Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brayana

Kobiety 45 + Jak zatrzymać czas-radykalne zabiegi

Polecane posty

Opowiem więc Wam historię ! A to dlatego , że książę smutny pisze , o godnym starzeniu i że lepiej wyglądały nasze babcie takie pomarszczone , niż te kobiety które starają się zatrzymać czas. Przecież wszystkie o tym wiemy , że wszystkie kobitki i te ponaciągane i te tak strasznie pomarszczone czują się w środku młodo i dopiero gdy spojrzą w lustro uświadamiają sobie swój wiek. No chyba , że są schorowane , ale to inna sprawa. A teraz do rzeczy: Mając 25 lat jeździłam na Śląsk na pewien kurs. Tam mieszkała moja ciotka , a właściwie ciotka mojego ojca, której nigdy nie miałam okazji wcześniej poznać. Nadarzyła się okazja , nie miałam gdzie przenocować i ciotka zaprosiła mnie do siebie. Miała wtedy 75 lat. Paliłam wówczas papierosy , \"psyk\" teraz też palę. Nałóg, cóż zrobić. Jadąc do niej wypaliłam po drodze ze dwie fajki , aby starszej babuni nie dymić w domu. Zapukałam do niej i stoję za drzwiami cierpliwie , aż mi drzwi otworzy. Drzwi się otwierają i co widzę ???????????? Stoi w nich całkiem niezła lasencja !!!!!!!!!! Na nogach leginsy , w rękach palący się papieros , a ona oparta o drzwi woła do mnie po imieniu , jakby znała mnie od zawsze !!! Dopadło mnie zdiwko !!??? Kto to jest ??? I wiecie kto to był ??? Moja pra - ciotka !!!! Tak !!!! W życiu nie powiedziałabym , że ma tyle lat !!!! Gadałyśmy do rana i właściwie nawet nocleg nie był mi potrzebny !! Okazało się , że ona około 10 - lat wcześniej zrobiła sobie lifting twarzy !! Wiecie jaki to był rok, kiedy ona robiła ten zabieg ??? W 1976- stym roku robiła tę oparacje ! A wiecie co mi ciotka powiedziała , jak byłam u niej // ?? \"....Jak tylko będziesz miała możliwość zrobienia operacji plastycznej to ją rób !!! Ja jestem heppy, że się zdecydowałam....\" Mówiła to 75-letnia kobieta do 25-cio latki !!!! Wtedy już wiedziałam , że to kiedyś zrobię !!! Pozdrowieńka dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOGDA
Nie ograniczam się tylko do operacji. Zawsze korzystałam z zabiegów kosmetycznych,wydawałam masę na nowości , które wiele obiecywały / nie wspomniały o hudym portfelu/.Poprawa była chwilowa,czasem zauważała ją tylko kosmetyczka. Przewija się tu temat diety strukturalnej , czy można coś więcej na ten temat. A panowie nie muszą nam zazdrościć,pora by oni też zaczęli dbać o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOGDA
Nie ograniczam się tylko do operacji. Zawsze korzystałam z zabiegów kosmetycznych,wydawałam masę na nowości , które wiele obiecywały / nie wspomniały o hudym portfelu/.Poprawa była chwilowa,czasem zauważała ją tylko kosmetyczka. Przewija się tu temat diety strukturalnej , czy można coś więcej na ten temat. A panowie nie muszą nam zazdrościć,pora by oni też zaczęli dbać o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOGDA
Nie ograniczam się tylko do operacji. Zawsze korzystałam z zabiegów kosmetycznych,wydawałam masę na nowości , które wiele obiecywały / nie wspomniały o hudym portfelu/.Poprawa była chwilowa,czasem zauważała ją tylko kosmetyczka. Przewija się tu temat diety strukturalnej , czy można coś więcej na ten temat. A panowie nie muszą nam zazdrościć,pora by oni też zaczęli dbać o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIL-KA
Dieta strukturalna , kto ją stosował ? Proszę o przybliżenie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytałaś o dietę strukturalną ?? Tajemnicą powodzenia diety strukturalnej jest uzyskiwanie – dzięki maksymalnym dawkom naturalnych witamin, minerałów i przeciwutleniaczy – prawidłowego tempa podstawowej przemiany materii, nawet podczas długotrwałego ograniczania kaloryczności diety. W rezultacie nie występuje charakterystyczny dla większości diet odchudzających efekt jo-jo, a pozostanie na produktach strukturalnych również po zakończeniu kuracji umożliwia trwałe unormowanie masy ciała. Zalecane produkty są urozmaicone smakowo i zapewniają pozyskiwanie najwyższej jakości białka, tłuszczów i węglowodanów w proporcjach odpowiadających normom obowiązującym w żywieniu człowieka. Poszczególne produkty strukturalne klasyfikowane są dodatkowo ze względu na ich wartości odżywcze oraz znaczenie dla procesów regeneracji i odmładzania tkanek. Najwyższa pięciogwiazdkowa ocena wskazuje produkty najcenniejsze, których nie może zabraknąć w diecie współczesnego człowieka. LISTA PRODUKTÓW ZALECANYCH W DIECIE STRUKTURALNEJ PRODUKTY ZBOŻOWE chleb pełnoziarnisty (razowy) *** kasza gryczana ***** kasza jaglana**** kiełki pszenicy **** makaron razowy*** muesli bez cukru* otręby owsiane**** otręby pszenne**** płatki owsiane***** ryż brązowy*** ryż dziki**** zarodki pszenne***** WARZYWA brokuły**** brukselka** buraki**** cebula*** cykoria** czosnek***** kalafior*** kapusta***** marchew**** oliwki** papryka**** pietruszka** pomidory*** rzeżucha**** rzodkiewka*** sałata**** szpinak*** ziemniaki*** OWOCE ananas**** awokado***** banany**** cytryny** figi**** grejpfruty**** jabłka*** jagody czarne***** kiwi** maliny*** morele*** pomarańcze*** porzeczki czarne**** śliwki*** truskawski*** winogorona**** wiśnie***** żurawiny**** TŁUSZCZE masło* oliwa z oliwek**** olej rzepakowy**** olej lniany**** NAPOJE herbata zielona***** herbata czerwona**** kakao**** mleko sojowe*** naturalne soki warzywne i owocowe** napar ze skrzypu***** sok brzozowy**** wino czerwone*** woda mineralna***** INNE czekolada gorzka*** drożdże piwne*** melasa trzcinowa**** Pozdrawiam Was !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Stosuję dietę strukturalną 6 miesiąc,jest to nowy styl życia, nie tylko odchudzania. Zdrowe produkty+ruch+lepsze samopoczucie, nie występuje efekt jojo. Czego nie jem? - cukru, słodyczy, chemii czyli fast foodów, keczupu, majonezu,żywności z torebek.... Piję pyszne i zdrowe koktajle 2x dziennie, jem obiad /w sumie 5 posiłków/,gorzką czekoladę i lampkę czerwonego wina. Podeślę strony. http://www.strukturalne.fora.pl/ Tutaj znajdziecie przepisy na koktajle i inne wskazówki. 🌼 Polecam Wam ten nowy styl - odmładzanie organizmu w sposób naturalny, bez drogich suplementów. Z pewnością wspomożecie organizm!!! Dieta tania. Dodam,że dr Bardadyn nawiązał współpracę z hotelami na zachodzie, a nawet ostatnio w Bejrucie serwował szejkom arabskim koktajle. W tym wieku występuje często problem nadwagi, więc ...macie jak znalazł, prowadzi też wczasy odchudzające, korzystają z nich gwiazdy tv polskiej i normalne kobiety. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
ŻÓŁTY 150 kcal OCZYSZCZAJĄCY ORGANIZM Z TOKSYN I NADMIARU CHOLESTEROLU sok brzozowy - 250ml plaster ananasa 1/2 małego jabłka morela suszona łyżka kiełków lub zarodków pszennych łyżka otrąb pszennych CZEKOLADOWY 200 kcal UZUPEŁNIAJĄCY MAGNEZ, WZMACNIAJĄCY UKŁAD NERWOWY. ZALECENIA: STRES, DEPRESJA, WYTĘŻONY WYSIŁEK UMYSŁOWY mleko sojowe lub ryżowe - 200ml łyżeczka kakao 1/2 banana łyżeczka płatków migdałowych łyżeczka melasy trzcinowej łyżeczka ziaren słonecznika WIŚNIOWY 200 kcal PRZECIWZMARSZCZKOWY, PRZYWRACAJĄCY GĘSTOŚĆ SKÓRZE, INICJUJĄCY POWSTAWANIE KOLAGENU mleko sojowe - 200ml wiśnie - 100g 2 łyżeczki zarodków pszennych łyżeczka melasy trzcinowej 1/2 łyżeczki skrzypu POMARAŃCZOWY 200 kcal WZMACNIAJĄCY, UZUPEŁNIAJĄCY WITAMINY I MIKROELEMENTY świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy - 250ml pokrojona figa suszona morela (wcześniej namoczona w wodzie lub soku jabłkowym) łyżeczka siemienia lnianego łyżeczka zarodków pszennych łyżeczka drożdży piwnych BIAŁY 200 kcal UZUPEŁNIAJĄCY WAPŃ I MIKROELEMENTY. ZALECANY W OSTEOPOROZIE, DLA ALERGIKÓW I DLA DZIECI mleko ryżowe lub sojowe - 200 ml 1/2 banana pokrojona figa łyżeczka zarodków pszennych łyżeczka melasy trzcinowej ZIELONY 150 kcal POPRAWIAJĄCY PRZEMIANĘ MATERII, ODCHUDZAJĄCY kefir lub jogurt naturalny 1,5 % tłuszczu - 200ml 1/2 małego dojrzałego avocado - 30g łyżka stołowa soku z cytryny łyżka siekanej zielonej pietruszki łyżka otrąb owsianych 1/2 łyżeczki morszczynu 🌼 Przykładowe koktajle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czasu nie zatrzymacie
Czasu nie zatrzymacie, oj nie, może przez jakiś czas będziecie imponować swoim wyglądem (wydacie kupę forsy - wasza sprawa) - ale jest to puste i żałosne. Są w życiu ważniejsze sprawy np. miłość, wrażliwość na drugiego człowieka jego nieraz tragiczną sytuację materialną, biede, kalectwo. Życzliwość, miłość, solidarność, pomoc materialna lub służenie drugiemu człowiekowi w swoim wolnym czasie - to daje prawdziwe szczęście, a wygląd jest tu rzeczą trzeciorzędną. Przykład: Matka Teresa - pamiętacie jej twarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Ble,ble...,na jakim świecie żyjesz? Dziś dominuje styl biznesowy i młodość, jak nie dorównasz im, to cię wyeliminują z gry, a poza tym, robimy to dla siebie, dla dobrego samopoczucia.... a jak się innym nie podoba, to nie muszą się tu wypowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
Bogda, mam pytanie - genetycznie opadające powieki !!! po mamie, ona nie mogła patrzeć, musiała je podnosić palcami, myślę, że powinnam zastanowić się nad tym zabiegiem. Czy koryguje na stałe, czy trzeba powtarzać? ,akurat interesuje mnie Kraków. I nie będzie to dla urody, ale żeby lepiej widzieć, jak w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czasu nie zatrzymacie
i to jest prawda, a prawda boli i trudno się z nią czasami pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też uważam że czasu nie da się powstrzymać, ale to nie znaczy że nie można dbać o siebie. Moim zdaniem próby wyglądania młodziej to faktycznie głupota, bo chodzi o to że wyglądać ładnie i dobrze, a nie młodo za wszelką cenę, tym bardziej że rezultaty najczęściej są po prostu śmieszne, co widać po niektórych aktorkach filmowych. Ale zabiegi upiększające, nawilżające i napinające skórę - jak najbardziej :) A także ładne, zdrowe zęby, fajna fryzura, makijaż, modne ubrania, uśmiech na twarzy. \"Starzeć się z godnością\" to tekst zupełnie idiotyczny. Czy to oznacza że kobieta w średnim wieku lub starsza nie ma prawa być kobietą, mieć chęć poflirtować, wyglądać seksownie? Ma upinać włoski w koczek, wkładać bure ubrania i pierdzieć w fotel obserwując wnuki? Moja mama też poprawiła opadające powieki. Pomijam fakt że było to wskazane z powodów zdrowotnych, wygląda teraz o wiele lepiej. Ma trochę ponad 60 lat a wciąż przyciąga wzrok o wiele od siebie młodszych panów ;) jest super zadbana, świetnie i kobieco ubrana, energiczna i zadowolona :) I odkąd pamiętam jeździ kilka godzin tygodniowo na rowerze. Osobiście chciałabym mieć taka figurę jak ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powtarzam x 777
cyt.:Czasu nie zatrzymacie i to jest prawda, a prawda boli i trudno się z nią czasami pogodzić. Komentarz: widzę, że podstawą, w Waszym rozumowaniu, jest "żarcie" i operacja plastyczna. Dieta, owszem ważna ale nie najważniejsza, opreracja plastyczna to ostateczność. Na sprawę zatrzymania procesu starzenia trzeba spojrzeć holistycznie. Powtórzę, choć już pisałem: 1.prawidłowe odżywianie 2.trening rekreacyjny na poziomie potu 3.higiena w pelnym tego słowa znaczeniu 4.pozytywne nastawienie psychiczne Szczegóły na www.vademecum.zdrowia.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo13
No, nareszcie ! mądra wypowiedź!!! Przecież nie będziemy czekać na kostuchę, teraz są inne czasy!! 50 tka nosi sportowe firmowe ciuszki, prowadzi biznes...., uprawia sport, obsługuje kompa, więc trudno porównywać się do naszych prababek. Na zachodzie liftingi traktuje się jak wizytę u stomatologa, a trudno chodzić z dziurą w jedynce, więc niech unijne wsteczniczki pogodzą się z tym , że trzeba wygładzić kurze łapki! Dbam o podłogę w domu, więc muszęęęęęęęęę!!!! dbać również o siebie. Za parę lat, a może jeszcze wcześniej, nie będzie n/t dyskusji, jak nie przyznajemy się do farby czy odrostów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej facecik ! Po co wchodzisz na nasz topik ? Grzmisz jak ksiądz z ambony ! A temat nie dla Ciebie ! Jak chcesz umoralniać to idź pod kościól. My wszystkie wiemy , że czasu nie zatrzymamy , bo po prostu nie da się go zatrzymać, to proste i logiczne. Nie musimy Ci się także tłumaczyć po co chcemy coś zrobić lub dlaczego to zrobiłyśmy. Jak będziemy chciały to się całe pociachamy i już , to jest nasz broszka i tyle. Poszukaj innych tematów może Cię bardzie zainteresują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 Silne i sprężyste rusztowanie z włókien kolagenu wypełnia wnętrze skóry i służy umocowaniu jej komórek, struktur tkankowych, a sięgając głębiej - miękkich narządów ciała (wątroby, nerek, itp.). Odpowiednio zmodyfikowany kolagen jest ważnym tworzywem kości, stawów, oka, itd. Kolagen w całym ciele stanowi ok. 30% całkowitej masy białka ludzkiego. BUDULEC STALE REGENEROWANY Kolagen skóry jest zbudowany z aminokwasów Włókno kolagenowe to liniowa struktura biochemiczna „sklejona” z mikroskopowych związków z jakich są zbudowane wszelkie białka – tj. z aminokwasów. Aminokwasy to słabe kwasy organiczne, zawierające zwykle grupę aminową (-NH2), karboksylową (-COOH) lub inne. W skład organizmów żywych wchodzi około 21 aminokwasów, które są tzw. a-aminokwasami szeregu L (lewoskrętne), z których jak z klocków lego organizm buduje i regeneruje swe tak ważne tkanki, jak: białko mięśni, skóry, a nawet włosy i paznokcie. Kolagen skórny zbudowany jest głównie z następujących aminokwasów: - glicyna - prolina - hydroksyprolina (GlyProHyp) Wytwarzanie kolagenu Proces wytwarzania kolagenu jest nie do końca poznany. Wiadomo jednak, że wytwarzają go specjalne komórki wytwórcze – fibroblasty. Dzięli ich aktywności w organizmie trwa nieustannie jego wytwarzanie i regeneracja. W pierwszym etapie, z elementarnych cegiełek budulcowych - aminokwasów pozyskanych z białek pokarmowych - powstają struktrury liniowe zwane polipeptydami. Warto wiedzieć, że polipeptydy można obecnie wyprodukować syntetycznie w fabryce i zastosować w odżywianiu w postaci preparatu ułatwiającej regenerację lub przyrost kolagenu w ustroju. Znajdziemy takie preparaty - odżywki np. w aptekach dla chorych z ograniczoną zdolnością wchłaniania i metabolizmu białek oraz w sklepach dla kulturystów pragnących przekształcić polipeptydy w kolagen mięśni. Kolagen ciała jest stale wymieniany w tempie około 3 kg rocznie Jest odpowiedzialny za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry oraz ciągłą odnowę jej komórek. Toteż niszczejące włókna tkanki łącznej ciała są stale zastępowane nowymi - wytwarzanymi w żywych komórkach fibroblastów w skórze (i np. chondrocytów w kościach). Ale uwaga! Kolagen jest białkiem wrażliwym. Niszczy go zbyt wysoka bądź zbyt niska temperatura (odmrożenia!),również nadmiar promieniowani ultrafioletowego słońca ( UV). To dlatego skóra osób lubiących się opalać staje się przedwcześnie pomarszczona i zgrubiała, ponadto traci elastyczność, pojawiają się problemy dermatologiczne. WŁÓKNA OPLECIONE WOKÓŁ OSŁONY Włókno z pętelkami – czyli jak powstaje silna plecionka kolagenowe Łańcuch aminokwasów (polipeptydowy) na bazie którego powstaje konstrukcja kolagenu skóry - zawiera specjalne uchwyty do przywiązywania dodatkowych elementów konstrukcyjnych. Te uchwyty to tzw. wiązania sieciowe. Wokół wiązań sieciowych, jak do pętelki można dołączyć dodatkowe białkowe włókno i odpowiednio je opleść wokół osnowy. Tak dokonuje się modyfikacja struktury pojedynczego polipeptydu i powstaje złożony, silniejszy oraz inaczej zbudowany przestrzennie twór z kolagenu. Przyłączony nowy łańcuch polipeptydowy tworzy wówczas z bazowym „plecionkę” z aminokwasów - tzw. helisę. Połączenie dwóch polipeptydów tworzy tzw. drugorzędową strukturę kolagenu. Biochemiczne wiązania - kowalencyjne i wodorowe - spajają aminokwasy w tej plecionce w silne włókna kolagenu. Wiązania te tworzone są przez hydroksyprolinę (GlyProHyp). Odgrywają one kluczową rolę w stabilizowaniu pętelek (helisy) kolagenu, a także mają wpływ na ostateczny kształt silnych włókien zbudowanych z kolagenu. Wielorzędowa budowa struktur kolagenu Badania dowodzą, że wyróżnia się około 20 typów kolagenu. Większość powstaje dzięki „związaniu” i spleceniu różnych aminokwasów z różnymi białkami bazowymi. „Wiązania sieciowe” („klamerki”) przyłączają dodatkowe łańcuchy aminokwasów (polipeptydy). Powstaje w ten sposób struktura trzeciorzędowa - przez połączenie trzech łańcuchów polipeptydowych w potrójną spiralę (helisę). Struktura czwartorzędowa powstaje przez połączenie potrójnych helis w tzw. fibryle, a struktura piątego rzędu powstaje przez połączenie fibryl we włókna. Wiązania sieciujące decydują o zastosowaniu kolagenu w organizmie. W zależności od konfiguracji struktur i składu chemicznego - dana odmiana kolagenu będzie konstrukcją skóry, tkanką łączną utrzymującą narządy wewnętrzne, wzmocnieniem kości, składnikiem dziąseł, itp. JAK SIĘ DEGENERUJE? Degeneracja kolagenu Jednak przyłączanie nowych polipeptydów do bazowego łańcucha nie zawsze jest korzystne. Np. w miarę starzenia się organizmu nadmiernie wzrasta liczba wiązań sieciujących (głównie tzw. kowalencyjnych), co powoduje, że struktura kolagenu staje się bardziej sztywna, a kolagen z formy rozpuszczalnej przechodzi w formę nierozpuszczalną. Ta forma jest słabsza, a ponadto „chropowata”, co w strukturach stawów objawia się tarciem i stanem zapalnym. Zaburzenia hormonalne degenerują kolagen U kobiet najczęściej w okresie dojrzewania i ciąży mogą pojawić się tzw. rozstępy skórne (striae distensae). Te przebiegające równolegle, wrzecionowate pasma ścieńczałej, pomarszczonej skóry wynikają z osłabienia włókien kolagenu i elestyny – tworzących silny kord (rusztowanie) skóry. Przyczyną są zaburzenia hormonalne – a konkretnie np. zwiększony poziom kortyzolu (hormonu kory nadnerczy) we krwi. Ponadto przyczyną zaburzeń hormonalnych upośledzających wytwórczość fibroblastów mogą być: antykoncepcja hormonalna, stosowanie leków zawierających glikokortykosteroidy (w przebiegu chorób endokrynologicznych, astmy i alergii, autoimmunologicznych). Powoduje to upośledzenie czynności fibroblastów – komórek skóry właściwej. Zaczynają one wywarzać włókna kolagenu i elastyny słabe, zdegenerowane. Są one zbyt kruche – czyli mają zmniejszoną wytrzymałość na rozciąganie. Jeśli wiec wskutek ciąży dochodzi z reguły do nadmiernego rozciągania się skóry włókna kolagenowe mogą ulec częściowemu zerwaniu. Podobnie przy nadmiernym nagłym wzroście wagi, u kulturystów, itp. Efektem są właśnie rozstępy. Starość hamuje regenerację kolagenu W okresie przekwitania ok. 50 roku życia regeneracja kolagenu w ustroju ulega stopniowemu zahamowaniu. Przyczyną jest zanik pewnych hormonów i zaburzenia hormonalne. Stopniowo, z wiekiem dochodzi do sytuacji, której więcej kolagenu niszczeje, niż się odtwarza. Odtwarzanie kolagenu niemal całkowicie ustaje po 60-70 roku życia, kiedy to zanika aktywność neurohormonalna. Pogarsza to nie tylko wygląd skóry, ale i ogólny stan zdrowia. Kolagen jest bowiem nie tylko budulcem struktur skóry, ale uzależnia też regenerację kości, stawów, ścięgien oraz struktur oka. WARUNKI POPRAWNEJ BUDOWY WŁÓKIEN Kluczowa rola witaminy C Już od dawna wiadomo, że np. brak witaminy C blokuje syntezę kolagenu. Tymczasem człowiek nie wytwarza i nie magazynuje witaminy C. Codziennie pozyskuje ją z pokarmu. W ekstremalnych sytuacjach długiego braku tej witaminy pojawia się choroba zwana szkorbutem, polegająca wytwarzaniu wadliwego kolagenu. Pojawiają się wówczas uszkodzenia skóry, naczyń krwionośnych, błon śluzowych, dziąseł i wypadanie zębów. Odwrotnie – jeśli białko do wytwarzania kolagenu produkowane jest z zasobnym udziałem tej witaminy - posiada wówczas silne wiązania kowalencyjne i wodorowe, które odgrywają kluczową rolę w stabilizowaniu włókien węzełków (helisy) kolagenu. Ponadto witamina C na silny wpływ na ostateczny kształt i strukturę włókien zbudowanych z kolagenu. Chociaż warto wiedzieć, że w wytwarzaniu białkowego rusztowania naszej skóry uczestniczą również hormony tarczycy, estrogeny, androgeny, parathormon, hormon wzrostu i czynniki wzrostowe, insulina. Odżywianie a kolagen Surowcem dla wytwarzania kolagenu i innych substancji budulcowych ciała jest to co zjadamy codziennie w diecie, czyli dieta obfitująca w pełnowartościowe białko oraz odpowiednie witaminy, mikro- i makroelementy może poprwić czynności fibroplastów w wytwarzaniu silnego kolegenu. Dużą rolę odgrywa zwłaszcza białko. Co prawda w układzie pokarmowym białko zwierzęce i roślinne rozkładane jest przez enzymy trawienne na składniki proste – tj. na aminokwasy. Białko zwierzęce jest pełnowartościowe, gdyż zawiera wszelkie aminokwasy niezbędne dla budowy i regeneracji naszego ciała. Niestety białko roślinne nie zawiera niektórych z nich i dlatego w dietetyce często nazwane jest białkiem niepełnowartościowym. Ponadto bardzo ważna jest w syntezie kolagenu wystarczająco duża dawka witaminy C, oraz witamin A, E, PP, B5. Również dostateczna ilość biopierwiastków - cynku, krzemu, żelaza, miedzi, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj vanili, fajnie że przesłałaś informacje na temat kolagenu ! Z tych informacji wynika , ża aby mógł kolagen odbudować się niezbędna jest witamina \"C\". Jedna z dziewczyn : fanka BP , radziła aby ją stosować zewnętrznie w formie kropli dla dzieci. Otóż jakie znalazłam na ten temat informacje: *************************************************************************************** Serum z witaminą C na bazie kropli Juvit i innych. Juvit C/Cebion/Cevikap - witamina C w kroplach dla dzieci Preparaty są oparte na glicerynie, w której rozpuszczona została witamina C w postaci kwasu askorbinowego. Wszystkie są doustnymi suplementami witaminy C dla dzieci. Zawierają to samo stężenie witaminy C czyli 10%. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nie można ich było stosować zewnętrznie na skórę. Juvit C i Cevikap zawierają dodatkowo EDTA sodu (wersenian disodowy), co jest plusem, gdyż jako związek ten wiąże metale ciężkie, które mogłyby destabilizować kwas askorbinowy, związek ten jest stosowany powszechnie w kosmetykach. Tak więc cena i dodatek wersenianu przemawiają za Juvitem C i Cevikap. Dodatkowo Cevikap wg. opinii osób stosujących daje lżejsze i mniej tłuste wykończenie w porównaniu z kroplami Juvit C, gdyż zawiera dodatkowo wodę i mniejszą ilość gliceryny. Produkty powinny być przechowywane w oryginalnym pudełeczku, w ciemnym, suchym miejscu. Można je również przechowywać w lodówce. ************************************************************************************** Ja już sobie kupiłam te kropelki i zcazęłam stosować. Zobaczymy jakie będą efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! Kolagen jest syntezowany z białka zwierzęcego, kobiety powinny jeść mięso,oczywiście w umiarkowanych ilościach i pamiętać o naturalnej witaminie C zawartej w cytrynie, czarnych jagodach, czarnej porzeczce.., unikać kawy, bo to ona wypłukuje z organizmu wit.C. 🌼 Z porad ciotki klotki: najlepszy krem wklepywać w szyję nie nosić golfów, a raczej szaliki 2x dziennie używać dobry!!! krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrawiam was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regeneracja
cyt.: BUDULEC STALE REGENEROWANY Kolagen skóry jest zbudowany z aminokwasów Komentarz: powyższe mądre zdanie, dodam, że tempo regeneracji uzależnione jest od prawidłowej diety, treningu rekreacyjnego, higieny w pełnym tego słowa znaczeniu. I tak cyt. z vademecum zdrowia: Hipokinezja, czyli niedostatek ruchu, wysiłku fizycznego. POWODUJE: utrudnia wykorzystanie spożytych pokarmów, sprzyja obstrukcjom a one hemoroidom(żylaki odbytu) sprzyja otyłości a ona miażdżycy, utrudnia leczenie, upośledza krążenie wieńcowe i obwodowe krwi, zarazem tempo regeneracji tkanek. Wyobraź sobie: twój szkielet jest odbudowywany co 3 miesiące, krew regeneruje się co 100 dni, wątroba co 50 dni. Niewiele więcej czasu potrzebujesz na gruntowną odbudowę a nawet przebudowę własnej sylwetki. Tempo regeneracji tkanek organizmu uzależnione jest od odżywiania, treningu fizycznego, higieny osobistej (kąpiel hartująca, sen 8/24h, etc. reszta vide "4 warunki determinujące zdrowie")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane,bardzo mnie ucieszył artyku na temat kolagenu,bo właśnie niedawno tez sie dowiedziałam,że on jest w dużym stopniu odpowiedzialny za stan naszej skóry.Dlatego zaczęłam pić kolagen firmy olimp.Jest to odżywka w proszku przeznaczona głównie dla sportowców,na opakowaniu jest napisane,że poprawia stan skóry,włosów i zębów.Nie wiem jak długo to trzeba stosować,żeby zauważyć efekty.Może wy wiecie.Pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anamaam
Witam panie. Przetestowałam już wiele rzeczy: mikrodermabrazję, kwasy, cryolift, botox, wypełniacze. Tylko te dwa ostatnie warte są tego, co kosztują. Minus: kosztują dużo i trzeba powtarzać do kilka miesięcy. Resztę można między bajki włożyć. Testowałam też kolagen naturalny i tysiące drogich kremów. Fakt, nie wiem, jakbym wyglądała bez nich. I tak nie wyglądam na swoje lata, ale to kwestia siłowni, figury, ciuchów, stylu bycia. Twarz się starzeje - widzę to bardzo bardzo wyraźnie. No i niestety, na naprawdę skuteczne zabiegi trzeba wywalić fortunę. Wspominana tu mezoterapia. Ale pani wyżej się myli. Cena 150-300 zło podawana jest na wabia. Tak naprawdę w tej cenie mieści się bardzo niewiele, na tyle niewiele, że nie warto się kłuć. Wartościowe substancje zaczynają się dopiero od ceny 500-600 zł, a zabiegi trzeba wziąć w serii co najmniej 3. I ostatecznie obawiam się że prawdziwy efekt przynosi dopiero operacja. Ale tego sobie nie wyobrażam - za dużo się wycierpiałam w życiu, żeby cierpnienie fundować sobie z próżności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anamaam
46-latka, kolagen ponoć tak naprawdę jest nieprzyswajalny przez nas organizm, więc chyba możesz sobie darować. Dodam jeszcze jedno: to na co mamy tak naprawdę wpływ to ciało. Polecam siłownie. Młode, wysportowane ciało odejmuje lat. Plus fryzjer, modna fryzura, modne ciuchy i pozytywne nastawienie do świata i ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Anam.. Dzięki za cenne wskazówki. Też czytałam, że organizm nie przyswaja kolagenu w postaci odżywek oraz z białka roślinnego, jedynie z białka zwierzęcego, więc jak dla mnie ,pod znakiem zapytania stoją diety wegetariańskie?👄.Również nie przyswaja kremu - ten jedynie nawilża, więc te reklamy rewelacyjności kolagenu naturalnego nie przekonują. Ale, owszem stosuję kremy,raczej te lepsze. Uważam,że organizm sam się buduje,nie biorę suplementów-szkoda kasy!, ale zdrowo się odżywiam/jeśli można w naszej cywilizacji jeszcze o tym mówić/. Podobnie jak Ty dbam o sylwetkę. pozdrawiam 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buziaczki
Pozdrowieńka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×