Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Gość Obca_
Kochane własnie dzwoniłam do pani która pracuje w szpitalu na noworodkach i to samo mi powiedziała myc dziecko kilka dni w krochmalu lub ten potas..ze to nie jest od jedzenia i jesc moge wszystko. Dziś robie krochmal i mam nadzieje ze to swinstwo juz niedługo opusci moje dzieciątko! Kochane a z tym piciem 3 lit dziennie i częste przystawianie to prawda ja walczyłam o pokarm 4 doby mały płakał bo nic nie miałam ja chodziłam jeszcze w szpita;u na dokarmianie go,,i w koncu sama kuiłam mleko i podgrzewacz i tego samego dnia pojawiło sie u mnie mleczko,własnie dzięki temu ze piłam duzo i nie zrezygnowałam mimo wszystko z przystawianiem dzieciątka do cycusia.Takze trzymam kciuki za wytrwałosc,ale tez pamietajcie nic za wszelką cene i nie kazda matka ma pokarm.a przy butli dzieci tez są zdrowe i szczęsliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewuszki Kirysek, fajnie cie widziec, dawno cie nie bylo... ja mam podobnie jak wiekszosc z was - w nocy nie dosypiam, od 1-2 w nocy podbudka co chwile i tak do rana, jak go wezme do nas do łózka to spi do 7.30 :-) tez chodze czasem jak zombie... tyle dobrze ze nie mam zadnych innych obowiązków... o matko jaki dzis upał...30 stopni w cieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze baby blues szaleje :) Ja od 2 dni sama, bez pomocy mamy z 2 maluchow- maz ciagle w pracy. Ale powiem wam , ze myslalam ze bedzie gorzej, jak na razie tfu, tfu nie narzekam. Oczywiscie chodze niedospana, oal jakos panuje nad sytuacja. Dzisiaj w nocy ja spalam ze sratsza corka w pokoju, bo ciagle sie budzila, a maz w drugim z mlodsza. MIal mnie wolac jak ta sie obudzi, ale jak to facet, jak usnie to nawet mlotkiem go nie dobudze. I jak usnela 0 1.30 , to uslyszalam jej placza ( JA , nie maz) o 5 rano!! HURA!!!!. TAk zawsze od 3 juz nie spalam , bo mala sie krecila , cos marudzila, a ja odrazu lecialam do niej z cyckiem :P Martynka, musisz troszke pomuslec o sobie i odpoczac, odpusc sobie na dzien , dwa sprzatanie , zrob jakis szybki obiad, albo ugotuj na pare dni, a ty kladz sie spac razem z mala . Zobaszysz jeden dzien odpoczynku , a typoczyjesz sie duzo lepiej , malenstwo tez bedzie szczesliwe ze widzi usmiechnieta mame, a maz napewno nie zwroci uwagi na balagan w domu :) . Jeszcze 1, 2 miesiace i wszystko sie unormuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na pobudzenie laktacji przedewszystkim duzo wody i czeste przystawianie do piersi, u niektorych pomaga odciaganie piersi PO nakarmieniu dziecka, taka dodatkowa stymulacja, albo bawarka, babciny sposob, czli herbata z mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ja nie mam baby bluesa, wiec nie bardzo pomoge. Ale sadze, ze warto przespac sie z dzieckiem podczas dnia, nawet kosztem obiadu. Moj maz sam sobie czasem gotuje, bo ja jem lekkie rzeczy, i on nie zawsze ma ochote na zupke z grysikiem i gotowane miesko ;) Prasowanie, sprzatanie tez moze poczekac. Mi pomaga maz i mama. W koncu warto sie zwrocic o pomoc do najblizszych. Moja mala spi w nocy, wiec ja nie narzekam. Wczoraj usnela o 11.30 i spala az do 5.30, musialam ja budzic na cyca. Zjadla i poszla dalej spac do osmej. I tak prawie mam co noc. Dalam jej wczoraj o 22.30 po cycu flache, dojadla 30 ml i sie usmiechnela :) Wreszcie miala pelny brzuszek ;) Ale musze przyznac ze w dzien to nie spi za wiele i juz sie do tego przyzwyczailam. Podrzymie godzinke i tyle...za to w nocy nadrabia :) Po za tym czesto sie smieje, i juz czasem robi to swiadomie jak do niej zagaduje albo zabawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jestescie :) dziekuje wszystkim za pocieszenie ,do rad sie dostosuje -w koncu robota nie zajac nie ucieknie!!!!!!!!!!!!!!!!A teraz uciekam kapac malenka:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahula78
Martynka , tak trzymaj !!A jak wykapiesz mala , to marsz mi do lozka. Kladz sie razem z nia ;P , wyspisz sie troszke to jutro wszystko wyda sie troszke prostrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki to znowu ja :) Zagladam troche żadziej bo zawsze jest cos do zrobienia Moja Oliwka ma notorycznie czkawke i meczy ja po 20 min Daje jej wtedy cycka ale nie zawsze pomaga Macie jakies sposoby na czkawke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka sprobuj przykryc malej glowke pieuszka , chodzi glownie o miejsce gdzie jest ciemiaczko, zalozyc czapeczke, kolezanka stosuje to u swojego dziecka, u mojego niestety nie dziala, sprawdza sie tylko cyc :D , a moze podaj cieplo herbatke z butelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly wykapany do spania przyszykowany w pizamce lezy w lozeczku ale co ok godz marudzi bo glodny wypija po ok 60 ( co godz op 60) sie uspokaja wiecej nie chce ale tez nie spi i tak ze 3 godz juz hehe mysle ze jeszcze przed polnoca raz mu dam flache a potem pospi ale do ktorej to sie okaze moze tylko do 2 :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane no widze że się zaczyna przemeczenie.Ja tez po malu wysiadam mąż całe dnie w pracy jak wychodzi o 5 rano to w domku jest o 7 wieczorkiem.Ja w nocy wstaje ze trzy razy na karmienie i przescielanie a potem pobudka o 6:30 bo musze małego do szkoły wyszykować potem małą i 30 minut w jedna strone do szkoly naginam i czy deszcz czy słońce musze chodzić.Potem wracam sprzatam , gotuje i znowu po malego do szkoły jak wracam to obiadek potem dla męża szykuje kolacje a w między czasie z małą wieczorem jestem na maksa zmęczona.Ale za to uwielbiam weekendy bo mąż wyręcza mnie ze wszystkiego.Chociaż nie jest tak zle a jeszcze troche i wszystko się unormuje...Tylko najgorzej bo jestem tu sama bez rodziny ale za 2 tygodnie przyjezdza mama na wakacje to sobie troche oddychne ufffff Teraz uciekam skrobne cos jutro bo na filmek lece i poprzytulać się do mężusia buziaki😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia taka mama do pomocy to prawdziwy skarb ;) A na jak dlugo przyjezdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,ja wlasnie co skonczylam wieczorna gimnastyke,a teraz znow sterylizacja butelek:/u mnie mala dzis spala i spala, ze musialam ja na karmienie budzic bo inaczej nic!jak wrocilismy z parku zaczal sie placz,tak glosny ze az przyleciala sasiadka zobaczyc co sie dzieje:)wykapalismy,przystawilam do cyca-wczesniej w parku wydoila jeszcze butle 120 ml; i wciaz placz-nie mogla zrobic kupki.teraz juz jest ok,zrobila co nalezy,tylko i wylacznie dzieki pietruszce.nie wiem czy znacie.ogonek pietruszki macza sie w oliwie i wklada delikatnie w odbyt tak gleboko az sie da ,krecac go dookola wlasnej osi.kolanka przycisnac do brzuszka,jednoczesnie masujac go zgodnie ze wskazowkami zegara-moja zrobila natychmiast:)przespanej nocy wszystkim zycze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wczoraj przytulanko bylo, ale ze mna cos nie tak, jakas waska sie zrobilam;(, widocznie gotowa jeszcze nie jestem, i trzeba troche poczekac. Za to z cycow potem lalo sie jak z kranu- dziewczyny, ktore maja problemy z laktacja- sex pomaga!!!!;) Gosia, moja mala tez ciagle glodna, i w nocy czasami co 1,5 godz sie budzi na cyca. A juz sie przyzwyczailam. U nas dzien zaczyna sie juz o 6:30, mala jest po jedzeniu, i ani mysli dalej spac w lozeczku, czy nawet u nas w lozku- marudzi okropnie. Trzeba ja ubrac, i heja do wozia. Polezy tak godzinke, i usypia. Zauwazylam, ze Maya ma krostki, na buzce, i szyii, po tej stronie na ktorej przewaznie spi[ma swoja ulubiona strone, i musze ja klasc na 2 bok, bo to nie dobrze, jak maluch przekreca glowke tylko w jedna strone], mam nadzieje, ze to potowki, przemylam krochmalem, smaruje moim mlekiem, jak nie zejda to ide do lekarza w poniedzialek. Surfitka, moja tez sie smieje chyba juz swiadomie. Wystarczy ze dluzej do niej pogadam, i juz buzia sie cieszy, a meza jak zobaczy, to od razu rogal na buzce. Nie za wczesnie na takie usmiechy??? camomilla, nasze cory beda w tym samym dniu imprezowac;) Badeve, ale Kubus fajny, pogodny chlopiec. Milo, ze zagladasz do nas:) Melania dawaj upaly do mnie, tutaj pada, i zimno jest, brrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak czytam Wasze wypowiedzi to az mnie strach ogarnia Moja mała je ,spi i robi kupę W nocy jak zaczyna stekac zaraz daje jej cyca i dalej sobie spimy Jest naprawde bardzo grzeczna Kolezanki mi mowiły ,ze takie rzeczy jak kolki zaczynaja sie po 3 tyg zycia wiec wszystko przede mna :( ....chyba .Moze Bozia mi wynagradza to wszystko co przeszłam w ciązy i przechodze teraz z moim małzonkiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Ostatnio prawie nie zaglądam, ale mama już w środę wraca do Polski i chcę z nią jak najwięcej czasu spędzić bo nie wiadomo kiedy się znowu zobaczymy. Mój maluszek nadal ładnie spi, ale coraz częściej dokucza mu brzuszek, zazwyczaj pod wieczór i ok 5 nad ranem. Powiem wam że z niego straszny głodomorek jest, jak zacznie jeść to trwa to nawet 45 minut, ale potem jak zaśnie to ładnie śpi. Na spacerkach to też złote dziecko, ostatnio spał ponad 5 godzin jak byliśmy na wycieczce i nawet na cyca sie nie budził. Teraz śpi więc i ja skorzystam i kładę się do łóżka. Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze a ja juz okres dostalam rany najpierw 3 tyg po porodzie sie lao tydzien przerwy i zas :-( bleee moj jak mial problemy z kupskiem podawalam mu wiecej wody do picia i sie fajnie unormowalo :-) tez ma jakeis wypryski na buzi nie duzo ze 2-3 nie wiem co to przemyje moze krochmalem bo innego pomyslu nie mam :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć a mój mały wczoraj cały dzień na cycu miałam flaki takie ze szok,wiec z nieczystym sumieniem podałam mu mleko pepti-90ml-wypił wszystko a po tym:leżał 1,5 godziny i rozglądał się a potem usnął bez problemu-zamknął oczy i heja-byłoto yak po 8 przed 9 i obudził się dopiero koło 5 rano!!!!!!:-)normalnieszok,musiał być bardzo głodny.teraz od godziny nie śpi i lezy u taty na brzuchu bon lóżeczko się znudziło. oliwka no to super ze mała taka grzeczna-bozia wynagradza złe dni tobie:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas noc katastrofa mala cyca tylko jadła przez 5 minut potem zasypiała i nie mogłam ją za chiny dobudzic więc co chwilesię budziła.Widze że zachowuje się tylko wtedy tak jak wieczorem mamy gości chyba zle reaguje na odwiedzających ale w czasie wizyty jest bardzo grzeczna potem się to na niej odbija... agula mame bede miala na całe 3 tygodnie normalnie doczekac się nie moge dni juz odliczam:):):) Moja niunia tez już zaczyna się ładnie uśmiechać zazwyczaj do tatusia jak wróci z pracy i ją zagaduje albo po jedzonku jak trzymam żeby się jej odbiło to zaczyna śmieszne dzwieki z siebie wydobywac i sie słodko uśmiecha.. milka mi tak chyba brakuje że na sama mysl o tym mleko zaczyna lecieć hi hi hi u mnie dzisiaj 5 tygodni po porodzie a od dwóch dni zwiekszylo mi się krwawienie a miałam wczesniej tylko żółtą widzieline przy tym boli mniebrzuch jak bym okres dostała.Czy to mozliwe że tak szybko bym dostała bo po pierwszej ciąży to dopiero po pół roku miałam:(:(:(Moja też ma krostki po tej stronie po której najbardziej lubi sypiać ja przemywam je często wodą przegotowaną i smaruje kremem bambino i są bardzo malutkie.Po nocy ma ich sporo wystarczy że posmaruje i za godzinke znikają... Oliwka ajak tam u ciebie kochana sytułacja troche lepiej🌼 Goba dostałas mejla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta dostałam meila ale jak dodaje zdj.to mi wychodzi ze strona się nie wyświetla wiec nie wiem cos mam z kompem. pozdrowienia od beji czeka na kompa bedzie w wtorek albo srode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Moj aniolek spal dzis ponad 6 h i znowu ja ja musialam budzic na cyca. Troche zjadla i spanko. Rano wstala i wpatruje sie w obrazek i gada sama do siebie :) Milka nie wiem czy to za wczesnie, no ale nie zabronisz dziecku tak slodko sie usmiechac ;) Martusia, no ciekawe czy to @? Szybko by bylo, jeszcze przy karmieniu to zwykle pozniej. Moja tez ma czkawke czesto. Ale cyca nie wezmie, bo zwykle zaraz po jedzeniu, glowke zakrywam i tez nie dziala. Po prostu sama musi przejsc. Milej niedzieli dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór nie wiem jak u was, ale na podkarpaciu ukrop taki ze zyc nie daje... mikolaj przez to marudny, spac nie chce... ale za to teraz szybko zasnął, taki byl umordowany...dobrze ze jutro ma byc chlodniej bo kolejny taki dzien by nas wykonczyl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas fajny dzionek nawet pogoda dopisała ani za zimno ani za gorąco więc byliśmy na super spacerku.Mała ok tylko walczymy od dzisiaj z ciemieniuchą mam nadzieje żę na dniach pozbędziemy się tego świństwa... Na interie wysle kilka zdjęć ze spacerku to miłej nocki buziaczki😘 goba tu masz jeszcze raz ten link http://en.photofun.od.ua/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki widze ,że coraz żadziej wszystkie zaglądają No cóż obowiązki :) Chciałam Wam tylko powiedziec dobranoc :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×