Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość olusiaaak

Ciąża pozamaciczna/bliźniacza a test beta i domowy?

Polecane posty

Gość olusiaaak

Witam. mam nadzieje ze ktos rozwieje moje watpliwosci, nie moge znalezc spojnej odpowiedzi jak to jest z w ynikiem testu jezlei chdozi o ciaze pozamaciczna a blizniacza. czy test hcg i domowy to wykrywa? prosze o odpowiedz ewentualne prześłanie linków. oczywiscie robilam test beta i 3 domowe i wszystko negatywnie jednak dalej sie ma watpliwosci. aha i 5 okresow. glupia schiza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co ma ciąa pozamaciczna do bliźniaczej? No chyba, że niefortunnie dobrałaś słownictwo i chodzi Ci o 2 różne ciąże - występujące niezależnie od siebie.Co do ciąży bliźniaczej - to zazwyczaj beta hCG przyrasta więcej, niż przy ciąży pojedynczej - ale często jest to nie do wychwycenia dlatego, że u jednej kobiety beta w 48 godzin wzrośnie o 80% a u drugiej aż o 200% - i obie mogą być w ciąży pojedynczej.Ciąża pozamaciczna - to temat rzeka. Zależy od tego jak bardzo rozwinięty jest zarodek, czy nadal żyje, jak bardzo zaawansowana jest ciąża, czy jest łożysko, czy występuje patologia w budowie łożyska.Zazwyczaj beta hCG i testy domowe wykrywają ciążę pozamaciczną - ale wówczas występuje nieprawidłowy przyrost bety w ciągu 48 godzin (nie osiąga minimum 66%) w związku z czym ciąża w wieku 5 tygodni ma betę na tyle niską, że kobieta sama zaczyna się niepokoić.Skoro miałaś 5 okresów to znajdź sobie zajęcie, bo masz za dużo wolnego czasu.To nie takie hej hop, żeby padło akurat na Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusiaaaak
dziekuje za odp. uspokoilam sie ;)) ze nie jestem ta 1 na sto i zaden test by nie wykryl :) a z ta miesiaczka to boje sie bo naczyatalms ie na forum o plaieminiach a okresie potem znowu ze mozna meic normalny okres ze nie ma reguly wiec ztad strach. ale dziekuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
A teraz ja sie zapytam:)skoro moja kolezanka ju sie zapytala na ten temat:)hehe;D wiec niebezpieczny stosunek mial miejse 15 lipca,potem nic nie robilam,7 lipca mialam okres,a potem regularnie 30 lipca,26 sierpnia,i 22 wrzesnia....okresy normalne z bolami,alke mam watpliwosci;/bylam ju u lekarzy z 6 razy i to roznych;/robilam z 12 testow,ale ja nadal jestem przekonana ze jeztem w ciazy:(i teraz mi przyszla do glowy ta ciaza pozamaciczna;(ciagle oddaje mocz,i niewiem co ju mam pisac:(co ja mam robic...zrobic jeszcze raz test:(czy bete powtorzyc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób badanie moczu, to może być zwykłe zapalenie pęcherza. Wówczas zdarza się, że \"wydyma\" brzuch, cała okolica podbrzusza jest obolała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×