Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Pytałam lekarki, czy warto - powiedziała, że tak, bo zwykłe badanie nie pokaże wszystkiego, a w wielu przypadkach można zacząć leczenie juz w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez sie zastanawiam, ja mam doswiadczonego lekarza, ktory za kazdym razem oglada dzidziusia na 2d usg, powiedzial mi ze gdyby byla jakas widoczna wada, to byloby juz to widoczne, wiec nie wiem czy zdecyduje sie na 3d. Napewno malenstwo pieknie widac, i pamiatka na plycie, ale moim zdaniem jezeli wszystko ok jest to chyba nie ma potrzeby robic. Ach, u mnie badanie 3D obejmuje jeszcze Badanie dopplerowskie, czyli przeplyw krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abii twoja lekarka ma racje. Na 3d widac wszystkie narzady wewnetrzne, i np przy pewnych wadach od razu mozna urodzic w odpowiednim szpitalu, gdzie maluszek bedzie mial fachowa opieke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie dajcie sie zwiesc marketingowi :) Na dobrym 2D tez widac wszystkie narzady wewnetrzne i sprawne lekarskie oko rozpozna wady dzidziusia..a 3D/4D cieszy nasze oko :) Ja myslalm nad 4D, u nas to koszt okolo 200$, ale mam mieszane uczucia co do tego badania. Moze poczekam zeby zobaczyc ja dopiero po porodzie :) A corcia sie kreci w moim brzuszku, tzn znowu zmienila pozycje i teraz lezy boczkiem :) Teraz ja widac pieknie z przodu :) Goba, u mnie dopiero 8 rano..daj pospac dziewczyno :D Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja płaciłam 130 zł bo gin nie mogla zrobic zdjec małej na 3D dlatego ze sie kreciła tak to bym zapłaciła 210 zł, a tak z nagraniem 2 D i 3/4 D 130 zł. Poza tym zalecała zjawic sie około 30 t.c. bo podobno wszytsko dobrze widac, ja sie pospieszylam nie moglam sie doczekac:). Dodam ze szczecin i klinika:) Pozdrawiam Was Kochane ja tez zajadam sie slodyczami ze az sama jestem przerazona.Trzymajcie sie ciplutko. DUUUZA BUUUZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam rozumieć ze 2d to takie zwykłe?aż tak się nie znam,mówie poprostu usg.mój synek dzisiaj spokojny-aż się denerwuje-ale to chyba normalne,że jeden dzień jest tak a drugi inaczej.wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika82
Hello Dziewczyny! U mnie też dzień mija pod hasłem słodyczy:) Na obiad krokiety, na deser pączulki i ciasteczka. Rozpieszczamy się z mężem:) Jesli chodzi o badanie udg, to na razie nie wybieram się na 3d , jestem tego zdania, ze to lekarz by mnie na nie skierował. Robie zwykłe badanie usg, poza tym badania z krwi na rózne choroby i jak na razie jest w porzadku. Lekarz mi mówił, że gdyby coś było nie tak to by skierował na 3/4 d. To jest taka przyjemność zeby zobaczyć dzidziusia. Jak ostatnio byłam u gin to maleństwo bardzo sie ruszało, tak jak juz pisałam, jednak nadal nie odczuwam ruchów dziecka. Tłumaczę sobie, ze to moze będzie od 20 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodaje moje zdjatko ze swiat. Teraz mam juz troche wiekszy ten brzusio!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a surfitka co?pytałam Cię o upławy?co masz z nimi że biezesz jakieś specyfiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, ale masz fajniutki brzusio :) I wogole sliczna z ciebie dziewczyna :D Goba 😘, juz odpowiadam, w pracy nie zawsze mam mozliwosc pisania :( Od samego poczatku ciazy mam "mokro"..ale na poczatku wydzielina byla bialawa, bezzapachowa, nic mnie nie swedzialo, wiec wszystko bylo OK. Od jakiegos 15 tc zaczelo mnie swedziec, wydzielina stala sie zolta o przykrym zapachu, wiec poszlam do gina i dal mi jakis antybiotyk, ktory sprawil, ze cala tam spuchlam, wszystko mnie rozswedzialo jeszcze bardziej i zaczelo piec :o Ale po tym nastapil wzgledny spokoj. Jednak wiem, ze to nadal nie jest oki, bo dalej mam uplawy, zoltawe i nieprzyjemnym zapachu. Dlatego teraz biore jeszcze cos innego, przynajmniej 20 h po przyjeciu tego swinstwa nic mnie nie swedzi...a czy pomoze okaze sie, mam jesze 2 aplikacje do konca kuracji :) Jak nadal nie pomoze gin mi powiedzial, ze bedziemy sprawdzac co to jest konkretnie, bo przed porodem trzeba to wyleczyc :) Mam nadzieje ze w miare jasno wyjasnilam o co chodzi :) Monika z ruchami naprawde jest roznie..ja poczulam juz w 17 tc i wiem ze to wczesnie, ale duzo dziewczyn czuje po 20 tc i to tez jest w normie :) Gosia widze, ze tez masz ciekawe sny :) Mi tez sie snia dziwadla, na szczescie z reguly nie pamietam ;) W stopce mozna zobaczyc zdjecia mojej Michalinki. Zmykam, mala sie kreci i nie daje posiedziec ;) Dobranoc 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ja już po śniadanku.mały od wczoraj spokojny-aż się martwie czy ok.bo bardzo mało kopie.ale może teraz po jedzeniu rozbryka się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na siebie zła zamiast zjeść zdrowe śniadanie to zjadłam 2 pączki z wczoraj i teraz mam wyrzuty sumiena....eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie ranne ptaszki, troszke krzatam sie dzis od rana, bo za pol godz przyjaciolka ma do mnie przyjechac na caly dzien, wiec poplotkujemy sobie troszke. Surfitka oby to lekarstwo pomoglo, a jak nie to badaj co to jest, nieleczone infekcje moga prowadzic do przedwczesnego pekniecia blon plodowych. Moze tez zmien proszek do prania na bardziej delikatny, sama kiedys mialam podobne problemy, mialam robiony posiew, wymaz, a okazalo sie, ze mam alergie na proszek. Goba ja czuje dziecko wyrazniej kiedy usiade w niewygodnej pozycji, tak jak teraz np-przed kompem na krzesle lekko pochylona do przodu. Perlakrynicy nie mniej wyrzutow- dzidziusiowi napewno te paczusie smakowaly. Monika82- witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka76 właśnie oglądam Twoje zdjęcie świetnie wygladasz. Też dzisiaj wybieram sie do koleżanki na plotki a będziemy miały o czym bo tez jest w ciąży, ale dopiero na 18 sie umówiłyśmy.Znów dzisiaj tak bardzo wieje nie znoszę takich wiatrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzięki za dobre słowo-po śniadanku trochę pofikał a teraz znowu sobie śpi.ja teraz w tej 2 ciąży to mam takie schizy że mąż mnie czasem wyzywa że wymyślam,jak chodziłam w ciąży 5 lat temu z córcią było zupełnie inaczej(może byłam mniej doświadczona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc!!!!!!!!!!! przeczytalam prawie wszystkie posty i powiem wam, ze herbata bardziej szkodzi jak kawa, bo ma wiecej kofeiny i czegos tam, lepiej pic bezkofeinowa kawe, a herbatki specjalne dla kobiet w ciazy, ziolowe lub owocowe. W malych ilosciach kawa nie szkodzi ale potem dziecko moze byc nadpobudliwe i nie spac w dzien , moja kolezanka to przechodzila, maly nie spal w ogole w dzien w nocy malo i od 2 lat sie to nie zmienilo. Co do paczkow :p to ja wczoraj kolezanke zaprosilam -hiszpanke i wytlumaczylam jej ze jest u nas tlusty czwartek i jemy paczki hehe spodobalo jej sie to :) :p kupilysmy 6 paczkow roznych :/ zjadlysmy 4 i do tego wielkie kubki czekolady na goraca, potem nas brzuchy bolaly to zeby \"zjesc cos normalnego\" na obiad..usmazylysmy frytki :P i myslalam, ze sie obz...gam.. i nie wiem co mnie bierze na nocne jedzenie, normlanie jestem glodna ciagle i jadlabym tylko sodycze..aaaaaaaaa goba----- fryzjerka mi sciela za duzo w dodatku z wielka laska, bo wiekla szefowa zakladu nie bedzie sie usmiechac ani doradzac takim pacholkom jak ja heh nawet nie zapytala czy mi sie podoba.. glupia..krowa, a robie kurs jezykowy.. co by lepiej szprechac :) kurde nie chce diet zaczynac ale juz mam 5,5kg na plusie.. pomalu zalamka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej ja tez chce zdjecia :( dawac mi ms-dudek@o2.pl a zrobilam sobie tez pare przed i po fryzjerze jak by ktos chcial ro wysle,..ale nie przestraszyc sie bo to nie to samo co wczesniej wysylalam aaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perłakrynicy ---phi---co to dwa paczusie z rana :) maluch pewnie zadowolony wiec bez obaw ;) goba-moj raz kopie ze nie mnie pecherz boli raz jest spokojny caly dzien i dopiero w nocy zaczyna.. bez obaw.. poza tym jak my nie spimy to maluchy spia bo sa kolysane jak chodzimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika82
Milka śliczny masz brzuszek, zresztą wogóle jestes śliczna dziewczyna. Mi się zaczał teraz piąty miesiąc a mam o połowę mniejszy brzuch od ciebie, więc czekam z niecierpliwością jak też będę mogła pochwalić się takim brzuszkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła który tydzień u ciebie?mnie tak mocno nie kopie a mam 21 tygodni za sobą.no i jak kopie to w dole brzucha.a u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieszę że jesteście-podtrzymujecie mnie na duchu a do wizyty jeszcze 9 dni!dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie początek 22 tygodnia, maleństwo kopie mnie raz mocniej raz słabiej ale też tak jak pisałyście w dole brzucha. Dziewczyny a jak u was ze spaniem, ja mogę tylko na lewym boku - w innej pozycji zaraz łapią mnie skurcze posladków i bóle krzyża(niestety z tymi skurczami to powtórka z poprzedniej ciąży- czasem było tak że nie mogłam chodzić i teraz czasem też do tego dochodzi, tyle że narazie łapie tylko gdy leżę ale obawiam się że będzie tak jak poprzednio) A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mogę spać tylko na bokach,na wznak uciska mi na przepone i uwielbiam na brzuchu-więc na tyle ile to możliwe to śpię w pozycji bocznej-brzuchowej(takiej mojej wygodnej nie duszącej malca)wiecie o co chodzi?ale wytłumaczyłam co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demiluna a na kiedy masz termin?jeżeli masz początek 22 tygodnia to tak jak ja.dzisiaj mi się zaczął 22 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×