mi ciąży od 12 tylko od 19 sierpnia:):):) Ania nie zazdroszcze choc czasami mam ochote włozyc sobie palce do gardla i zwymiotowac... tak mnie meczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Piniu no ja kurcze własnie mam nadzieje,ze mi to przejdzie,bo casami sie czuje tak jakbym poprzedniego dnia zabalowala pojadła ,popiła dziwne to uczucie:( Kurcze ja juz nie mogę sie doczekac tej wizyty u lekarza i tego mojego usg:) pierwszego dopiero:( od razu zapytam sie Go gdzie mozna zrobic to genetyczne usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, MINI pewnie ze to nie jest najwazniejsze ja bede z Mini sie konsultowac co do wagi bo Mini jest w 1 miesiacu i wazy 46kg ja dokladnie tak samo wazylam teraz mam juz 3miesiace i prawie 2 tygodnie i waze 48kg ciekawe ile Mini bedzie wazyla w tym okresie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a po co robi sie to genetyczne Usg przyznam ze wczesniej nie słyszalam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Aniu wlasnie kiedy ty bedziesz miala to usg?? ja tak jak ty mialam 1 w 12tc i zaraz za dwa dni dokladnie 12 tygodni i 2 dni mi zrobili to genetyczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie ja mysle Piniu,ze to juz w tym tyg.Lekarz kazal mi przyjsc w 12tc i powiedzial ,ze wtedy umowimy sie na usg.Także mysłe,ze na dniach juz,bardzo nie mogę sie doczekać:)Opisze wam wszystko jak wroce ,idziemy dopiero popołudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINI sluchaj to USG genetyczne jest BARDZO BARDZO WAZNE!!! Na tym usg ktore sie robi od 11tc do 13tc lekarz sprawdza czy dzidzius nie ma wad genetycznych typu: Zespoł Downa robi rozne pomiary. ja i asia juz to mialysmy Kiwi idzie teraz jakos no i ania chyba tez pojdzie. zaraz ci dam link do strony to sobie poczytasz dokladnie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki a powiedz mi czy to robi sie prywatnie czy lekarz panstwowy tez ma taki obowiazek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu ja mam do Ciebie pytanie odnośnie L4,napisz mi prosze na ile Ci lekarka wystawia tzn,na tydzien lub dłużej? bo ja dzis będę o to prosic lekarza i mam nadzieję,że mi wystawi na 3tyg.do nastepnej wizyty.denerwuje sie tym troche chociaż sama nie wiem czemu,juz na poprzedniej wizycie sam mi lekarz to zaproponował,ja jeszcze odmówiłam,no ale teraz niestety nie mam wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co nie wiem jezeli twoj lekarz panstwowy dysponuje takim sprzetem to napewno ci to zrobi ale ja robilam to prywatnie i kosztowalo mnie to 150zl jak bedziesz u lekarza to zapytaj go koniecznie moze ci taki zrobi moj nie dysponuje takim sprzetem wiec musialam prywatnie. ale pamietaj ie robi sie go wczesniej niz miedzy 11 a 13tc bo wtedy pomiar moze nie byc precyzyjny bo wszystko jeste jeszcze zbyt malutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostalam najpiery na 10dni bo za 10 dni mialam nastepna wizyte a potem na miesiac z wizyty na wizyte mi daje czyli tak na ok 1 miesiac daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie, dziewuszki! Piniu, Mini ----> ale Wy jesteście \"koguciki\". Też bym chciała ważyć 48 kg, co przy moim wzroście 162 cm nie byłoby takie złe. Póki co ważę ok. 54 kg, przytyłam może z 0,5 kg. Wy się o tycie w ciąży nie martwcie, spokojnie powuinnyście przytyć ok. 15 kg i tak na pewno zrzucicie, bo jesteście szczuplutkie. Ja w pierwszej ciąży przytyłam 15 kg, po porodzie zrzuciłam praktycznie od razu, póżniej jeszcze sporo schudłam ,ale się odchudzałam. Do tego w poprzedniej ciąży regularnie robiłam szczpanki brzuca przy wieczornym smarowaniu balsamem. Chyba pomogło. Zobaczymy, jak będzie wyglądać ciało po tej ciąży. Ogólnbie pierwsza ciąża nie zaszkodziła mojemu ciału, piersi takie jak były, jestem szczuplekjsza. Jedyny mankament to prawie niewidoczne rozstepy koło pępka. Asiu-----> z tym puchnięceim to racja. ale może jeszcze w zimie nie będą Ci puchnąć nogi. Mi zaczęły puchnąć dopiero w 9 miechu. Ja nie kupuję kozaków ani kurtki, bo nie opłaca mi się. Kupię na drugi rok. AniuM-----> moja córcia jeszcze za dużo nie rozumie. Na razie pokazywałam jej panie w ciąży mówiłam ,ze tam jest dzidzia i że ona też była kiedyś w brzuszku i jak urosła, to stamtąd wyskoczyła. to jej wystarczyło. Ja na razie nie mam brzucha, toona i tak nic nie zrozumie. boję się, jak to będzie, czy zaakceptuje rodzeństwo, czy nie zacznie \"walczyć\" o uwagę rodziców. Jezu, jak mi sie nie chce pracować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINI ja juz jestem zapisana na 2 takie USG GENETYCZNE w 22 tc wiem ze mozna zrobic tez 3 takie USG ale nie wiem czy bede tez jeszcze jechac narazie na to 2 to napewno bo juz sie umowilam a pozniej zobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super dziewczynki ze piszecie ze szybko sie chudnie KIWI ile tak ci zajelo dojscie do wagi z ptrzed ciazy? bo moja kuzyka przed ciaza byla bardzo szczupla ale w ciazy przytyla chyba 17kg i juz kubus jej synek ma 5 miesiecy a ona schudla nie powiem ale nie jakos bardzo a karmi piersia caly czas a mowia ze jak sie piersia karmi to dziecko wyciaga tak?? ja sie boje ze nie bede mogla karmic piersia bo mam takie wrazliwe to nie chce myslec jak to bedzie jak dzidzia ciagnie ojej juz sie boje nie moge sobie wyobrazic tego uczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinia bede za dwa tyg u gin to sie dopytam. zreszta musze zaczac rozgladac sie za jakims prywatnym bo wolałabym zeby ktos ze szpitala prowadzil moja ciąże.... a i tak najbardziej to chciałabym urodzic w domku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu, powiem Ci, ze ja się bardzo zdziwiłam, że tak szybko zeszłam. Praktycznie po wyjściu ze szpitala nie miałam 13 kg. pozostałe 2 ekspresowo. A nigdy nie byłam chudzielcem i mam tendencje do tycia. Może to przez te szczypiące masaże brzucha? Czytałam o nich w \"Sztuce kochania\" Wisłockiej. nie wiem, jak teraz zareaguje moje ciało. Po drugiej ciąży pewnie jets ciężej zrzucić kg, a i ja będę starsza. Zobaczymuy. np. w poprzedniej ciąży na początku schudłam 3 kg 9nie wymiotowałam), a teraz nic, żadnego chudnięcia. Możliwe więc, ze przytyję więcej i ciężej będzie zrzucić. Mini-----> ja bym optowała jednak za prywatnym lekarzem, najlepiej którymś ze szpitala, w którym chcesz rodzić. Minus: koszty wizyt plus wszystkie badania płatne. Plus: prywatny bardziej się Tobą interesuje i mozesz sięz nim łatwiej dogada, np. w sprawie rodzinnego. Przynajmniej tak było u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu---> tak patrzę, to Ty jesteś w najbardziej zaawansowanej ciąży, póżniej Pinia, ja, Ania i Mini. Chyba nic nie pomyliłam. Duży brzuszek już masz. A ja prawie nic...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu------> podobnio to prawda, że jak się karmi piersią, to się szybciej chudnie. Ja karmiłam mało, 2 miesiące, ale schudłam. Teraz nie szykuję sie na karmienie piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI ja narazie brzuszek mam niewielki prawie nie widac tylko tyle ze spodnie ciasne byly ale brzuszek prawie niewidoczny czasem jak sie najem to mi wyjdzie a ASIA pisala ze ma brzuszek taki jak pani z allegro z tej strony o golfikach co nam podalas na ja druga ide na porodowke:) oczywiscie nigdy nic nie wiadomo jedne dziewczyny rodza przed terminem a inne nawet 2 tygodnie po wiec nie ma reguly moze Ty 1 urodzisz a my po tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki wiecie co?? jak patrze tak na inne topiki to widze ze dziewczyny robia sobie takie tabelki ile ktora ma lat i jak ma na imie i ktory tydzien ciazy moge sie podjac tego i robie cos takiego ale musicie mi dane podac:) ja jak narazie jestem jedyna niepracujaca to bede co tydzien zmieniac dane w tabelce co wy na to?? zrobie taki wzor i niech kazda poda Imie Wiek I dokladna ilosc tygodni jak macie ochote oczywiscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu :) super pomysł,sama o tym tez myślałam:) Ania 27lat. 12 tc.termin porodu 26.04.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak Ania jeszcze przy okazji to ja dostalam od ginekologiczki recepte na czopki w razie gdyby pojawily sie wymioty, zapytaj swojej jakby bardzo Cie meczyło Pinia termin mam na 24 maj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×