Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

dzięki.teraz na pewno mu powiem.czy u was maluchy też ruszają się różnie?dzień mocniej a dzień słabiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć strasznie dawno mnie tu nie było. Właśnie wróciłam od lekarki powiedziała,że będzie synuś acz kolwiek rówznie to jeszcze może być, ale mysle że bedzie synuś. Jestem w 19 tyg, ruchy zaczęłam czuć tydzień temu no i to co najważniejsze powiedziała, ze wszystko dobrze. Teraz z niecierpliwoscia będę czekać na nastepną wizytę czyli 25 lutego. Pozdrawiam i uzupełniam tabelkę..... NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE przyszla mamuska/22...Wiesbaden..............syn...28.05...22...Elias karka81............Stalowa Wola.............x............01.06...20......x Ewcia24..............śląsk......................x....... ....02.06.. ..20....x aspira/31..........Rumia......................x......... ...03.06....19....x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..20.......x Merana/25 .............Zielona Góra ....... x............ 05.06...19..... x *Melania*/27.................Jasło.......synuś......05.0 6.....22...Mikołaj Bezire/21............Warszawa................X.......... 07.06...13.....X kirysek...........Bialystok.....................x..... .......08.06.....21...x surferek78/29.......Szczecin..............córeczka...12 .06....20.....x Milka/31................Bremen.............x........... .12.06.........20...x Surfitka/28...........Krakow/NY.....córeczka....14. 06..20..Michalina Iza_/27............Świętochłowice.............x......... ..15.06......19..x abii/32..............Chorzów.................X....... . .16.06.....19.córka masterek28/24.....Bielsko=Biała.........syn.......18 .06.....18..Franek kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X......... .18.06.....10....x kasia78/29.............łodz.....................x...... .....19.06....18.....x świdniczanka/25.....Świdnik.................X.......... .19.06.......11..X gosia29..................Mainz...................X...... ...20.06......17....X ilse_el/30.............Wroclaw...............syn....... ...21.06....12.....X perłakrynicy 31......Pajęczno............syn....... ..23.06....19.....Jaś Kika27/29..............Kraków.................x........ ...26.06.....14....x Monika82...............Kraków..............X.......... 27.06......17......X Shamanka08/23...... Lublin................. x .............28.06 ...13 ... x martusia 82/24....Kalisz/WB........X.......29.06....19...Julia,Wiktor ania p/30...............Toruń..................X.........30.06... ....9.....X mala_mi27/30.........Szczecin............x.............0 6.07.......15....x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba, mi tetno maluszka sprawdzano za pomaca takiego smiesznego malego urzadzenia..przylozyla do brzuszka i slychac bylo jak mu serduszko bije :) Jak mam usg, to wtedy robia to na usg. W 13 tc serduszko bilo 155 razy na minute, w 19tc juz 144 :) Ale to prawidlowe wartosci. Ja nie mam za kazdym razem usg dlatego pewnie badaja tetno dzicka w inny sposob :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też na każdej wizycie u polożnej mam badany mocz i tętno tym aparatem co sufitka a badanie ginekologiczne w angli nie odbywa sie wcale bo tu lekarze są przeciwni intrwencji od sirodka bo wedlug nich to moze grozic wczesnemu poronieniu.Odbywaja sie tylko wtedy kiedy ciąża nie odbywa sie prawidlowo albo jak są jakies wskazania u mnie np. wskazanie to pierwsza ciąża zakończona cesarka.Śmieje się zawsze że nie pchaja paluchow gdzie nie sa mile widzani hi hi hi Ja obiecałam sobie że pierwszy ciuszek kupie jak skończe 20 tc ciąży no i będa to ciuszki neutralne czyli pasujace do chlopca i dziewczynki dopiero po porodzie kupie konkretne jak bede wiedziec czy chlopiec czy dziewczynka chociaz juz ciekawośc mnie z żera mam nadzieje że wytrzymam do czerwca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie badanie \"doglebne \" ;) jest normalna sprawa na zachodzie :) A ja dopiero planuje kupowac ciuszki po 30-tym tc. A co do plci to chyba bym nie wytrzymala nie wiedzac :P Ale slyszalam, ze i tak dosc czesto zdarzaja sie pomylki..ciekawe czy teraz w srode potwierdza plec :) Juz sie przyzwyczailam do mysli, ze bedzie coreczka, juz ogladam rozowe czapeczki i sukieneczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry Brzusie Okrągłe ;-) u nas dzień zaczął się dobrze - MIkołajek dał o sobie znać a teraz spac poszedł... Odnosnie tętna to ja miałam badane tylko podczas USG4D, a tak to wczesniej nie...Jak widac co lekarz to inne zwyczaje... Ja na razie kupiłam tylko ten wózek - ale to ze względu na to że kupowałam w USA i trochę to potrwa nim do Polski przyjedzie paczka - tak w sam raz pewnie na maj bedziemy go miec... co do reszty wyprawki, na razie tylko oglądam na internecie i zaznaczam ciekawe rzeczy - a zakupy pewnie zacznę nie wczesniej jak w marcu... PerłaKrynicy - gratuluje synka - imię tez sliczne wybrałaś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA MAM TETNO MALUSZKA MIERZONE PRZY KAZDEJ WIZYCIE TO ZNACZY CO 2 TYG NAJPIERW POŁOZNA ONA MNIE WAZY MIERZY CISNIENIE POTEM TETNO A NA KONCU LEKARZ .JA JAK BYM MOGŁA TO BYM JUZ DZIS PO WSZYSTKO POJECHAŁA LECZ MOJA MAMA MOWI ZE NIE DOBZE WCZESNIEJ KUPOWAC POWIEDZIALA ZEBYM WCZESNIEJ W MAJU KUPILA WSZYSTKO DO TORBY DO SZPITALA A JAK URODZE TO ONA POJEDZIE PO WSZYSTK0 Z MOJIM ARTUREM I ZROBIA I NIESPODZIANKE TYLKO JA SAMA CHCE WYBRAC WOZECZEK DLA MOJEJ JULENKI ,CHOCIARZ JA NIE WIEM CZY WYTRZYMAM TA DLUGO NAJPIERW MUSIMY WYREMONTOWAC TROCHE MIESZKANIE.WIDZE ZE JEST NA RAZIE POŁ NA POL CHŁOPCOW I DZIEWCZYNEK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny mój maluszek dzisiaj się kręcił chyba będzie leniwy bo wczoraj kiepsko.córcia to mnie tak kopała że szkoda gadać.mam imię:KUBUŚ-chyba bo mi się podoba Mikołaj a córci Olaf ale mąż się nie zgadza.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny co do tętna maleństwa miałam sprawdzane trzykrotnie przy każdym usg pisałyście o zakupach ja zamierzam zacząć dopiero w kwietniu, jak narazie przejrzałam tylko ubranka po córeczce- większość uniwersalnych, wózek już mam upatrzony ale wstrzymam się do maja. Poprzednim razem wózek kupiłam już w styczniu(mała urodziła się w maju), łóżeczko też kupiłam dość wcześnie , ciuszków już też miałam sporo kupionych, teraz nie chcę się śpieszyć(przynajmniej taki mam zamiar ale sama nie wiem jak długo wytrzymam) mój maluszek coraz bardziej się rozpycha chociaż tak jak wam pisałam potrafi też nastraszyć i nie dawać o sobie znać cały dzień. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten pochmurny dzionek. Dziewczyny chciałam spytać czy Wy może miałyście robione echo serca płodu albo może coś o tym słyszałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten pochmurny dzionek. Dziewczyny chciałam spytać czy Wy może miałyście robione echo serca płodu albo może coś o tym słyszałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jeśli chodzi o echo serca płodu to mój lekarz zastanawiał się nad zleceniem tego badania mojemu Frankowi, ale później zrezygnował. Wiem że takie badanie można zrobić m.in. w Katowicach i wykonuje się je przede wszystkim wtedy, gdy matka ma chorobą serca (np. wrodzoną jak jest w moim przypadku) lub gdy przy badaniu tętna płodu wykryto jakieś nieprawidłowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bo właśnie moja lekarka dała mi namiary do Łodzi i powiedziała, że gdybym chciała zrobić dodatkowe badanie wykonywane przez kardiologa to poleca. Ale ja nie wiem czy robić skoro ona nie wykryła żadnych nieprawidłowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno mi Ci doradzić. W moim przypadku zastanawiano się nad tym badaniem, ponieważ ja urodziłam się z wrodzoną wadą serca. Jednak z czasem wada ustąpiła i w końcowym efekcie zrezygnowano póki co z tego badania, tym bardziej że tętno malucha jest wzorcowe. Ja mam problem ponieważ moje tętno wynosi około 60 uderzeń na minutę, a miałam też taki okres kiedy wynosiło 38uderzeń. Natomiast u zdrowego młodego człowieka wynosi około 80 uderzeń. Jeśli w twojej rodzinie nie było żadnych problemów z sercem i nie ma przesłanek świadczących o wadzie u maluszka to wydaje mi się że takie badanie nie jest konieczne ale specjalistą z tego zakresu to ja niestety nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jestem, czytam ale nie mam czasu pisac..robota :) A Kubusiem bylo moje dziecko do 20 tc ;) Ale jakby to byl chlopczyk nazwalibysmy go Mikolaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołaj ładne prawda?mąż nie chce.skąd jesteś?ja z poznania.już nie mogę się doczekać następnej wizyty u ginia 11 lutego.ciekawe co mi powie?czy potwierdzi,że to chłopak drugi raz?mam do niego wiele pytań.a co u ciebie?jak mała kopie?mój słabo.ale mam nadzieje że da mi jeszcze wycisk do końca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala jak kazda kobieta, zmienna jest ;). Wczoraj rozrabiala jak pijany zajac w kapuscie a dzis moze ze dwa razy mnie lekko \"dotkla\". Ja mam usg jutro i tez jestem ciekawa czy potwierdza plec. Chcialabym :) Ja jestem z Krakowa, ale teraz mieszkam chwilowo w Nowym Jorku. A tak wogole to boli mnie zab..a w pazdzierniku dentystka mi powiedziala, ze przy takich pacjentach jak ja to groziloby jej bankruntcwo ;) Wszystko zdrowe bylo :O A ja nie mam tu dentysty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lleatitia24
hej ja rodze 28.06..mam pytanie znacie juz płeć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ale sie rozpisalyscie, ja tylko podpisuje liste obecnosci i uciekam, jestem zmeczona, wczoraj szkola, nauka, dzis caly dzien poza domem, bylam u fryzjera, zrobilam z siebie debila :p a teraz mam zamiar sie legnac, bo sie tak najadlam ze sie nie moge ruszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła-mamuśka.dlaczego zrobiłaś z siebie debila u fryzjera?ja też ostatnio byłam i robiłam pasemka blond-wyszły narazie żółte ale jeszcze 2 razy i będzie ok.naturalne mam czarne.jaką robisz szkołe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirysek
Witam Was cieplurtko przyszle mamusie.Jak dzionek sie u Was zaczyna.U mnie w porzadku, zastanawia mniie tylko jednak rzecz, nie mam temperatury, a czuuje sie jakby dopadlo mnie wieeeelkie przeziebienie, katar, czerowna piekaca twarz, o spuchnietych policzkach nie wspomne.Co to moze byc?Caly czas ciagam nosem a skora wydaje mie taka jakas sciagnieta.Prosze jezeli cos wiecie na ten temat ....pomozcie.Z gory dziekuje i pozrawiam serdecznie zyczac milutkiego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc !! Kirysek, ostatnio panują przeróżne dziwne wirusy - przynajmniej u mnie w regionie... grypa bezgorączkowa np - więc jak to się bedzie nasilać to zgłoś się do lekarza... ale mam nadzieję, że to tylko chwilowe osłabienie organizmu... ja czuje sie dobrze, jakims cudem ominęła mnie ta epidemia - bo u mnie w pracy to prawie wszyscy chorowali i w pewnym momencie to było jak w szpitalu, wszyscy smarkający, kaszlący i obolali...odpukać.. pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirysek
Dziekuje Ci Melanio za pomoc i troske;)Na wtorek mam wizyte u gina wiec moze on cos podpowie:)Zmykam do obowiazkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski i grubasne brzucholki ja juz po spacerku wlasnie sniadanko sobie wcinamy.U mnie nawet ładnie słoneczko świeci i temperaturka nawet nie zla... Kirysek jeżeli to buzka cie swędzi masz katarek to moze byc przyczyna jakies alergi na pylki które wlasnie sie pojawily.Jeżeli nawet nigdy jej nie mialas to mogła sie pojawic teraz jak ci nie przejdzie w najbliszym czasie do do doktorka uciekaj mam nadzieje ze to nic poważnego pozdrawiam... Co tam na obiadek pichcicie bo ja zrobie chyba rybke, ziemniaczki i suruweczke z kiszonej kapustki pycha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamPM wczoraj sie zmartwiłam bo bylam na badaniach i wyszedl mi wysoki poziom cholesteloru we krwi i kardiolog powiedzial ze zaraz po porodzie musze zaczac uzywac leki a przy tym leczeniu nie wolno karmic piersia i jestem zalamana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu78 nie martw sie na zapas - jeszcze tyle czasu do porodu, wiele moze sie zmienic na lepsze... co bedzie to bedzie, ale jedno wiem, że nie warto się sie martwic na zapas, szczególnie w twoim stanie... głowa do góry !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia nie martw sie :) Postaraj sie miec niskocholesterolowa diete i moze do porodu poziom spadnie. I nie martw sie na zapas. Kirysek, mnie tez dopada czasem taki dziwny katar..trwa kilka godzin, jest wodnisty i mocny a potem znika jak reka odjal. Mowilam lekarzowi stwierdzil, ze za suche powietrze i przesuszaja sie sluzowki, pewnie ma troche racji, bo bardzo mi sie usta susza i oczy pieka w pracy. W domu mam nawilzacz jest lepiej, ale w pracy nic zrobic nie moge :o Nawet mam pomieszczenie bez okien zeby otworzyc, maja mnie przeniesc w tym tygodniu, zobaczymy :) A ja dzis pedze na podgladanko :) Ciekawe co u malenstwa slychac. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×