Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

Hej Mamusie! asiu---jakos sobie radze nie jest zle mala grzeczna je i spi zasem troszke sie rozglada ale potem zasypia, jak narzie karmie piersia juz nawet nie boli moze przy pierwszym pociagnieciu potem jest oki... pokarmu mam duzo:) tylko jedno malej sie nie odbija po jedzeniu mimo noszenia:( i czasem jej sie ulewa:( pozatym wszytko dobrze... asiu a ty przepajasz Lilke?? jak tak to czym?? teraz mam chwilke maz gotuje obiad a mala smacznie spi:) sle caluski:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piniu nie przepajam... mysle ze teraz sama piers wystarczy... w lato bede myslec zeby podac jej jakas herbatke... moja tez nie beka ale tez nie ulewa... moge ja godzine na ramieniu nosic i nie beknie a jak ja poloze to czkawki dostaje... ona ma 2-3 razy dziennie czkawke... pocieszam sie tylko ze u niej to normalne bo w brzuchu tez tak czesto miewala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny Ja tylko na chwilkę napisać co u nas:) Jesteśmy zdrowi wychodzimy ciągle na spacery jestęsmy szczęsliwi że mały jest taki kochany. W nocy wstaje tylko już dwa razy ale karmię ostatni raz koło 10-11 wtedy pobudka o 2 i o 6. No chyba że młodego jak ostatnio boli brzuszek to częściej - zjadłam peski dyni i mały nie mógł się załatwić - dziewczyny nie jedźcie tego ani słoneczniku koszmar wtedy jest. Oprócz cycka podaje małemu ale bardzo rzadko herbatkę rumiankową albo z kopru włoskiego wypije sobie jakies 10 ml i jest spoko. . Martwi mnie tylko to że mu się nie odbija ASIU widzę że twojej malutkiej też sie, nie odbija, ulewa sie ALeksowi odczasu do czasu. Jak już go położe to za chwilkę dostaje czkawki i a piać na nowo cycek :).ja dalej jem tylko gotowane aa no dziś zrobiłam kurczaka grilowanego boże jaka pychota, a jutro robię pierogi ruskie to tylko ziemniaki i twaróg no i troszkę boczku ale bardzo mało. Od jutra zostaje już sama, mąż wraca do pracy (niechce mu się no ale koniec laby), moja mama wyjeżdza na szkolenie z pracy a tatko już też wróćił do pracy. Tak wiec zostaje sama mam nadzieje że sobie poradzę. Najgorzej jest z wózkeim, gondola wnosimy do mieszkania na 3 piętrze a reszzta zostaje na dole w wózkarni - jejku proszę żeby tylko nie ukradi mi tego. Muszę jutro podejść do przychodni i zarejestrować maluszka na usg bioderek - siostra środowiskowa tak powiedziała żeby wykonać to. niestety jest to odpłatne :( no nic jak trzeba to trzeba. pozatym mały za dwa i pół tyg bedzie mieć szczepienie i postanowiliśmy że bierzemy zastrzyk odpłatny dużo bo dużo kosztuje 190zł ale jest tylko jedno nakucie. Piniu po trzech tyg zapomnisz o jakimkolwiek bólu przy karmieniu, na początku nie miałam tak dużo pokarmu ale teraz jest go tyle że młody oprócz tego że zje swoje to jeszcze ja jestem cała w mleku i on też :) a wogóle malutka jest śliczna. Kiwi dasz sobie radę zobaczysz nie martw sie bo to źle na dziecko wpłynie. zobaczysz Ola ci pomoże. Aniu no to jesteś następna trzymam od wtorku kciuki, a no i uważaj z tymi pieniędzmi lepiej wydaj je na dziecko. Asiu twój synek ma na imie tak jak mój mąż, hihihihihihi i jak ci idzie z wychowywaniem potomstawa. Dobra zmykam bo słyszę że mały Wali w pampersa i czas na przebieranie:) Buziaczki i dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem objedzona, jejku!!!!Obiadek u teściowej się udał:p PINIU, EMILKO, moja Gunia też nie ulewała i jej sie nie odbijało. Nie miała w ogóle kolek. Zarówno na cycku, jak i na Bebiko. Więc tak dzieci mogą mieć i nie ma się czym martwić. EMILKO, Olek śliczny. W ogóle taki aniołek. Tylko pozazdrościć, że 2 razy tylko do niego trzeba wstawać w nocy. Powiedz, duzo masz obowiązków przy Małym? Zauważyłam, że nawet dajesz radę sie umalować, więc chyba nie jest źle:) A może da się ten wózek przypiąć do czegoś taką kłódką, co sie rowery przypina? ASIU, też szczęsciara jesteś. Swoje spokojnych dzieci to sakrb. ANIU, MINIU, co u Was? Kurczę, wszystko wskazuje na to, że majówkę spędzę w szpitalu. Prawdopodobnie pójdę 30 kwietnia, czyli tydzień po terminie. Chyba, że urodzę wcześniej. Ale bym nie chciała. Nastawiłam się, ze rodzę w maju i już:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam Wam zdjecia brzucha. dopiero na zdjęciu zobaczyłam, jakie mi sie rozstępy porobiły, a właściwie powiększyły po poprzedniej ciaży:( ANIU, fotki Twojego brzuszka prosimy, bo zaraz nam do szpitala zmykasz:) PINIU, używasz pasa popporodowego? EMILKO, masz już jakies efekty po noszeniu tego ubranka poporodowego, o którym pisałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej . U mnie nerwówka przed jutrzejszym pójściem do szpitala:( Chodzę jak opętana raz płaczę, raz jestem spokojna bo wierzę,że wszystko będzie w porządku i tak na okragło. PINIU-śliczną masz córeczkę :)lalunia mała.:) KIWI-to Ty tak jak MINIA majówką chyba rzeczywiście zostaniesz,chociaż nigdy nic nie wiadomo ;) Eh nie mam weny nic pisać :(nic mi się nie chce.Stres przejął nade mną władzę. Pozdrawiam Was serdecznie,postaram sie tu jeszcze zajrzeć dzisiaj,jakbym jednak nie zajrzała to trzymajcie od jutra kciuki ,bo bardzo się boję. Mam nadzieję,że za niedługo będę się śmiała z tych moich obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU, postaraj sie nie denerwować. To Twój pierwszy pobyt w szpitalu??? Pomyśl o pozytywnych stronach, ze masz pewne cc, nie będziesz miała bólli skurczowych i już w tym tygodniu będziesz miec Mikołaja przy sobie. Ja tez nie chcę iść do szpitala, ale gdzieś trzeba urodzić:p Trzymaj się cieplutko i zajrzyj jeszcze dzis do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim Pinia mala cudna - i Ty tez bardzo dobrze wyglądasz :) naprawde Emilka Twój chłopak bardzooo fotogeniczny :D Niezly z niego króliczek .;) Kiwi Twój brzus rzeczywiście sporawy sie zrobił no ale co zrobic jak Lenka juz coraz wieksza . mój puki co stanol chyba w miejscu - przynajmniej ja tak to postrzegam - i nie chce nic opasc :( a ja w nocy nie moge przez to oddychac ;) Aniu kochana - to normalne e sie niepokoisz i ze masz stresa - ale jak to mowią wszystkie moje kolezanki- widok dziecka wszystko potem rekompensuje :D Trzymam kciuki w kazdym bądz razie - daj znac smskami jak bedzie po wszystkim - wczesniej tez mozesz jak najbardziej pisac - jak sytuacja bedzie sie rozwijać.. A ja wczoraj znowu bylam u siostry i musze przyznac ze coraz pewniej czuje sie z dzieckiem na ręku :D he he i coraz mniej sie boje :) i bardzo dobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki!!!! Asiu---moja natalka tez ma czkawke i to czesto:) tez jej sie nie odbija wiec widze ze wszytkie mamay to samo:) dziewczynki jak myslicie po ilu moge isc na spacer?? ANIU---glowa do gory bedzie dobrze asz rade wierze w ciebie!!!!! Kiwi---mam ten pas ale narazie go nie nosze bo rana zbyt boli i ruszac sie nie moge jak mi sie tam wszytko zagoi to bede nosic. Pozatym oki mala grzeczna i nie placze przy kapaniu dajemy soebie rade ale nie wiem jak bedzie jak Pawel pojdzie do pracy boje sie tego:( ale coz nic sie nie poradzi... sle buziaczki papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dzis mala zarejestrowalismy i jest od dzis pelnoprawnym obywatelem RP... piniu o tej porze roku to w zasadzie wolno od razu... nawet jutro juz mozesz isc na jakies 15 minut jak bedzie pogoda w miare ok... tzn. chodzi o to zeby bylo powyzej 10 stopni zeby nie padalo i zeby nie wialo jakos szczegolnie mocno... nie musi byc jakos super slonecznie... no i z czasem wydluzasz sobie czas spacerow... my na pierwszysm spacerze bylismy jak mala miala 6 dni (a to wg poloznej i tak za pozno) i bylismy 2 razy w ciagu dnia po pol godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dziękuję za słowa otuchy:)kochane jesteście:) Trzymajcie za mnie i mojego synka kciuki,żeby wszystko było w porządku. Oczywiście od razu dam Wam znać . To papapa :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU, będziemy wszystkie mocno trzymac za Was kciuki! Nic się nie martw, będzie dobrze. Od razu pisz, jak tam. PINIU, na spacer to już możesz iść. ASIU, to u Was długo można rejestrować. U nas jest na to parę dni, z tego co pamiętam. MINIU, ja też chcę sie mniej bać:) EMILKO, co u /ciebie? Dziewczyny, co z tym Skarbem Malucha ze szpitala? Dostałyście? Ja dziś zaliczyłam piaskownicę. Znów sie kobity dziwiły, że jeszcze tak śmigam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi u nas jest tak ze w szpitalu juz ma sie wyznaczony termin kiedy sie stawic w urzedzie... jest konkretna data i godzina i tak trzeba przyjsc... ja dostalam cos w szpitalu ale nie wiem czy to to o co ci chodzi... dostalam tak: pieluchy huggies newborn ktorych moja mala nie moze bo ma uczulenie (tak jak marcin jej dupka wybrala sobie pampersy), dwie probki kremu oilatum i 2 emulsji do kapieli, alantan i chusteczki higieniczne no i jeszcze mnostwo ulotek dotyczacych pielegnacji i karmienia... a i jeszcze probke jelpu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ASIU, chyba o to. W 2005 z Olką dawali takie właśnie niebieskie pudełka (w zamian za wypełnienie ankiety do akcji \"Rodzić po ludzku\"). Były tam różne próbki, ulotki, nawet skarpeteczki:) I termometr do wody. Ciekawe, co tam u ANI. U nas piękna pogoda. Zmieniłam pościel i teraz sie pierze. Zaraz chyba zabiorę sie za wycieranie łóżeczka Lenki. Olka nawet dzis grzeczna. ASIU, jak Marcin zareagował na Lilę? Jest zazdrosny, pomaga Ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej byłam dzis u gina- dostałam jakies globulki i antybiotyk na bakterie w moczu za tydzien mam sie zgłosic do kontroli ... pozatym wszystko w porządku . Malego mi wstepnie zwarzyla i wyszlo ze niecale 2,5 kg waży . Mowi ze to dolna granica ale przy mojej posturze jak najbardziej na miejscu . No i ja sie ciesze ze nie jest z niego za duży smok :D. Kazała mi tez pujść na konsultacje do okulisty -mam nadzieje ze z siatkówka wszysko bedzie ok i nie bede miała przeciwskazania do naturalnego porodu ... Kiwi - moja siostra po porodzie dostała jakies dwa pudełka z ulotkami i próbkami dla malucha A ja zaczynam odczuwac co to znaczy 9 miesiąc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK____IMIE_ _WIEK___TC___KONIEC(DNI)data__ _WA GA ############################################################ Kiwi79---Kasia--------28-----40----- -1--- 23.04.08-- +12,5kg >> C>>>Lenka AnnaM---Ania----------27-----40-------4---26.04.08-- 13,5kg>>> S>>>Mikołaj mini55---Agnieszka---26-----37----- 27---19.05.08---+13kg >>> S>>>Borys ######################################################## ##### IMIE_________DATA UR ___WAGA__WZROST __TYDZ CIĄŻY_ NICK MAMY ALEKSANDER--- 27.03.08 --- 3280----- 52 cm------------36------- EMILIAK LILKA------------04.04.08-----4020------57 cm------------40--------ASIA K NATALKA--------13.04.08-----3200----- 57 cm------------41--------PINIA Kiwi to Tobie tylko jeden dzień do terminu pozostał no no no

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny połamało mnie!!! wyszłam dzis z Olusiem na spacer i musiałam czekac na meza zeby mi pomogł do domu dojsc. no jak nic łapie mnie jakies choróbsko - młody ma juz kupki zielone martwie sie zeby pookarmu nie stracic. KIWI ja w szpitalu dostałam 3 pudełka od pampers, jonsons ansd jonson i jeszcze jakiejs firmy. wziełam paracetamol i smigam sie wygrzac. trzymam kciuki aniu. a co u reszty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki! To w takim razie jak tam mowicie w czwartek ma byc cieplo wiec ide na spacerek:) Ja dostalam dwie paczki jedna z Dzidziusia byla tam woda ulotki, chusteczki, patyczki, proszek jelp, mleczko lovela i skarepeteczki i gazety i druga paczka tez woda mineralna gazety ulotki, chusteczki pampers proszek jelp, herbatka z kopru z bobowity druga z Hippa herbata dla kobiet karmiacych itd... ale termometru nie bylo... dzisiaj cos mala mi poplakiwala moze dlatego ze polozna mowila ze w 9 dobie zmienia sie smak mleka i moze dlatego?? hmmm ciekawe w kazdym badz razie teraz spi sobie zobaczymy jak sie obudzi oby bylo oki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, aj a dzis znowu w piaskownicy siedziałam:) Mam wieści od ANI z popołudnia. Pisała że jest po \"rozmowie\" z lekarzem i prawdopodobnie dzis o 18 będzie mieć cc. Ciekawe, czy jej zrobili. MINIU, 2.5 kg to pewnie, że normalna waga, jak Ty taka drobniutka. Będzie Ci łatwo urodzić. A akterie to może przez złe pobranie? Dużo ich jest? EMILKO< kuruj Ty sie kochana i nie przestawaj karmić piersią, to Mały przeciwciał nabierze. Chyba, że jakieś przeciwksazanie jest, jak bierzesz lekarstwa. PINIU, to sporo tego u Was dawali. Wlaśnue sobie przypomniałam, że mi też poprzednio dali chya 3 gazety jakieś. Jutro mam wizytę u lekarza. Jutro mam też termin porodu, wiec to chyba będzie ostatnia wizyta. Mam nadzieję, że w koncu będzie miał wyniki posiewu. Do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK____IMIE_ _WIEK___TC___KONIEC(DNI)data__ _WA GA ############################################################ Kiwi79---Kasia--------28-----40----- -1--- 23.04.08-- +13kg >> C>>>Lenka AnnaM---Ania----------27-----40-------4---26.04.08-- 13,5kg>>> S>>>Mikołaj mini55---Agnieszka---26-----37----- 27---19.05.08---+13kg >>> S>>>Borys ######################################################## ##### IMIE_________DATA UR ___WAGA__WZROST __TYDZ CIĄŻY_ NICK MAMY ALEKSANDER--- 27.03.08 --- 3280----- 52 cm------------36------- EMILIAK LILKA------------04.04.08-----4020------57 cm------------40--------ASIA K NATALKA--------13.04.08-----3200----- 57 cm------------41--------PINIA Znów przytyłam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Oj Kiwi ty to masz siłę a to dziś już termin. Mam nadzieje że lekarz da ci już dziś termin na kiedy masz isę zgłosić do szpitala. oh a ze mną już lepiej. Nie byłam u lekarza bo to wczoraj mnie połamało a wcześniej nie miałam żadnych oznak że coś się bedzie działo. Wziełam paracetamol (to jedyny lek na przezębieni i ból jakimożemy teraz przyjmować tp mi dali przy wypisie ze szpitala) i bardzo mi pomógł ja sie wypociłam i dziś czuję się jak nowo narodzona. a młody leży teraz z otwartymi oczkami i wywija tak bardzo nóżkami jakby chciał już zacząć biegać :). Nie przejmuj się że znów przytyłaś troszeczkę w tym ostatnim miesiącu najwięcej nsię przybiera. Co do dzisiejszego dnia dostałam wiadomość od firmy z którą współpracuje że mają dla małego prezencik w postaci leżaczka umówiłam się z nimi tak że sama po niego pojade bo dziś jade do dziadków na obiadek. Mam nadzieje że nie bedzie ciężki i poradze sobie. naszczęscie oddział mają na ul. Długiej a stamtąd do męża pracy jest już rzut beretem. A ja chciałąm jechać taki leżaczek kupić w maju jak fajnie że nie muszę :). Piniu Asiu jak sobie dajecie rade, czy wasze kruszynki normalnie sie załatwiają?? mój coś ostatnio ma problemy z wypróżnianiem, masuje mu brzuszek robie ciepłe okłady i wtedy jak się przepraszam za zwrot zesra to aż mu bokiem wychodzi:). Ania czekamy na wieści. Miniu jak się czujesz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy kolejnego Dzidziusia. GRATULACJE DLA ANI!!!! 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 NICK____IMIE_ _WIEK___TC___KONIEC(DNI)data__ _WA GA ############################################################ Kiwi79---Kasia--------28-----40----- -1--- 23.04.08-- +13kg >> C>>>Lenka mini55---Agnieszka---26-----37----- 27---19.05.08---+13kg >>> S>>>Borys ######################################################## ##### IMIE_________DATA UR ___WAGA__WZROST __TYDZ CIĄŻY_ NICK MAMY ALEKSANDER--- 27.03.08 --- 3280----- 52 cm------------36------- EMILIAK LILKA------------04.04.08-----4020------57 cm------------40--------ASIA K NATALKA--------13.04.08-----3200----- 57 cm------------41--------PINIA MIKOLAJ--------22.04.08-----3640----- 56 cm------------40--------ANNAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK____IMIE_ _WIEK___TC___KONIEC(DNI)data__ _WA GA ############################################################ Kiwi79---Kasia--------28-----40----- -0--- 23.04.08-- +13kg >> C>>>Lenka mini55---Agnieszka---26-----37----- 27---19.05.08---+13kg >>> S>>>Borys ######################################################## ##### IMIE_________DATA UR ___WAGA__WZROST __TYDZ CIĄŻY_ NICK MAMY ALEKSANDER--- 27.03.08 --- 3280----- 52 cm------------36---------EMILIAK LILKA------------04.04.08-----4020------57 cm------------40--------ASIA K NATALKA--------13.04.08-----3200----- 57 cm------------41--------PINIA MIKOLAJ--------22.04.08-----3640----- 56 cm------------40--------ANNAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK____IMIE_ _WIEK___TC___KONIEC(DNI)data__ _WA GA ############################################################ Kiwi79---Kasia--------28-----40-------0--- 23.04.08-- +13kg >> C>>>Lenka mini55---Agnieszka---26-----37----- 26---19.05.08---+13kg >>> S>>>Borys ######################################################## ##### IMIE_________DATA UR ___WAGA__WZROST __TYDZ CIĄŻY_ NICK MAMY ALEKSANDER--- 27.03.08 --- 3280----- 52 cm------------36---------EMILIAK LILKA------------04.04.08-----4020------57 cm------------40--------ASIA K NATALKA--------13.04.08-----3200----- 57 cm------------41--------PINIA MIKOLAJ---------22.04.08-----3640----- 56 cm------------40--------ANNAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu gratki!!! ja cierpie natomiast na zanik biustu... z marcinem mialam tak samo... teraz jak juz nie mam nawalow pokarmu bo laktacja sie w miare unormowala to cycki mi sie zmniejszyly do rozmiarow mikroskopijnych... boje sie ze maz nie bedzie mogl ich znalezc bo mikroskopu w domu nie mamy... to samo mialam z marcinem... dopiero po jakims pol roku od zaprzestania karmienia wrocily do stanu z przed ciazy... ale sa tez plusy... przynajmniej biust mi nie obwisnie bo jak moze obwisnac cos czego sie nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kiwi to co rodzisz dzisiaj?? Jak to z tą cesarką w koncu u Ciebie ?? U mnie pojawil sie dzis podbarwiony na brazowo sluz - ale to chyba z powodu wczrajszego dokładnego badania ginekologicznego ;) Bakteri w moczu mam sporo własnie ale byc moze to przez uplawy na ktore zreszta tez dostałam globulki ... Oczywiscie posialam gdzies recepte i dzis musze tam jeszcze podskoczyc - dobrze ze pogoda super Pinia to bedize debiut - jesli chodzi o spacer?? Emilka fajna ta Twoja firma ze taki prezencik Ci naszykowali - no i dobrze ze z Toba juz wszystko ok .. Asia :D rozbawilas mnie !!!!!! Nic sie nie martw mąż napewno sobie poradzi - niech tylko mninie te 6 tyg po porodzie a zobaczysz co sie bedzie działo ;) No i najważniejesze GRATULACJE DLA ANI !!!!!!!!!!! Teraz juz tylko my dwie Kiwi zostałysmy - :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU WIELKIE GRATULACJE !!!! WITAMY MIKOLAJKA NA SWIECIE!!! U mnie oki! dzisiaj byla pani doktor wszytko super mala bedzie od poniedzialku brala witaminki. dzisiaj bylo wietrzenie jutro idziemy na spacer na cale 30 min. kiwi---jak samopoczucie?? dizsiaj masz termin?? miniu---i jak tam?? twoj termin tez zbliza sie wielkimi krokami A ja dzisiaj sie wazylam do zrzucenia zostalo mi 4 kg:D jutro jak bede na sacerze porobie zdjecia to zobazycie jak bez brzuszka wygladam:) sle caluski lece do mojej malej papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wiecie moze ile czasu jeszcze sie moze pepek paprac po odpadnieciu pepowiny??? malej odpadl w piatek a do tej pory sie z niego cos wydobywa... to cos ma kolor czerwony... chyba zaloze topik i sie zapytam bo nie wiem naprawde... troche sie juz zaczynam martwic tym pepkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×