Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Pryszczulek

Mój dziennik dziennik z terapii Izotekiem izotretinoina doustna

Polecane posty

Gość nonamegirl
hej. no z tego co mi sie wydaje to dopiero przy 40mg odczujesz wysyp...u mnie tak bylo, partiami wszystko wychodzilo. mam jedynie nadzieje ze to ostatnia partia, bo wczesniej nie mialam wysypu przy ustach i polikach ;) - takze NADZIEJA :) to fajnie, ze dostalas tabletki na zmniejszenie cholesterolu i ogolnie jest dobrze :) przy 40 odczuwasz jakies nowe skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
ja w czwartek ide do lekarza... mi tam wszystko ładnie pozasychało i mam tylko dwa syfki.... a wszystko inne blednie... może u mnie to dlateg ze takiego max dużego trądziku nie mam... a może też bedzie gorzej.... nie wiem... mam nadzieje, że tak nie bedzie. mi bez zmian nadal chce się strasznie spać :P cały czas bym spala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
myslisz ze po 10 dniach na 40 mg mialabym juz wysyp?kurde jestem przerazona.....a co do nowych efektow ubocznych to wlasnie wydaje mi sie ze jakby skora mi sie mniej łuszczyla..co jest dla mnie bardzo dziwne..skoro wieksza dawka..jedyne co zauwazylam to dosc czesto mnie glowa pobolewa i spac nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
jezu jak ja wam zazdroszcze....tego malego wysypu, u mnie mialo byc w tym miesiacu juz dobrze, znaczna poprawa i zanik calkowity, ale jest gorzej niz zle. myslalam,ze tez nie mam takiego wielkiego tradziku, a jednak te wysypy oznaczaja ze mialam i mam ;( no ja mam nadzieje, ze u Ciebie po 10 dniach i dalej juz nie bedzie :)) a wiesz ze masz odwrotne w ogole skutki uboczne hehe? u mnie tak jak u oli - sennosc-non stop, moge po 12h spać i tak zmeczona sie czuje jakbym w ogole nie spalam, do tego skora sie luszczy :)) hehe daj znac Olu jak po czwartku...:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
u mnie chyba nowy wysyp nadchodzi..najgorsze co mozemy robic to ciagle przegladanie sie w lustrze i wyczekiwanie....na nowosci..ja przynajmniej tak mam!!!..nie mowie ze jest u mnie ok..polika sa zawalone takimi podskornymi gorkami, wyglada to pod swiatko jak kaszka..teraz zaczely mi wychodzi nowosci na czole!1i walsnie cos duzego rosnie mi na drugim poliku!!wiem ze to juz dziala tez podswiadomosc!!ale nie potrafie sie opanowac i ciagle sprawdzam co nowego..ale jak tyle lat sie walczy z tym gownem to ciezko nagle zmienic przyzwyczajenia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
mam takie same przyzwyczajenia...! najgorzej jest rano jak wstaje i trzeba podejsc do lustra. kur... chyba powinnam prowadzic dziennik ile tego wychodzi, bo juz nie moge :D na dzien dzisiejszy 6 wielkich gor na policzkach i wokol ust i bliznowce ! to jakas masakra... a przyzwyczajen-nie zmienimy na pewno :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
no dziewczyny jutro mój wielki dzień... pierwsza wizyta od momentu rozpoczęcia kuracji.... zobaczymy czy mój lekarz zauważy jakieś efekty.... bo mi w domu mówią, że jest dużo lepiej.... Trzymajcie kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
i jak i jak i jak Olu? :) u mnie too masakra ;( poliki ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
no u mnie dawka pozostala bez zmian... lekarz mowi, że widać poprawe.... Ze za miesiąc powinno być już znacznie lepiej. ja też to widze... dzisiaj wyskoczyly mi dwie nowości ale nie przejmuje się tym bo siedze w domu i nikomu nie musze się pokazywać.... ej ale jaka akcja... ostatnio płacilam za jedno opakowanie leków 164 zł (30 tabletek, 20 mg) a dowiedzialam się od mojego lekarza, że jest apteka i w innym miasteczku(30 km ode mnie) gdzie takie samo opakowanie kosztuje 90 zł... nie chcialam uwierzyć ale zadzwonila tam i okazalo się, że faktycznie kosztuje 90 zł.... No i pojechalam tak... Zaoszczedzilam jakby nie było prawie 150 zł.... Bo tak to cena leku mnie troche przerażała, ale tą nową cene można jezcze znieść ;) No i dzisiaj dostalam pomadki GRATIS :P Więc ogolnie humor nie najgorszy. No i mycie włosów to poprostu bajka.... raz na 4 dni a nie codziennie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
Olu, bardzo sie ciesze ze widac u Ciebie poprawe i jest lepiej :) wiedzialam,ze tak bedzie :) ja kupuje leki za 100zl co i tak jest rewelacja, bo w innych u mnie mniejscowosciach i apetkach 160-170zl kursuja i nie ma w kazdej - moga sciagac na nastepny dzien :D przepraszam ze tak dlugo sie nie odzywalam, ale leze chora -przeziebienie i zapalenie gornych drog oddechowych. a wszystko przez slabe wyniki, wiec przez pare dni biore po 1 tabletce, bo sie wykanczalam lekko juz. pozdrawiam was :* i ,mam nadzieje ze nie macie kryzysow. tak jak ja dzis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
ja to się smieje do lustra jak widze rezultaty.... na buzi już tylko zostały malutkie blizny ale ogolnie to rewelacja.... mam nadzieje, że u Was też będzie wszytsko dobrze... dopiero 41 dni kuracji a taka poprawa..... w mega szoku jestem. nonamegirl- w jakim sensie się wykańczasz przez tabletki? aż takie osłabienie organizmu? troche mnie tym zmartwiłaś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ostatnio bylam u dermatologa i zalecil mi IZO ale musze zrobic badania i dopiero dostane recepte.Lekarka stwierdziła ze moja kuracja IZO bedzie trwala 2 max 3 miesiace . Pytalam na ile wystarczy opakowanie to powiedziala ze takie 10mg wystarczy mi na 2 tyg.Czy to jest mozliwe? Prosze pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
amanda_1982 - w opakowaniu jest 30 tabletek czyli wychodzi ze musialabyś brać po dwie dziennie ale to się nie opłaca bo opakowanie 20 mg wystarczy Ci na miesiąc ( a przeliczając to 10 mg wyjdzie Cię drożej, bo wcale nie stanowi polowy ceny tych tabletek 20 mg). M0im zdaniem mogłabyś brać te mocniejsze raz dziennie a nie te 10 mg 2 razy.... Nie wiem co o tym sądzą moje koleżanki :> U mnie mija 42 dzień kuracji i od samego początku biore 30 mg czyli w jeden dzień jedną tabletke a na drugi dzień 2 i tak na zmiane..... a jakie badania musisz zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania z krwi: ALAT,ASPAT,BILIRUBINA CAŁKOWITA,CHOLESTEROL CAŁKOWITY i TRÓJGLICERYDY. A jak dlugo ma trwac Twoja kuracja IZO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
nio u mnie to jeszcze ze 2 miesiące. wizyte mam 1 kwietnia teraz. ja probe wątrobową bede miala robioną dopiero po 1 kwietnia wlasnie. a jak długo walczysz z trądzikiem? bo ja to już jakieś 8 lat.... i gdzie masz najwięcej tego dziadostwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walcze z tym juz jakies 9 lat ale 1rok mialam przerwy bo nie mialam pryszczy,ale nie wiem jak to sie stalo bo nie bralam zadnych lekow wtedy.Najwiecej mam na brodzie i czole ale nie jest to jakis mega wysyp tylko pare zmian po ktorych zostaja glebokie blizny i wygladaja okropnie.I jeszcze pare wagrów i to komplet. Czy jest to mozliwe ze moja kuracja ma trwac tylko 2 max 3 miesiace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
Tak, zgadzam sie jak najbardziej z Ola :) ze lepiej Ci sie oplaca brac 20mg dziennie, niz dwa razy po 10mg moze delikatnie zasugeruj to swojemu lekarzowi? albo zapytaj cenowo jak to się ma i wtedy zasugeruj :D siła perswazji działa hehe ;) u mnie dziewczyny sluchajcie, zmniejszyłam dawke od 3 dni biorę tylko po 20mg, bo miałam 39st gorączki i źle się czułam ;) ale od jutra wracam do 40mg ;) są blizny, ale codziennie coś nowego chociaż małego jest...boje się tego, ze moze nie zadziała :(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
amandra_1982- wydaje mi się ze jest to możliwe po Twoim opisie jaki masz trądzik. moja kuracja też mniej więcje tyle potrwa. ja brałam najrozmaitsze leki i pomagaly do czasu a potem wszystko wtacalo. nonamegirl- nie martw się.. napewno pomoże. Izotek to już nie takie zwykłe antybiotyki. to już poważniejsza sprawa. skoro włosy Ci się nie przetłuszczają już tak szybko to na buzi też już niedługo będzie poprawa. ja mam w głowie zakodowane ze musi być dobrze i dzięki temu się nie zalamuje jak coś nowego pojawi się na twarzy.... POZYTYWNE MYSLENIE dziewczyny. to naprawde pomaga :) wiem po sobie bo co jak co to ja kiedyś bylam bardzo negatywnie nastawiona do mojej buzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
witajcie! ;((((( ja mam kryzys.myslalam ze wysyp mialam w pierwszym miesiacu...a od tygodnia powtorka z rozrywki!!ja juz nie wiem co mam robic...codziennie slecze przy lustrze i codziennie cos nowego!!!ale zeby to chciaz byly zwykle pryszcze a nie te olbrzymie podskorne potwory!!!jestem dzis w 47 dniu kuracji..i juz zaczynam myslec ze bede w tych 20% ktorym izotek nie pomaga....bylam pozytywnej mysli ale teraz juz nie umiem;( achhhhh chcialam sobie wyliczcy ile moze potrwac moja kuracja ale nie pamietam jaka dawke sie przyjmuje na kg masy ciala...pamietacie moze?trzymajcie sie i licze ze u was lepiej sciskam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
i jeszcze jedno;) jakie bierzecie tabletki?? aknenormin czy curacne? moja lekarka ostatnio mnie wystawila...a mało pieniedzy nie beirze... i musialam na gwalt zalatwic inna bo tabletki mi sie konczyly i ona zapisala mi curacne bo powiedziala ze sa tansze i faktycznie za dawke 40 mg placilam 156zl apteka miala jedno opakowanie w starej ceniel a za drugie 179zl bo dostalam kuracje na 2 miesiace, a wy ile placice i za jakie dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
i jeszcze cos;) powiem wam ze jestem w szoku. bo mi lekarka powiedziala ze moja kuracja bedzie trwala minimum 6 miesiecy?!?!?!!?moze to zalezy od intensywnosci tradziku bo juz sama nie wiem co myslec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
mirgraz- moja kuracja z racji, że nie mam wielkiego trądziku ma trwać jakieś 2 miesiące jeszcze. dzisiaj 43 dzień czy coś takiego i wszystko mi blednie. widocznie Ty masz więcej tego "łoju" w sobie i dlatego jeszcze tyle tego wychodzi. Ja biore dawke 30 mg. czyli w jeden dzień jedną tabl. a w drugi dzie dwie (tak jak pisalam powyżej). Ja płacilam ostatnio 90 zł za 30 tabl 20 mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocieszę was, jestem po pełnej kuracji Izotekiem i po pół roku pryszcze znów wróciły. Straciłam ponad 2 tysiące na to gówno :( Więcej nie zamierzałam się tym truć, bo jestem w takim wieku, że muszę pomyśleć o dziecku. Jedno już poroniłam, nie wiem co było przyczyną. Od końca kuracji do zajścia w ciążę minął rok. To wszystko nie jest takie różowe jak wam się wydaje...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To teraz mnie załamałas :( po pół roku spowrotem miec to cos na twarzy... A ile trwala Twoja kuracja IZO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy- Przepraszam ze pytam,ale myslisz ze to poronienie to przez ta kuracje? Piszesz tez ze w tym wieku pora pomyslec o dziecku-czy mozesz napisac ile mialas lat jak przeszlas kuracje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam 29 lat jak zaczęłam się leczyć. Były przeprowadzane badania odnośnie poronień spowodowanych zażywaniem izotretioniny. Ma ona tertratogenny wpływ na płód. Na ulotce jest niby napisane, że po miesiącu można już zachodzić w ciążę, ale ja w to nie wierzę. Nie obwiniam tu Izoteku o poronienie, ale przypuszcam, że posostałości w moim organizmie były na tyle duże, że mogły je spowodować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumie ze młode osoby moga sobie jeszcze na IZO pozwolic ale takie ktore chca załozyc rodzine na przełomie roku to juz IZO nie bardzo jest dla nich... Kurcze powiem szczerze ze zmartwiła mnie Twoja opinia :( :( :( Ostatnio dowiedzialam sie ze moja kolezanka przeszła kuracje IZO oczywiscie z powodzeniem,ale wczesniej musiala podpisac u lekarza oswiadczenie (ze w ciagu kuracji IZO i 2 lata po nie zajdzie w ciaze) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzacy o pieknej cerze
wzielem cala dawke terapi izotretoina. juz skonczylem brac, i tradzik na nowo wraca, po 2 miesiacach od skonczenia izotrtoiny tradzik wraca. w czasie leczenia izotrtoina byla rewelacja, brak tradziku, wlosy mi sie nie przetuszczly, cera z lojotokowej zmienia sie w normalnom, bez tluszczu.a teraz 2 miesiace minely i to samo, nawrut tradziku. dermatolog mowila ze to na 99% leczy, jakie to swietne i cudowne. nieudzcie sie ze to wam wyleczy tradzik bo sie zawiedziecie. tradzik marnuje mi zycie i wspolczuje wszystkim kto przez to przechodz. w czasie brania sa rewelacyjne efekty a po skonczeniu na nowo wzystko wraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.l.k.a.
z tego co wiem to nie dwa lata tylko co najwyżej 2 miesiące.... to, że trądzik powraca to może powod ze zakoczyło się kuracje zbyt szybko. bo nie wystarczy brać Izotek do momentu widocznego trądziku tylko jeszcze przez jakiś czas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×