Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Gość Melania27
Surferek - ja mam takie malutkie krosteczki, prawie niewidoczne... ale jak wieczorem zacznie swędziec ja sie drapie no i robią się wieksze i czerwone plamy w tym miejscu...w srode znowu ide do lekarza bo mi sie zyc odechciewa, tak potrafi zameczyc... w nocy sie drapię jak oszalała i spać nie mogę... nic nie pomaga... nie jem cytrusów, nabiału niewiele, piorę w proszku dla niemowląt ale nic nie pomaga... obawiam sie ze jestem skazana na to do konca ciązy albo zimy...skórne choroby są ciezkie do zdjagnozowania i leczenia... a w ciązy to wogóle, bo mało co mozna przepisać na leczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE karka81............Stalowa Wola.............x.........01.06...15......x... Ewcia24..............śląsk......................x....... ...02.06.. 16......x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz........x..........05.06..15......x Merana/25 Zielona Góra .......................x........ 05.06...13..... x Melania27/27.........Jasło......................x....... 06.06...15.......x Bezire/21............Warszawa................X........0 7.06...13.....X Surfitka/28...........Krakow/NY...............X......14. 06....15......X surferek78/29.......Szczecin..................X........1 2.06....12......X abii/32..............Chorzów....................X....... .16.06.....12.....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.............x.........18 .06.....10......x kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X........18.06.....10......x kasia78/29.............łodz......................x...... ..19.06....13.....x świdniczanka/25.....Świdnik..................X........1 9.06.......11....X ilse_el/30.............Wroclaw...............syn....... 21.06......12......X perłakrynicy31......Pajęczno.................x........2 3.06......9..... .x jesienna_wiedzma/29...Gryfino..............X........29. 06......9......X martusia 82/24....Kalisz/WB.................X.........29.06......12.. ...X ania p/30...............Toruń....................X........30.06. ......9.....X suferek78, nie nie mam, ale słyszałam niektóre z tych utworów i bardzo mi się podobały. Myślę, że je kupię w niedługim czasie. Melania27, bardzo Ci współczuję tego uczelenia. Mnie często swędzi skóra w okolicach piersi, ale na szczęście nie mam żadnych krostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewuniu 24 ja biore luteine od 9 tyg ciazy tylko ze ja biore pod jezykowo i w smaku jest ochydna .Umnie tez pierwsza ciaza była super a z druga trzeba brac tableteczki no coz wazne zeby dzidzia była zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania, a może to przez jakiś kosmetyk? Też jestem alergikiem i wielu rzeczy muszę unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania27
wczoraj przebrała sie miara i znowu odwiedziłam dermatologa... tym razem wybrałam sie do legendarnego jasielskiego lekarza, starszego pana, który niby przyjmuje tylko miedzy 10-11 rano, ale tak naprawde to nikomu nie potrafi odmówić i przyjmuje cały dzień... no i bierze za to symboliczne pieniadze... okazało sie ze to zadne uczulenie nie jest tylko swierzb !! przeraziłam sie, bo słyszałam kiedys o tym cholerstwie, ze ciezko wyleczyc, cala rodzina musi poddac sie leczeniu itd...po prostu koszmar... no ale wyglada na to ze nie taki diabeł straszny...mąż jeszcze sie nie drapie wiec jest nadzieja ze sie nie zaraził a od wczoraj spi osobno :-((...ja smaruje sie mascia i juz dzis lepiej sie czuje, choc jeszcze oczywiscie swedzi...no i najwaniejsze ze ta choroba nie zagraża zdrowiu dzidziusia...najwazniejsze ze wiem co mi jest i w koncu jest nadzieja na poprawe...bo juz naprawde nie wiedzialam co począć... nie wiem skąd to mi sie wzięło, prowadzę higieniczny tryb życia wiec musiałam sie od kogos zarazic...nie życzę nikomu a szczególnie kobiecie w ciąży bo naprawde mozna oszalec !! to tyle na razie... a jesli chodzi o kosmetyki to uzywam tylko ekologicznych kosmetyków wiec przynajmniej w tej kwestii mam pewnosc ze jest ok ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masterek28
Ojejku Melanio na serio Ci współczuję. Mam nadzieje że zaczęłaś brać już odpowiednie lekarstwa i z dnia na dzień będzie lepiej! Mam z kolei pytanie o to do którego miesiąca w ciąży można pracować i być aktywnym. Orientujecie się może?Jak to wygląda na końcu ciąży?Tzn. czy przynoszę do pracy L4 czy juz mi ucieka macierzyński jeśli muszę już siedzieć w domku bo np. żle mi się poruszać?Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wyczytałam na temat luteiny to podaje się ją w przypadku niedoborów progesteronu. Gdy brak owulacji lub gdy jest nieregularna. Konieczne przed podaniem luteiny jest przeprowadzenie badania by stwierdzić jaki jest poziom progesteronu. Czyli gdy lekarz uważa że coś z ciążą nie tak to bach na wszelki wypadek luteinę. Bo być może to brak progesteronu tak działa. Ja w pierwszej ciąży też miałam ją zaleconą. Nie brałam wcale bo właśnie czytałam na jej temat. Ciążę donosiłam bezpiecznie do końca i dziecko urodziło się duże i zdrowe. Moim zdaniem żadne leki nie powinny być podawane tak sobie profilaktycznie (a zwłaszcza hormony) ale po porządnych badaniach i realnych przesłankach do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze zeby sprawdzic czy sie zaczernię ;-) bo wczesniej nawet nie wiedziałam ze to tak działa... to moje pierwsze kafe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja teraz zmieniam pseudo ;-) Mesterek ja nie wiem jak to z tymi sprawami formalnymi do końca jest, to moja pierwsza ciąża i na razie się nie orientowałam co i jak...będę chciała pracować do konca, jak tylko dam radę... mam siedzącą pracę więc nie powinno być z tym problemów no ale wiem że życie lubi swoje scenariusze pisać i nigdy nic nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.Kasiu a czy moze wiesz,jaka jest przyczyna aby brac luteine?no i ciekawe czy rozni sie jedna od drugiej?tak jak napisalas najwazniejsze aby dzieciaczki byly zdrowe:)zycze ci duzo wytrzymalosci w ssaniu tego ochydztwa.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masterek normalnie przynosisz do pracy L4 i zaświadczenie od lekarza, że jesteś w ciąży oraz informacją o przewidywanym terminie porodu. Na chorobowym możesz przebywać 182 dni jeżeli miałoby to sie przedłużyć to 60 dni przed wykorzystaniem tych 182 dni musisz złożyć wniosek o przyznanie zasiłku rehabilitacyjnego, ale skoro pójdziesz pod koniec ciąży to zapewne tych 182 dni nie wykorzystasz. Oczywiście masz płatne 100% i nie musisz marnować macierzyńskiego, lepiej go wykorzystać na opiekę nad dzidziusiem. Ja jestem w 13 tyg już od miesiąca jestem na zwolnieniu i wcale mi nie tęskno do pracy w domku jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melaniu,ja nie wiem,ale ja tez mam takie swedzace krostki,tyle ze na nogach.jak to strasznie swedzi,nie moge wytrzymac i sie drapie.tak drapie az porobily mi sie czerwone krwiste plamki.myslalam ze to od suchej skory,albo od maszynki do golenia(bo zmienilam na inna)najlepiej bedzie jak odwiedze dermatologa. Melaniu szybkiego powrotu do zdrowia i powrotu meza do lozka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedźmo ja tez mam często dołym mój mąz tez sobie popija może teraz po prostu bardziej mnie to wkurza bo ja nie mogę wyjść z koleżankami na piwko i mu zazdroszczę a w towarzystwie siedzę jak sztywniak, ale na szczęscie nie zdarza mu sie to za często. Wogóle mam takie humory, że szok w życiu bym sie nie spodziewała, że ja w ciąży będę taka głupia, zamiast się cieszyć to ja łapię doły i z byle powodu bym beczała. Baby to mają wogóle przekichane. Wiem, że nie powinno sie brać wszystkiego tak do siebie i po prostu olewać niektóre rzeczy, ale łatwo powiedzieć. Ja wiem, że i tak zawszę muszę liczyć na siebie. Trzymaj się cieplutko wiedzmo i wiedz, że nie jesteś sama z dołami - Pozdrawiam Cię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jesienna wiedzmo.ja zadnych badan nie robilam,lekarz mi luteine przepisal w 15tc jak pytalam czy jest cos nie tak ,on odpowiedzial ze wszystko ok.ja juz nie wiem,musze sie skonsultowac z innym lekarzem aby upewnic sie co i jak.dzieki wiedzmo,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takiego strasznego doła. A zarazem jestem wściekła. Mój mąż sobie popija. Znów jest wstawiony. Ale oczywiście zaprzecza. Ale ja byłam głupia że mu uwierzyłam,że się zmieni,że z miłości do mnie przestanie pić. A przecież już to przerabiałam z pierwszym mężem.I niczego się nie nauczyłam. I jeszcze dałam se zrobić trzecie dziecko. A miało być tak pięknie. Chyba dostanę szału ze złości. Głupia jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, chciałam dołączyć do Waszego topiku. Jestem w 14 tygodniu ciąży. Wczoraj na usg widziałam mojego kochanego dzidziusia :) Nieźle brykał, przekręcał się z plecków na brzuszek :) I miał bardzo wyraźny kręgosłup. To takie niesamowite było widzieć tego maluszka. A za 10 dni będzie nam towarzyszył na naszym ślubie to znaczy swoich rodziców :) Od kilku dni ustąpiły mi nudności wreszcie. Ale nękają mnie migreny, czasami biorę apap i nic więcej. Kiedy pierwszy raz poczułyście ruchy swoich dzidziusiów? Pozdrawiam Was wszystkie :) BUZIAKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc dziewczynki wczoraj bylam u lekarza i dostalam nowy termin porodu nie 19czerw tylko 14 i nie jestem w 14 tyg tylko w 15 ja juz sama nie wiem kiedy urodze. Ewuniu24 ja luteine biore od 9 tyg bo miałam brazowy sluz a teraz wrescie lekarz mi przepisał tabletki dopochwowe juz nie musze ssac tego swinstwa . luteina ma za zadanie utrzymywac prawidłowa temperature ciała by utrzymac ciaze w pierwszych miesiacach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.Witam Jotka79.kasiu78 fajnie ze juz nie musisz ssac dego swinstwa.tak jak piszesz to luteina ma podtrzymywac ciaze,ale to znaczy ze ciaza jest zagrozona?ja mojego gin.sie na ten temat nie pytalam,przepisal mi to na ostatniej wizycie.gdy wrocilam do domu przeczytalam ulotke i zaczelam sie niepokoic.ale mysle ze chyba nie jest tak zle,bo gdyby cos nie tak bylo,to raczej by mi powiedzial.ja sie czuje ok,sluz mam bialy,tyle ze od czasu do czasu brzuch troche boli.kasiu a mialas jakies badania pod tym katem robione?sciskam goraco.papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamunia 28
Cześć dziewczynki - nie mogę się zacernic próbowałm juz różnie z kropkami gwiazdkami itp:( pozólcie ,że jeszcze będe chwilkę pomarańczowa albo zmienie radykalnie swoje pseudo Ja brałam luteine w 8 tyg jak miałam plamienia ale jak ustały - po 4 dniach to mój ginio kazał mi juz odstawić a jutro ide do ginia i usg bęę miała - cikawe co tam zobacze :) mam nadieję ,żę będzie juz widać a jak sie czujecie mnie porządki dały w kość i troch brzusio boli:( Jesienna wiedźmo - nie łam si ja tez jestem teraz przewrażliwiona wydaje mi sie ,że wsyscy piją dużo - ale preciez przed ciążą co tydzin sie ze znajomymi to drinczka to piwko moja przyjaciółka mówiła mi ,żę tez była na alkohol w ciąży przeczulona Głowa do góry! nie stresuj si bo dzidzia na tym cierpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Madziarek, samopoczucie srednie..troche ciagnie mnie brzuszek :o A jutro zobaczysz jak twoj malenki fika koziolki ;) Ewcia, co do luteiny to troche dziwne ze gin ci ja dal - lek ten sluzy do uzupelnienia niskiego poziomu progesteronu, tak waznego hormonu w ciazy. Progesteron w pierwszym trymestrze produkuja jajniki, w miare uplywu czasu funkcje ta przejmuje lozysko, ok 14 tc lozysko jest w pelni rozwiniete. Brak progesteronu objawia sie plamieniami. Ja tez mam bole brzuszka, ciagnie mnie troche i moj gin twierdzi ze to normlane i duzo kobiet w ciazy ma takie odczucia. W Polsce podobno niekotre dziewczyny biora na to nospe. Ale dopytaj gina po co masz brac ten lek skoro nie masz zadnych plamien. Kasia, podobno nalezy wierzyc temu co wychodzi z usg z pierwszego trymestru - jest najbardziej wiarygodne jesli chodzi o date porodu. :) Pozdrawiam i zycze milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc surfitko,ja nic nie rozumiem po co gin mi to przepisal.bardzo sie tym przejmuje,mam nadzieje ze ta luteina nie zaszkodzi dzidzi. nastepna wizyte mam na poczatku stycznia a wiec sie go zapytam po co mi ja przepisal.dziekuje surfitko za cenna wiadomosc.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia, ten lek na pewno nie zaszkodzi dzidziusiowi :) Nie boj sie. Chodzilo mi o to, ze z reguly w naszym okresie ciazy progesteron jest produkowany przez lozysko i jest na wyzszym poziomie. I w wiekszosci przypadkow plamien we wczesniejszej ciazy to zagrozenie zanika w II trymestrze i lek ten jest odstawiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×